Bitcoin Forum
July 06, 2024, 03:29:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türk Forumu ve Yardımlaşma! (Önemli)  (Read 175 times)
legaltrk (OP)
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
January 27, 2018, 08:16:19 AM
Merited by tempo7 (1)

Arkadaşlar merhaba. Hep şuna dikkat ediyorum global forumda birisi bir konu açtığında merit yağmuruna tutuyorlar adamı.
Ama bizde böyle bir alışkanlık yok. Neden yok?
Kendim için demiyorum çünki zaten ben merit için felan pek uğraşmadım pek vaktim yok işim dolayısıyla düzgün bir konu açamıyorum.
ama bakıyorum çoğu arkadaş bir dünya uğraşmış dolu dolu yazı yazmış yada bir konuyu türkçeleştirip önümüze sunmuş bize sadece okuması kalmış.
Herşeyden önce bu adam bolca emek vermiş. Bu yazıların altına baktığımda teşekkür mesajları var demekki faydalı da bulunuyor ama bakıyorum merit veren yok. yada biri 1 tane merit vermiş.
Faydalı buluyorsan o arkadaşın emeğine bi karşılık ver ki o arkadaş tekrar faydalı şeyler sunsun önümüze.
Saatlerce uğraştığı yazının altına bi teşekkür babında merit yollansa o insan daha fazla uğraşıp daha iyisini sunar.

Global forumda diğer arkadaşlara onca yardım yapılıyorken Türk forumunda yapılmaması beni üzüyor açıkcası.

İşin özü birbirimize sahip çıkmalıyız. Birbirimizi düşünmeliyiz. Elin çinlisi amerikalısı yada almanı ingilizi vs.vs. bizi düşünmez ki.
Bunu yazma gereği duydum arkadaşlar bi beklenti içerisinde değilim. Sadece insanların emeklerine bir karşılık vermeliyiz.

Not: Merit verdiğinizde sizin merit sayınız düşmüyor.
Teşekkürler...
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 27, 2018, 08:38:12 AM

merit henüz yeni bir rank sistemi. bence üyeler alışmaya çalışıyor. hatta ben pek çok üyenin merit gönderildiğini düşünüyor. aslında smerit gönderiliyor ve sizin meritinizde eksiklik oluşturulmuyor. şahsen benim smerit sıfır. olsaydı gönderirdim. çünkü bana faydası çok az diye biliyorum. bence merit konusu daha çok üye tarafından bilindiği zaman işler rayına oturacaktır.

WillBeOk
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 27, 2018, 09:08:13 AM

Herkesin cebinde akrep var ..

Bir de tam olarak kavranılamadı gibi düşünüyorum . Merit verme işi sınırlı . Biz de tamamen pazar payına dönüşecek gibi duruyor (üzücü) . Global de ise insanlar cidden yararlı postlara merit verirken bizde bu olay gerçekleşmiyor.
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 09:10:25 AM

Hocam çok güzel bir konuya değinmişsiniz ve yazınız da gayet mantıklı olmuş bu sebepten dolayı (1) merit hakkımı şuanda ilk defa size kullanıyorum. Arkadaşlar bende bu sistemi başta yadırgadım ama şöyle düşünün 3-4 hesabı olanlar var bütün imza kampanyalarını kapatıyolar adam işsiz uğraşıyo yazıyo anlatabildimmi şimdi bu sistem onun önüne geçcek. Bende bu foruma 2015 üyesiyim bayadır girmiyodum arada girip mesaj atsaydım belki hero'ydu hesabım ama şuan memberim ve çok merit almam lazım daha yükselmek için dolayısıyla kısa vadede zarar gibi dursada uzun vadede gerçek ve tek hesabı olan bizim gibi kullanıcıların işine yarıycaktır. Nacizane görüşlerim bu yönde Smiley
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
January 27, 2018, 09:34:13 AM

Anadolu halklarinin klasik bir ozelligidir. Yukseleni cekerler ki yukselmesin kimsenin kendilerinden iyi yere gelmesini istemezler. Turklere de oradan geliyor anadolu halklarinin hepsinde var bu durum.

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 27, 2018, 11:14:07 AM

Anadolu halklarinin klasik bir ozelligidir. Yukseleni cekerler ki yukselmesin kimsenin kendilerinden iyi yere gelmesini istemezler. Turklere de oradan geliyor anadolu halklarinin hepsinde var bu durum.

ulan sen o anadolu halkına kurban ol. dediği lafa bak hayatında hiç gitmemişsin muhtemelen git bir dolaş bakalım öyle bir saçmalık var mı insanın içinde biten birşeyi belirli bir bölgeye endekslemek yada belirli bir ırka ne kadar saçma ve gereksiz.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
January 27, 2018, 11:49:44 AM

Arkadaşlar merhaba. Hep şuna dikkat ediyorum global forumda birisi bir konu açtığında merit yağmuruna tutuyorlar adamı.
Ama bizde böyle bir alışkanlık yok. Neden yok?
Kendim için demiyorum çünki zaten ben merit için felan pek uğraşmadım pek vaktim yok işim dolayısıyla düzgün bir konu açamıyorum.
ama bakıyorum çoğu arkadaş bir dünya uğraşmış dolu dolu yazı yazmış yada bir konuyu türkçeleştirip önümüze sunmuş bize sadece okuması kalmış.
Herşeyden önce bu adam bolca emek vermiş. Bu yazıların altına baktığımda teşekkür mesajları var demekki faydalı da bulunuyor ama bakıyorum merit veren yok. yada biri 1 tane merit vermiş.
Faydalı buluyorsan o arkadaşın emeğine bi karşılık ver ki o arkadaş tekrar faydalı şeyler sunsun önümüze.
Saatlerce uğraştığı yazının altına bi teşekkür babında merit yollansa o insan daha fazla uğraşıp daha iyisini sunar.

Global forumda diğer arkadaşlara onca yardım yapılıyorken Türk forumunda yapılmaması beni üzüyor açıkcası.

İşin özü birbirimize sahip çıkmalıyız. Birbirimizi düşünmeliyiz. Elin çinlisi amerikalısı yada almanı ingilizi vs.vs. bizi düşünmez ki.
Bunu yazma gereği duydum arkadaşlar bi beklenti içerisinde değilim. Sadece insanların emeklerine bir karşılık vermeliyiz.

Not: Merit verdiğinizde sizin merit sayınız düşmüyor.
Teşekkürler...

öncelikle sitem etmek için çok erken diye girmek isterim konuya . üzülmene hiç gerek yok !

söyle istersen bakalım :

1- theymos : bilgilendirmiş - meta alanında herkes katılım yapmış ortamala yeni üyeden forum yöneticilerine kadar tartışmalı bir konu ve üzerinde daha çok konuşulur .

2- rusça merit duyuru konusu : aynı şekilde sistem üzerine tartışmalar mevcut

3- Tman'in başlattığı Merit chalange - bir nevi bir yarışmaya destek katılımcılara belirli şartlar altında merit desteği sunmuş

4-  EFS bizim konumuz - En çok merit alan konularda

5- killyou72 - meriti kötü kullanan üyelerin multi hesaplarının listelendiği bir yer galiba içerde aliyagiz diye bir kullanıcımızda listelenmiş Sad daha ilk günlerden
(*bana göre multi acc. merit farming diye nitelendirilmiş ama inandırıcı değil offical değil en azından )

6- numaoid - endonezya forumu aynı şekilde meritin getirdikleri spam msjların bittiği ve açıklaması

7- rallier  merit bağış alanı TR konusu olarak en çok sıralama 7.ci

vs vs ve sıralamada 1 2 tane daha konumuz var

haksızsın ! üzülünecek durum yok . biz çok sanslıyız böyle bir yerde bu kadar destek veren arkadaşlarımız adına ben sevinçliyim .

Bir de tam olarak kavranılamadı gibi düşünüyorum . Merit verme işi sınırlı . Biz de tamamen pazar payına dönüşecek gibi duruyor (üzücü) . Global de ise insanlar cidden yararlı postlara merit verirken bizde bu olay gerçekleşmiyor.

Çok haklı !   tam kavranamadı , ne işe yarıcak neden vermeliyiz kriterler nedir arkadaşım mı hak eden bir yazımı ? pazar'a düşmez inşallah sistemin getirecekleri hakkında theymos bir kaç bilgilendirme mesajı yapıcaktır mutlaka

I'll see how things are in a month or two and think about it. Basically, the "ideal new user" should be able to easily and without any particular "merit farming" be able to far exceed the merit requirements; for them, activity should be the limiting factor. If this is not achievable, then I absolutely will make tweaks until that goal is reached. But it's too early to say at this point.

I did consider a 1-point requirement for Member when designing the system, but I thought it might be too easy. We'll see.

demiş hatta simdilik bekleyemeliyiz.

yardımlaşma konusunda EFS nin önereceği bizim destekleyeceğimiz sizin katılım göstererek yapılan her türlü ++pozitif eylemde ben varım / katkı sağlanacak ise bu şekilde olmalı .

kendi aklıma gelenler açıkcası yoruma açıktır.

legaltrk (OP)
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
January 27, 2018, 02:03:17 PM

Hocam çok güzel bir konuya değinmişsiniz ve yazınız da gayet mantıklı olmuş bu sebepten dolayı (1) merit hakkımı şuanda ilk defa size kullanıyorum. Arkadaşlar bende bu sistemi başta yadırgadım ama şöyle düşünün 3-4 hesabı olanlar var bütün imza kampanyalarını kapatıyolar adam işsiz uğraşıyo yazıyo anlatabildimmi şimdi bu sistem onun önüne geçcek. Bende bu foruma 2015 üyesiyim bayadır girmiyodum arada girip mesaj atsaydım belki hero'ydu hesabım ama şuan memberim ve çok merit almam lazım daha yükselmek için dolayısıyla kısa vadede zarar gibi dursada uzun vadede gerçek ve tek hesabı olan bizim gibi kullanıcıların işine yarıycaktır. Nacizane görüşlerim bu yönde Smiley

Merit için teşekkürler böyle bir beklentim yoktu sakın yanlış anlaşılmasın. Ben şuana kadar dört dörtlük bir konu açmadım o yüzden merit sistemine şuan için kendimi sokmadım. ama çok yararlı şeyler paylaşan arkadaşlar var hatta birkaç tanesinin paylaşımı sayesinde güzel para kazandım.  Merit sistemini bende çok iyi buluyorum iyi ki bu sistemi koydular çünki spam yapıp üyeliğini yükselten çok arkadaş var böylesi bence herkez için iyi oldu.

Çok haklı !   tam kavranamadı , ne işe yarıcak neden vermeliyiz kriterler nedir arkadaşım mı hak eden bir yazımı ? pazar'a düşmez inşallah sistemin getirecekleri hakkında theymos bir kaç bilgilendirme mesajı yapıcaktır mutlaka

bu konuda hemfikiriz zaten. Benin derdim de bu insanlar tam kavrayamadı ama birilerinin bu tür yazı paylaşması lazım ki bu konu tartışılıp insanların kavraması sağlanmalı alışılması sağlanmalı
skaya7
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
January 27, 2018, 04:09:59 PM

güzel bir konuya değinmişsin ama önce olayı kavramak lazım diye düşünüyorum

CRYPTOV8 ◄◄◄◄ Bringing banking to blockchain►►►► (https://www.cryptov8.com/)
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
January 27, 2018, 08:52:54 PM

Merit için teşekkürler böyle bir beklentim yoktu sakın yanlış anlaşılmasın. Ben şuana kadar dört dörtlük bir konu açmadım o yüzden merit sistemine şuan için kendimi sokmadım. ama çok yararlı şeyler paylaşan arkadaşlar var hatta birkaç tanesinin paylaşımı sayesinde güzel para kazandım.  Merit sistemini bende çok iyi buluyorum iyi ki bu sistemi koydular çünki spam yapıp üyeliğini yükselten çok arkadaş var böylesi bence herkez için iyi oldu.

Çok haklı !   tam kavranamadı , ne işe yarıcak neden vermeliyiz kriterler nedir arkadaşım mı hak eden bir yazımı ? pazar'a düşmez inşallah sistemin getirecekleri hakkında theymos bir kaç bilgilendirme mesajı yapıcaktır mutlaka

bu konuda hemfikiriz zaten. Benin derdim de bu insanlar tam kavrayamadı ama birilerinin bu tür yazı paylaşması lazım ki bu konu tartışılıp insanların kavraması sağlanmalı alışılması sağlanmalı

kısıtlı olmama ragmen elimden geldiğince merit denen zımbırtıyı kullanıyorum . forum içi dengelenmesi gereken bir konu açıkcası

bizim kaynagımız kim efs moderatorse onun etkisi iyi olacaktır takip etmeliyiz Şu an için herkes herkese merit vermekten çekiniyor cunku hile hurda olabilir gözü ile bakıyorlar halbuki vermek lazım - almak lazım Cheesy diyerek sizlere katılıyorum .

küçük arkadaşlarında değerleneceği bir ortam paylaşıma dayalı bilgisel açıdan yüksek ve amacında olan her yazıya keske verebilsem.

Brainstorming
Member
**

Activity: 146
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 10:10:05 PM

Global forumda kaliteli başlık açalım. Bakalım merit gelecek mi? Denemeye değer.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: