Bitcoin Forum
June 16, 2024, 08:39:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: airdroplardan kazandığım tokenler  (Read 356 times)
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 28, 2018, 11:42:29 AM

arkadaşlar merhabalar uzun süredir bu işlerle ilgileniyorum fakat yeni yeni airdroplarla uğraşmaya başladım geçenlerde iost un referans airdropu vardı ve 100 referans elde ederek 6800 iost kazandım ve bunlar mew e gitti mew de yaklaşık 15 farklı coinim oldu iost ile birlikte fakat şimdi mew de gas limiti olayı var bu nedir mesela bir de ben bu tokenleri çevirmem mi gerekiyor yoksa direkt yollamam mı gerekiyor fakat nereye ?
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 12:10:05 PM

Ne yapmak istiyorsun elindeki tokenleri anlayamadım? Ne istediğini düzgünce anlatsaydın keşke ilk önce nakit paraya çevirmek istiyorsan etherdeltadan veya başka biryerden ethereum karşılığında satmalısın sonrasında türk borsalarına çekersin. Etherdeltada işlem yapmak için ise yaklaşık 2 dolarlık ethereumun olması lazım gas ücreti için
ramsay snow
Full Member

Merit: 103

View Profile
January 28, 2018, 12:25:26 PM

anladığım kadarıyla elindeki tokenleri satmak istiyorsun. eğer öyleyse şu başlıktan yardım alabilirsin:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2261359.0

bu arada cüzdanında gas miktarını karşılayacak ether olmalı. bunun için de yerli ya da yabancı borsalardan ether alman ve cüzdanına göndermen gerek.
etherdelta yerine idex gibi borsalardan da faydalanabilirsin. elindeki tokenlerin hangi borsalarda olduğunu coinmarketcapten öğrenebilirsin. bu tür sorularınızı yeni başlayanlar bölümünde sorun, hatta yeni başlık açmak yerine olanları inceleyin çünkü tüm bu sorularınız bu forumda yüzlerce kez cevaplandı

ripplecanavari (OP)
Member
**

Merit: 37

View Profile
January 28, 2018, 12:38:46 PM

anladığım kadarıyla elindeki tokenleri satmak istiyorsun. eğer öyleyse şu başlıktan yardım alabilirsin:

bu arada cüzdanında gas miktarını karşılayacak ether olmalı. bunun için de yerli ya da yabancı borsalardan ether alman ve cüzdanına göndermen gerek.
etherdelta yerine idex gibi borsalardan da faydalanabilirsin. elindeki tokenlerin hangi borsalarda olduğunu coinmarketcapten öğrenebilirsin. bu tür sorularınızı yeni başlayanlar bölümünde sorun, hatta yeni başlık açmak yerine olanları inceleyin çünkü tüm bu sorularınız bu forumda yüzlerce kez cevaplandı

hayır satmak istemiyorum mesela şu an cüzdanımda yaklaşık 700 dolarlık iost var bu iostu ben binance borsasına yollayabilir miyim direkt illaki cüzdanda eth olması gerekli mi eğer öyleyse ben bu iostun bir kısmını eth ye çeviremiyor muyum ve diğer ufak coinler bir çok coin var onları mew de direkt eth ye çeviremiyor muyum
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
January 28, 2018, 12:48:39 PM

hayır satmak istemiyorum mesela şu an cüzdanımda yaklaşık 700 dolarlık iost var bu iostu ben binance borsasına yollayabilir miyim direkt illaki cüzdanda eth olması gerekli mi eğer öyleyse ben bu iostun bir kısmını eth ye çeviremiyor muyum ve diğer ufak coinler bir çok coin var onları mew de direkt eth ye çeviremiyor muyum

Ethere çeviremezsin bildigim kadarıyla öncelikle az bir etherin olmalıki etherdeltada deposiz yapabilip satabilesin, veya zaten o az etherin olursa direk istedigin borsaya transfer edebilirsin. Swap diye bir özellik var ama o eth-btc arasında çalışıyor sanıyorum
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 28, 2018, 12:49:28 PM

bnb de iost işlem görüyorsa yollarsınız. mew de az miktarda eth niz mutlaka olacak. mwe üzerinden token lerinizi eth ye çeviremezsiniz malesef az miktar eth lazım gas için.
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
January 28, 2018, 03:58:12 PM

arkadaşlar merhabalar uzun süredir bu işlerle ilgileniyorum fakat yeni yeni airdroplarla uğraşmaya başladım geçenlerde iost un referans airdropu vardı ve 100 referans elde ederek 6800 iost kazandım ve bunlar mew e gitti mew de yaklaşık 15 farklı coinim oldu iost ile birlikte fakat şimdi mew de gas limiti olayı var bu nedir mesela bir de ben bu tokenleri çevirmem mi gerekiyor yoksa direkt yollamam mı gerekiyor fakat nereye ?

Hocam bu iost token ben de gözükmüyor normalde ekliyoruz ya myetherwalletta. Eklenen yerde de yok. Contract adresi lazım sanırım ama baktım farklı adresler var eklemek için . Bize göre bir contract adresimi lazım İost token için , İost filan mı contract adresi gönderecek?
maximhkn
Newbie
*

Activity: 364
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 04:09:37 PM

Hocam bu iost token ben de gözükmüyor normalde ekliyoruz ya myetherwalletta. Eklenen yerde de yok. Contract adresi lazım sanırım ama baktım farklı adresler var eklemek için . Bize göre bir contract adresimi lazım İost token için , İost filan mı contract adresi gönderecek?

https://etherscan.io/token/0xfa1a856cfa3409cfa145fa4e20eb270df3eb21ab   burada var adresi
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
January 28, 2018, 04:33:00 PM

Bende katıldım iost airdropa hocam biraz bekle hemen satma değerlenebilir

Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
January 28, 2018, 04:49:36 PM

https://etherscan.io/token/0xfa1a856cfa3409cfa145fa4e20eb270df3eb21ab   burada var adresi

Teşekkürler ekledim daha gelmediği için gözükmüyor ben de sanırım.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 28, 2018, 04:56:25 PM

Airdrop işleri bitti gibi pek bir şey beklemeyin airdroplardan. Ebtc başlattı bu işleri son zamanlarda gelenler değersiz hep.

Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
January 28, 2018, 05:32:48 PM

Elde tutmak bazen cok isimize yariyor, degerleniyor cop dedigimiz tokenler super oluyor o yuzden satmadan once bi dusunun derim
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 06:32:18 PM

Şansa bırakıp, farklı coine çevirmeyip biraz daha bekletebilirsiniz. Sonu ne olacağı belli olmuyor malum.
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
January 28, 2018, 06:37:49 PM

Tavsiyem bekletmenden yana olacaktır, fakat sana kalmış. Hangi borsa destekliyorsa gelen coinleri myetherden o borsaya atıp alış satış yapabilirsin. Genelde etherdelta gayet iyi bu konuda ama hacklenme olayları vb yaşandı. Araştırmanı tavsiye ederim.
Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 07:01:35 PM

Ben geleni satıyorum, sonradan değeri artarsa artsın. Para bugün lazım. Mutlaka fiyat artacak diye bir kural yok. Etherdelta borsası bu konuda çok işe yarıyor.
Cat18
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 08:32:55 PM

https://etherscan.io/token/0xfa1a856cfa3409cfa145fa4e20eb270df3eb21ab   burada var adresi

Teşekkürler ekledim daha gelmediği için gözükmüyor ben de sanırım.
Sadece airdropa girmekle gelmiyor sanirim, ref de toplaman  gerekiyor. Bu Airdrop daha cok ponzi mantigiyla calisiyor sanirim; yani getirdigin adam basi kar payi aliyorsun. Kaldi ki böyle airdrop coinleri arzı yüksek olduğu için sana verilen miktar devede kulak kalıyor
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
January 28, 2018, 08:34:26 PM

Bu tokenleri hemen satmak yerine bir sure elde tutmak daha karli oluyor. Acil ihtiyaciniz yoksa beklemeniz yarariniza olur.
bravia
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 15, 2018, 02:30:12 PM

Bana kalırsa airdroptan kazandığınız tokenler sizi mutlu edecek bir paraya ulaştıysa satmanızı tavsiye ederim. Her gelen airdrop'u uzun süre bekletmeyin zaten bir çoğu çöp oluyor arada nadir çıkabiliyor kazandıran airdroplar.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 15, 2018, 04:10:56 PM

you tube gir. etherdelta türkçe anlatımı yaz karşına video çıkacak. youtbe daki tek türkçe etherdelta videosu. ayrıca şunu belirteyim. ekim ayının başından bu yana airdrop işiyle ilgileniyorum. ben genelde gelen coin token her neyse satıp eth yapıyorum 0.5 eth olunca da cüzdana çekip oradan da hangi borsaya yollayacaksam yolluyorum. çünkü airdropların geneli belli süre pumplayıp sonra çöp oluyor. ona göre cüzdan da coin tut derim. son karar senin.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 15, 2018, 06:44:19 PM

Arkadaşlar epey cevap vermişler. Ben de hayırlı olsun diyeyim bari. Bu işlere yeni başlamış biri olarak şansınız baya yağver gitmiş ve bir şeyler biriktirebilmişsiniz. Ben mesela 15 tane falan airdrop'a katıldım, 1 ay geçti daha gelen giden olmadı. Ayrıca bu IOST için de katılmıştım, twitter görevini yapmıştım ama hiçbir şey göndermediler. Sanırım referans da toplamam gerekiyordu, o kısmı atladım.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: