Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:26:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Büyük Zararım Var. Binanceden Paribuya Bitcoin yeri başka koin gönderdim...  (Read 292 times)
tipitip22 (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 10:34:25 AM

Arkadaşlar selam

2 gün önce Binanceden bitcoin yerine paribuda bitcoin yatırma için oluşturduğum cüzdana tether usdt koini gönderdim.

Binance ödeme sayfasında tahmini btc rakamınıda görünce sanki btc gönderiyormuşum gibi hata yaptık.

Zaten son 1 aydaki dalgalanmalardan ve fiyat düşüklüğünden dolayı zararım vardı kalan parayı da çekmeye karar vermiştim anlayacağınız

elimdeki paradan da oldum. İşlem blockchainde onayladığı için binanceden gelen ve tether coinden gelen cevap maalesef bizim yapabileceğimiz birşey
yok cevabı oldu. Ama genede cüzdan sahibi yada yerel borsayla görüşebilirsiniz dediler. Bende bunun üzerine paribuyla iletişime geçmeye çalıştım
biliyorsunuz paribunun iletişim şekli tek yönlü siz sadece 1 kere talep oluşturur sonra beklersiniz onun dışında tüm iletişim kanalları kapalı hiçbir şekilde
binance yada diğer borsalar gibi iletişim kuramıyorsunuz.

Neticede transfer tamamlandı cüzdan numarası eksik yada fazla değil sadece bitcoin yerine başka bir coin gönderildi. Bu durumda paribunun coinlerimi bulma şansı var mıdır acaba? Bu konuyla ne kadar ilgilenecekler onuda tam bilmiyorum...Bu konuda yaşanan başka bir örnek var mı onu da bilmiyorum...

Neticede moraller bozuktu şimdi hepten bozuldu keşke bu işlere hiç bulaşmasaydım bu işler hiç bana göre değilmiş onuda anladım.

Zarar rakamını açıklamak istemiyorum ama az bir para değil Sad yani 3-5 bin değil o rakamların çok üzerinde bi rakam

Size benim yaşadıklarım bir ders olsun ve işlemlerinizi yaparken her şeye çok dikkat edin!
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715012782
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715012782
Reply with quote  #2

1715012782
Report to moderator
1715012782
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715012782
Reply with quote  #2

1715012782
Report to moderator
neterkhert
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
January 26, 2018, 10:58:50 AM

Öncelikle geçmiş olsun. Yalnız kafama takılan şu oldu. İşlem onaylandı dediniz. BTC yerine başka Coin gönderdiyseniz blockchain üzerinde onaylanmaması gerekiyor. Forumda aynı durumu yaşayanlar var. Blockchain'de onaylanmadığı zaman gönderilen cüzdana geri iade oluyor diye biliyorum.
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 26, 2018, 11:03:52 AM

Paribudaki cüzdanınız da btc cüzdanı değil mi?
Bu cüzdana tether gönderimi nasıl onaylanmış onu anlamadım?
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
January 26, 2018, 11:06:25 AM

blockchain yanlış cüzdana da gönderseniz onaylıyor.çok dikkatli yapmak gerekir.arkadaşa geçmiş olsun diyorum.bu paranın geri gelmesi imkansız.atıyorum btc ni kendi cüzdanına değilde başka birinin btc cüzdanına yollasan geri alma imkanın var veya geçen bi arkadaşın başına geldi btc sini 59000 tl den satış emri vereceğine 59 tl den satış emri vermiş ve btc si satılmış paribuda.bunu sosyal medyadan duyurarak alan kişinin geri iadesi istendi.ama sizinki farklı başka bir coin cüzdanına yolladığınız için sizin btc ler boşa düşüyo kimse müdahale edemez çok çok geçmiş olsun

tipitip22 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 11:18:13 AM

Paribudaki cüzdanım btc cüzdanıydı bende btc yerine o cüzdana tehter usdt coini gönderdim. Binance detaylı transfer hareketini gönderdi block numarası falan var ama ordan geri çekilebilir mi işlem yapılabilir mi bilmiyorum. Bide böyle bi şans varsa paribu ne kadar uğraşır onu da bilmiyorum.

Blockchain işlemi onaylamış konfirmasyon bilgisinide gönderdiler zaten binance de yapacak bişeyimiz yok dedi zaten binance cüzdanına iade olan bişey olmadı Sad

Tether den gelen cevap aynen şu şekilde:

There is nothing we can do as we do not have any control over the other exchanges.
You will need to contact the receiving exchange, explain to them what happened and request their assistance in recovering the funds you sent

Binance den gelen cevap aynen şu şekilde:

Your transaction has been confirmed in the block chain already. Which means that Binance has transferred coins in the block chain successfully.
It is suggested to negotiate to the owner of designation address or target wallet kindly to get your USDT. Sorry, Binance has no way to help you at this moment.
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 26, 2018, 11:44:43 AM
Merited by utkuy (5)

Meşekatli bir yolu var ama öncelikle paribunun destek ekibinin yardım etmeyi kabul edip ekstra efor harcaması lazım.
Eğer btc cüzdanın , bilgisyarınına kurduğuun cüzdan olsaydı, çok daha hızlı bir şekilde alabiliyordun. Sabah akşam paribu desteği sıkıştırman gerekiyor.

Nasıl yapılacağı burda yazıyor:

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/782zxn/usdt_sent_to_bitcoin_wallet_blockchain_issued/
tipitip22 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 12:11:40 PM

Destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
biresnaf
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 26, 2018, 06:03:54 PM

Çok geçmiş olsun , inanın kendi başıma gelmiş kadar üzüldüm duruma  Embarrassed
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 26, 2018, 06:09:36 PM

geçmiş olsun kardeşim. ondan dolayı zaten gönderim yapacağın zaman cüzdanı, adresi defalarca kontrol etmek gerekiyor. zaten ayda yılda bir gönderiyoruz onu da çok dikkatli yapmamız gerekiyor. en ufak hata böyle uğraştırıyor işte.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
January 26, 2018, 08:59:38 PM

büyük geçmiş olsun, umarım çözülür.bu işlemler bazen öyle karışıyor ki ben de bir şeye tıklamadan kılı kırk yarıyorum, olayın bu kısmı bile riskli Smiley
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 27, 2018, 07:16:02 AM

geçmiş olsun öncelikle. ben bir forum, transfer işlemi yapmadan önce tüm alanları doldurup 2-3 kere kontrol ediyorum. kılı kırk yarıyorum. onay maili geliyor tekrar kontrol ediyorum. bence bu tür işlemleri benim gibi yapın bundan sonra. sizin ki bu nazarlık olsun.
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 27, 2018, 08:33:46 AM

öncelikle geçmiş olsun.
bu riskin farkında değildim. bundan sonra 3 kere kontrol etmeden transfer yapmam.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 27, 2018, 09:14:26 AM

Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu tarz konularda çok dikkat etmek gerekiyor bir anlık dalgınlık bu tarz sıkıntılara yol açabilir. Paribu desteğin yapabileceği bir şey varsa mutlaka yapmalıdır. Buradan bize gelişmeleri aktarırsan seviniriz paribu yardımcı oldu mu olmadı mı biliriz böylece.
pekavcilar01
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
January 27, 2018, 10:00:30 AM

Arkadaşlar selam

2 gün önce Binanceden bitcoin yerine paribuda bitcoin yatırma için oluşturduğum cüzdana tether usdt koini gönderdim.

Binance ödeme sayfasında tahmini btc rakamınıda görünce sanki btc gönderiyormuşum gibi hata yaptık.

Zaten son 1 aydaki dalgalanmalardan ve fiyat düşüklüğünden dolayı zararım vardı kalan parayı da çekmeye karar vermiştim anlayacağınız

elimdeki paradan da oldum. İşlem blockchainde onayladığı için binanceden gelen ve tether coinden gelen cevap maalesef bizim yapabileceğimiz birşey
yok cevabı oldu. Ama genede cüzdan sahibi yada yerel borsayla görüşebilirsiniz dediler. Bende bunun üzerine paribuyla iletişime geçmeye çalıştım
biliyorsunuz paribunun iletişim şekli tek yönlü siz sadece 1 kere talep oluşturur sonra beklersiniz onun dışında tüm iletişim kanalları kapalı hiçbir şekilde
binance yada diğer borsalar gibi iletişim kuramıyorsunuz.

Neticede transfer tamamlandı cüzdan numarası eksik yada fazla değil sadece bitcoin yerine başka bir coin gönderildi. Bu durumda paribunun coinlerimi bulma şansı var mıdır acaba? Bu konuyla ne kadar ilgilenecekler onuda tam bilmiyorum...Bu konuda yaşanan başka bir örnek var mı onu da bilmiyorum...

Neticede moraller bozuktu şimdi hepten bozuldu keşke bu işlere hiç bulaşmasaydım bu işler hiç bana göre değilmiş onuda anladım.

Zarar rakamını açıklamak istemiyorum ama az bir para değil Sad yani 3-5 bin değil o rakamların çok üzerinde bi rakam

Size benim yaşadıklarım bir ders olsun ve işlemlerinizi yaparken her şeye çok dikkat edin!

Büyük geçmiş olsun. Farkli adrese farklı coin yolladığın zaman büyük sorunlar oluyor. Daha önce bu sorunu yaşayan birileri ile iletişim kurmaya çalış. Koin in sana geri dönüş yapması lazım normalde. Bankacılık işlemi gibi havuza düşüp oradan sana geri göndermeleri gerek. Sonuçta kendi hesap id lerin arasi işlem yapıyorsun. Sorunu çözersen eğer, bizlerle de paylas. Ben de araştırma yapacağım. Olumlu olumsuz sana dönüş yaparım.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 10:04:31 AM

öncelikle geçmiş olsun.
bu riskin farkında değildim. bundan sonra 3 kere kontrol etmeden transfer yapmam.

kesinlikle doğru olan bu. veznede çalışan banka görevlisi gibi her işlemi birkaç kere kontrol ederek hata yapmamaya çalışmasından örnek alabiliriz. küçük miktarda transfer ve deposit kısma düşüp düşmediğinin kontrolü ve ardından sorun yoksa geriye kalanın da aktarımı gibi kendinize bazı prensipler edinebilirsiniz.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
January 27, 2018, 11:37:20 AM

blockchain yanlış cüzdana da gönderseniz onaylıyor.çok dikkatli yapmak gerekir.arkadaşa geçmiş olsun diyorum.bu paranın geri gelmesi imkansız.atıyorum btc ni kendi cüzdanına değilde başka birinin btc cüzdanına yollasan geri alma imkanın var veya geçen bi arkadaşın başına geldi btc sini 59000 tl den satış emri vereceğine 59 tl den satış emri vermiş ve btc si satılmış paribuda.bunu sosyal medyadan duyurarak alan kişinin geri iadesi istendi.ama sizinki farklı başka bir coin cüzdanına yolladığınız için sizin btc ler boşa düşüyo kimse müdahale edemez çok çok geçmiş olsun

Bu olayı bende takip etmiştim farklı bir siteydi diye hatırlıyorum da 59 satoşiden satış emri verdiğinde hali hazırdaki en yüksek fiyatan gitmiyor mu direkt 59 dan gitmez diye biliyorum.

Konuyu açan arkadaşada geçmiş olsun her işlemi 2 defa kontrol şart.
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 11:43:35 AM

Üzücü bir olay. Aynı hatayı binance'den yapamazdınız sanırım, çünkü btc ve tether'in kullandıkları hash algoritması farklı olduğu için site işlemi kabul etmeyip size direk uyarı verecekti. Böylece bu hataya düşmeyecektiniz...
Paribu'da böyle bir önlem yok belli ki.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
January 27, 2018, 11:56:25 AM

Öncelikle çok geçmiş olsun. Var mı bir gelişme geri alabildiniz mi Paribu destek yardımcı oldu mu?
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 27, 2018, 12:33:24 PM

Benim de pek bir bilgim yok paranın geri gelmesi olanağı var mı yoksa blockchain sisteminde yok mu oldu. Her iki ihtimali de söyleyen arkadaşlar var. Geri gelme ihtimali varsa kesinlikle paribunun yardımcı olması gerekir. Merak ettiğim için konuyu takipte kalacağım.
tipitip22 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 01:56:20 PM

Arkadaşlar yardımlarınız ve yorumlarınız ve konuya gösterdiğiniz alaka için öncelikle hepinize teşekkür ederim.

Maalesef bu durum başıma geldiğinden beri moralim çok bozuk ve aklım sürekli bu işte olduğu için çevremde hiçbir şeye konsantre olamıyorum.

Ben paribudan destek talebi oluşturduktan sonra bir cevap alamadığım için ve tek taraflı bir iletişim sistemine sahip oldukları için yaşadığım durumla ilgili bir şikayet sitesinde şikayet kaydı oluşturdum ondan sonra biri beni aradı öncelikli olarak size mail attık mailinize cevap vermiyorsunuz dediler ve telefonla konuştuğum kişi mail adresimi kontrol ettiği zaman bir harfin onlarda farklı olduğu ortaya çıktı (fakat ben mevcut mail adresimle üyelik yapıp onay maillerini almıştım!) neyse bir yanlış olabilir diye düşündüm bende iyi niyet çerçevesinde şikayetimi siteden kaldırdım. Bana rakam yüksek olduğu için coinlerinizi geri almak için çalışacağız ama garanti veremiyoruz dedi bu süreç 1-2 hafta sürebilir ve bu durumda da 0.020 civarında bir bitcoin masrafı olacaktır dedi bunu zaten size göndereceğimiz maillerde göreceksiniz dedi. Bana size gelecek maili bizimle paylaşın dedi ve üzerinden yaklaşık 3 gün geçti ve bana bir mailde gönderilmedi. Yani en büyük sıkıntı şu an paribu ile olan iletişimim çünkü belki onlar bana gene mail atmış olabilir (mail adresim doğru olmasına rağmen) ama bana gelen giden bişey yok. Sitede 7/24 mail ve sms desteği var yazıyor ama bu sadece onlar isterse olabilir siz istediğiniz taktirde böyle bir destek alamıyorsunuz. Ben genede 0850 li numaraya sms atıyorum ama okuyorlar mı, görüyorlar mı ondan da emin değilim. Bu sayfada açmış olduğum konuya balron isimli arkadaşımızın paylaşımını incelediğimde benimle aynı durumda olan bir kişinin sorununun çözüldüğü ve coinlerini geri aldığını gördüm. Neticede binance ve tether coin şirketlerinden gelen cevaplarda da cüzdan sahibiyle iletişime geçin bilgileri yer alıyor kesin alamazsınız demiyorlar mühim olan paribu destek ekibinin bu konuyla ne kadar ilgilendiği bunu da umarım kısa bir zaman sonra öğrenmiş olurum.

Olan oldu bi kere moralim ve tabiatım bozulmaya başladı J ama tüm gelişmeleri burdan paylaşmaya devam edeceğim. Sonuç olarak bu bir hata bile olsa bunu direkt olarak kabullenmem kolay olmayacak duruma göre, ileri ki aşamalarda elime bir şey geçmeyeceğini bilsem bile, resmi kurumlar çerçevesinde ve kanuni olarak (ne kadar geçerliliği olup olmadığı tartışılsa bile) yapılması gereken ne varsa onları da yapacağımdan emin olabilirsiniz. Bunları da duruma göre paylaşmaya devam edeceğim.

Bundan sonra para gelse bile o ana kadar yaşadıklarımı kesinlikle sizin yaşamanızı istemem ona göre çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: