Bitcoin Forum
June 22, 2024, 07:49:08 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin kazanarak ülkeye döviz kazandırmış oluyormuyuz ?  (Read 670 times)
sefurr25
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 08:33:24 AM

bitcoin ile borcumuz olmadığı sürece önemsizdir. bitcoin herhangi bir ülkenin tekelinde değil. madencilerin tekelinde. bitcoini ülkeye getirerek ancak kendinizi zengin edebilirsiniz. işletme açıp işsizlik yüküne faydan olur hepsi bu.

hangi ülkenin başkanı kalkıp kendi ulusal paramız yerine kurucusu dahi belli olmayan btc yi resmi para ilan ediyorum diyebilir şaşarım Cheesy :d
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
June 07, 2018, 09:40:38 AM

bitcoin ile borcumuz olmadığı sürece önemsizdir. bitcoin herhangi bir ülkenin tekelinde değil. madencilerin tekelinde. bitcoini ülkeye getirerek ancak kendinizi zengin edebilirsiniz. işletme açıp işsizlik yüküne faydan olur hepsi bu.

hangi ülkenin başkanı kalkıp kendi ulusal paramız yerine kurucusu dahi belli olmayan btc yi resmi para ilan ediyorum diyebilir şaşarım Cheesy :d

çok haklısınız bunu yapmak baya bir oy ve kitle yi düşürür bunuda hiç bir hükümet yapmaz diye düşünüyorum

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 07:22:41 PM

Yasal mevzuati bir kenara birakirsak evet yurt disinda doviz olarak kazanimlar tl oarak hesaba yatiyor ulkeye katkisi oldugu dusuncesindeyim

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
ricebit7
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
June 07, 2018, 11:16:54 PM

yerli borsa da kripto para alıp satınca olmuyoruz ama yurt dışı borsalarda alım yapıp ve kar edersek oluyor diye düşünüyorum.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 09, 2018, 06:12:42 AM

hayır tam aksine bitcoin alıp karşılığında TL veriyorsun. yine yurtdışında kim tarafından üretildiği belli olmayan coinler ülke para birimlerini satın alıyor özeti bu. bitcoin herhangi ülke darphane tarafından kağıt olarak basılsa ve ülkeler bitcoin ile borçlarını ödeyebilseler tamam diyeceğim ama piyasa değeri ortada 1 trilyon dolar değeri bile bu anlamda küçük kalır. fazlasına ihtiyaç var.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 17, 2018, 06:46:15 PM

"bitcoin kazanarak ülkeye döviz kazandırmış oluyormuyuz ? "

Bu sorunun cevabını bende çok düşündüm ve şu mantığa ulaştım, eğer uluslararası borsada alım satım yaparak yada bountyden kazanıp bunu turk borsalarında satıp hesabımıza çektiğimizde kesinlikle ülkeye dolaylı yönden döviz kazandırmış oluyoruz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
June 17, 2018, 06:56:08 PM

Ülke içinde kripto para borsası kurulursa daha fazla döviz ülkeye girmiş olur. Getirdiğin parayı Türk Lirası olarak örnek Paribu'dan ülkeye soktuğunda yine döviz kazandırmış olursun. Paribu tl ödemesi karşılığında ülke içine swift yoluyla dolar göndermek zorunda yoksa ödeme yapamaz.

Güzel bir açıklama olmuş. Açıkcası bu şekilde borsalardan kripto para alışverişlerinin ülkemize kazancı olması güzel. Burada sağlam bir borsa açılmalı o zaman dahada kazançlı oluruz.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
June 17, 2018, 09:16:23 PM

Direkt döviz olarak getirirsek ülkeye döviz kazandırmış oluyoruz sanıyorum. Ülke içinde borsaların işleyişi hakkında bilgim yok biz onlara Bitcoin bozdurunca prosedür nasıl işler acaba.
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 17, 2018, 10:13:05 PM

Tabii ki de katki sagliyordur. Dusununce sen dolar uzerinden islem yapsanda parani tl olarak cektigin icin o dolar ulkene giris yapiyor
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 17, 2018, 10:32:24 PM

Sen 1 btc yi 10 yapıp TR borsalarda satsan bile döviz kazandırmış olmuyorsun. Ama 1 btc yi 10 btc yapıp tr hesabına dolar yada euro olarak çekersen o zaman döviz kazandırmış olursun. En azından ben bu şekilde biliyorum.

Bitcoin / Ethereum / Monero
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
June 17, 2018, 10:41:25 PM

Bence mantıken kazandırıyor olmamız lazim
bottlessss
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 13, 2018, 09:00:55 PM

dolaylı yoldan da olsa evet kazandırmış oluyoruz fakat bizim kazandırdığımız döviz bir ülkeyi referans alacak olursak devede kulak kalır.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 13, 2018, 09:11:45 PM

trade bounty ya da diğer kaynaklardan, yurtiçinden alınmamış coini doğrudan dış piyasalardan doları hesabımıza çekmediğimiz sürece btc ya da altcoin olarak TR borsalarında değişimi yapıp nakde döndüğümüzde bu döviz kazandırmak değil, parayı dışarıya çıkarmak olur. ithalat gibi düşünebilirsin. yurtdışından almışsın yurtiçindeki yerli piyasaya satıyorsun.
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
July 13, 2018, 11:59:05 PM

Devlet Bitcoin'i döviz olarak kabul etseydi evet kazandırmış olurduk, ama döviz tanımına girmeyen bir şeyi ülkeye getirerek döviz kazandırmış olamayız sanırım.
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
July 14, 2018, 10:58:16 AM

sanıyorum ki madencilik yapanlar ülkeye yüksek oranlarda dövizin girmesini sağlıyor ve main larını realize ederek ülkeye kazanç sağlıyorlar çünkü ortada birşey yokken dövizle satılacak btc ler eth ler çıkartıyorlar böylece parayı realize ettiklerinde 0 a karşı %100 bir karları oluyor bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum...

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:08:07 PM

Yurtdışından swift ile veya yurtdışına çıkıp o parayı ülkeye sokmadığımız müddetçe ülkeye döviz sokmuş olmayız. Biz kazandığımız coinleri burada bozararak sadece ülkeden bir şekilde para çıkmasına engel olmuş oluyoruz.
ysnbakara
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 14, 2018, 07:12:28 PM

Açıkçası bende konuyu okurken iyiec kafa karışıklığı yaşadım. Şimdi burada bir şekilde kazandık bu bitcoin'i ama Türkiye borsasında örnek veriyorum BitocinTürk'te bozdurduk. Bu bizim ülkemize dövüz kazandırıyor oluyor ancak yabancı borsadan bozdurup euro yada dolar olarak çekim yaptığımızda aksine kayıp mı vermiş  oluyoruz ? Yani aslıdna bunu yabancı döviz olarak almamız adı üstüne bu ieş katkı olmuyormu, yani dövize :/
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
July 16, 2018, 09:26:44 AM

Eldeki bitcoin sayısının trade yaparak arttır ,sonra bunu yurt dışı borsalarında dolara çevir, ardından yut dışı banka hesabın varsa parayı oraya aktar ,yurt dışı hesabından da türkiyede ki hesabına ,böylelikle ülkeye dolar kazandırmış olursun.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cubukkraker
Jr. Member
*

Activity: 74

View Profile WWW
July 16, 2018, 11:05:19 AM

Ülkeye döviz sokmuyoruz ama ülkedeki kriptopara sayısını de değerini arttırmış oluyoruz. Bu da kısmi olarak ülkeden döviz çıkışını engellemiş oluyor.

TREEBLOCK.io   //   TOKEN GENERATING EVENT
▶▶▶▶▶▶▶▶▶▶   ICO is LIVE  》 JOIN NOW!   |■■■
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
July 19, 2018, 10:35:52 AM

Kesin ve net bir şekilde kazandırmıyorsunuz. Kazandırıldığını iddia eden arkadaşlar nasıl kazandırıldığını da açıklasın. Ülkeye Döviz girişi olmadığı ve bu dövizinde serbest piyasada dolaşmadığı sürece hiçbirşey kazandırmış olmazsınız. Sadece BTC kazandırmış olursunuz onuda Türk borsalarında bozdurursanız BTC nin değerinin düşmesine yardımcı olursunuz o kadar.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: