Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:50:49 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin kazanarak ülkeye döviz kazandırmış oluyormuyuz ?  (Read 670 times)
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
May 29, 2018, 01:43:01 PM

yurtdışından döviz gelir ve cari açık açılır ama bizim bitcoin türünden cari açığımız olmadığı için yalnızca bitcoin ithal ediyoruz ve karşılığında türk lirası veriyoruz olay bundan ibaret. yani ekonomiye katkısı yok. bugün 10 bin bitcoin ile fabrika kurarsın ama kendine fayda, vergisini verirsin, istihdam yani bitcoin tek başına katkısı yok ülke ekonomisine.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 29, 2018, 05:16:35 PM

Kazandırmış olmuyoruz bence. Bitcoin skimsonik sanal bir para birimi. Değerini insanlar beliriyor. Türk borsasında ben bitcoinimi satışa çıkartmışım x kişisi almış bana para vermiş, borsada buna aracı olup komisyon kazanmış. Sonuç olarak türkiyedeki x kişisiyle ben bitcoin ve türk lirası transferi yani takası gerçekleştiriyoruz. Türkiyedeki para türkiyede el değiştiriyor. Döviz möviz girmiyor. Nerden girecek ethernet kablolarının içinden mi akacak döviz.  Grin
Döviz girmesi için ben bitcoinimi x ülkesindeki yabancı birisine satmam gerek onunda bana swift yoluyla dolar göndermesi gerek.

asnafisna
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 29, 2018, 05:34:16 PM

Türk lirasını değiştirmekten başka bir işe yaramaz. ha TL'ye geçen gider yatırım yapar ve parasını katlamayı seçebilir. yani girişimcilik risk alır. dolar değil ki bu bize faydası olsun. hiçbir ülkenin para birimi değil. dijital evrensel para. ve tam olarak kabul edilmişde değil.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
May 29, 2018, 08:22:45 PM

Bitcoin i veya diğer kripto paralara döviz gözü ile bakarsan, o zaman ülkedeki Türk borsalarında bozdurmaya kalkarsan, Türk borsalarındaki kripto dolaşımını arttırmış oluyorsun. Ama devletin sadece kazancı borsalardaki komisyondan kesilen  vergi bir de ülkenin vatandaşının kripto yönünce zenginlemesi. Ancak tüm bunlar kazanırsan geçerli. Fiziksel olarak bir döviz girdisinden söz edilemez.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
May 29, 2018, 09:42:02 PM

Aslında mantıken oluyoruz ben de bu konuda bi takım düşüncelere daldım ama işin içinden çıkamadım yani başka bir ülkede çalışıp kazandığın bir para da olsa onların para biriminden kazandın geldin türkiyede tl ye cevirdin döviz kazandırmıs oluyorsun bu da onun gibi bişey işte yani kazandırmıs oluyoruz sanırım sonuc hep aynı seye çıkıyor Smiley
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 29, 2018, 10:02:24 PM

Bunu şu sekilde düşün sen gurbet ellere gitmişsin diyelim Cheesy alamanyanlara çalışıyorsun biriktiriyorsun ve burda harcıyorsun e noluyo döviz getirmiş oluyorsun dogal olarak
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
May 29, 2018, 10:05:53 PM

O konu biraz acayip ya ben de yabancı bir borsada tutuyorum coinlerimi dolardan tl ye dönüştürdüğümde sonuçta ülkeye döviz girmiş oluyor diye düşünüyorum ama yine de ekonomiye katkısı var mı yok mu o biraz daha ekonomist işi
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
May 30, 2018, 09:43:01 AM

yurtdışı borsadan TR hesabına doğrudan dolar olarak çekim yapıyorsan tamam da, aksi durumda para dışarı kaçmış oluyor. aldığın coini TR borsada yurdum insanına satıp onun parasını ecnebiye vermiş oluyorsun
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 30, 2018, 10:30:16 AM

Türkiye'nin dış borcu bugün itibari ile 450 milyar dolar. Siz 1 milyar dolarlık Türkiye'deki borsa bitcoin getirin. Türk Lirası alırsınız karşılığında. O bitcoinde Türkiye'de başka alıcıya gider. Yani döviz girdisi yok ortada. Dolar, Euro veya herhangi bir ülke para birimi ülkeye gelse tamam ama bitcoin olunca olmuyor. bitcoin türünden Türkiye'nin borcu yok mesele buradan anlaşılır.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 30, 2018, 12:44:51 PM

Yabancı borsalardan bitcoin bozdurup, ülkemizdeki bankalara doviz olarak çekim yaparsan döviz kazandırmış olursun ama burda ki borsalardan bozdurursan bir faydası olmaz sanırım.

jameshugo17
Full Member

Activity: 721

View Profile
May 30, 2018, 12:49:39 PM

Bitcoin hem Türkiye hemde yabancı ülkeler için döviz statüsünde değerlendirirsek ülkemize döviz kazandırmış oluruz. Bitcoin çok ciddi bir alım gücüne sahip. Katma değer olarak görüyorum.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
May 30, 2018, 12:53:02 PM

Yabancı borsalardan bitcoin bozdurup, ülkemizdeki bankalara doviz olarak çekim yaparsan döviz kazandırmış olursun ama burda ki borsalardan bozdurursan bir faydası olmaz sanırım.

Bence durum şundan ibaret dışarıdan getirilen bir emtiayı yurt içindeki kaynaklarla değiş tokuş yapıyoruz. Türkiyedeki kripto para yatırımcılarını düşünürsek yerel borsada kriptolarını tutan kaç kişi var bu yüzden döviz getirisi olduğunu düşünmüyorum
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
May 30, 2018, 11:02:17 PM

Ülkemize Binance byüklüğünde bir borsa kurulmuş olsa yurtdışından gelecek paralarla cari açıkla mücadelede oldukça yol alınır kanaatindeyim. Geçen ay yayınlanan bir haberde Binance borsasının gelirinin Alman Deutche Bank'tan bile fazla olduğu yazılmıştı. Gerçekten de para basan yerler crypto borsalar. Tabii kredi kartı ile dünyanın her yanından havale ile bitcoin alımı ve çok düşük fee ücretleri gibi cezbedici pek çok şey konursa büyük ölçekli reklam kampanyaları ile başarılabilir bu. Ayrıca uluslararası ticarette de kullanımı artırılmalı bence, halihazırda uluslararası mevzuat ve Amerika gibi ülkeler nasıl bakar böyle bir gelişmeye emin değilim ama en azından gizli olarak yapılması bile düşünülebilir.  Dolar yerine bitcoin ile yapılacak para transferlerinin cari açığı düşürmede büyük ölçüde fayda sağlayacağını söyleyen analizler okumuştum. Bu konular üzerine umarım devlet katında çalışmalar yapılıyordur.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
May 31, 2018, 11:33:06 PM

Mantıken turk borsalarında ben btc yi tl ye ceviriyorum. Nasıl doviz kazandırmış oluyorum cozemedim. Borsanın btc yi nasıl cevirdigiyle alakalı bir durum. Btc doviz statusunde olduda henuz haberim mi yok acaba. Kararsız kaldım.
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 01, 2018, 05:46:56 AM

değişen bişe olmuyor ki döviz gelmesine geliyor ama gittiği zamanda döviz gidiyor tl olarak gitmiyor. örneğin borsa kuruluş olsa ınsanlar döviz üzerinden işlem yapıyorlar sıkıntı burda.
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
June 01, 2018, 07:51:49 AM

Gene icerdeki para donmus oluyor, ancak yurt disinda bozdurup kendinize swift olarak para gondertirseniz ulkeye para girmis olur. Cunku burda uretilenide burada biz alip birbirimize satiyoruz tekrar

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
June 01, 2018, 12:03:21 PM

Yurt dışında elindeki Btc'leri dolara çevirip ülkeye sokarsan evet döviz kazandırmış oluyorsun. Ama TL ye çevirdiğin zamanda vergi vermek durumdasın. Vergisiz çevirirsen fazlalık çıkar . Ama yine döviz kazandırmış olursun. Zaten Varlık barışı geldi çokta dert etmeden rahatça sokabilirsin ülkeye.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
June 01, 2018, 12:16:58 PM

Yurt dışından ülke içerisine döviz getirmediğin sürece ülkeye dolar kazandırmış olmuyorsun maalesef, ülkemizde eğer bitcoin alım satımı yasaklanırsa bozdurmak için yurt dışına gideceksin ,döviz yapı geleceksin bu şekilde döviz kazandırmış olursun. Wink

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
nghtware
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
June 01, 2018, 03:14:22 PM

bence olmuyoruz somut şeyler yapmak lazım veya katmadeğerli bi işleme dönüştürmen lazım.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 01, 2018, 09:30:11 PM

eğer yurt dışında ki borsaları kullanıp oradan transfer yapıyorsak bu söz konusu ama yurtiçi borsalarda yapılan işlem borsanın kendi işine bağlı.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: