Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:09:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Mining İçin Beyin Fırtınası Yapalım  (Read 328 times)
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
January 26, 2018, 08:18:36 AM

Uzun süre piyasada çok bilindik, Zcash, Zencash, LBRY gibi coinler kazdım fakat beklediğim performansı verimi elde edemedim. Bunlardaki en büyük sebep doğru ataklar ile BTC'ye çevirememem veya elimde uzun süreli tutmamamdan kaynaklı.

Şimdi İngilizce olan Altcoin kategorisini takip ediyor, elimde olan Nvidia kartlar ile kazabileceğim yeni coinleri kazmayı deniyorum. Kazmaya başlarken diğer bilindik coinlere nazaran 1-2 dolar (kart başı) daha fazla kazacak gibi hesap yapsam da anlık zorluk artışları, fiyat düşüşleri maalesef zarar etme noktasına getiriyor.

Elimde 20'ye yakın Nvidia kart bulunmakta. Tek coine ümidi bağlamak yerine artık aynı anda 2-3 coin kazayım diyorum. Fakat bunla alakalı uzun süredir bu yöntemi kullanıp aldığı performansı belki paylaşmak isteyecek bir arkadaş olur diye düşünüyorum.

Kendi tecrübeme dayalı olarak; tek coin kazdığımda tamamen işin şansa gittiğini gördüm. Yaratıcı çözümler, fikirlere herkes gibi ihtiyacım var. Aylık ödemelerim olduğu için de coin to BTC yapıp maalesef bozduruyorum BTC'yi.

Sizce aynı anda 2-3 coin kazmak mı mantıklı? Tek coin kazıp günlük farklı coine dönmek mi (hangisi karlı görünüyorsa)?
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714918154
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714918154
Reply with quote  #2

1714918154
Report to moderator
1714918154
Hero Member
*

Ignore
1714918154
Reply with quote  #2

1714918154
Report to moderator
1714918154
Hero Member
*

Ignore
1714918154
Reply with quote  #2

1714918154
Report to moderator
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
January 26, 2018, 01:52:44 PM

O gün hangi coini kazmak kaarlıysa onu kazıyorum ve btc'ye dönüştürüp başka ucuz olan başarılı buldugum coine yatırım yapıyorum.

4 aydır pirl, ella, ubiq,metaversa, whale kazdım ve 6 tane rx 580 8gb 4 ay gibi kısa sürede roi ettim. Her gün başka bir coini kazardım makinayı ayarlayıp aylarca bakmayanlardan değilim.
Örnegin atıyorum bu gün Pirl günde 100mh/s 'e 10 dolar kazandırıyor onu kazıyorum ve daha sonra onu bozdurup borsadan ella alıyorum. Mining ile kazacagımdan daha fazla almış oluyorum daha sonra ella'nın da fiyatı artıyor x2 kazanç sağlamış kadar oluyorum.
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 3

View Profile
January 26, 2018, 04:19:59 PM

O gün hangi coini kazmak kaarlıysa onu kazıyorum ve btc'ye dönüştürüp başka ucuz olan başarılı buldugum coine yatırım yapıyorum.

4 aydır pirl, ella, ubiq,metaversa, whale kazdım ve 6 tane rx 580 8gb 4 ay gibi kısa sürede roi ettim. Her gün başka bir coini kazardım makinayı ayarlayıp aylarca bakmayanlardan değilim.
Örnegin atıyorum bu gün Pirl günde 100mh/s 'e 10 dolar kazandırıyor onu kazıyorum ve daha sonra onu bozdurup borsadan ella alıyorum. Mining ile kazacagımdan daha fazla almış oluyorum daha sonra ella'nın da fiyatı artıyor x2 kazanç sağlamış kadar oluyorum.

Hocam bu durumda elle, pirl falan gibi coinlerin havuzlarını vs nasıl buluyorsunuz. Çok stabil çalışmıyor gibi. Örneğin ben Zcash kazıyordum whattomine dan baktım. BTG(Bitcoin Gold) kazayım dedim, karlı görünüyordu. 2 gün boyunca denedim. Hem official havuzdan kazdım hem de btgpro pooldan ve 2 gün kazmama rağmen 1 krşluk ödeme bile alamadım.

Sağlam poollarda (nanopool, flypool, süpernova) hiç bu coinlerin havuzu yok ne yazık ki. Siz nasıl seçiyorsunuz?
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237

View Profile WWW
January 26, 2018, 05:29:34 PM

Ben şöyle bir çözüm buldum 150Mh'lik 3 rigim var.
1 Rig --> Eth + DCR
2.Rig --> Etc + LBC
3.Rig --> Exp + Sia

kazıyorum Smiley

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 26, 2018, 07:47:33 PM

Hocam bu durumda elle, pirl falan gibi coinlerin havuzlarını vs nasıl buluyorsunuz. Çok stabil çalışmıyor gibi. Örneğin ben Zcash kazıyordum whattomine dan baktım. BTG(Bitcoin Gold) kazayım dedim, karlı görünüyordu. 2 gün boyunca denedim. Hem official havuzdan kazdım hem de btgpro pooldan ve 2 gün kazmama rağmen 1 krşluk ödeme bile alamadım.

Sağlam poollarda (nanopool, flypool, süpernova) hiç bu coinlerin havuzu yok ne yazık ki. Siz nasıl seçiyorsunuz?

Bu herkesin kronik sorunu hocam. Birde calculator siteleri çok da güvenilir değil, fikir verme açısından avantaj sağlıyor ama anlık zorluğa göre hesap yapıyorlar. Btg'nin official havuzunda kazıp ödeme alamamış olmanız ilginç.

@pckoliq cevap için teşekkür ederim hocam. Bende onu amaçladım fakat mesela Vivo coin kazıyorum, karlı görünüyor sabah bi kalkıyorum %30 değer kaybetmiş. Bu noktada oluşan zararı en aza indirgemeye çalışıyorum.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
January 26, 2018, 08:09:07 PM

Bu herkesin kronik sorunu hocam. Birde calculator siteleri çok da güvenilir değil, fikir verme açısından avantaj sağlıyor ama anlık zorluğa göre hesap yapıyorlar. Btg'nin official havuzunda kazıp ödeme alamamış olmanız ilginç.

@pckoliq cevap için teşekkür ederim hocam. Bende onu amaçladım fakat mesela Vivo coin kazıyorum, karlı görünüyor sabah bi kalkıyorum %30 değer kaybetmiş. Bu noktada oluşan zararı en aza indirgemeye çalışıyorum.

Yada hiç riske girme en sağlam coinleri stabil olanları kaz, bende ilerleyen zamanlarda yaza doğru sıcaklıkların artması ile cryptonigth monero ve benzeri şeyler kazacagım yoksa ethhas türevi kazmak isterdim ama Antalyada ethas kazarsam kartları 2 günde kızartırım.
Sende ethereum tarzı garanti işe bak bence madem zarar ediyorsun hiç kafa ağrıtma bu alt coinlerle, çoğu 2 ay güzel gidip 10 ay boş geziyor. Borcla bu işe girdiysen bu scam şeyler canını sıkar
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120

View Profile
January 27, 2018, 05:44:04 AM

@pckoliq hocam, tam da söylediğiniz gibi (2 ay iyi gidip 10 ay kötü gitmesinden dolayı) daha sağlam olanı kazmak bana her zaman mantıklı geliyor.
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 28, 2018, 08:09:32 AM

Yada hiç riske girme en sağlam coinleri stabil olanları kaz, bende ilerleyen zamanlarda yaza doğru sıcaklıkların artması ile cryptonigth monero ve benzeri şeyler kazacagım yoksa ethhas türevi kazmak isterdim ama Antalyada ethas kazarsam kartları 2 günde kızartırım.
Sende ethereum tarzı garanti işe bak bence madem zarar ediyorsun hiç kafa ağrıtma bu alt coinlerle, çoğu 2 ay güzel gidip 10 ay boş geziyor. Borcla bu işe girdiysen bu scam şeyler canını sıkar

Hocam aslında sağlamlardan devam etmek güzel fakat kart başı 1-2 dolar fark edince diğer yeni coinlerden insanın kazası geliyor. Bunda da riski ne kadar aza düşürebilirim onu hesaplamaya çalışıyorum.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
January 28, 2018, 09:33:41 AM

sitede anlatım konusu olan Awesome Miner gibi bir miner kullanıp kazançlar otomatik olarak çevrilirse en karlı coini sürekli kazmak mümkün olabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2737321.0
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
January 28, 2018, 09:57:29 AM

İlk anlardan beri Ethereum&Decred ile devam ediyorum.

Dual karlı olmuyor bazen ama yine devam ediyorum.

İstikrarlı bir şekilde Ethereum ve Decred kazdım.

Anlık değil ilerisi için düşündüğüm de;

1- Güvenilir olması

2- Fiyatı uzun vadede yukarı yönlü olması.

Keskin ve riskli kazançlar yerine tavsiye ederim.

Ethereum 200 dolar ve Decred 25 dolar iken kazmaya başladım.

Ethereum 6x Decred 5x yaptı.(Degred şuan biraz düştü)

Ethereum'u 2000 dolar ve Decred'i 300 dolar öngörüyorum yaza doğru.

Sürekli hangi coin daha karlı, hangisi daha fazla veriyor yerine düşünmektense o enerjimi bu piyasada keşfedeceğim farklı fikirlere yönlendiriyorum.

Bitcoin / Ethereum / Monero
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 28, 2018, 06:29:12 PM

sitede anlatım konusu olan Awesome Miner gibi bir miner kullanıp kazançlar otomatik olarak çevrilirse en karlı coini sürekli kazmak mümkün olabilir.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2737321.0

Hocam ben bilindiklerin ötesinde yeni çıkan coinler üzerinden ekstra değer katmaya çalışıyorum da sorunum oradan geliyor.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
January 29, 2018, 12:37:07 AM

Valla coinin fiyatı artıkça kazımından kazanç düşüyor.Aynı oranda hatta daha da fazla zorluk artıyor. Havuzlar başlı başına apayrı bir dert. Ayrıca kazım için extra paraya tweakli yazılımlar dewamlı değişiyor. Bence ne zaman ne kazacağını bulmak hang, yazılımı kullanacağın ve hangi havuzu seçeceğin, sonra kazdıklarını BTC ye nasıl cevirecegin dahil  ne kadar komisyon ve yol parası vereceğin hepsi ayrı bir dert. En rahatı huzurlusu nicehash.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
January 29, 2018, 01:34:09 AM

Baylar AMD ekran kartlarınız varsa ETC ve ETP gidin 2 side mart ayında haberleri gelişmeleri var ETC 50+$ etp içinde 10+$ bekliyorum at fava bekle Risk Budur!!!!!!!!!! Grin Grin GrinBTC

Batarsam bu postu yine reply ederim "Ben babalara geldim sorry Guys" diye ha beklediğim gibi olursa burda roket patlatırım baştan söyleyeyim  Grin
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237

View Profile WWW
January 29, 2018, 06:33:17 PM

ETC için mart demişsiniz. 2039 Mart'ı değil mi? Grin Grin Grin

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Rhego
Sr. Member

View Profile
January 29, 2018, 06:36:56 PM

ETC için mart demişsiniz. 2039 Mart'ı değil mi? Grin Grin Grin

Yok yav 2018 martta core güncelleme + calisto token dagıtımı yapacaklar.

Burda verilmiş bilgisi.

https://coinmarketcal.com/?form%5Bdate_range%5D=29%2F01%2F2018+-+01%2F09%2F2021&form%5Bcoin%5D%5B%5D=Ethereum+Classic+%28ETC%29&form%5Bsort_by%5D=&form%5Bfilter_by%5D=&form%5Bsubmit%5D=
sergen34 (OP)
Sr. Member

View Profile
January 29, 2018, 07:18:35 PM

Nvidia için taktik beklemekteyim hala dostlar Smiley
ketamin11
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 11:51:15 PM

Baylar AMD ekran kartlarınız varsa ETC ve ETP gidin 2 side mart ayında haberleri gelişmeleri var ETC 50+$ etp içinde 10+$ bekliyorum at fava bekle Risk Budur!!!!!!!!!! Grin Grin GrinBTC

Batarsam bu postu yine reply ederim "Ben babalara geldim sorry Guys" diye ha beklediğim gibi olursa burda roket patlatırım baştan söyleyeyim  Grin

etp yi hangi havuzda kazıyorsunuz
Rhego
Sr. Member

View Profile
January 30, 2018, 08:25:45 AM

http://etp.dodopool.com/ burda calısıyor 2 aydır falan sorun yasamadım hic
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 31, 2018, 09:37:45 PM

Uzun süre piyasada çok bilindik, Zcash, Zencash, LBRY gibi coinler kazdım fakat beklediğim performansı verimi elde edemedim. Bunlardaki en büyük sebep doğru ataklar ile BTC'ye çevirememem veya elimde uzun süreli tutmamamdan kaynaklı.

Şimdi İngilizce olan Altcoin kategorisini takip ediyor, elimde olan Nvidia kartlar ile kazabileceğim yeni coinleri kazmayı deniyorum. Kazmaya başlarken diğer bilindik coinlere nazaran 1-2 dolar (kart başı) daha fazla kazacak gibi hesap yapsam da anlık zorluk artışları, fiyat düşüşleri maalesef zarar etme noktasına getiriyor.

Elimde 20'ye yakın Nvidia kart bulunmakta. Tek coine ümidi bağlamak yerine artık aynı anda 2-3 coin kazayım diyorum. Fakat bunla alakalı uzun süredir bu yöntemi kullanıp aldığı performansı belki paylaşmak isteyecek bir arkadaş olur diye düşünüyorum.

Kendi tecrübeme dayalı olarak; tek coin kazdığımda tamamen işin şansa gittiğini gördüm. Yaratıcı çözümler, fikirlere herkes gibi ihtiyacım var. Aylık ödemelerim olduğu için de coin to BTC yapıp maalesef bozduruyorum BTC'yi.

Sizce aynı anda 2-3 coin kazmak mı mantıklı? Tek coin kazıp günlük farklı coine dönmek mi (hangisi karlı görünüyorsa)?

hocam eğer aylık ödeme yapıyorsanız nacizane tavsiyem sitelerden o gün için en çok kazandıran coini seçip, gün sonu hemen bozdurup bbunu tekrarlamanız.
Rhego
Sr. Member

View Profile
February 02, 2018, 09:02:32 AM

Hergun farkli jeton kazmak bence kazanclı degil cunku bir poola baglandıgınızda tam performans alıp o üründen cıkarmak için en az 12 saat gecmesi gerekiyor. İşe yeni baslayan arkadaslara haberi olan birkac ay içinde artıs gösterebilecek jetonlara calısmalarını tavisiye ederim.

Yerin dibine girdim ama halen ETC ve ETP devam ediyorum

Suan ETP 2$
ETC 21$

Beklentim ETP 5+$ ETC 50+$.  7 aylık periyotta burdan gelecek paraya ihtiyacımyok elektrik parasını cebimden karsılayabilirim. Bakalım günün sonunda olaylar bizi nereye getirecek.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: