Bitcoin Forum
June 24, 2024, 12:25:01 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kazandığımız yüksek miktardaki parayı çekmek  (Read 493 times)
Xnergy (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 08:15:15 PM

Merhaba Dostlar,

Diyelimki 30-40bin lira ile sağlam bir icoya girdik ve 1-2 sene sonra paramız 2,000,000TL oldu, Biz bu kadar büyük bir parayı nasıl çekebiliriz.Borsadan dolara çevirip dolar hesabımıza direkmi çekeriz yada altın alıpmı TL'ye geçeriz bu işlere kafa yoran yada fikri olan varmıdır?
kripton766
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 26, 2018, 08:39:46 PM

Parayı dolara çevirip çekmek çok büyük risk. Direk ofsayta düşersiniz.
Nasıl mı?
Şöyle; Ülkemiz bankacılık sisteminde bir banka hesabına yurtdışından 50.000 dolar ve üzerinde bir para girişi olduğu vakit banka bunu MASAK'a bildirmek zorunda.
Banka sizin bilgileriniz ve hesabınıza giren parayı MASAK'a bildirdikten sonra MASAK paranın kaynağını sorgulatır ve işlemler başlar.
Şu süreçte ülkemizde bir yasal düzenleme olmadığını düşünürsek en fazla vergi dairesine kadar yorulur, anlaşma yapar cüzzi bir miktar vergi ödeyerek paranızı yasal yapabilirsiniz fakat bazen işler planlandığı gibi gitmez MASAK hesaba blokaj uygulattırır ve mahkemeyle uğraşırsınız.

Tabi bunlar bir şirket sahibi değilseniz olabilecek senaryolar. Ama şirketiniz varsa ve yurtdışından sürekli o hesaba dolar üzerinden para akışı var ve siz o şirket üzerinden o dövizlerin vergisini ödüyorsanız problem olmaz.

Diyelim altın aldınız. Nereden alacaksınız? Nasıl alacaksınız?  Parayı altını alacağınız kişiye nasıl aktaracaksınız?
Bu önemli. Altını alma yönteminizi söylerseniz ona göre yardımcı olabilirim.
Xnergy (OP)
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 08:54:59 PM

Altın için  şöyle bir site var,Site yabancı fakat biraz inceleyince kapalıçarşı esnafı olduğu belli.Mesela bu adamdan altın alınsa fiziki olarak değilde açılan bir altın hesabına gönderse altınları daha sonrada kolay bir şekilde TL'ye çevirebiliriz diye düşünüyorum.

https://www.coaex.com/
kripton766
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 26, 2018, 09:29:09 PM

Altın için  şöyle bir site var,Site yabancı fakat biraz inceleyince kapalıçarşı esnafı olduğu belli.Mesela bu adamdan altın alınsa fiziki olarak değilde açılan bir altın hesabına gönderse altınları daha sonrada kolay bir şekilde TL'ye çevirebiliriz diye düşünüyorum.

https://www.coaex.com/

Verdiğiniz site bana pek güvenilir gelmedi. Ayrıca site incelemesiyle kapalı çarşı esnafı olduğu konusunda kesin konuşmanız garip doğrusu. İlla altın üzerinden işlem yapmak istiyorsanız doğrudan kapalı çarşıya giderek oradaki esnaflarla oturup belirli bir kur üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz.
Ama her zaman doğru olan şey vergini ödemektir!
yafus
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
January 26, 2018, 10:35:02 PM

İlk önce bir kazanalımda hocam
Xnergy (OP)
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 10:37:17 PM

Sende haklısın  Cheesy
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
January 26, 2018, 10:37:52 PM

Buraya açarsın bir konu, imzalarsın Bitcoin adresini sonrada elden alişverişle yüklü miktarda alanlar olacaktır. Bankaya takilmak istemeyen sadece sen değilsin on binlerce insan var.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
January 26, 2018, 11:00:48 PM

Ben bunun hayalini bile kurmuyorum siz şimdiden yol yordam düşünüyorsunuz Grin Hayatta hepimizin böyle bir yaşama sevinci olmalı. Bunun dışında vergi vb sebeplerden dolayı radara takılmak istemiyorsanız arkadaşın dedigine katılıyorum guvenilir kişilerle elden alım-satım yapılabilir.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 27, 2018, 09:49:44 AM

Ben paribuda 150-200k tl çekenler görüyorum. Bunları farklı sitelere bölersin böylece hepsi farklı bankalar ile anlaştığı için farklı bankalardan çekersin. Ayrıca her gün belli bir miktarını çekersin. Sonuç olarak yasal olmayan bir durum yok ortada vergi isterler diyorsan o kadar kazandıktan sonra isterlerse veririsin sende biraz vergi.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 27, 2018, 11:38:36 AM

yurt dışına gidersin orda parayı hesabına geçirirsin sorarlarsa kumarda kazandım geldim dersin. ya da güvenilir bir kadın bulursun yabancı uyruklu türkiye giriş çıkış yapan ya da o kadar parayı kazanırsan yabancı bir kadınla sözleşmeli evlenirsin parayı kadının üzerinden ülkeye sokarasın . çifte vatandaşların hesaplarıyla gelen paralar sorgulanmaz. ülkeye para girdisi sağladıkları için. en kötü senaryo parayı ufak ufak hesabından ülke hesaplarına sokarsın.
senaryo sağlam bir mali müşavirle çoğaltılabilir. yeterki sen 2 milyonu vur.
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
January 27, 2018, 12:34:08 PM

daha şimdiye kadar yüksek miktarda para kazanmadım ama kazanmış olsaydım piyasaları iyi takip ederek  en uygun olan sanal paraya  bir kısmını yatırırım kazandığım paranında hepsini çekmezdim.
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 27, 2018, 01:18:25 PM

Acelen yoksa maliyenin belirlediği sınırı aşmadan ara ara belirli sürelerde çekersin paranı. Misal parayı çektin 1 ay sonra bir daha çek.Bu kadar yüksek parayı tek seferde çekme.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Irfansyed
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 27, 2018, 01:23:00 PM

Bir gün yüksek miktarda para kazanırsam banka hesabıma çekerim. Zaten para kazanmış olurum, dert etmem, vergi çıkacakmış falan hikaye önce para gelsinde, gerisini sonra düşünürüz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 27, 2018, 01:32:09 PM

daha şimdiye kadar yüksek miktarda para kazanmadım ama kazanmış olsaydım piyasaları iyi takip ederek  en uygun olan sanal paraya  bir kısmını yatırırım kazandığım paranında hepsini çekmezdim.
Adamın sorduğu soruyla, bu sorunun yer aldığı konu başlığında yaptığın alakasız yorumun bağlantısını açıklar mısın bir zahmet. Ya da dur, senin cevabına göre de bir soru soralım, boşa gitmesin.
30-40 bin lirayla piyasaya girmiştim, ico, borsa falan derken iki milyon oldu. Sizce bu parayı ne yapmalıyım?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
January 27, 2018, 03:16:27 PM

1. Yöntem elden satmak olur
2. Yurt dışına gidip orada çekmekve bir şekilde oradan Ülkeye göndermek
3. Taksit taksit çekmek.
4. Masak a bildirerek vergisini vererek çekmek

Hepsinin artı eksi yönleri var değerlendirilip biri uygulanabilir.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
January 27, 2018, 03:48:43 PM

xapo ve bitwala kartlar da iptal olunca insanlar vergilendirme gelmeden yeni arayışlara girmeye başladı. henüz kendimde girdiğim sermayeyi büyütüp karı çekemediğim için alternatif bir yöntem geliştiremedim malesef. bu konuyla alakalı başlıkları takip ediyorum

tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
January 27, 2018, 05:07:05 PM

Bu elden satış olayı için gerçekten güvenilir kimseler bulmak lazım, ortalık ruh hastası dolu. Karşıdaki ne çıkar neyin nesidir bilemiyorsunki. İşin açıkçası ben o kadar para kazansam bir zahmet vergisini de ödemek isterdim sanırım, her ne kadar olayın ruhuna aykırıda olsa.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 05:18:11 PM

Vallahi ben de Binance'tayim yabanci borsa sonucta bu tarz şeylerle uğraşacağım gibi gorunuyor tabi o kadar param olursa. Ne yapsak turk borsalarda mi takilsak ama onlarin da kurları farkli :/

tasadar
Full Member

Activity: 284

View Profile
January 27, 2018, 05:26:39 PM

bankacısı muhasebecisi bir sürü insana sordum herkes farklı şey söylüyor bu vergi mevzularında, en temizi elden satmak ama onunda kendi riskleri var.
ben öyle milyonlara çıkamam ama birkaç yüzbin çekecek olursam ne yapıcam henüz bilmiyorum...
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
January 27, 2018, 06:00:50 PM

elden satmak oldukça riskli ve güvenlik problemlerini beraberinde getiriyor. bence borsalardan bozdurup hesabınıza çekmek en mantıklısı. haa ileride size bir fatura çıkma olasılığını da gözönüne alıp bir miktar kenara atmanızda fayda var. henüz bu tip şeyler yaşanmadı. yüksek oranda nakite çeviren insanlar tanıyorum.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: