Bitcoin Forum
July 07, 2024, 03:34:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Polisliğe bakış açınız nasıl?  (Read 645 times)
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1079

View Profile
January 28, 2018, 05:18:42 PM

Iyi aksamlar iyi forumlar sevgili arkadaslar. Burada merak ettigim belki de gelecegimi sekillendirecek bir soru sormak istiyorum. Malum herkesin is ihtiyaci var güzel ulkemde. Turkiye 38. Olup önlisansta bransimda atanamayan biri olarak yaziyorum. Üzerine de ögretmenlik mezunu olup güzel ülkemde sozlesmeli ogretmen olabilmek icin bile malum referanslar gerektigi icin olamayan bir kardesinizim.

Simdi benim onumde bir secenek var. Sizce polislik nedir? Toplum nezdinde nasil bir meslektir? Tavsiye eder misiniz? Bunu bir toplumsal arastirma, bir toplumun nabzini tutma seklinde de yorumlayabilirsiniz.

Saygi ve sevgi cercevesinde tartisalim. Tesekkur ederim

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
January 28, 2018, 06:15:08 PM

Vizyon meselesi.

Bana göre hayattan beklentisi kalmamış bi insan sadece polis, öğretmen veya dengi bir devlet memuru olmak ister. Esasında bende bir kaç sene öncesine kadar bu kafadaydım hatta sınavlara falan girmiştim, torpilim vs. olmadığından mülakatta elediler. Şuan elendiğim için çok memnunum tabi.

Hayatta sonsuz sayıda fırsat var ve bir kere geliyoruz bu hayata. Bütün bunları düşünecek olursanız devlet memurluğu ömür törpüsünden başka bişey olamaz.

Benim görüşlerim bunlar, katılmayanlar olacaktır illaki, saygı duyarım.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
January 28, 2018, 06:15:59 PM

riskli bir is ama bence yapilir. toplum gozunde iyi bir imajlari var genelde. kiz alirken sorun cikmaz Smiley

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
smdkm
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 07:34:08 PM

Vizyon meselesi.

Bana göre hayattan beklentisi kalmamış bi insan sadece polis, öğretmen veya dengi bir devlet memuru olmak ister. Esasında bende bir kaç sene öncesine kadar bu kafadaydım hatta sınavlara falan girmiştim, torpilim vs. olmadığından mülakatta elediler. Şuan elendiğim için çok memnunum tabi.

Hayatta sonsuz sayıda fırsat var ve bir kere geliyoruz bu hayata. Bütün bunları düşünecek olursanız devlet memurluğu ömür törpüsünden başka bişey olamaz.

Ailesinde bir çok devlet memuru olan biri olarak yazdıklarınızın altına imzamı atarım. Gerek üniversite gerekse mezuniyet sonrası asla düşünmedim memurluğu ve sınavına girmeyi bile denemedim.

Hayattan fazla bir beklentiniz yoksa; 3-5 senede bir oraya bir buraya tayin olmayı göze alıyorsanız, polislik dahil her türlü devlet işini düşünebilirsiniz.
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

View Profile
January 28, 2018, 07:38:54 PM

Vizyon meselesi.

Gorusleriniz icin tesekkur ederim . Hayat bazi insanlari bazi yollara surukler. Toplum nezdinde ogretmenlikte polislikte benim sahsi gorusum cok guzel meslekler tabiiki kendi meslegimi ogretmenligi yapmak isterim ama yurdum turkiyesinde bu suan namumkun. O yuzden bir vatan sevdalisi olarak basarili olabilecegim ve mutlu olabilecegim bir meslek olarak yonelmek istedim. Tesekkur ederim sayginiz icin

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
January 28, 2018, 07:59:10 PM

polis emre itaat eder.
vizdanınızın elvermediği devlet zorbalığı durumlarıdnada zorbalığa destek olursunuz.
başka alternatifleriniz varsa bence polis olmayın.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 28, 2018, 08:15:21 PM

Toplum polislere bayılır ama içerisinde olanların ne zorluklarla karşılaşabileceğini bizzat biliyorum. Gündüzün, gecen olmaması ve köpek gibi bir görevden diğerine koşmayı becerebilirim diyorsan başvurabilirsin maaşı ve statüsü kötü olmayan bir meslek

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 08:58:57 PM

Iyi aksamlar iyi forumlar sevgili arkadaslar. Burada merak ettigim belki de gelecegimi sekillendirecek bir soru sormak istiyorum. Malum herkesin is ihtiyaci var güzel ulkemde. Turkiye 38. Olup önlisansta bransimda atanamayan biri olarak yaziyorum. Üzerine de ögretmenlik mezunu olup güzel ülkemde sozlesmeli ogretmen olabilmek icin bile malum referanslar gerektigi icin olamayan bir kardesinizim.

Simdi benim onumde bir secenek var. Sizce polislik nedir? Toplum nezdinde nasil bir meslektir? Tavsiye eder misiniz? Bunu bir toplumsal arastirma, bir toplumun nabzini tutma seklinde de yorumlayabilirsiniz.

Öğretmenlik okuyup da şu an böyle bir meslek seçip seçmeme konusunda muallakta olmanıza üzüldüm açıkçası. Biz dışardan çok kolay yorumlar yapabiliriz ama önemli olan sizin ne düşündüğünüz. Polis olmak ister misiniz mesele bu. Bir öğretmen olarak en önemli meslek gruplarının başında geldiğine inanmama rağmen bu ülkede hiçbir zaman kıymetimiz bilinmedi. Tedavisini yapan doktora saldıran bir milletin içinde yaşarken çok da bir şey beklememeyi öğrendim. Kendi fikrimce, Türkiye şartlarında azımsanmayacak kadar iyi bir maaş alabilirsiniz. Mevki olarak bakıldığında da kendi adıma saygı ve sevgi duyduğum bir meslektir.
OziTuSan
Member
**

Activity: 110

View Profile WWW
January 28, 2018, 09:46:35 PM

Polislerin işi çok zor. Maaşlar az, mesai fazla. Mesleğin itibarı azaldı. Düzelme gerekiyor.
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

View Profile
January 28, 2018, 10:19:06 PM

Öğretmenlik okuyup da şu an böyle bir meslek seçip seçmeme konusunda muallakta olmanıza üzüldüm açıkçası. Biz dışardan çok kolay yorumlar yapabiliriz ama önemli olan sizin ne düşündüğünüz. Polis olmak ister misiniz mesele bu. Bir öğretmen olarak en önemli meslek gruplarının başında geldiğine inanmama rağmen bu ülkede hiçbir zaman kıymetimiz bilinmedi. Tedavisini yapan doktora saldıran bir milletin içinde yaşarken çok da bir şey beklememeyi öğrendim. Kendi fikrimce, Türkiye şartlarında azımsanmayacak kadar iyi bir maaş alabilirsiniz. Mevki olarak bakıldığında da kendi adıma saygı ve sevgi duyduğum bir meslektir.

teşekkürler değerli fikirleriniz için hocam. Sanırım bu yolda ilerleyeblirim. Çünkü hep sevdim ve ilgi duydum. Madem devletimiz bizi öğretmen olarak almıyor biz de devletimizin güveliğini sağlarız. Deneyeceğim şansımı bakalım nasip olacak mı Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
January 29, 2018, 08:28:39 AM

Polislik çok kutsal bir görev bir vatan sevdalisisiniz o yüzden mutlaka ve mutlaka polis olun umarım hakkinizda hayırlısı olur

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 29, 2018, 08:32:29 AM

Torpilin yoksa ülkenin en boktan şehirlerinde, en boktan insanların, boktan sorunlarıyla uğraşacağın milli duygularının kullanılarak seni kendilerinin paralı askeri yapacakları ve öldüğünde bunun için maaş alıyordu diyecekleri bir meslek grubu bence Allah sabır versin.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 29, 2018, 11:46:43 AM

Biz burada yorum yapıyoruz ama, yaşamadan bilemezsin.
Bu durumda bence polis ol, bir müddet çalış, maaşı da az değil. Belki ileride yapabileceğin bir iş için sermaye yapmış olursun. Sonra istersen bırakırsın.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

View Profile
January 29, 2018, 01:04:36 PM

Eveeet saygıdeğer Forumdaşlarım...

Bugün evimize en yakın karakola gidip Karakol Komiseriyle bu konuda görüştüm. Belki aramızda bu işe gönül vermek isteyener olur, bir şekilde yolunu yordamını bilsinler diye buraya konuya ekliyorum. Türkiye'nin şartlarında maalesef çoğu insan kendi mesleğini yapamıyor. Bu durumdan en çok etkilenen de malumunuz biz eğitim fakülteliler oluyor. Her sene tonla mezunun yanına bir de formasyonla öğretmenliğe hak kazanan kardeşlerimiz kontenjanları daha daha dolduruyor. Burda sistemi eleştirmeye girmek istemiyorum. Zira sistemi eleştirmeye girersek başladıktan sonra bitişe kadar burdan Edirne'ye yol olur. Biz şuan önümüzdeki seçenekleri değerlendiriyoruz. Böyle bir seçenek varken insanlar bu yola nasıl girebilir bu konu hakkında siz saygıdeğer forumdaşlarımı kısaca bilgilendirmek istiyorum. Bir kişi bile bu durumdan faydalanırsa ne mutlu bana..

Öncelikle iki yoldan polis olunabiliyor :
1- Lise mezunu olarak : Liseden mezun olup Üniversite sınavının belirli ortalaması alınır ve mülakatla beraber ortalama bir puan belirlenir. Alınacak kişi kadar baştan aşağı puan bazlı sıralanır ve birinciden sonuncuya Polis Meslek Yüksek Okulllarında eğitime başlar bunun süresi 2 yıldır.

2- Üniversite mezunu olarak : Bizim burada inceleyeceğimiz daha çok bu kısım. Herhangi bir üniversitenin herhangi bir LİSANS bölümününden yahut ÖNLİSANS bölümünden mezun olma şartı aranıyor. Önlisans bu sene katılmış bu hakka yanlız lisans mezunlarının sayısının yüzde 10 ununu geçemiyormuş. Lisans mezunu olup KPSS sınavına giriyorsunuz. Hersene belirlenen bir taban puan var. Genelde bu puan 60 oluyor. KPSS den 60 puan aldıktan sonra alım ilanlarını takip ediyorsunuz.. Polis Meslek Eğitim Merkezleri ( POMEM ) bu işle görevli. Bu okullar her eğitim dönemi sonunda yeni öğrenci alımı için kontenjan belirliyor. Bu kontenjan belirlendikten sonra Polis akademisinin internet sitesinden ( bkz. pa.edu.tr ) alımları takip ediyorsunuz. Zaten haber siteleri bas bas bağırıyor alım var diye. 60 puan alındıktan sonra önce bir internet başvurusu oluyor. İnternetten başvurunuzu yapıyorsunuz. Halkbanka belirli miktarda para yatırıyorsunuz. Bunu takriben size bir spor ve sağlık elemesi yapılıyor. Spor elemesinde bir parkur mevcut ve bu parkuru video paylaşım platformlarında bulabilirsiniz. Renk körlüğü testi ve boy kilo endeksi burada yapılan diğer mülakatlar. Daha sonra sporu belirtilen sürelerde bitirdiğiniz taktirde 2.aşamaya geçiyorsunuz.

2.aşamada psikoloji ve beden dili üzerine mülakata alınıyorsunuz. Buradan da başarılı geçtiğiniz taktirde artık sonuçların açıklanmasını bekliyorsunuz. Yine lise mezunlarında olduğu gibi mülakat puanınız ile KPSS puanınızın bir ortalaması belirlenip alınan kişi sayısınca listeleniyor. Eğer kazanırsanız okulunuza gidip kayıt oluyorsunuz. Okulda detaylı bir check-up dan geçiriliyorsunuz hepatit, hiv tarzi  bir rahatsızlığınız yoksa elenmiyorsunuz. Aynı şekilde göz derecesi 2-2 oranı olacak şekilde olmalı. Karaciğer yağlanması da ayrı bir elenme sebebiymiş.

POMEM' i kazandıktan sonra silah beden eğitimi Polis dersleri üzerine 4-5 aylık bir eğitim alıp mezun olurken başarı ortalamanıza göre bir ili okul sırasıyla siz seçiyorsunuz.

Ha mesela siz biyolojicisiniz ama kriminal istiyorsnuz yada mühendissiniz ilgili yerde çalışmak istiyorsunuz. Bu pek göz önünde tutulmuyormuş. Yeni başlayan neredeyse herkes Çevik Kuvvette çalışıyormuş. Belirli süre sonra başka birimlere 'Referans' ile girebiliyormuşsunuz. Tabi meslek içi yükselme sınavları da mevcutmuş. Sınavı kazandıktan sonra 10 11 ay kurs görüp rütbeli olarak devam ediyormuşsunuz.

Ben konu hakkında takipte kalıcam. Forumdaşlarım okuyup biraz olsun bilgilendilerse ne mutlu bana.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
January 29, 2018, 03:54:58 PM

zor meslek..kelle koltukta bir nevi..nöbetleri zorunlu görevleri mesaileri falan derken hayatın tadını almak isteyen insanları zor durumda bırakan şartları var...çoğu insan parası için giriyor zaten...halkın gözünde her zaman asker daha farklıdır...seçme şansım olsa subaylığı tercih ederdim. tabi eskiden...ülkenin son durumunu değerlendirince tüm fikirlerimi değiştirdim.
colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
January 29, 2018, 05:34:00 PM

Cok kutsal bir meslek.ulkemizde  son yillarda onem verilmeye baslandi.aslinda en az askerimiz kadar onemli olan bu gucumuz gerekli ihtimam gosterildigi zaman neler yapabilecegini biliyoruz.Polisimizi sevelim.

dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 29, 2018, 07:39:07 PM

Polislik önemli bir meslek. Fakat her meslek gibi bu mesleği de kötüye kullananlar var. Benim için örnek polis Behzat Ç. amirimdir. Cool Eğer polis olmayı düşünüyorsanız önce devletinizi sevin hükümeti değil, ardından bu halkı sevin. Aşırı milliyetçi duygularla değilde akılcılıkla görevinizi yaparsanız hem siz hem de ülke rahata kavuşur.

chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
January 29, 2018, 07:57:54 PM
Last edit: January 29, 2018, 08:48:35 PM by chn2z

Bazı arkadaşlar olumsuz düşünceler sergilemiş ama neye göre neden bilemiyorum.  Bir arkadaşımız şöyle demiş ''Bana göre hayattan beklentisi kalmamış bir insan sadece polis, öğretmen veya dengi bir devlet memuru olmak ister.'' Ben devlet memuruyum. Bu arkadaşa göre benim hayattan bir beklentim kalmamış olması lazım.  Bir arkadaşımız da şöyle demiş ''Polis emre itaat eder. Vicdanınızın elvermediği devlet zorbalığı durumlarında da zorbalığa destek olursunuz. Başka alternatifleriniz varsa bence polis olmayın.'' Polis değil de özel sektördeki arkadaşlar emir almıyor sanırım  sanırsan hepsi babasının fabrikasında müdür galiba. Bu arkadaşın demesine göre bizim devletimiz demek ki vicdansız. Diğer arkadaşımız da şöyle demiş  ''Polislerin işi çok zor. Maaşlar az, mesai fazla. Mesleğin itibarı azaldı. Düzelme gerekiyor.'' bu arkadaşa katılıyorum. Ayrıca belirteyim ben polis felan değilim yanlış anlaşılmasın yalnız pireye kızıp yorganı yakamayız.  

Neyse gelelim konuya bütün erkek çocuklarına sorulduğunda büyüyünce ne olacaksın dendiğinde %50 sinden fazlası polis der. Neden der veya neden deriz bu yorumları yapan arkadaşlar bunları hiç düşünmemiş. Polislik kutsaldır arkadaşlar insanların maddiyatı, maneviyatı, ahlakı, yeri geldiğinde namusu  polislere emanettir. Kaldı ki toplumsal açıdan da itibarlı meslekdir. Zor demişler hangi iş kolay her meslek grubundan çalışan 1 er kişiyi buraya çağırsak anlat desek  kendi mesleğinin daha zor olduğunu anlatıp yarışa girerler. Biz toplum olarak zaten hiç birşeyi beğenmiyoruz. Bazı arkadaşlar maaşı az demiş bu arkadaşlar aylık ne kadar maaş alıyorlar ben merak ettim açıkcası yeni başlayan bekar bir polis memurunun maaşı neredeyse 4000 e yakındır diye tahmin ediyorum bunun neresi az ? Yanlış anlaşılmasın bence 8000 olmalı ama bizim devletimizin imkanları bu kadar.  Velhasıl kelam güzeldir kardeşim polislik olabiliyorsan eğer durduğun kabahat.
Palpatinee
Member
**

Activity: 102
Merit: 25

View Profile
January 29, 2018, 08:41:29 PM

Meslek zor ama bana göre yerine göre bir o kadarda zevkli geliyor en azından devlet memuru olmuş oluyorsun.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
January 30, 2018, 03:53:27 PM

polislik en zor meslek gruplarından birisidir. hafta sonu tatil planı bile yapamazsın ülkemizde. bir gösteri olur bütün izinler iptal edilir. olay olur bi bakmışsın bilmem nereye 45 günlük görev emri gelmiş. ne gecen vardır ne gündüzün.
Allah yardımcıları olsun.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: