Bitcoin Forum
May 27, 2024, 12:25:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Starbucks Yönetim Kurulu Başkanından Kriptopara ile Ödeme Açıklaması  (Read 494 times)
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 02:45:42 PM

Bitcoin zaten kullanılamaz mantıken fee ücreti içeceğin kahveden daha pahaloya gelebilir. Geçenlerde sahibinde bitcoin yazıp arama yaptım. Hiç nakit paraya geçmeden ev araba seçenekleri epey fazlalaşmış. Ekonomi genişliyor.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
January 29, 2018, 03:39:17 PM

Fee ücreti dolayısıyla doğal olarak kimse yanaşmazdı zaten Bitcoin ile ödeme işine ve boşuna yapılan bir girişim olurdu.Doğru bir karar vermişler.Çünkü henüz hazır değil Bitcoin şu an onun için.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 29, 2018, 03:59:18 PM

Daha da artacaktır böyle haberler gelişen teknolojiye firmalarda ayak uydurmak zorunda kalıyorlar Ve ileriye dönük yatırım olarak görülebilir
decano
Full Member

Activity: 316

View Profile
January 29, 2018, 04:09:03 PM

Starbucks şirketinin adımı küçük görünebilir, ancak son bir ayda elektronik para ile ödeme kabul etme furyası başladığından beri ilgi kripto para borsalarına geldi. Aşama aşama herkes coin kullanana kadar kabuller devam edecek.
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 29, 2018, 04:36:30 PM

Howard Schultz güzel bir demeç vermiş. Burada adam BTC'ye karşıyım dememiş sadece BTC ile ödeme almayacağız demiş. Bence de mantıklı bir hareket, kahve almak için BTC ödemek şu an için sıkıntı olabilir. BTC 10.000.000 birime bölünebilinen bir kriptopara birimi. Yani 10.000.000 Satoşi 1 BTC yapıyor. Starbucks satoşi üzerinden yani yine BTC üzerinden satış yapabilirdi fakat şu aralar 12.000 dolar civarında olan bir para birimini kullanan bir kişi kahve almak için Satoşi vereceğini düşünmüyorum. Çünkü BTC %1 dahi artış ya da düşüş gösterirse yaklaşık 120 dolar civarına takavül eder. Böylesine büyük bir para birimi yerine daha küçük bir coinin kullanılması daha mantıklı ve daha ayağı yere basan bir proje olur. Şahsen bu açıklamayı mantıklı buldum arkadaşlar.

kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
January 29, 2018, 09:52:31 PM

Herkes bir yerden payın almaya çalışıyor. Starbuck büyük bir firma bizim açımızdan iyi olur ama önemli olan artık her yerde kullanılabilmesi yakında her yerde geçeceğini düşünüyorum.

matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
January 29, 2018, 11:47:31 PM

Bu haberden anlaşılacağı üzere blockcahin teknolojisi hayatımızın içine hızlı bir şekilde girecek. Burada bitcoini kabul etmiş etmemiş çok önemli değil bence. Artık dijital paralar hayatımıza girdi ve bunun geri dönüşü yok.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 10:58:50 AM

Starbucks yönetim kurulu başkanı dijital para ile ödeme hududında açıklama yaptı. Artık Starbucks şubelerinden kahvelerimizi Bitcoin veya Litrcoin ile alabileceğiz.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 30, 2018, 12:20:23 PM

Barış Özcan'ın da dediği gibi yıllar sonra bizden sonraki nesil bozuk paralara bakıp bu da ne ? Ne için kullanılıyor ? diye sorulabilir dedi. Düşündüğüm zaman bu şekilde kullanım artmaya devam ettikçe ve daha fazla geliştirilip  devletlerin de desteğini  aldığı zaman gerçek paranın yerini sanal para alacagini düşüniyorum
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 30, 2018, 12:43:18 PM

kesinlikle çok doğru bir karar ! Bitcoin fee ücretleriyle 10 adet kahve alırsınız
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 30, 2018, 02:19:44 PM

Aklınca bitcoini dışlamış çokta önemli değil bence. Burada önemli olan starbucksın dijital paralarla ödeme almaları. Kağıt paralarının sonu geliyor artık.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
January 30, 2018, 06:11:47 PM

Aslinda bir suredir yasadigimiz uzucu olaylarin ustune bunlarin gelmesi beni mutlu ediyor daha cok kullanim yeri cikiyor . bazi bankalarin yaptigini duydugumuz ( ne kadar gercek emin degilim ama bunlari duymak bile kötü ) yaptiginiz islem yasal degil , islem iptal edilmistir , hesabiniz kapatilmistir, paranin calinmasi , btc soygunlari vb gibi ( su ana kadar ben rastlamadim ama bunlar insani urkutmuyor degil ) haberlerin ustune iyi haberler de geliyor bu mutlu edici
cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 30, 2018, 07:07:29 PM

Kötü haberler ile iyi haberler birlikte gelmeye devam edecek. Ama sonuçta dijital paraların ardından laf edenlerin sesi kesilecek. Starbucks kahve satışında coin kabul etmeye başlasın, gider ilk kahvemizi içer LTC ile öderim.
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 30, 2018, 09:41:16 PM

Kötü haberler ile iyi haberler birlikte gelmeye devam edecek. Ama sonuçta dijital paraların ardından laf edenlerin sesi kesilecek. Starbucks kahve satışında coin kabul etmeye başlasın, gider ilk kahvemizi içer LTC ile öderim.

Aynı fikirdeyim :d Ödeme almaya başlasınlar da hele ödememizi direk Litecoin olur Ripple'la olur yaparız ve kahvemizi yudumlarız bir an önce
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
January 30, 2018, 10:19:28 PM

Kendi icosunu başlatsa çok daha güzel olur hem kendi sistemlerine entegre bir sistem kurarlardı, ben olsam öyle yapardım açıkcası. Hem reklam yapmasına gerek yok

heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
January 31, 2018, 10:18:26 AM

Küçük miktarlı ödemelerde bitcoin kullanmak mevcut durumda pek mantıklı değil zaten, fikir mantıklı bence.
Umarım bu haberlerin devamı gelir ve yaygınlaşır. İyi haberler duymaya ihtiyacımız var bu aralar Smiley

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
January 31, 2018, 10:43:24 AM

Zaten şu an yurtdışında kripto paraları plastik kart üzerinden kullanıp alışveriş yapmanızı sağlayan projeler mevcut.kripto para kabul etsede etmesede bu kartlarla kredi kartı kabul eden bütün işyerlerinden alışveriş yapabileceğiz.Starbuckstan reklam kokan bir hareket olmuş.
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
January 31, 2018, 12:40:00 PM

howard shultz un sekreterinin omisego asia- pasific omise go town hall da plasmanın  ödeme olarak yapabilecekleri  konusunda bilgi aldığı yazıyor discord kanalında ama tabi bu haberler herzaman doğru olmuyor birisi yukardan almıs bize satmaya calısmak için yaptığı haberler gibi düşünsemde plasma nın ne olduğuna bakınca biraz da fikrim değişmedi değil bir küçük arastırma yapılmasında bence fayda var
vmeihcmm
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
January 31, 2018, 09:40:33 PM

Yavaş yavaş Çok uluslu şirketler bu işe giriyor. O zaman diyor insan, acaba diye.. acaba bu koincikler gerçekten merkeziyetsiz bir sistem için mi?
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
January 31, 2018, 10:05:28 PM

Ödeme kabul edeceğiz vs. diyorlar da en sabit coinlerin bile fiyatları %10-%20 değişiyor,  anlık olarak mı belirlenecek hizmet bedeli? Bu durumda tüketici çoğunlukla zararda olacaktır.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: