Bitcoin Forum
May 24, 2024, 03:50:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forum Konu Çöplüğüne Dönecek  (Read 208 times)
mefulu (OP)
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 09:21:41 PM

Dostlar merhaba,

Forumun kalitesini artırmak amacıyla yapılan son güncellemeden ötürü hepimizin aklında bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Benim de bununla ilgili kendimce bir öngörüm var ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle biz Türk milleti olarak az olan şeyleri kullanmakta, hediye etmekte oldukça pintiyiz. Merit konusunda da bunun böyle olacağını düşünenlerdenim.
Bir çoğumuz forumun daha  iyi bir yer olacağından ötürü bu sistemi desteklerken bir çoğumuzda rank durumundan ötürü sistemin sıkıntılı olduğunu vurguluyoruz.

Bu merit güncellemesinden sonra forumda biraz gezindim ve dikkatimi çeken iki nokta oldu.

1- Önümüzdeki activity döneminde rütbeleri değişecek olan arkadaşların isyanı.
2- Forumda bir konuya ne kadar kaliteli mesaj atılmış olursa olsun yalnızca başlığı açan arkadaşlara merit verilmesi.

Bu durum bana bir süre sonra forumun mesajdan ziyade konu çöplüğüne dönüşeceğini düşündürüyor. Hepinizin takdiridir ki; Bir çok kişi daha önce aynı konunun açılıp açılmadığını kontrol dahi etmeden ısrarla konu açıyor ve merit sisteminden ötürü herkes rütbe durumunu halledebilmek için çılgınlar gibi konu açmaya başlayacak. Kalitesiz mesajlara çözüm getirmesi için yapılan bu güncelleme ile artık kalitesiz konular türeyecek diye düşünmekteyim.

Not: Şimdi birkaç kişi çıkıp "Sen de bunu dile getirirken konu açmışsın gibisinden konuşacaktır."
Bu yüzden herkesin eklediğim notu okuyarak konuya cevap vermesini rica ediyorum.

the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
January 25, 2018, 09:56:26 PM

Sadece konu açana verildiğini bilmiyordum, amaç kaliteli postu ödüllendirmekse, saçma olmuş bu uygulama
mefulu (OP)
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 10:07:41 PM

Sadece konu açana verildiğini bilmiyordum, amaç kaliteli postu ödüllendirmekse, saçma olmuş bu uygulama

Hayır hocam siz yanlış anladınız. İstediğiniz herkese, konu açan kişiye de, yorum yapan kişiye de merit verebilirsiniz fakat Türkçe forumda bunun bu şekilde kullanıldığını gördüm. İnsanlarımız yorum yapanlara değil yalnızca konuyu açan arkadaşlara merit vermişler. Bunu dile getirdim.
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
January 25, 2018, 10:10:20 PM

Sonuç olarak bu meret verildiğinde bir şey kaybedilmiyor, kendi meritinizen düşmüyor. Bunun pintiliğinin yapılması oldukça saçma. Zaten merit sayfasında da bu belirtilmiş. Meritleri tutmanın size bir faydası yok. Herkesin bu şekilde bilinçlenmesi lazım.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 25, 2018, 10:16:07 PM

Zaten dönmüş gibi gözüküyor baksana merit verene şunu veriyorum merit verene lottery yapıyorum merit verene göt verecekler yakında  Grin
mefulu (OP)
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 10:17:22 PM

Sonuç olarak bu meret verildiğinde bir şey kaybedilmiyor, kendi meritinizen düşmüyor. Bunun pintiliğinin yapılması oldukça saçma. Zaten merit sayfasında da bu belirtilmiş. Meritleri tutmanın size bir faydası yok. Herkesin bu şekilde bilinçlenmesi lazım.

Bende tam bunu anlatmaya çalışıyorum dostum. Bilinçlenmemiz gerekiyor fakat yukarıda da bahsettiğim gibi insanlar bir konu hakkında yapılan yorumdan ziyade, konuyu önemsedikleri için yalnızca açılan konuya merit veriyorlar. Benim vurgulamak istediğim nokta bu.
Bu yüzden insanlar attığım yorumları kimse okumuyor, kimse yorumlarıma merit vermiyor diyerek konu açacaklar. Bu forumu daha da kötüye götürecek. Çok fazla tekrar tekrar açılan konu olacak, çok fazla boş beleş konu olacak, çok fazla içi yalan yanlış bilgi dolu konu açılacak. Beni endişelendiren de bu.

Zaten dönmüş gibi gözüküyor baksana merit verene şunu veriyorum merit verene lottery yapıyorum merit verene göt verecekler yakında  Grin

Hocam yemin ederim kahkaha attım. Allah'ta seni güldürsün. Grin
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 25, 2018, 10:20:44 PM

Çok güzel bir tespit dostum. Meritim olsaydı verecektim ama yok malsesef  Grin

Gerçekten de, mesele kaliteli mesajları ödüllendirmekse eyvallah. Ama rank işi kötü oldu.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
January 26, 2018, 11:17:28 AM

Tespitler son derece doğru bence. Yine birileri kendini öne atmak için saçmalayacak ve kalite yine düşük olacak forumda.
Bu yeni sistem beklenen faydayı sağlayamayacak gibi bir his var içimde

snowball90
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 26, 2018, 10:18:46 PM

Mesajların içeriğindeki kalite artsa bile bu tarz sıkıntıları da getirecek bence de merit sistemi. Bu sistemin sonu ne olacak ne tip düzenlemeler yapılacak çok merak ediyorum doğrusu. Umarım düşündüğümüz gibi olmaz ve kaliteli içerik üretimine yardımcı olur.

cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
January 26, 2018, 10:24:25 PM

konu başlığını görünce aklıma bu sahne geldi ya valla aklımda fikrimde yoktu  Smiley https://www.youtube.com/watch?v=p7ph9MvRBCk

köyümüzü b.k basacak  Cheesy
headache1327
Member
**

View Profile
January 28, 2018, 11:10:01 PM

Kaliteli mesaja merit verecek sadece tek tük kişiler çıkacaktır.
arctic circle
Member
**

View Profile
January 28, 2018, 11:31:03 PM

Çok başlık açmak merit geleceği anlamına yorulmamalı. Merit herkese lazım olacak.
ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 07:17:16 AM

sistem güzel ama birazda karmaşık olmuş merit sistemi çıkar çıkmaz hemen ticareti yapılmya başlandı bile  para ile satılıyor artık buna nasıl cözüm bulacaklar oda merak konusu.
skaya7
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
January 30, 2018, 07:43:02 AM

bence biraz ön yargılı bakıyoruz olaya ben yeniyim ama bu sistemin de sıkıntıları çözülecek diye düşünüyorum sadece ilk etapta bir kısma biraz haksızlık gibi gözlemlerimce ama kısa zamanda rayına oturacaktır ben eminim

CRYPTOV8 ◄◄◄◄ Bringing banking to blockchain►►►► (https://www.cryptov8.com/)
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 30, 2018, 12:21:39 PM

Benim de forum konu çöplüğüne döner şeklinde bir düşüncem vardı ama şu ana kadar aksine gereksiz konular eskiye oranla daha az açılıyor gibime geldi.
Demek ki çöp konular açanlar bunun farkında olarak böyle yapıyorlardı ancak artık biraz çekiniyorlar  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Yunkathu
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
January 30, 2018, 01:14:16 PM

Merit sistemi güzel ama sirkülasyonu zayıf 1-2 aya düzenleme yapacaklardır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: