Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:44:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Damlaya damlaya okyanus olan Claymore DevFee  (Read 1282 times)
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
January 27, 2018, 07:47:11 AM

Video çekseniz daha iyi olur hocam fee ile alakalı.
1714841050
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841050
Reply with quote  #2

1714841050
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714841050
Hero Member
*

Ignore
1714841050
Reply with quote  #2

1714841050
Report to moderator
1714841050
Hero Member
*

Ignore
1714841050
Reply with quote  #2

1714841050
Report to moderator
zafa
Newbie
*

Activity: 136
Merit: 0

View Profile
January 27, 2018, 08:46:10 AM

Evet neyin nasıl yapılacağı ile ilgili bir video çekilse çok iyi olur... 192 MH reported hashrate im var. Avarage hashrate 175 i geçmiyor, canımı sıkmaya başladı artık bu durum.
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
January 27, 2018, 10:25:47 AM
Merited by espressodelisi (1)

Adam size hizmet edip hızlı mı hızlı, gerizekalıların anlayabileceği basitlikte bir program yapıyor siz ise adama birşey ödememe derdindesiniz. hak yiyorsunuz eğer devfee siz kullanırsanız. !!!!

Kimisi kalkar böyle programlar yazar kimisi ise vaktini onun kaç para kazandığını hesaplamaya harcar...
Cem Yılmazın bir skeçini hatırlattı bu bana ...

Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
January 27, 2018, 10:28:25 AM

Adam size hizmet edip hızlı mı hızlı, gerizekalıların anlayabileceği basitlikte bir program yapıyor siz ise adama birşey ödememe derdindesiniz. hak yiyorsunuz eğer devfee siz kullanırsanız. !!!!

Gerizekalı sensin.. Güzel kardeşim bizim yani en azından benim derdim %1 değil ben adama aylık eth atayım kazandığımın %1 ini.. Mesele kayıp %10 nu buluyor olması.. Senin rigin kaç mhs kazım yapıyor 1 rigin ? efektife olarak kaça düşüyor kaybın ne kadar %1 mi ?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 13

View Profile
January 27, 2018, 10:47:19 AM

Arkadaşlar denemeden bilemeyiz diyerek ben format atacağım bir pc'de deneme yaptım.

Python 2.7.14'ü yükledim.

https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.amd64.msi

CMD'yi yönetici olarak açtım. C:\Python27\Scripts   dizinine giderek  şu komutu çalıştırdım

pip install pydivert

c:\python dizinine no_dev_fee.py uygulamasını kopyaladım.

Yönetici olarak CMD'yi tekrar çalıştırdıktan sonra şu komutu başlattım.

python  no_dev_fee.py eth_adress pool_port

Claymore uygulamasını başlattım.

Benim bu konuyu açan arkadaşa iki sorum olacak.

1. Ben graft madenciliği yapıyorum. Claymore-xmr 11 ayarım şu şekilde.

-xpool stratum+tcp://usw1.graftmine.net:6666
-xwal graftcüzdanadresim
-xpsw x

-allpools 1
#-tt 75

Benim komut şu şekilde.

python  no_dev_fee.py ethereumadresim 6666

Bu port numarası doğru mu? Çünkü DevFee çalışırken sizinde belirttiğiniz gibi değişik poollara bağlanıyor. Her pool'un port adresi farklı sonuçta.

ethermine.org -> us1.ethermine.org:4444 or us1.ethermine.org:14444
nanopool.org ->    eth-eu1.nanopool.org:9999 or eth-eu1.nanopool.org:8888
ethpool.org -> eu1.ethpool.org:3333 -FS us1.ethpool.org:3333
dwarfpool.com -> eth-eu.dwarfpool.com:8008

Benim port numaram bunların hiçbiriyle uyuşmuyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

2. Github adresinde şöyle bir uyarı var.

# !Notice before package, we must modify C:\Python27\Lib\site-packages\pydivert\windivert_dll\__init__.py 35 line
# In this way, we can load WinDivert64.dll in current path avoid pyinstaller dll bug.

if platform.architecture()[0] == "64bit":
    #DLL_PATH = os.path.join(here, "WinDivert64.dll")
    DLL_PATH = "WinDivert64.dll"
else:
    #DLL_PATH = os.path.join(here, "WinDivert32.dll")
   DLL_PATH = "WinDivert32.dll"

Ben bu işlemi yapmadım. Yapmam gerekiyor mu?

1
Görselden anlaşıldığı üzere devfeeyi yakalayamamış sın, çünkü devfee 8005 üzerinden dwarf a gitmiş sen 6666 üzerinden dinleme yapıyosun. bunun sebebi configindenki -allpools 1
opsiyonunun claymore  farklı port ve adresleri kullanma iznini vermesi. Burada önemli olan devfee için oturum açılan portları dinlemek.
Claymore loglarıda  DevFee: ETH: Stratum - connecting to cümlesini arattırarak  görebilirsin. Ya logdaki devfee portlarına bakarak her port için 1 nofee çalıştırabilir yada -allpools 1 kaldırarak 6666 üzerinde çalıştırabilirsin. Fakat her ihtimalde kontrollerine devam et.

ek olarak ekrandaki gereksiz logların (tcp.payload) akmasını istemezsen code içerisinde bulunan print(packet.tcp.payload) bölümün başına # (#print(packet.tcp.payload)) koyarak tüm trafiğin boşa print olmasını kapatabilirsin.

2.
Sen zaten pip ile pydivert yüklediğin için WinDivert kütüphanesine ihtiyacın yok. Eğer pydivert  yüklemeseydin ilgili hatayı alacaktın ve alternatif olarak WinDivert kurup onu enjekte etmen gerekecekti.

Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 10:55:07 AM

1
Görselden anlaşıldığı üzere devfeeyi yakalayamamış sın, çünkü devfee 8005 üzerinden dwarf a gitmiş sen 6666 üzerinden dinleme yapıyosun. bunun sebebi configindenki -allpools 1
opsiyonunun claymore  farklı port ve adresleri kullanma iznini vermesi. Burada önemli olan devfee için oturum açılan portları dinlemek.
Claymore loglarıda  DevFee: ETH: Stratum - connecting to cümlesini arattırarak  görebilirsin. Ya logdaki devfee portlarına bakarak her port için 1 nofee çalıştırabilir yada -allpools 1 kaldırarak 6666 üzerinde çalıştırabilirsin. Fakat her ihtimalde kontrollerine devam et.

ek olarak ekrandaki gereksiz logların (tcp.payload) akmasını istemezsen code içerisinde bulunan print(packet.tcp.payload) bölümün başına # (#print(packet.tcp.payload)) koyarak tüm trafiğin boşa print olmasını kapatabilirsin.

2.
Sen zaten pip ile pydivert yüklediğin için WinDivert kütüphanesine ihtiyacın yok. Eğer pydivert  yüklemeseydin ilgili hatayı alacaktın ve alternatif olarak WinDivert kurup onu enjekte etmen gerekecekti.
[/quote]
Ben tüm işlemler bitirdim format driver vs az önce yine denk geldim adam bir girdi pir girdi..
TeamViewer ile sormuştum daha önce ama offline galiba yardımcı olabilirmisin ? Dualden vazgeçtim Smiley TeamViewer ile bağlanıp yardımcı olabilirmisin yanlış yapmamak adına soruyorum..
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 27, 2018, 11:00:15 AM

Ben tüm işlemler bitirdim format driver vs az önce yine denk geldim adam bir girdi pir girdi..
TeamViewer ile sormuştum daha önce ama offline galiba yardımcı olabilirmisin ? Dualden vazgeçtim Smiley TeamViewer ile bağlanıp yardımcı olabilirmisin yanlış yapmamak adına soruyorum..

1 kereye mahsus yardımcı olayım Smiley hızlıca pm atarsan bakalım.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 11:01:29 AM

Bende öğrenince diğer arkadaşlara yardımcı olurum merak etme.. Bu arada newbie lerden mesaj kabul etmiyorsun onu ayarlarından aç atayım tekrar..
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 27, 2018, 11:03:18 AM

Bende öğrenince diğer arkadaşlara yardımcı olurum merak etme.. Bu arada newbie lerden mesaj kabul etmiyorsun onu ayarlarından aç atayım tekrar..

Güzel teklif Smiley. Açtım pmi
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 11:42:44 AM

Arkadaş sağolsun uygulamalı olarak gösterdi.. Bakalım sorunsuz çalışıyor şuan. İsteyenler olursa yardımcı olabilirim..
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 27, 2018, 11:48:42 AM

Bir süredir devfree claymore kullanıyorum. Claymoreda aldığım değer neyse erhermineda da o onu görüyorum.

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
January 27, 2018, 11:51:35 AM

Arkadaş sağolsun uygulamalı olarak gösterdi.. Bakalım sorunsuz çalışıyor şuan. İsteyenler olursa yardımcı olabilirim..

Hocam buraya bir anlatım eklerseniz çok makbule geçer. Hatta imkanınız varsa video paylaşabilirmisiniz? Bilgi paylaştıkça çoğalır unutmayalım. Ben yazılımcının %1 almasına karşı değilim yanlız zaten zor olan kazımda kayıp share kayıplarıyla %10 lara çıkıyor malesef.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 12:26:02 PM

Hocam buraya bir anlatım eklerseniz çok makbule geçer. Hatta imkanınız varsa video paylaşabilirmisiniz? Bilgi paylaştıkça çoğalır unutmayalım. Ben yazılımcının %1 almasına karşı değilim yanlız zaten zor olan kazımda kayıp share kayıplarıyla %10 lara çıkıyor malesef.
Dosyaları derleyip yükleyeceğim ayrıca linklerinden indirmek isteyen olursa linklerini de ekleyip bir video hazırlayacağım hocam.. Sistem gayet güzel ethermine.org ta direk 2. rig görünüyor default olarak..
ketamin11
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 27, 2018, 12:28:43 PM

+1  lütfen bizide mahrum etmeyin. video ile taçlandırın Smiley
zafa
Newbie
*

Activity: 136

View Profile
January 27, 2018, 12:30:40 PM

Dosyaları derleyip yükleyeceğim ayrıca linklerinden indirmek isteyen olursa linklerini de ekleyip bir video hazırlayacağım hocam.. Sistem gayet güzel ethermine.org ta direk 2. rig görünüyor default olarak..

Videolu anlatımı bekliyoruz hocam.
OldToken
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
January 27, 2018, 02:25:21 PM

Herkes de sıkıntı aynı. Kimse %1 fee ödemekten kaçmıyor. Adam yazmış. Emek vermiş elbette bir karşılığı da olacaktır. Herkesin ortak noktası çalınan sharelar. 42 olan Khs nasıl oluyor ise 33 düşüyor ve aynı şekilde 48'e kadar çıkıyor. O kadar saçma sapan değerler geliyor ki. Bir çaresi var ise yapmak da fayda var.
clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
January 27, 2018, 03:23:07 PM

Lütfen ama lütfen şu devfee olayına arka çıkmayın. İlk birkaç ay ok verilebilir fakat sonrasında ömür boyu %1'i kullanıcılara dayatmak düpedüz soygundur. Ha şu olur. Devfee 0 yaparsınız o zamanda toplam hashrate'inizi yüzde 1 düşürür yine amenna. Yani programı bir nevi daha düşük intensity'de çalıştırır. Öte yandan sürekli bir gelir elde etmek 2 ay evlenipde bir ömür boyu nafaka ödemek gibi. Şunu adam gibi donation'a çevirse daha mantıklı.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
January 27, 2018, 04:39:05 PM

Arkadaşlar,
Adam oturmuş yazmış miner yazılımını,
pay olarak ne istiyorsa vermek durumundasınız. Beğenmiyorsanız açık kaynak kodlu miner yazılımları da var. onlardan birini kullanın diyeceğim ama onlarda Claymore kadar optimize kodlar değil.

geth kullanın. Smiley
https://forum.ethereum.org/discussion/2108/geth-gpu-mining

Emeğe saygı.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 27, 2018, 06:55:11 PM

Arkadaşlar,
Adam oturmuş yazmış miner yazılımını,
pay olarak ne istiyorsa vermek durumundasınız. Beğenmiyorsanız açık kaynak kodlu miner yazılımları da var. onlardan birini kullanın diyeceğim ama onlarda Claymore kadar optimize kodlar değil.

geth kullanın. Smiley
https://forum.ethereum.org/discussion/2108/geth-gpu-mining

Emeğe saygı.
Ya anlatamıyoruz arkadaşım, yada anlamak istemiyorsunuz..
Arkadaşım adam demişki dual modta %2 tek modta %1 fee ödersiniz.. Tamam öderiz ama öyle olmuyor işte..
Single modta kazım yapıyorum eth 192 mh/s rate var anlık bunun %1'i dev fee 1.92 yapar ama biz yuvarlayıp 2 diyelim..
Ethermine.org pool fe olarak %1 diyor oda aynı şekilde 1.92 yapıyor hadi onada 2 diyelim..
Ne yaptı şimdi 192 - 4 = 188 dimi güzel kardeşim ?
Ama ne görüyoruz ekranda.. 192 / 180 / 160 sonuç ? %8 - 10'ları geçen kayıplar..
Sebep ?
Sebep 1
Claymore dev fee devreye greceğinde bir kere eski bağlantınız kopuyor.. Yeniden bağlanıyor ve 37 saniye kazım yaptıktan sonra yeniden bağlantı kopup yeniden sizin hesaba bağlanıyor.. burda ortalalama kaybınız 69 saniye sürüyor..
Sebep 2
Uzunca bir süre kazım yapıyor rig tam shareleri alacakken hoooppppp dev fee araya giriyor ve benim 3 kez denk geldiğim 1 tanesi 11 share, 1 tanesi 5 share, 1 tanesi 14 share.. Nadiren 3 veya 4 share denk geliyor...
Bizde diyoruz ki bu %1 değil...
O yuzden bu yöntem ile %1 kayıp ediyoruz yinede ama sharelerin tammaı bizim hesabımıza defaut rig adı altında yansıyor..
Ben etik olması açısından bu adama aylık kazdıgım ethereum un %1 ni göndermeyi kendime yinede borç biliyorum en azından..
Böylece pool %1, Devfee hesabına atılacak %1, Devfee ye baglanıp geri hesabıma baglanma (bu yöntem ile yinede baglantı kesilip tekrar baglantı sağlanıyor) süresi için %1 toplamda %3 kaybımız oluyor. Kendi payıma söylüyorum amenna helali hoş hakkı zaten...
Anlatabildim mi derdimi sayın arkadaş ?
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
January 27, 2018, 07:20:42 PM

Ya anlatamıyoruz arkadaşım, yada anlamak istemiyorsunuz..
.
.
.
Anlatabildim mi derdimi sayın arkadaş ?

Öncelikle tespitleriniz güzel. Madem Böyle bunları ekran görüntüleri ile tespit edin.
Merak ettiğim konu şu;
miner çalıştırıldığı süreyi sayıp 100 dakikada bir araya girip 1 dakika mı çalışıyor yoksa daha farklı bir sıklıkla mı çalışıyor?
misal ben rigi 45 dakikada bir kapatıp açsam veya miner ı kapatıp aşsam miner nasıl davranıyor?
bunlara da bir bakın bence.
ve en önemlisi, tespitlerinizi ekran görüntüleri ile birlikte Yazılımın ana konusuna yazın ve zırt zırt araya girip kazımı piç etmek yerine ayda bir ödeme veya başka bir sıkılıkla çalışma özelliği talep edin. binlerce madenciden bahsediyoruz.
gerekli kamu oyu baskısı oluşunca bunu düzenlemek zorunda kalacaklardır.

Bir bilgi daha paylaşayım sizinle,
pool lar her zaman çalar!
hatta pool dan pool a hırsızlık oranı da değişir.
bunu şöyle bir örnekle açıklayayım.
minergate de 310 h/s gösterdiği aynı sistemi ben drafpool da ccminer ile çalıştırdığımda 390 ila 400 h/s ile görüyorum.
sonunda deneme amaçlı bir monero tam düğüm ve pool sunucusu kurdum ve denedim Smiley gördüğüm değer 427 h/s

Son olarak Arkadaşlar hitabetim ile ilgili olarak açıklama yapayım,
Bir eğitmen tarafım olduğundan mütevellit, genele seslenme amacıyla kullanırım arkadaşlar'ı benim için bir hitabet şeklidir. Ama maalesef siz bunu dayılanma gibi algılamışsınız, kusura bakmayın.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: