Bitcoin Forum
June 26, 2024, 06:08:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Polisliğe bakış açınız nasıl?  (Read 645 times)
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 30, 2018, 05:02:05 PM

Maddi açıdan bakar ve ülke durumunu gözönüne alırsanız oldukça rahat ve geliri iyi olan bir meslek. Zaten milletin açlıktan nefesi kokuyor, hükümet asgari ücrete ''ZAMcık'' bile yapmıyor, iş bulmak için gençler kapı kapı gezse bile def ediliyor. Geleceğinizi garanti altına almak ve rahat bir hayat yaşamak istiyorsanız düşünebilirsiniz.
Toplumun gözünde onurlu ve vatanı için çabalayan bir insan olarak görüleceğiniz kesin. Fakat şunu da duyacaksınız;
Akşama kadar arabanın içerisinde bir oraya bir buraya yata yata para kazanıyorlar.

Yani toplum her şekilde bakar, eleştirir, över. Mesele sizin polisliğe nasıl baktığınız.
Gerçekten derdiniz vatan, millet, Sakarya ise amenna.
Ben bu ülkede açım kardeşim ne yapayım son çarem bu, başka türlü geleceğimi kurtaramayacağım diyorsanız yine amenna.

Karar ve seçim sizin.
burntheevidence12
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
January 30, 2018, 07:37:38 PM

İnsanlar saygı duyar bir kere, doğuda falan polis değilsen.Ama genelde polislerin biraz sıkıntılı tipler olduğu gerçek.İstiyorsan olursun abi osu busu yok bunun.
hurrem77
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
January 31, 2018, 12:20:57 PM

Polislik bence cok kutsal bir meslek. tipki askerlik gibi. ulkemizin 2.buyuk  guvenlik gucu, polislik saygin bir meslek.parasida cok iyi issizligin cok yuksek oldugu ulkemizde polislik universite mezunlarina is kapisi acti, ne kadar zor sartlar altinda calistiklarini  goruyoruz,geceleri yok gunduzleri yok.hele bu gunlerde polislerimizin yuku cok agir,vatandas olarak elimizden gelen yardimi yapalim. dedigim gibi polislik cok saygin bir meslek  polis olmak isteyenler hic durmasin ulkemizin yeni temiz insanlara ihtiyaci var.
0xxxxxx0
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 31, 2018, 01:02:14 PM

Bence çok sorumluluk gerektiren meslek zor meslek bence
mavipapagan
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
February 02, 2018, 10:30:45 AM

Polislik zor ama bir o kadarda kutsal bir meslek.maddi acidan gayet tatminkar.ha yaptiklarinin karsiligimi derseniz kesinlikle hayir,nelerle nasil ugrastiklarini goruyoruz,Saygin bir meslekmi,evet saygin bir meslek,en onemlisi de sirtini devlete dayayip maasini aliyorsun iyi bir emeklisi var.  bence polislik giderek cok cazip hale geliyor,

NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
February 02, 2018, 12:03:00 PM

Polis zor bir meslek. Mecbur kalmadıkça memur olmaya gerek yok.hayattan beklentiniz yoksa bu meslek ideal ama bazıların hayalleri, beklentileri olduğu halde tek şansı polislik, memurluk olduğunu unutmamak gerekir.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 02, 2018, 12:09:47 PM

Zor ve riskleri olan bir meslek. Özel hayatınız neredeyse hiç yok. Gece gündüz, tatillerde , milli bayramlarda, çocuğunuzun doğumunda, düğün gününüzde bile çalışabilirsiniz. Bu sebeple iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Toplum polisi sever. O konuda bir sıkıntı yok.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
btrice7
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 02, 2018, 04:59:54 PM

ne olursa olsun kutsal bir meslektir ama iş bulamayanın polisliği tercih etmesi de meslek açısından iyi değildir.gerçekten severek yapacak kişilerin polis olması lazım diye düşünüyorum.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
February 02, 2018, 05:01:12 PM

kutsal bir meslek çok zor bi meslek. her yiğidin harcı değil onu da geçtim para pul için yapılacak bir iş değil.
gecen yok gündüzün yok. tatilin hiç yok. Allah yardımcıları olsun.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 02, 2018, 05:21:00 PM
Last edit: February 02, 2018, 05:40:45 PM by designerusa

Bir öğretmen olarak şunu söylemek istiyorum, gerek öğretmenlik gerekse Polislik fazlasıyla ömür törpüsüdür. Insanı erken yaşlandırır. Birinde anasının babasının bile hakkından gelemediği çocukları adam etmeye çalışırsınız, diğerinde genci yaşlı yine insanla uğraşırsınız. İnsanla uğraşmak zordur. Eğer mesleği sevmezseniz hiç mutlu olamazsınız öncelikle bunu söyleyeyim. Ne maaş tatmin eder nede mesleki doyum sizi tatmin eder. Sevmeniz lazım. Polislik öğretmenlik gibi değil. Gece nöbeti var asayiş olayları var, doğu görevi var ve ülkemiz sancılı dönemden geçiyor biliyorsunuz. Baya zor meslektir. Ülke durumuna bakınca ekonomik olarak , bir dünya işsiz üniversite mezunu dolanıyor. Yani memur olmak isteyen de bir dünya sırada insan var. Bence enine boyuna anlattıklarımı düşünün eminim sizde farkındasınızdır bir çok şeyin ama ülke gerçeklerini de düşünmeden karar vermeyin. Özel sektör tam bir emek hırsızıdır bu arada..
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1074

View Profile
February 02, 2018, 05:27:43 PM

Bir öğretmen olarak şunu söylemek istiyorum, gerek öğretmenlik gerekse Polislik fazlasıyla ömür törpüsüdür. Insanı erken yaşlandırır. Birinde anasının babasının bile hakkından gelemediği çocukları adam etmeye çalışırsınız, diğerinde genci yaşlı yine insanla uğraşırsınız. İnsanla uğraşmak zordur. Eğer mesleği sevmezseniz hiç mutlşu olamazsınız öncelikle bunu söyleyeyim. Nemaaş tatmin eder nede mesleği doyum sizi tatmin eder. Sevmeniz lazım. Polislik öğretmenlik gibi değil. Gece nöbeti var asayiş olayları var, doğu görevi var ve ülkemiz sancılı dönemden geçiyor biliyorsunuz. Baya zor meslektir. Ülke durumuna bakınca ekonomik olarak , bir dünya işsiz üniversite mezunu dolanıyor. Yani memur olmak isteyen de bir dünya sırada insan var. Bence enine boyuna anlattıklarımı düşünün eminim sizde farkındasınızdır bir çok şeyin ama ülke gerçeklerini de düşünmeden karar vermeyin. Özel sektör tam bir emek hırsızıdır bu arada..

Hocam öncelikle forumda bir ögretmenle hele ki legendary bir ögretmenle karsilasmak beni mutlu da etti sasirtti da hani bitcoinle ilgilendiginizi ve eskiden beri ilgilendiginizi bilmek anlaminda. Keske daha once tanismak imkanimiz olsaydi da bana daha once bitcoinden bahsetseydiniz biraz gec kaldim sanirim  Grin

Daha sonra soylediklerinizi cok dusundum hocam egrisini dogrusunu tarttim bictim. Sizin degerli goruslerinizi de gordum. Ve ben bu yolda bas koymaya karar verdim. Zaten benim 2006 yilindan beri polis olma dusuncem vardi ogretmenlik kazaninca öteledim dusuncemi ama bugun geldigimiz konumda senede 100 tane 150 tane alinan bir bolumun ogretmeni olarak alternatifler cercevesinde gecmiste icimde uyuyan o dusuncem tekrar baskin geldi bana.  Tesekkur ediyorum degerli vaktinizi bana harcadiginiz icin. Herkesin gorusu cok guzel genel anlamda forumda olumlu izlenimler edindim. Herkese cok tesekkur ederim

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
chuckk
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 09:00:42 PM

Çalışma şartları oldukça ağır bir meslek. Gecesi gündüzü yok, tatili yok, sevdiklerinin aklı sürekli dışarıda.. Yine devlet memuru olmak bir güvence tabi ki. Maaşı da türkiye şartlarına göre fena değil. Dışarıda da saygı gören bir meslek. Ama o kadar emre, saçma çalışma saatlerine katlanmak kolay değil. Ya çok sevmeli ya da çok sabırlı olmalı polislik yapan..

ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 03, 2018, 07:59:35 AM

Her mesleğin bir zorluğu vardır umarım herşey gönlünüze göre olur.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 03, 2018, 09:04:31 AM

Babam asker olmasına rağmen her zaman polislere karşı bir antipatim olmuştur. Bana göre asla yapılmaması gereken bir meslek . Çünkü , polislerin çoğunluğu zaman içinde çok yıpranıyor yine de siz bilirsiniz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
February 03, 2018, 01:00:05 PM

Eğer çok sivri bir sol görüşün varsa ve çok fazla dikbaşlıysan kesinlikle gitmemelisin. Onun dışında devletin her dediğini yapmalısın eğer polis olmayı gerçekten istiyorsan git ama zora gelemiyorsan yapamazsın

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
tasadar
Full Member

Activity: 284
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 03:06:10 PM

bir baltaya sap olamayanların yaptığı meslek işte o yüzden çoğu görevi dışında eşkiyalıkta yapıyor, misal:

https://www.youtube.com/watch?v=uQhP2GTzC7c
instr_3535
Newbie
*

View Profile
February 03, 2018, 08:09:01 PM

Güzel meslek, en azından bizim gibi (öğretmenler) komik paralara özel sektörde sürünmüyorlar.
btchalo
Jr. Member
*

Activity: 42

View Profile
February 03, 2018, 09:55:06 PM

Atanamıyorsan polis olmanda bir sakınca yok.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
February 03, 2018, 10:00:55 PM

Çoğu insan kolluk kuvvetlerine soğuk bakar yani siviller bu hep böyledir , polis arkadaşlarım var hep mutlu olmadıklarından ve bu mesleğin çok zor olduğundan ve herkesin bu mesleği yapamayacağını söylüyorlar  bu mesleği seçmeden iyi düşünmek lazım derim.
Anarcry
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
February 04, 2018, 09:50:30 AM

bir çocukluk arkadaşım sizinle aynı ikilemde kalmıştı. kendisine tavsiye ettiğim şeyi hakkınızda aklımda oluşan imaja güvenerek size de tavsiye ediyorum. polis maaşı atanması güç olmasına rağmen öğretmen maaşından hatırı sayılır bir miktar daha fazla. ama öğretmen olunca yaz tatilini özellikle duygusal biriyseniz ilerde eşiniz veya sevdiğiniz insanlarla geçirmekten mahrum kalacaksınız. üstelik branşınıza göre özel ders verebilirsiniz bu tatil döneminde. biraz da sizin karakterinizle alakalı öğretmen olmak eğer gerçekten idealist bir öğretmen olup gelecekte sizi hatırlayan ve öğütlerinizi kötü günlerde hatırlayıp onun manevi hazzıyla iyi işler başaracak bir nesil yetiştirilmesinde rol oynayabilecekseniz rica ediyorum öğretmen olun. ne yazık ki böyle öğretmenlere çok ender rastlanıyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: