Bitcoin Forum
June 27, 2024, 04:31:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurt Dışından Gelirken Ekran Kartı Getirmek  (Read 124 times)
kripton766 (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
January 26, 2018, 09:45:25 PM

Kuzenlerim 2 ay sonra Almanya'dan Türkiye'ye gelecekler ve ekran kartı getirtmek istiyorum.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
2 Adet GTX 1080 Ti Founders Edition
Sırt çantalarında ya da valizlerinde birer tane getirseler problem olur mu? El konulur mu?
Stoklarda olmadığı için ve fiyatı daha uygun olduğu için böyle bir yol düşünüyorum.
Nasıl bir yol izleyebilirim bilgilendirme yapabilir misiniz?
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
January 26, 2018, 10:04:26 PM

Daha bugün yeni haber olarak yayınladı.Yurt dışından kaçak madencilik cihazı ele geçirilip işlem yapıldı .Hiç boşa deneme başınıza  iş alırsınız.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 10:05:45 PM

Ben madencilik yapmak için almıyorum dostum gaming pc kuracağım bu yüzden alıyorum. 10'larca getirmeyeceğim. 2 tane olmasa bile 1 tane getirtmek istiyorum. Yakalanan arkadaşlar bildiğimiz miner cihazı getirmişler. Hem allah bilir kaç adetti.
Xnergy
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
January 26, 2018, 10:17:01 PM

Eğer çantanda getirdiğin ürünün ücreti 30 Euro altındaysa herhangi bir sorun olmaz faturasını gösterip geçersin, fakat 30 euro üzerindeyse vergisini vermen gerekir,. aksi durumda kaçakçılığa girer yaptığın.

Not:Sen tebliğ etmeden gümrük memurları farkerderse vergi harici cezada yiyebilirsin.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 26, 2018, 10:35:29 PM

Ben madencilik yapmak için almıyorum dostum gaming pc kuracağım bu yüzden alıyorum. 10'larca getirmeyeceğim. 2 tane olmasa bile 1 tane getirtmek istiyorum. Yakalanan arkadaşlar bildiğimiz miner cihazı getirmişler. Hem allah bilir kaç adetti.

kasaya takıp geçirsen sıkıntı olacağını düşünmüyorum. fakat çantada getirirsen anlatması biraz zor olabilir. hele bu günlerde bu cihazların mining için de kullanıldığını düşününce dikkat çekti artık.
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 10:43:05 PM

Eğer çantanda getirdiğin ürünün ücreti 30 Euro altındaysa herhangi bir sorun olmaz faturasını gösterip geçersin, fakat 30 euro üzerindeyse vergisini vermen gerekir,. aksi durumda kaçakçılığa girer yaptığın.

Not:Sen tebliğ etmeden gümrük memurları farkerderse vergi harici cezada yiyebilirsin.

Ne alakası var dostum? İnsanlar telefon getiriyorlar hiçbir şey olmuyor. Şahsi malım deyip geçiyor sonrada gidip edevlet üzerinden telefonu pasaporta işletiyor.Nihayetinde ben ticari amaçla getirmiyorum
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 10:44:23 PM

kasaya takıp geçirsen sıkıntı olacağını düşünmüyorum. fakat çantada getirirsen anlatması biraz zor olabilir. hele bu günlerde bu cihazların mining için de kullanıldığını düşününce dikkat çekti artık.

Koca kasa problem olur diye düşündüğüm için yalnızca kart getirmeyi düşündüm. Eğer bilgisayar kasası getirmek problem olmazsa direk kasa toplarım daha iyi. Hem daha ucuza gelmiş olur  Grin
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 26, 2018, 10:48:41 PM

Koca kasa problem olur diye düşündüğüm için yalnızca kart getirmeyi düşündüm. Eğer bilgisayar kasası getirmek problem olmazsa direk kasa toplarım daha iyi. Hem daha ucuza gelmiş olur  Grin

gümrükte çalışan arkadaşım bana bu öneriyi vermişti. ekran kartını sokamazsın da kendi kasanı istediğin gibi sokarsın demişti. istediğin iki tane ekran kartını tak üstüne senin şahsi kullandığın eşyan. kasanın da üzerine 3 5 çizik at bak abi bu benim kasam diye  Wink
kripton766 (OP)
Member
**

View Profile
January 26, 2018, 10:59:29 PM

gümrükte çalışan arkadaşım bana bu öneriyi vermişti. ekran kartını sokamazsın da kendi kasanı istediğin gibi sokarsın demişti. istediğin iki tane ekran kartını tak üstüne senin şahsi kullandığın eşyan. kasanın da üzerine 3 5 çizik at bak abi bu benim kasam diye  Wink

Valla bunu öğrendiğim çok iyi oldu dostum Smiley Böyle daha çok işime gelir.
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 28, 2018, 01:16:21 AM

Valla sakat olur bence, bulabilirsen Turkiyede almaya calis yoksa el koyarlar ya da vergisini alirlar

ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 07:59:42 AM

gümrükten geçirdigi sürece bir sıkıntı olmayacaktır  yinede dikkat etmeli.ıkı taneyi riske etmesin bir taneye göz yumarlar.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 10:32:00 PM

Gayri resmi yollara girmeye gerek yok. Parasını verin ülke içinde satıyorlar. Başınız ağrımasın.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: