Bitcoin Forum
May 30, 2024, 12:20:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Cüzdana gelen fazla coinin hukuksal boyutu  (Read 534 times)
ekobrn (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
January 25, 2018, 02:55:00 PM

Türkiyede faaliyet gösteren borsaların birinde transfer işlemi sırasında sistemsel bir hata yüzünden ödeme çift yansımış dikkatsizliğim sonucu bunu fark etmedim ve gelen coin başka coine çevirerek dış ülke borsasınına göndermiş oldum. bunun akabinde hesabım kapatılmış icra takibi başlamış ve tl bazında para çekmemiş olmama rağmen yine tl bazında tarafıma hiç uyarı yapılmadan dava dosyası açılmıştır. 
Coin olarak geri istemedikleri için saçma bir kur karşılığında tl olarak istemeleri haksızlıktır.
 Örneğin xx tl iken yanlışlık olup dondurulan hesaba karşılığında yanlış gönderilen aynı tutarda coin  yerine ( ki kur düştüğü için yarı yarıya fark ediyor) o günün kuruyla tam olarak tl istemektedirler.
işin hukuksal boyutunu geçmek istemiyorum ama ortada şark kurnazlığıyla hakkından fazla para talep ederek açılan bir icra dosyası var. Konuştuğum avukatlar bunun altından bir şey çıkmayabileceğini söylüyor ama mide bulandırıyor. 100 ltc fazla geçtiyseler yine 100 ltc talep etseler konuyu uzatmayacağım.
Yapılan ödeme emrine tabii ki itiraz edeceğim ama bu konuda bilgi sahibi olabilmeniz ve yapılabilinecekler konusunda yardım edebilmeniz için buraya bırakıyorum konuyu...
tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
January 25, 2018, 03:42:11 PM

Çok karışık bir durum ama senin bankadan gönderdiğin paraların dekontunu sunarak, senin hesabına fazla kripto para yattığını ispat ederler. En iyisi biran önce anlaş ve öde kurtul.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
January 25, 2018, 03:44:06 PM

Vay adamım çok şanslısın. 100 Litecoin 18.000 dolar yapıyor. nasıl fark etmedin ve başka yere gönderdin şaşırdım doğrusu. Büyük oyuncusun sanırım. Keşke gelir gelmez müşteri hizmetleri ile yazışsaydın. Başın ağrıyabilir.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 25, 2018, 04:40:30 PM

Vay adamım çok şanslısın. 100 Litecoin 18.000 dolar yapıyor. nasıl fark etmedin ve başka yere gönderdin şaşırdım doğrusu. Büyük oyuncusun sanırım. Keşke gelir gelmez müşteri hizmetleri ile yazışsaydın. Başın ağrıyabilir.
vay adamım sen de azıcık okudugunu anlasaydın keske.adam ornek vermıs ornek hey aallahım  Grin Grin
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 25, 2018, 04:56:57 PM

Borsa senin dediğin örnek 100 btc geçse hesabına  geri 100 btc olarak istermi istemez..(işin şark kurnazlığı)
Neden işte olay zaten belli günlük rakam kur farkı yurtdışı arası makas farkı ve tabii icraya iş düşünce sana örnek 100 btc olarak icra açamayacağı için işte onuda tlden zaten burda fiyatlar kol gibi üst perdeden  hesaplayıp üstünede işte diğer masraflar ile yansıtırlar.
Bu işten en kolay nasıl kurtulurum dersen işten anlayan avukat bulman lazım onla dosyaya itiraz sonrada aranızda bir uzlaşma sağlanıp  ödeyip kurtulmak yoksa çok uğraşırsın..
en kolay kurtulma yoluda şu olur icra masraflarını karşılarım de üstünede sana yollanan btc neyse rakamı iade et.yoksa diğer türlü bayağı zarar edersin.
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 05:03:47 PM

Ahahaha yukarıda verilen coinin miktarına göre yorum yapanlar olmuş Cheesy Hocam hukuksal boyutu çok karmaşık beli bir düzenleme aslında teknolojisine bakıldığında borçlar hukukunda ayrı bir başlık altında maddeler halinde incelenmesi gereken bir alan olmasına rağmen sadece kıyas yoluyla uygulanıyor hükümler. İş o durumlara geldiyse başınızın ağrımaması çok düşük ihtimal kolay gelsin şimdiden
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
January 25, 2018, 05:20:45 PM

öncelikle senin birkere bunu fark etmemen münkün değil yeme şimdi bizi burda. başına gelecekleri hak etmişsin kusura bakma. benim başıma gelse hemen bildirirdim ayrıca sana ulaşmadan dava açmaları fln enteresan illaki telefon numaran onlarda vardır ve seni aramışlardır. olayı olduğu gibi anlatmazsan kimse sana yardımcı olamaz bence aynı şekilde avukata fln gidersende ne olduysa onu anlat yoksa avukat hiçbirşey yapamaz..
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
January 25, 2018, 05:24:57 PM

Ah güzel ülkem geçenlerde b ir adamı tv de gösterdiler haberi yazayım okuyun benzer bir durum.

Adamın biri işten ayrılıyor işveren çıkartıyor galiba. Sonrsa işkur dan işsizlik maaşı bağlanıyor 5-6 ay kadar belki daha az belki daha fazla alıyor maaşı sonra iş kur bir hesap yapıyor 1 gün ile mi ne işsizlik maaşı almaya hak etmiyormuş. EE napıyor İşkur hemen ödedikleri parayı faizi ile icra takibine koyuyorlar! yani Çüşş artık dimi! Adam bir de işkurun işi olan gün takibini kendi mi yapsın? İşsizlik maaşı fonu yada adı her neyse işvereni ne akdar yatırmış onu falanda takip etsin. Davası ne oldu bilmiyorum. Ama adam çaresizliğini anlatıyordu TV de!

Anlaş borsayla kuru sabitleyin gönder geç kurtul derim.
blablablabla
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
January 25, 2018, 05:31:03 PM

Bence inandırıcı olmamış. Sadece başlık açmak için uydurulmuş konu. Hangi borsa şirketi hesaba yanlışlıkla 100 Litecoin gönderir. Yazılım sistemi buna müsait değil. Arkadaş belge sunmamış.
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
January 25, 2018, 05:37:51 PM

Bence inandırıcı olmamış. Sadece başlık açmak için uydurulmuş konu. Hangi borsa şirketi hesaba yanlışlıkla 100 Litecoin gönderir. Yazılım sistemi buna müsait değil. Arkadaş belge sunmamış.
hala 100 litecoın dıyorlar ya arkadas turk milletının anlaması mı kıtlastı.okudugunu anlamıyorsanız btc den uzak durun batarsınız Cheesy
ferhat1242
Sr. Member

Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
January 25, 2018, 05:39:29 PM

Kardeşim anladığım kadarıyla sen o parayı ödememek istiyorsun.Fakat kul hakkı olduğınu unutma.Aynı olayı ben yaşadım ama bir süre sonra borcumu ödedim yardımcı oldular.Sizde orta yolda anlaşın ödeyin kapansın.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
electronic981
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
January 25, 2018, 05:55:21 PM

Cüzdana gelen fazla coini içedersen sonu böyle olur. Uykusuz gecelere değdimi şimdi? Paran varsa niye tenezzül ediyorsun. Şimdi faizi masrafları harcı ile geri öde bakalım. Uyanık olmaya gerek yok.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 25, 2018, 06:05:25 PM

bana pek mantıklı gelmedi. btc dünyasında hak hukuk hepsi bahane

1 size borç karşılığı gösterilen ürün nedir? değeri nedir? mahkemeye gitsen o anki değeri üzerinden değil şuanki fiyatından değerlendirecektir. öyle saçmalık mı olur
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 26, 2018, 02:14:09 AM

mahkemeye ürünü mal olarak kabul ettir sonra bana fazladan gelen malı geri veriyorum diyerek coini geri vermek istediğini söyle.Avukatın para ile mal satın aldığını ve malın fazla geldiğini dolayıysla mal ilk günkü halinden bir değer kaybı yaşamayacağı için geri verilebileceğine ikna etsin gerisi istediğin gibi olur. Bu konuyu avukatlar iyi bilmeyebilir sen avukata bu tarz bir yönlendirme yapabilecek mi onu sor ona göre tut.Bitcoini sanal altın gibi hakime anlatıp bir mal bir emtia gibi kabul ettirebilir böylece fazla ne geldiyse o geri verilir.
ekobrn (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 03:19:27 PM

keşke dünyan biraz daha geniş olsaydı gelen coin ne oldugunu günde ne kadar işlem hacim yaptığımı sorsaydın da sonra böyle fantezili konuşmalara girseydim. arkdaşlar bu olay gerçek ve yalansızdır. sizlerden bilgi talebi ve görüş bekledim zaten avukat arkadaşlarım bu konu üzerinde çalışma yapıyor.
Atabey
Full Member

Activity: 224
Merit: 119

#Root

View Profile
January 26, 2018, 04:25:24 PM

aynı durum birkaç arkadaşımın başınada geldi ben arkadaş gibi borsa ismi saklamıyacam koineks borsası bunu yapanlar adamlar hesabındaki coini başka borsaya atıyor sistem hatasında dolayı yanlış bişeyler oluyor ve elindeki kadar coin geliyor hesabına tekradan ve idade etmek istese icra tabiki yollanıyor böyle borsalarla iş yapmayın arkadaşlar türkiye borsada iyi yapan kimse yok digilira çeşke kendi borsasını yapsayı adamlardaki kalite kimsede yok.
Et Hereum
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 04:43:07 PM

Hesaba fazla coin gelmesini bir türlü anlayamadım. Ne biçim sistem kurmuş adamlar yaa. Eline yüzüne bulaştırmak bu demek oluyor. Heaba fazla para gelen hemen iade etsin, icralık olmasın.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 26, 2018, 05:01:30 PM

icraya vermesi direkt parayı alacağı anlamına gelmiyor, heleki o günki kurdan, bir itiraz dilekçesine bakar,icra takibini durdurman. senin tüm iletişim bilgilerin var adamlarda seninle iletişime geçmeden direkt icra yoluna başvurmalarıda artniyetli olduklarını gösterir.
sana önerim ittiraz et, sonra salağa yat, böyle fazla yatan paradan benim haberim yok, eğer fazla yattığını seninde o parayı kullandığını ispat ederlerse o zaman coin adedi olarak ödeyeceğini ifade et, @teramait in dediği kouda önemli mal olarak tanımlatırsan olay farklı boyuta taşınır.
bitcoin konusunda emsal bir karar bile çıkabilir.
direkt nakite geçmediysen asla parayı ödemeni tavsiye etmem, bırak onlar uğraşsın.
Atabey
Full Member

Merit: 119

#Root

View Profile
January 26, 2018, 05:06:24 PM

Hesaba fazla coin gelmesini bir türlü anlayamadım. Ne biçim sistem kurmuş adamlar yaa. Eline yüzüne bulaştırmak bu demek oluyor. Heaba fazla para gelen hemen iade etsin, icralık olmasın.

gelen coinlerin iade edildiği halde herhangibir arama vs olmadan direk gönderilmiş icra kağıtları mevcut.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 26, 2018, 06:23:45 PM

Hesaba fazla coin gönderilmesi senin suçun değil ki sen niye ceza ödeyeceksin ne saçma bir sistem. Bounty kampanyalarında da çift dağıtım olabiliyor, kim geri gönderiyor böyle bir şey olduğunda?
Bir de bu borsa hangisiymiş onu da öğrenelim de ona göre hareket edelim biz de

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: