Bitcoin Forum
June 16, 2024, 10:17:26 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6  All
  Print  
Author Topic: bitcoin kazanarak ülkeye döviz kazandırmış oluyormuyuz ?  (Read 670 times)
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 28, 2018, 02:30:30 PM
Merited by pandacoin (1)

kafamda tam çözemedim bu konuyu.
mesela 1 btc'i yabancı borsalarda 10 btc yaptık ve türkiye'ye getirip tl karşılığı borsada yada elden sattık.
şimdi 9 btc dövizmi kazandırmış olduk ülkeye ?

mantıken kazandığım parayı yabancı borsalarda yabancı ülkelerin vatandaşlarından kazandım ve kazandığım para türkiye'ye sokuldu. bu açıdan ülkeye döviz kazandırdım.

ama ülkeye fiziken dolar / euro bir değer girmedi, onu napıcaz ?

benim vardığım sonuç = devlet dış ödemelerini rusya'ya buğday ödemesi gibi bitcoinle yaparsa kazandığımız btc  ülkeye döviz kazandırmak oluyor.
eğer devlet dış ödemelerini bitcoin ile yapmazsa, kazandığımız bitcoinin statüsü nedir bilemiyorum.

görüşleriniz nedir ?
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 02:44:49 PM

Ülke içinde kripto para borsası kurulursa daha fazla döviz ülkeye girmiş olur. Getirdiğin parayı Türk Lirası olarak örnek Paribu'dan ülkeye soktuğunda yine döviz kazandırmış olursun. Paribu tl ödemesi karşılığında ülke içine swift yoluyla dolar göndermek zorunda yoksa ödeme yapamaz.
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
January 28, 2018, 02:58:17 PM

Ülke içinde kripto para borsası kurulursa daha fazla döviz ülkeye girmiş olur. Getirdiğin parayı Türk Lirası olarak örnek Paribu'dan ülkeye soktuğunda yine döviz kazandırmış olursun. Paribu tl ödemesi karşılığında ülke içine swift yoluyla dolar göndermek zorunda yoksa ödeme yapamaz.
valla anlamadım paribu örneğini hocam. paribu bana verdiği tl'i diğer türk müşterilerden almıyormu ?
neden döviz getirmek zorunda bana tl vermek için ? burasını anlamadım
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 03:09:53 PM

bitcoinden kazandığımız parayı fiziki dövize çevirip türkiyedeki bankalara yatırırsak ülkemize döviz kazandırmış oluruz.
decano
Full Member

Activity: 316
Merit: 100

View Profile
January 28, 2018, 05:16:00 PM

Elbette ülkemiz için hayırlı işlemler peşindeyiz. Türkiye'nin paraya ihtiyacı var. Yöneticilerimiz kripto para alanının yararlarını farketmeselerde ileride fikirlerin değişeceğini varsayıyorum.
linkstronghappy
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
January 28, 2018, 06:36:34 PM

Asıl amaç zengin olmak, bu olunca ülkeye para kazandırmışta oluruz. Sorun kazandığın parayı ileride ülkende ne için kullanacağın. Yatırım alanında kullanıp işgücüne katkı verirsen faydalı olur.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 28, 2018, 07:21:42 PM

Mantıken evet kazandırmış oluruz. Aksi takdir de ponzi sisteminden bir farkı kalmaz (Diğer müşteriden al öteki müşteriye ver). Sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama yurtdışın alınıyor olabilir
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
January 28, 2018, 07:48:25 PM

Bu parayı Türk lirasına çevirir ve ülke içerisinde dolaşmasına katkı vermiş olursan tabii ki ülkeye döviz kazandırmış olursun
Şu yaptığımız iş kendimize olduğu kadar devlete de fayda aslında, ufkum açıldı  Cheesy

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
January 28, 2018, 08:38:37 PM

Yasal statü olarak dööviz sayılmasada dışarıda para kazanıp ülkeye Bitcoin sokarak yerel  borsada TL ye çeviriyoruz ve bu anlamda ülkemize de kazandırmış oluyoruz, bana göre ülkeye döviz kazandırıryoruz.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
January 28, 2018, 09:49:45 PM

Tabi ki oluyoruz. Ülkeye dışarıdan sıcak para sokuyoruz. Devletin Bitcoin ve tüm kripto paralara en büyük kolaylıkları göstermesi lazım.
Gwerimos
Member
**

View Profile
January 28, 2018, 10:29:34 PM

Yani hem teknik anlamda hemde mantiken mesela sen gidip bunla birde araba almak isteyeceksin dimi Wink yari fiyati kadar vergiside var bunun benzinide var. O konuda hic endiselenme gayet guzel kazandirirsin Cheesy
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
January 28, 2018, 10:33:55 PM

Şu an kârlı olarak yaptığımız her satış ülkeye döviz olarak geri dönüş yapıyor heleki eğer madencilik ile üretip Kraken gibi bir borsadan direkt swift kullanarak banka hesabımıza çektiğimizde direkt olarak ülkeye döviz kazandırmış oluyoruz. Türk borsalarından yaptığımız alım satışlar için bir şey diyemeyeceğim, fikrim yok.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
January 28, 2018, 11:06:21 PM
Merited by tlcash (2)

sadece kendi aramızda para cevirdiğimiz için dovis girmiyor ama tl ye değer verdiğimiz için ekomiye katkı sağlamış oluyoruz.
tl nin piyasada hareket etmesi ekonomiye ve parayı basan merkez bankasına güvendiğini gösterir.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
January 28, 2018, 11:28:29 PM

Bitcoin kazanarak ülkemize döviz kazandırmış oluyoruz.Buna şöyle örnek vereyim örneğin sen bitcoin kazandın daha sonra kazandığın bitcoinin bir kısmını türk lirasına çevirdin ve manava gittin.Manav para kazanmış oluyor senin sayende.Yani ekonomiye can vermiş oluyorsun. Wink

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548

View Profile
January 29, 2018, 06:20:22 AM

Eger yurt dişı borsasından çekim emri vererek dolar ya da euro olarak ülkeye sokarsaniz tabiki de ülkemize döviz kazandırmış oluyorsunuz bunun için dolar ya da euro withdrawal özelliği olan borsalar kullanmanız gerekiyor. Ülkeye yurt dışından döviz getirmeniz maliyenin dikkatini çekebilir ve vergilendirilmeye tabi tutulmak istenebilirsiniz.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 29, 2018, 10:12:25 AM

Kripto piyasasında Türkiye'nin pastanın çok küçük bir dilimini oluşturduğunu göz önüne aldığımızda (yani bu işlere ayırılan paranın kaynağı Türkiye değil) sorunu cevaplamak için bence şunu bilmek gerekiyor, soru basit ama cevabı hesaplamanın kolay olacağını zannetmiyorum.
Türkiye'de kripto emtia alımı için harcanan para toplam ne kadar?
Aynı şekilde bozdurularak çekilen para ne kadar?
Eğer çekilen para harcanandan fazlaysa o fark dışarıdan geliyor demektir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
January 29, 2018, 07:00:18 PM

Bu konuyu ben de bir ara düşünmüştüm ama tam emin olamamıştım. Şu an yazılanları da okuyunca evet ülkeye döviz kazandırmış oluyoruz. Diyelim 1000 tl yatırdık ve yabancı borsada bunu 5000 tl yaptık. Kar olan 4000 tllik bitcoin yurtdışından geliyor yani kazandırmış oluyoruz ama kaybedersek de ülkeden para çıkmış oluyor.
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 29, 2018, 07:41:01 PM

İlk etapta yabancı borsalara çok fazla para gitti. Bu nedenle ülkenin döviz açısından karlı olduğunu düşünmüyorum. İlk günlerden ülkede borsa kurulmalıydı, Binance, Bittrex gibi.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
January 29, 2018, 08:07:16 PM

Benim görüşüm Bittrex,Binance tarzı sağlam altyapısı olan borsalar kurulur,güzelce dünya da pazarlanır ve dolar,euro swift ile kripto ticareti yapılabilirse yurtdışından para gelir. Yoksa şu anki haliyle para girdiği yok. Mining de yapsak dışardan 1i 10 yapıpta getirsek bizimkilere satıyoruz.
campeck
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
January 29, 2018, 11:11:48 PM

Madencilik işini yoğun olarak hayata geçirmiş gruplar ülkemize gerçekten üst düzeyde döviz kazandırıyor. Para gönderip alım satım yapanların oranı düşük kalır.
Pages: [1] 2 3 4 5 6  All
  Print  

Jump to: