Bitcoin Forum
May 13, 2024, 07:53:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: simplemining denemesi  (Read 130 times)
othervoices (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 02:27:14 PM

merhaba

bir adet 5*1070 evga tfw li sistemim var .windows da ara sıra sorun yaşayınca baş ağrım artmasın diye smos a geçiş yaptım .kurulum sorunsuzdu hemende çalışdı.ancak yaklaşık bir haftalık denemede birkaç sorun çıktı.

öncelikle windowsdaki aldığım share ve rate değerleri arasında ciddi fark oldu şöyleki 450 470 civarı kart başına sorunsuz alabiliyordum ancak smos da 410 430 civarı ancak buda kart sayısına vurunca baya etkiliyor.
ayrıca sayfasından kontrol ettiğimde 100 ün üserinde restart gördüm kesinlikle stabil değil bende oc ayarından iyice düşürdüm rakamları 110 watt kullanım +50core değeri +250 mem değeri bile ne yazıkki stabil olmadı.ve gün itibariyle windowsa dönüş yaptım.ama stabil olsa ve hash değeri az bişe düşük olsa direk geri geçerim.chat kısmından yanıt bulmaya çalıştım ama sonuç yok ne yazıkki
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715586827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715586827
Reply with quote  #2

1715586827
Report to moderator
1715586827
Hero Member
*

Ignore
1715586827
Reply with quote  #2

1715586827
Report to moderator
1715586827
Hero Member
*

Ignore
1715586827
Reply with quote  #2

1715586827
Report to moderator
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
January 25, 2018, 06:40:15 PM

Açıkçası Windowsun saçma sapan Driver problemlerinden olur olmaz bayılmalarından donmalarından kurtulup son derece rahat bir şekilde kullanılabilecek bir yazılım burada senin yaşadığın problemi oc ayarlarının ordan burdan duyma bilgilerle girildiği yada başkasında stabil olan değerlerin kullanılması ile yaşandığını düşünüyorum sürekli resetlemeler ve kart değerlerinde yaşanan düşüş oc ile alakalı bir durumdur eğer modlarda  da sıkıntı yoksa .
othervoices (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 06:49:39 PM

Açıkçası Windowsun saçma sapan Driver problemlerinden olur olmaz bayılmalarından donmalarından kurtulup son derece rahat bir şekilde kullanılabilecek bir yazılım burada senin yaşadığın problemi oc ayarlarının ordan burdan duyma bilgilerle girildiği yada başkasında stabil olan değerlerin kullanılması ile yaşandığını düşünüyorum sürekli resetlemeler ve kart değerlerinde yaşanan düşüş oc ile alakalı bir durumdur eğer modlarda  da sıkıntı yoksa .

kartlarda mod yok evga gtx1070   oc değerlerini tahmini girdim önce birde smos un kendi listesi var değerler için ordakilere bağlı kaldım o şekildede denedim.keşke düzgün çalışsaydı benim de işime gelir

oc değerlerini baya araştırdım çok örnek ve kendi kullanımımdan yola çıkarak yaptım genede restartlar aynı ve değerler çok değişken çok oynak verimli değildi.

benzer kullanan varsa smos u keşke yönlendirse
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 25, 2018, 08:53:10 PM

kartlarda mod yok evga gtx1070   oc değerlerini tahmini girdim önce birde smos un kendi listesi var değerler için ordakilere bağlı kaldım o şekildede denedim.keşke düzgün çalışsaydı benim de işime gelir

oc değerlerini baya araştırdım çok örnek ve kendi kullanımımdan yola çıkarak yaptım genede restartlar aynı ve değerler çok değişken çok oynak verimli değildi.

benzer kullanan varsa smos u keşke yönlendirse

equihash algoritmasinda biseyler kaziyosun muhtemelen. bu algoritmada mining yaparken +mem basmana gerek yok. core clock u olabildigine yukseltip mem clock u dusurmen lazim.
senin referans aldigin oc degerleri ethash algosu icin olabilir. her algoda farkli oc yapmak gerekebiliyor.
bir ara smos kullandim stabil calisiyordu ama dedigin gibi ara ara reset attigi oluyordu gunluk 3 5 reset atmasini gozardi ediyordum. sonra ethos kullanmaya basladim dert tasa bitti elektrik kesintisi olmasa rigin reset attigi yok.
markala74
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 1

View Profile
January 30, 2018, 06:22:46 PM

1060 ve 570 2 rig burda çalışıyor. stabilite ve has gücü normal. Sıkıntı olmuyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: