Bitcoin Forum
April 28, 2024, 05:14:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Seed'i Bul, 500 Waves Kazan! (Waves Community Yarışması)  (Read 1102 times)
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 29, 2018, 07:35:33 PM
Last edit: January 29, 2018, 08:20:04 PM by Looden

1.Kelime: "Party"
2.Kelime: "Ecology"
3.Kelime: "Discover"
4.Kelime: "Star"

Şimdilik benim tahminlerim bunlar.

Üstteki yorumlarda sorduğum 2048 kelimelik havuzu bilen bir kişi paylaşırsa çok makbule geçer bu arada Smiley

star kelimesi hariç diğer 3 kelime seed havuzunda mevcut Wink

EDIT: sanirim Discovered da olmaz. "ed" takısı fazla. Dağarcıta "discover" var. Ama ekleri de temizlemeye kalkarsak kelime sayısı epey artar. Sanmiyorum.
1714281293
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714281293
Reply with quote  #2

1714281293
Report to moderator
1714281293
Hero Member
*

Ignore
1714281293
Reply with quote  #2

1714281293
Report to moderator
1714281293
Hero Member
*

Ignore
1714281293
Reply with quote  #2

1714281293
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
January 29, 2018, 07:40:05 PM

ya ne oldu birden mi yayınladır kaç gündür bakıyordum yayınlamadılar bugün birden demek ki yayınlamışlar arkadaş ya birden dedim yanlış gruba mı üye oldum neyse bakalım takipteyim
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 29, 2018, 07:44:13 PM

Yarışma bu duyuru sonrasında mı başladı acaba?
Looden
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 07:52:08 PM
Last edit: January 30, 2018, 04:39:08 PM by Looden
Merited by fkod (1)

Yarışma bu duyuru sonrasında mı başladı acaba?

1. mesaj bu;

"On 23 January we organized our first Business Meetup of 2018 in Ede, Netherlands: https://goo.gl/DwccjS

Thanks to everyone who came to the party! More meetups in random countries coming Wink"

1. mesajdaki olası seedler de;
"first business party random more"

2. mesajdaki olası seedler;
"love Just all people together about this ecology"

3. mesajdaki olası seedler;
"report network social page group quick"

4. mesajdaki olası seedler;
"one first lab hard next"

5. mesajdaki olası seedler;
"grid  hello  world  more"
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
January 29, 2018, 08:02:48 PM

İnsanı cezbediyor ama onlarca insan içinde şans çok düşük ki ingilizce anadili olan insanlarla yarışmak + bir dezavantaj muhtemelen kelimeleri yanlış seçebiliriz Cheesy
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
January 29, 2018, 08:27:49 PM

Üstteki yorumlarda sorduğum 2048 kelimelik havuzu bilen bir kişi paylaşırsa çok makbule geçer bu arada Smiley

EDIT: sanirim Discovered da olmaz. "ed" takısı fazla. Dağarcıta "discover" var. Ama ekleri de temizlemeye kalkarsak kelime sayısı epey artar. Sanmiyorum.

Hocam zaten ek kullanılmıyor diye biliyorum o kelimelerde yani cümlede geçen kelimenin sade halinin alınması çok çok daha mantıklı, o yüzden discover yazdım Smiley
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 29, 2018, 08:32:34 PM

Bir kaç haber paylaşıldı ama kelimeleri bulmak gerçekten çok zor görünüyor.Ipucu falan da yok gibi

Looden
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 08:39:38 PM

Hocam zaten ek kullanılmıyor diye biliyorum o kelimelerde yani cümlede geçen kelimenin sade halinin alınması çok çok daha mantıklı, o yüzden discover yazdım Smiley

valla bot yazmaya baslamistim. Eger discovered'dan "ed"yi cikartip aliyorlarsa, birakiyorum Cheesy
Cunku hadi burada sadece "ed" yi cikarttik oldu, ulama, harf düşmesi, harf değişmesigibi durumlarda ne olacak hâl Smiley
Örnek;
1. mesajdaki "countries". countries sozlukte yok, ama country var. discovered'dan discover'i kabul ediyorlarsa, bunu da almalari lâzım. Bu yuzden oyle yapacaklarını sanmıyorum.
Mugur2
Jr. Member
*

View Profile
January 29, 2018, 08:54:28 PM
Last edit: January 29, 2018, 09:14:49 PM by Mugur2

valla bot yazmaya baslamistim. Eger discovered'dan "ed"yi cikartip aliyorlarsa, birakiyorum Cheesy
Cunku hadi burada sadece "ed" yi cikarttik oldu, ulama, harf düşmesi, harf değişmesigibi durumlarda ne olacak hâl Smiley
Örnek;
1. mesajdaki "countries". countries sozlukte yok, ama country var. discovered'dan discover'i kabul ediyorlarsa, bunu da almalari lâzım. Bu yuzden oyle yapacaklarını sanmıyorum.

"Countries"de de çoğul ekini atıyorlardır hocam bir farkı yok discover-discovered örneğinden bence Smiley

Botunuzu kelimelerin temel hallerine göre yazarsanız pek bir zahmeti olmaz eski düşüncenize nazaran, tabiki ben acemiyim biraz bu işlerde, elbet mekaniğini bilen bir kişi çıkıp doğruları bize anlatabilir burada.

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
January 29, 2018, 08:54:50 PM

vala cok zor bır yarısma. bence waves hava atmak ıcın yapıo bu yarısmayı. kımse bulamayacak Cheesy sonunda da seedlerı bıle verdık gene kıramadınız dıyecekler Cheesy
Looden
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 09:01:07 PM

Botunuzu kelimelerin temel hallerine göre yazarsanız pek bir zahmeti olmaz eski düşüncenize nazaran, tabiki ben acemiyim biraz bu işlerde, elbet mekaniğini bilen bir kişi çıkıp doğruları bize anlatabilir burada.

yok oyle degil valla, bundan sonraki kelimeleri tek geçsek bile, yani sonraki 11 kelimeyi bilsek bile, şimdiden sadece bu kelimelerle bile 1200 olasılık var Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 29, 2018, 09:01:35 PM

Burada amaç elbette ki yarışmanın yayılmasını sağlayıp reklam yapmak, waves'in tanırlığını arttırmak. Ama yarışmanın içeriği baya zor geldi bana. Belki eğlencesine girilebilir ama çok kasanlar da olacaktır. Şimdiden onlara bol şanslar diliyorum. Ben On Numara çekilişine 2 tam kupon yaptım. Kazanma ihtimalim daha fazla diyebilirim, ordan hesaplayın Wink
Mugur2
Jr. Member
*

View Profile
January 29, 2018, 09:05:57 PM

yok oyle degil valla, bundan sonraki kelimeleri tek geçsek bile, yani sonraki 11 kelimeyi bilsek bile, şimdiden sadece bu kelimelerle bile 1200 olasılık var Smiley

Anladım, en başından beri korktuğumuz şeyde oydu zaten Smiley Ben de yazılım biliyorum otomatik olarak verilen kelimeleri olasılık adedince farklı sayıda sıralayan bir program yazabilirim fakat yeterli olur mu sanmıyorum.

En azından kelimeleri sıralayıp tek tek hızlıca cüzdan kontrolü yapabilen bir bota ihtiyaç var ve bu da benim bilgimi aşar, kendini bu işe adayan psikopatlar kadar başarılı olamam en azından.
kulis0
Member
**

Activity: 132
Merit: 10

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
January 29, 2018, 09:21:10 PM

İlginç bir yarışmaymış. Programlama bilgim yüksek ama bot yazmakla ilgili tecrübem yok. Şu an çok ilgimi çekti, hemen araştırmaya başlıyorum hiç olmazsa ileride faydası olur.

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 29, 2018, 09:29:41 PM
Merited by bitpazari (3), Mugur2 (1)

wordlisti isteyen arkadaşlar olmuş: istediğiniz bu linkte mevcut ; https://github.com/PyWaves/PyWaves/blob/master/address.py
hepinize bol şans ! birbirinize yardım etmeyi ihmal etmeyin.
Mugur2
Jr. Member
*

View Profile
January 29, 2018, 09:34:52 PM

wordlisti isteyen arkadaşlar olmuş: istediğiniz bu linkte mevcut ; https://github.com/PyWaves/PyWaves/blob/master/address.py

Teşekkürler hocam bot yazmayı düşünenlerin mutlaka işine yarayacaktır. Kendimce biraz araştırma yapmıştım ama bulamamıştım doğrusu Smiley
Looden
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 09:37:08 PM
Merited by fkod (1)

ayıklamakla ugrasamam, database'e kelimeleri atıp oyle yapmak isterim derseniz de;

https://raw.githubusercontent.com/trezor/python-mnemonic/master/mnemonic/wordlist/english.txt
Looden
Member
**

View Profile
January 29, 2018, 09:55:11 PM
Last edit: January 30, 2018, 10:10:06 PM by Looden
Merited by bitpazari (5), bileq (1), fkod (1)

Bu işi PHP ile yapmak isteyenler için array ve combination kodu şöyle. Az önce bitirdim.

Code:

$conn = mysqli_connect("localhost","root","1234","test");
mysqli_query($conn,"SET NAMES 'utf8'");

function seed_olustur($arrays) {
$result = array(array());
foreach ($arrays as $property => $property_values) {
$tmp = array();
foreach ($result as $result_item) {
foreach ($property_values as $property_value) {
$tmp[] = array_merge($result_item, array($property => $property_value));
}
}
$result = $tmp;
}
return $result;
}
$combinations = seed_olustur(
array(
'seed1' => array('first', 'business', 'party', 'random', 'more'),
'seed2' => array('love', 'Just', 'all', 'people', 'together', ' about', 'this', 'ecology'),
'seed3' => array('report', 'network', 'social', 'page', 'group', 'quick'),
'seed4' => array('one', 'first', 'lab', 'hard', 'next'),
'seed5' => array('now', 'mobile', 'game', 'spoil'),
'seed6' => array('grid', 'hello', 'world', 'more'),
'seed7' => array('story', 'unfold', 'smart', 'know', 'follow', 'link')

)
);

//print_r($combinations);

foreach($combinations AS $key=>$val) {

$data = $val[seed1]." " . $val[seed2] . " " . $val[seed3] . " " . $val[seed4] . " " . $val[seed5] . " " . $val[seed6] . " " . $val[seed7];

echo $key."-".$val[seed1]." " . $val[seed2] . " " . $val[seed3] . " " . $val[seed4] . " " . $val[seed5] . " " . $val[seed6] . " " . $val[seed7] ."<br>";

$insert = "INSERT INTO `seeds` (`seed`) VALUES ('{$data}')";
$insert = mysqli_query($conn, $insert);

}
mysqli_close($conn);

Buraya kadar olanı kolay kısımdı. Bundan sonrası zorlayacak.

EDIT : Bundan sonrası buradaki python api'leriyle.

https://github.com/PyWaves/PyWaves

Kullanacagimiz kod şu olacak;

//Bu kod ile epey detayli bilgi edinirsiniz.
Code:
#!/usr/bin/env python
#-*-encoding:UTF-8-*-
import pywaves as pw
myAddress = pw.Address(seed='kendi seed kelimeleriniz buraya')
print myAddress

//Bu kod ile sadece waves bakiyesini görürsünüz
Code:
#!/usr/bin/env python
#-*-encoding:UTF-8-*-
import pywaves as pw
print("bakiye %18d" % pw.Address(seed='kendi seed kelimeleriniz buraya').balance())

Bu kod ile geçerlibir adres var mı, varsa da detaylarını gorebilirsiniz.

kendi adresimde denedim, sonuc basarili.

https://prnt.sc/i7e8re

Debian/ubuntu üzerinde denemek isteyenler için,

öncelikle sunucunuza kurmaniz gereken bileşenler olabilir.

1-) apt-get install python-pip
2-) pip install pywaves
3-) sonra xxx.py dosyasina yularidaki python kodu girip, "chmod +x xxx.py" ile calistirma yetenegi veriyoruz
4-) "./xxx.py" ile kodu calistiriyoruz.

bundan sonrasi experimental oluyor. database'e attiginiz seedleri loop'a alip, denetiyorsunuz, ve bakiyesinde 50000000000 (decimal 8 doldugundan, 500 waves bakiyesi boyle gozukecek) olan adresi hoplatıyoruz.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
January 29, 2018, 11:25:27 PM

Koca waves artik boyle seylerlemi gündeme geliyor? Eskiden bu forumda birtek waves konusulurdu simdi basliklar azaldi, Sasha bile coinlerini satiyor birakin artik su wavesi Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
brave77
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 11:28:49 PM

İlginç bir yarışma yukarıda arkadaşın paylaştığı bilgilere bakarsak bu iş için donanımlı arkadaşlar daha uygun gibi duruyor programlama bilen vs. bizim gibilerin manuel bulması zor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: