Bitcoin Forum
July 31, 2024, 05:18:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Polisliğe bakış açınız nasıl?  (Read 657 times)
baturalp
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
May 29, 2018, 11:34:52 AM

polislik dışarıdan göründüğü gibi bir meslek değil iyi araştırmadan başvurulmamalı bence hayal kırıklıgına uğrayabilirsiniz
1. mesai saatleri - çok yoğun oluyor ve belli bi tempoda çalışmak zorunda kalıyorsunuz buda sosyal hayatı olumsuz etkiliyor
2. hiyerarşi her kurumda oldugu gibi burdada mevcut bu hiryerarşiyi kaldırmanız gerekicektir
3. çalışacagınız kuruma göre hayati riskleri olucaktır.
iyi yanlarıda mevcut tabiki polislikteki arkdaş ortamı iş arkadaşlıklarını hiç bir kurumda bulamıyacaksınız, maaşı yüksek olucaktır, ve milletimizin o üniformaya gösterdiği saygıya şahit olucaksınız.
erifubirugen
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
May 29, 2018, 01:31:37 PM

Riskli bir iş olduğu kesin ancak buna karşın bazı avantajları da var. Hayatını bişekilde garantiye alıyorsun emeklilik ya da sağlık vb seylerden dolayı. E tabi memurdan daha fazla forsunda oluyor polis olduğunda haliyle. Ayrıca kendinle övünme durumları da olabiliyor polisken birisini kurtarmak ya da yardım etmek gibi.
FenomenDayi
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
May 29, 2018, 06:54:17 PM

fetönün okuluna dershanesine gitmişliğin yoksa makrube yi sevmiyorsan namazda kılmıyorsan güzel meslek yok bunlardan biri de varsa hiç girme polis olacam derkene vatan haini olursun allah muhafaza Smiley)
torontoavdo
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
May 29, 2018, 08:39:04 PM

işsiz kalmaktansa gider polıs olurum daha ıyı hıc yoktan işsiz kalmaktan kurtulurum bu devırde ekmek aslanın agzında bunu unutma
ceryanci
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
May 29, 2018, 08:40:38 PM

valla kardes elıme gecse hıc durmadan gıderım nıce 4 yıllık fakulte mezunları bosta calısma saatlerı bıraz zor ama olsun
pirihamo
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
May 29, 2018, 09:27:57 PM

Birçok açıdan ele alınmış konu
Ben toplumun bakış açısı olarak yazacağım
Halihazırda kamu görevlisi olarak toplumun kolluğa bakış açısı biraz farklı
Bazı kesim agresif senin hakkındaki görüşünün bir anlamı yok genelde hayatı içeride geçer
Bazı kesim sen benim kim olduğumu biliyor musun şeklinde bunlarında senin hakkındaki görüşü önemli değil bunlarda üzücü ama her iktidarda kısmen dokunulmaz takılır
Geri kalan kesim ise zaten söyleyeceğin yapacağın uygulayacağın kanuna saygılı sevgili
Bu insanlara yaklaşımın üslubun özenin yardımseverliğin iyi niyetin mesleğine olan bakış açısı olacaktır

portatifx
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
May 29, 2018, 11:09:23 PM

polislik kutsal bir meslektir ama birilerinin maşası olduğu zaman değil..ülkemizde bir şey olamayınca polis olursun düşünceside cabası, çok kötü..
hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
May 29, 2018, 11:26:47 PM

polislik güzel meslek ama yapın polisliğe uygunmu onu bilmen lazım 10 tane arkadaşım var yarısı çok memnun yarısıda hiç memnun değil
BTheDevilsTattoo
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 30, 2018, 01:35:28 AM

Bana göre seçenlerin çoğu bir meslekte tutunamamış veya bir şey olabilecegini düşünmeyen insanlar. Ne olacak en kötü polis olurum diyerek oluyorlar ve devlet ne olursa olsun açıkta bırakmıyor.
dolumann
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
May 30, 2018, 02:32:33 AM

Eğer işinizi doğru yaparsanız hem kutsal hem de çok saygı duyulan bir meslek.
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129

View Profile
May 30, 2018, 09:59:47 AM

valla bizim buralarda çalışan polisler için konuşuyorum hiçbir zorluğu yokken aldıkları para öğretmenlerin çok üzerinde acıyorum verilen paraya adam gidiyor gece nöbetinde uyuyor bşe yaptıkları yok beleşten maaş alıyorlar çook nadir olay çıkacak ta müdahale edecekler
yazman
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
May 30, 2018, 10:31:54 AM

Eline gecerse op başına koy
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 05, 2018, 07:23:26 PM
Merited by EFS (5)

Çok yakından tanıdığım, sabah akşam peşimizden abi abi diye koşuşturan, mahallede ettiği kavgaları milleti nasıl dövdüğü nasıl atar gider yaptığını anlatan, özünde iyi ama konseptte tamamen mal bir genç arkadaşımız var...

Şimdi bu arkadaşımızı özetlemek gerekirse;

- Orta Asya, Mezopotamya devletlerimizden Anadolu devletlerimize kadar atalarını tanımayan(yabancı devlet tarihlerini saymıyorum),
- Türkiye'nin bölgelerini bilmeyen,
- Türkiye'nin komşularını sayamayan,
- Arge kelimesinin açılımını geçtim anlamını bile bilmeyen,
- Adolf Hitler , Vladimir Lenin , Che Guevara , Josef Stalin , Napoleon , Alexander the Great ve bilimum bilmeyen duymayan yoktur herhalde dediğimiz tarihi şahsiyetleri tanımayan,
- Jeopolitik konum, Coğrafi keşif, Tarihi ticaret yolları , Kavimler göçü , Fransız ihtilali ve bilimum benzer konu hakkında o ne demek şeklinde soru soran,
- Geometri, Matematik, İstatistik, Mantık, Felsefe, Teknoloji, Uzay konularından bahsedilince bu hafta derbi var beraber izleyek mi diye konuyu değiştiren,
- Lise'den nasıl mezun olduğunu hala çözemediğimiz bir arkadaşımız...

Ve bu arkadaşımız şuan ''Özel Harekât'' olmaya uygun olduğunu ispatlayıp eğitimini bitirip göreve başladı . Asıl ben konuyu açan arkadaşa sormak istiyorum sence Polisliğe bakış açım nasıl olmalı ?

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
efecanhll
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
June 06, 2018, 01:21:45 PM

okumaya heveslıysen yapılacak bır meslek degıl okumam dıosanda bosta kalmaktan ıyıdır gıt ol
meco186
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
June 07, 2018, 07:18:18 AM

Oldukça stresli bir meslek. Güvencen yok tabi adamın yoksa her an soruşturma geçirebilirsin, her an görev yerin değiştirilebilir. adamın varsa kaymak gibi yerde çalışırsın. yoksa ek görevlerle boğuştuğun gecesi gündüzü birbirine girmiş bir mesain olur. Toplumun genelde sorunlu tabakasıyla ilgilenirsin. hele ki artık yeni amirler eğitim seviyesi daha düşük insanlardan onun bunun referansıyla giren insanlardan oluşuyor. Adamın yoksa layık olduğun değeri asla bulamazsın. 
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
June 07, 2018, 01:16:37 PM

polislik ve taksicilik bana göre 2'side aynı klasmanda işler. severek, isteyerek yapana sözüm yok fakat meslek olarak zoraki koşullar oluşmadığı sürece tercih edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum.
F_ala
Member
**

Activity: 308

View Profile
June 07, 2018, 02:09:50 PM

genelleme yapmak değildir niyetim ama içlerinde çok çürük elma var.

hakeden kesimden bahsetmiyorum ama gezi parkı olaylarında Ankara'da haketmeyen insanlar üstüne sert tepki göstermeleriyle birilerin maşası haline geldiklerini gördüm.
bundan yıllar sonra hatta geçen aylarda ankaragücü 1. ligemi ne çıktığı için kutlamalar yapılıyordu. Kutlama yapılırken polislerin yanında gözlerimin önünde havaya cayır cayır ateş açtılar ve bir poliste dönüp birader ne yapıyorsun sen demedi. o zaman daha da bitti gözümde. bu dönem ohal dönemiydi gösteri yürüyüş falan yapılması yasak bildiğim kadarıyla bu dönemde.
barlara diskolara gelip de poşet poşet hediyeler alması ve o hediye aldıkları yerlere dokunmamaları bu çürük elmalar işte.

devlet haklarını tam olarak vermediği için ne işlerini tam olarak yapabiliyorlar ne de koparabildiklerini koparmaktan vazgeçiyorlar. (çürük elmalar bunlar ama sözü geçen şiddeti uygulayan da bu çürük elmalar.)
namikhansoy
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 09, 2018, 04:11:26 PM

olumsuz
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 09, 2018, 04:17:21 PM

Dünkü işkence görüntülerinden sonra tamamen olumsuz. O görüntüleri izledikten sonra kanım dondu resmen.
18 yaşından küçüktü büyüktü tartışmasına girmeden karşıdakiler insandı ve taşkınlık bile yapamayacak 15-20 kişiden oluşan bir gruptu.
Eğitim sistemini protesto ediliyordu ve tamamen orantısız bir güç ile karşılaştılar.
Polis otobüslerine alınırken ters kelepçelere ve saldırılara yine bir şey demiyorum ama o otobüste yapılan tamamen işkencedir. Yapılmaması gerekir.

hocaiscomen
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 18, 2018, 10:51:29 PM

Polislik candır askerlik için aynısını söyleyemem.Keske ögretmen değilde polis olsaymısım gerçi artık ögretmende değilim Smiley
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: