Bitcoin Forum
May 02, 2024, 04:22:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ethereum'u Türkiye'de tl'ye çevirmek  (Read 276 times)
moneva
Member
**

Activity: 126
Merit: 28

diwtoken.com

View Profile WWW
February 12, 2018, 07:43:04 PM

Biraz büyük miktar varsa, 10.000 TL ve üzeri diyelim hadi, ben coinlarimi kraken'da satip oradan swift ile yurda döviz olarak sokmayi düsünürüm.
Hem vergisi olmaz, yurda döviz kazandiriyoruz. Daha kücük tutarlarda belki swift ücreti yüksek gelecegi icin degmez. Hele bi o miktari bulup, satmaya karar verelim de:)

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
1714666945
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714666945
Reply with quote  #2

1714666945
Report to moderator
1714666945
Hero Member
*

Ignore
1714666945
Reply with quote  #2

1714666945
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714666945
Hero Member
*

Ignore
1714666945
Reply with quote  #2

1714666945
Report to moderator
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
February 12, 2018, 07:49:49 PM

Hocam en  mantıklı ve kolay seçeneğin BtcTürk transfer basit işlemler oldukça basit para aktarmada geçikme vb sıkıntılar yok tabi bu benim düşüncem BtcTürk'e bir bakmanızı öneririm.

hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
February 12, 2018, 09:28:51 PM

kardeş her borsanın kendine göre alıcı satıcısı var ve fiyat farkı olması normal. sen hangisine güveniyrosan ordan sat 3 e 5 e bakma derim. daha önce btc türk ten çok şikayet duydum. parayı göndermekte baya bi yavaşlar. ama son zamanlarda ne oldu bilmem ben btc leri paribuda alıp satıyorum ama paribuda eth yok. nerde üyeliğn varsa nereye güveniyorsan oradan sat derim...
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 12, 2018, 09:31:35 PM

Merhaba arkadaşlar.Sorunum başlıkta ki gibi ancak en verimli ve sorunsuz yolun ve olacağını bulamadım.Yaklaşık 2 eth var bittrexx de.Bunu en karlı ve sorunsuz nasıl tl'ye çevirebilirim.

Benim gördüğüm seçenekler şunlar:

1-Btcturk şuan tanesi 4.410 tl diyor.
2-Koineks 4,370 tl demiş
(Aralarda ciddi farklar var,bu arada komisyon ücretleri falan bu sitelerde çok kötü ise onları da yazar mısınız lütfen ?)

Bir de digilira var.  https://www.digilira.com/home

Acaba bittrex de ki eth ile waves alıp direkt,onları digilira adresine gönderip, burada satabilir miyim ? Eğer waves alırsam onun için de satış emri mi girmem gerekecek digilira da ? Günlük hacim 10.00 tl civarı imiş burada.

Yardımlarınızı bekliyorum. Cry Cry Cry
en sık yapılan hatayı yapıyorsunuz.
coin fiyatları altın yada döviz fiyatı gibi düşünülemez.
koineks'de 4370 tl demek, en son gerçekleşmiş işlemin fiyatıdır.
bekleyen alış/satış emirlerini baz almanız lazım.
alacağınız coin miktarı için bekleyen 5 satış emrini birden alacaksanız, bu 5 emrin ağırlıklı fiyat ortalaması sizin fiyatınızdır.
bu kazığı bende yedim, ondan biliyorum.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
February 12, 2018, 09:34:01 PM

Bence en mantıklısı Bittrex cüzdanından direk BtcTurk Ethereum cüzdanına ethereumları göndermek ve oradan tlye çevirmek diğer türlü çok uğraşmış olursun zaten ethereum fee ücretleride uygun
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
February 12, 2018, 09:36:19 PM

waves ile çok iş çıkarırsın diye arkadaşa güldüm Smiley maliyet olarak en uygununun waves olduğunu bilse, hatta etherum ağını patates eden kedi zımbırtısı gibi şeyler olmadığını bilse yada ne bilim transfer hızının ne kadar olduğunu bilse acaba bu hirozaki ağzını yaymaya devam edermiydi
kimikosMes
Member
**

Activity: 65

View Profile WWW
February 12, 2018, 09:37:16 PM

En karlı veya en az komisyon alanı değil en güvenli olan borsayı seçmek gerekiyor. Coin satış mağazasını araştırın. Elden satış tavsiye etmiyorum. Başınıza ters vakalar gelebilir.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
February 13, 2018, 01:29:25 AM

sene olmuş 2018 hala bunu soran var.hocam hemen btcturk veya eth destekleyen başka bir borsaya üye ol ve onaylat  daha sonra da ne kadar istiyorsan çek.eskiden koinim kullanırdım ama btcturke eth desteği geldiğinden beri btcturk kullanıyorum max 1 saatte wallettan borsaya ordanda banka hesabı veya paparaya çekiyorum parayı tavsiye ederim
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
February 13, 2018, 01:34:57 AM

bu işe başladığımdan beri btctürk ile çalışıyorum yani ordan işlem yapıyorum hiç bir sıkıntım olmadı. Borsalardaki fiyat farkını borsa yapmıyor alıcı satıcı ilişkisi var ondan kaynaklanıyor. btctürk iyidir tavsiye ederim.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
February 13, 2018, 01:38:01 AM

Koinek ve btctürk ikisindede hesabım var hangisinde fiyat yüksek oluyorsa ondan bozdurup çekiyorum çok yüklü çekmedim ama max 10 dk da geçti çektiklerim hesaba

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
nipesso
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
February 13, 2018, 08:19:01 AM

Biraz büyük miktar varsa, 10.000 TL ve üzeri diyelim hadi, ben coinlarimi kraken'da satip oradan swift ile yurda döviz olarak sokmayi düsünürüm.
Hem vergisi olmaz, yurda döviz kazandiriyoruz. Daha kücük tutarlarda belki swift ücreti yüksek gelecegi icin degmez. Hele bi o miktari bulup, satmaya karar verelim de:)

döviz girdisinin vergisi olmaz diye bir şey var mı? emin misiniz? sonuçta döviz de olsa bu para ve sizin türkiyedeki hesabınızda yer alacak. maliye sonradan nereden buldun bu parayı diye sizi çağıramaz mı?
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
February 13, 2018, 08:25:28 AM

BTC ye ordan ETH a çevirmek mantıksız 2 defa komisyon oluyor, etheriyum yada btc deki aradaki 50 100TL farklar anlık işlemlere göre değişiyor. Satış emri ile de işlem yapılabilir

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
February 13, 2018, 08:26:11 AM

Eth ile işlem yapmak istiyorsan en iyisi BTCTurk'tur kesinlikle. Diğerlerine hiç bulaşma derim, btcturk hacim ve sağlamlık açısından Türkiye'nin en iyisi.

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
February 13, 2018, 08:56:30 AM

Btcturkten direk ethlerinizi çevirebilirsiniz hem kafanız daha rahat olur waves ile falan ugrasmayın. BTcturkte hacimde fazla zaten sıkıntı çıkmaz.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 13, 2018, 10:31:49 AM

btc turkte halleden arkadaşların tavsiyesini alman lazım ve bilgilendirmeleri lazım seni her zaman paran cüzdanında olsun başka yerde bekletme

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 13, 2018, 10:33:07 AM

bu işlem için hala hem türkiyede hemde dünyada çok zor bulunan yöntemeler mevcut bunlara artık çok sağlam ve basitleştirilmiş hali lazım bize

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
February 13, 2018, 11:43:46 AM

Nerdeyse bir ay olmuş abi adam çevirmiş parayı yemiş bitirmiş biz hala BTCTurk diyoruz. Farketmez hangisi kolayına geliyorsa onda işlemini yap nedir yani 2 ETH sonuçta. 2 BTC olacak ki tartışdığımıza değsin.

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
February 13, 2018, 12:00:09 PM

Yapacaksanız borsalarda bozdurun. 3 kuruş pahalı olsun sağlıklı olsun. 5 liraya adam öldürenler var.Hayatınızı riske atmaya değmez.

yobit.net is banned from signatures
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: