Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:55:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Damlaya damlaya okyanus olan Claymore DevFee  (Read 1282 times)
Splabs (OP)
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 13

View Profile
January 26, 2018, 05:19:51 PM

Bilindiği üzere claymore miner uygulaması her 1 saatte 1 kere olmak üzere geliştirici ücreti olarak kendine kazım yapmakta.

Eth için ilgili devfee aktivitesinin nasıl bir kazanç getirdiğini merak ettim. İnceledikçe fark ettim ki kazanılan paranın haddi hesabı yok.

2 günlük  bir inceleme ile yaklaşık 30 adet devfee adres yakaladım. Bu adreslerin pool lar üzerindeki hashrate lerine baktığımda elde edilen devfeenin devasa boyutlara ulaştığını gördüm Smiley

Merak eden arkadaşlar için 1 adet adresi aşağıda paylaşıyorum. Bu 1 adet adresin büyük poollarda 63Gh/s ulaştığını gördüm.

İlgili hesap için 4 pool üzerinden basit bir hesap ile .
DevFee adres: 0xc6F31A79526c641de4E432CB22a88BB577A67eaC

ethermine.org = 62.1 GH/s
nanopool.org = 29.2  GH/s
ethpool.org = 33.6  GH/s
dwarfpool.com = 37.1  GH/s
Toplam = 162 GH/s = 15 Eth/gün

kaba bir hesaplama ile : Saptayabildiğim 30 adres için 30x15 = 450 Eth/gün DevFee geliri elde edilmekte. Elde edilen gelir şaka gibi, mevcut kur üzerinden günde 450.000USD

"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714769724
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714769724
Reply with quote  #2

1714769724
Report to moderator
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237
Merit: 3

View Profile WWW
January 26, 2018, 05:34:13 PM

işte onun için NoDevfee.EXE Smiley

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 05:38:49 PM

işte onun için NoDevfee.EXE Smiley
NoDevfee  masummu acaba Smiley Piyasadaki devfee eklentilerinin geneli %50/%50 çalışıyor.  Ha keza direk mining işinin tümünü kendine yontanını gördüm Smiley
En temizi tcp.payload snif & replace.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 05:55:12 PM

Abicim adam %1 alsa neyse o iş öyle değil malesef..
1 adet rig var 192 mh/s kazıyor anlık havuza da yansıyor bu rakam gel gör ki avarage bir türlü 180 ni geçmiyor...
Yokmu fee siz güzel kazım yapan miner ? Yada bu fee olayına bir çözüm ?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 06:36:10 PM

1 adet rig var 192 mh/s kazıyor anlık havuza da yansıyor bu rakam gel gör ki avarage bir türlü 180 ni geçmiyor...

https://github.com/luch-jinming/no_dev_fee
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
January 26, 2018, 06:49:25 PM

Telefondan giriyorum linkde 3 de dosya buldum ne yapılması gerekiyor ? Bilen birileri bilmeyenlere anlata bilirmi.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 06:51:34 PM

Hocam bunu kullanarak claymore ile dual mining yapmak mümkün mü fee ve herhangi bir kısıtlama olmadan?
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 26, 2018, 07:10:00 PM

Bu konuda ciddi anlamda bir sorun var evet ama test edilmemiş kaynağı belli olmayan ücretsiz yazılımlardan uzak durmalısınız yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak lazım Cheesy

Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 07:46:38 PM
Last edit: January 26, 2018, 07:58:39 PM by Splabs
Merited by Babush (1)

Verdiğim dosya python ile yazılmış açık kaynak basit bir capture and replace uygulaması.

basit anlamda network üzerindeki paketleri dinleyerek json formatındaki pool oturum açma isteklerini yakalayarak istenilen adres haricindeki adresleri replace ederek oturum açmaya yarıyor.
Yani claymore devfee için poolda oturum açma isteği gönderdiğinde bu arkadaş  devfee adresini bizim adresimiz ile replace ediyor.

İlgili kodu çalışması için bilgisayarda python bulunması lazım. Önerilen olarak v2.7
https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.amd64.msi   64bit
https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.msi  32bit

ilgili python versiyonunu kurduktan sonra uygulamanın tcp.payloadlarının izleyebilmesi için pydivert kütüphanesinin kurulması gerekiyor.
ilgili yükleme için command prompta (CMD)
C:\Python27\Scripts   dizinine giderek  "pip install pydivert" (tırnaklar olmadan) komutunu çalıştırıyoruz.

Artık sistem ilgili no_dev_fee.py uygulamasını çalıştırmaya hazır. no_dev_fee.py dosyasını c:\python dizinine kopyaladıktan sonra yönetici olarak çalıştırılan command prompt (CMD) ile
"python  no_dev_fee.py eth_adress pool_port" (tırnaklar olmadan) çalıştırıyoruz.

port = claymore da bağlandığımız poolun iletişim sağladığı port adresi

ek olarak wallet ile worker name arası . yerine / ise  .py içerisindeki  if originAddr.find('.') > 0:  newParam = address + originAddr[originAddr.find('.'):] bölümndeki . olan bölümleri / ile değiştiriyoruz.

python da kod block larında belirteç karakter olmadığından ilgili değişikliği yaparken satır başındaki boşluklarla oynamayın.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 08:07:57 PM

Verdiğim dosya python ile yazılmış açık kaynak basit bir capture and replace uygulaması.

basit anlamda network üzerindeki paketleri dinleyerek json formatındaki pool oturum açma isteklerini yakalayarak istenilen adres haricindeki adresleri replace ederek oturum açmaya yarıyor.
Yani claymore devfee için poolda oturum açma isteği gönderdiğinde bu arkadaş  devfee adresini bizim adresimiz ile replace ediyor.

İlgili kodu çalışması için bilgisayarda python bulunması lazım. Önerilen olarak v2.7
https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.amd64.msi   64bit
https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.msi  32bit

ilgili python versiyonunu kurduktan sonra uygulamanın tcp.payloadlarının izleyebilmesi için pydivert kütüphanesinin kurulması gerekiyor.
ilgili yükleme için command prompta (CMD)
C:\Python27\Scripts   dizinine giderek  "pip install pydivert" (tırnaklar olmadan) komutunu çalıştırıyoruz.

Artık sistem ilgili no_dev_fee.py uygulamasını çalıştırmaya hazır. no_dev_fee.py dosyasını c:\python dizinine kopyaladıktan sonra yönetici olarak çalıştırılan command prompt (CMD) ile
"python  no_dev_fee.py eth_adress pool_port" (tırnaklar olmadan) çalıştırıyoruz.

port = claymore da bağlandığımız poolun iletişim sağladığı port adresi

ek olarak wallet ile worker name arası . yerine / ise  .py içerisindeki  if originAddr.find('.') > 0:  newParam = address + originAddr[originAddr.find('.'):] bölümndeki . olan bölümleri / ile değiştiriyoruz.

python da kod block larında belirteç karakter olmadığından ilgili değişikliği yaparken satır başındaki boşluklarla oynamayın.
Teşekkür ederim deneyeceğim peki bu claymor dualda çalışırmı eth+ dcr kazmak istersek? Herhangi bir farklı bir şey yapmam gerekiyor mu anlattığınız adımlar haricinde ? Ayrıca Claymorun hangi sürümünü kullanıyorsunuz 10.5 te işe yarar mı bu ?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 08:11:40 PM

Teşekkür ederim deneyeceğim peki bu claymor dualda çalışırmı eth+ dcr kazmak istersek? Herhangi bir farklı bir şey yapmam gerekiyor mu anlattığınız adımlar haricinde ?

iki pool için 2 farklı uygulama açman lazım. ek olarak allpool 1 sıkıntı yaratabiliyor. keza sen nanoda 3333 den eth kazarken allpool kulanmazsan claymore normal şartlarda devfesinin 3333 den nanoya göderir, ama allpool 1 olunca farklı portlardan farklı kullara gönderebiliyor. Bunuda claymore loglarında "DevFee: Stratum - connecting to" arattırarak görebilirsin.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 08:34:22 PM

Teşekkür ederim deneyeceğim peki bu claymor dualda çalışırmı eth+ dcr kazmak istersek? Herhangi bir farklı bir şey yapmam gerekiyor mu anlattığınız adımlar haricinde ?

iki pool için 2 farklı uygulama açman lazım. ek olarak allpool 1 sıkıntı yaratabiliyor. keza sen nanoda 3333 den eth kazarken allpool kulanmazsan claymore normal şartlarda devfesinin 3333 den nanoya göderir, ama allpool 1 olunca farklı portlardan farklı kullara gönderebiliyor. Bunuda claymore loglarında "DevFee: Stratum - connecting to" arattırarak görebilirsin.
Anlaşılan o zaman claymore da -nofee komutu kullanıcaz onda dual mining yapılabiliyor mu ? bilginiz varmı nofee komutu girince ? AYrıca eth ile ne kazayım diye düşünüp duruyorum pacal makul görünüyor ama ? Dual kazan varmı claymore ile -nofee komutu kullanarak ?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 08:37:08 PM

neden -nofee  ? -nofee ile hashrate düşecek.

Dual mantılık gelsede  1 aylık testlerimde çok avantajl olmadığını gördüm, keza main coin için share lerimde %5 düşüş gördüm ve dual olan coinin getirisi main coinin kaybını çok karşılamıyor gibiydi.
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 08:45:39 PM

Dual mantılık gelsede  1 aylık testlerimde çok avantajl olmadığını gördüm, keza main coin için share lerimde %5 düşüş gördüm ve dual olan coinin getirisi main coinin kaybını çok karşılamıyor gibiydi.
Hocam benim sıkıntım şu, Rx 580 li rigte 190 mhs eth kazıyorum ethermine poola bakınca 190 / 180 / 170 bile göremiyorum. Saçma sapan alakasız olur sürekli... 190 sabit anlık hasrate raporluyorum görünüyor efektif hsrt 175 oluyor 180 oluyor geri düşüyor.. avaraja bakıyorum o hepten tırlatıyor 160 170 arası sharelere bakıyorum 150 155 %10 sıkıntılı...
Wifi ile bağlıydım, ping olayını hallettim direk modemden cat6 kablo ile..
Sonra nofee deniyorum 185 / 180 /180 sabit görünüyor ethermine.org ta...
Nofee olmadan kullanınca 190 kasıyorum ama aslında sonuç tırt..kazım oranları alakasız.. durumu çözemedim gitti açıkçası.. Sonra oturup üşenmeden izledim share foundları özellikle.. Abi adam öyle bir yerde devreye giriyor ki tüm shareleri toplayıp kaçıyor 40 saniyede.. %1 değil yani o hikaye.. 3. taraf bir yazılım olacak şimdi daha önce çok denedim hep çalıyorlar daha kötüye gitti sürekli..
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 09:18:13 PM

Hocam benim sıkıntım şu, Rx 580 li rigte 190 mhs eth kazıyorum ethermine poola bakınca 190 / 180 / 170 bile göremiyorum. Saçma sapan alakasız olur sürekli... 190 sabit anlık hasrate raporluyorum görünüyor efektif hsrt 175 oluyor 180 oluyor geri düşüyor.. avaraja bakıyorum o hepten tırlatıyor 160 170 arası sharelere bakıyorum 150 155 %10 sıkıntılı...
Nofee olmadan kullanınca 190 kasıyorum ama aslında sonuç tırt..kazım oranları alakasız.. durumu çözemedim gitti açıkçası.. Sonra oturup üşenmeden izledim share foundları özellikle.. Abi adam öyle bir yerde devreye giriyor ki tüm shareleri toplayıp kaçıyor 40 saniyede.. %1 değil yani o hikaye.. 3. taraf bir yazılım olacak şimdi daha önce çok denedim hep çalıyorlar daha kötüye gitti sürekli..

Dikkat ettiysen, başladıktan sonra her saat başı devfeeye başlıyor, aşağıdaki 2 log örneğine bakarsan toplamda her saat başı 36-37 saniye devfee yapıyor buda toplam 3600 üzerinden %1 e denk geliyor Smiley Lakin bunun önündeki job cancel ve arkasındaki reconnect için kaybedilen zamanada 5-7 saniye dersek toplamda  %1 ile %1.5 gibi bir devfee kayıp ortada. Bide buna şans faktörü ile senin normal mine da çıkartacağın sharelerinin devfee ye kaydığını eklersen rakam gerçekte %1 değil Smiley

Örnek teşkil etmesi açısında 3 worker ile toplamda 508mh/s report ettiğim hesaplamalarda devfee kaçağını replace ederek elde ettiğim averajım 25mh/s. 508 de  elde ettiğim averajım 465-475 arası buna 25 eklediğimde toplamda 490-500 arası bir rakam yakalayabiliyorum.

Log 1
06:33:07:976   8f4   DevFee: ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <91.121.167.111> port 4444
06:33:45:117   8f4   DevFee: stop mining and disconnect

Log 2
07:33:08:647   8f4   DevFee: ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <94.23.28.180> port 4444
07:33:45:782   8f4   DevFee: stop mining and disconnect
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 09:22:59 PM

Dikkat ettiysen, başladıktan sonra her saat başı devfeeye başlıyor, aşağıdaki 2 log örneğine bakarsan toplamda her saat başı 36-37 saniye devfee yapıyor buda toplam 3600 üzerinden %1 e denk geliyor Smiley Lakin bunun önündeki job cancel ve arkasındaki reconnect için kaybedilen zamanada 5-7 saniye dersek toplamda  %1 ile %1.5 gibi bir devfee kayıp ortada. Bide buna şans faktörü ile senin normal mine da çıkartacağın sharelerinin devfee ye kaydığını eklersen rakam gerçekte %1 değil Smiley

Örnek teşkil etmesi açısında 3 worker ile toplamda 508mh/s report ettiğim hesaplamalarda devfee kaçağını replace ederek elde ettiğim averajım 25mh/s. 508 de  elde ettiğim averajım 465-475 arası buna 25 eklediğimde toplamda 490-500 arası bir rakam yakalayabiliyorum.

Log 1
06:33:07:976   8f4   DevFee: ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <91.121.167.111> port 4444
06:33:45:117   8f4   DevFee: stop mining and disconnect

Log 2
07:33:08:647   8f4   DevFee: ETH: Stratum - connecting to 'eu1.ethermine.org' <94.23.28.180> port 4444
07:33:45:782   8f4   DevFee: stop mining and disconnect
Ya işte sorun da bu zaten kaybım ortalama %7 oluyor benim.. O yüzden nofee ekleyerek yapacağım şuan format atıyorum sıfırdan yapacağım.. Bir sürü nofee denemeiştim sistem allak bullak oldu. Formattan sonra direk claymore 10.5 sürümünü indirip sonuna -nofee 1 ekleyeceğim heralde artık bu tür sıkıntılarla uğraşmam.. Senin söylediğininde temiz olup olmadığını, diğer nofee ler gibi kendine çaıştırıp çalıştırmadığını da bilmiyorum..
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 09:24:51 PM

Benim paylaştığım uygulama açık kaynak kodlu. Kodu kendin okuyarak bir kaçak olmadığını aslen işlemin çok basit olduğunu görebilirsin, yani herhangi bir kaçak olma ihtimali yok Smiley
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 09:25:58 PM

Benim paylaştığım uygulama açık kaynak kodlu. Kodu kendin okuyarak bir kaçak olmadığını aslen işlemin çok basit olduğunu görebilirsin, yani herhangi bir kaçak olma ihtimali yok Smiley
Anladım peki deniyeyim ama claymorun herhangi bir sürümünde çalışıyormu sen hangi sürümü kullanıyorsun ?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 26, 2018, 09:31:06 PM

Anladım peki deniyeyim ama claymorun herhangi bir sürümünde çalışıyormu sen hangi sürümü kullanıyorsun ?

sürüm fark etmez, sonuçta benim uygulama claymore vs ayırmıyor poola gönderilen oturum açma isteklerindeki cüzdan adresinin benim belirttiğim adres olup olmadığını kontrol ediyor.
Bu şu manaya geliyor. Aşağıda paylaştığım oturum açma isteği verisindeki oturum açan cüzdan adresinin farklı olduğunu algıladığında ilgili adresi benim adresim ile değiştiriyor.

Örnek te olan 0xB9cF2dA90Bdff1BC014720Cc84F5Ab99d7974EbA devfee adresnini benim adresim ile değiştirerek poola gönderiyor.

{"jsonrpc": "2.0", "method": "eth_submitLogin", "worker": "eth1.0", "id": 2, "params": ["0xB9cF2dA90Bdff1BC014720Cc84F5Ab99d7974EbA", "x"]}
Beginner85
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 09:39:47 PM

sürüm fark etmez, sonuçta benim uygulama claymore vs ayırmıyor poola gönderilen oturum açma isteklerindeki cüzdan adresinin benim belirttiğim adres olup olmadığını kontrol ediyor.
Bu şu manaya geliyor. Aşağıda paylaştığım oturum açma isteği verisindeki oturum açan cüzdan adresinin farklı olduğunu algıladığında ilgili adresi benim adresim ile değiştiriyor.

Örnek te olan 0xB9cF2dA90Bdff1BC014720Cc84F5Ab99d7974EbA devfee adresnini benim adresim ile değiştirerek poola gönderiyor.

{"jsonrpc": "2.0", "method": "eth_submitLogin", "worker": "eth1.0", "id": 2, "params": ["0xB9cF2dA90Bdff1BC014720Cc84F5Ab99d7974EbA", "x"]}
Pytona yabancıyım hocam Smiley kurulumu bitirsem teamviewer üzerinden yardımcı olabilir misin?
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: