Bitcoin Forum
May 03, 2024, 06:58:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Crypto Coin Miner No DevFee Tool v1.0.1  (Read 1450 times)
Splabs (OP)
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 13

View Profile
January 30, 2018, 12:03:20 PM

Emek verip, uğraşıp yaptığınız birşeyi bizimle ücretsiz paylaştığınız için elinize sağlık.

Benim kullandığım Claymore versiyonu -> Claymore CryptoNote AMD GPU Miner v11.2 - POOL

Ben bu versiyon ile XMR kazım yaptığım zaman Claymore'nun ayarlarında allpools özelliğini kapatabiliyorum ve bu sayede claymore devfee işlemi için belli poollara SSL haricinde bağlanabiliyor. SSL haricinde bağlanabildiği için bizde network üzerinden dinleme yapabiliyoruz.

Fakat aynı Claymore uygulaması üzerinden XMR değilde ETN kazımı yapmaya çalışınca ayarlardan allpools özelliğini kapatmamıza izin vermiyor. Ve belli aralıklarla şu üç poola şu portlar üzerinden bağlanıyor.

xmr-eu.dwarfpool.com port 8005 (unsecure)
xmr-eu1.nanopool.org port 14433 (SSL/TLS)
us-east.cryptonight-hub.miningpoolhub.com port 20580 (SSL/TLS)

Dwarfpool'a unsecure bağlantı sağladığı için dinleme işlemi başarılı bir şekilde uygulanabiliyor. Fakat diğer pool'lara SSL üzerinden bağlandığı için dinleme yapılamıyor.

Bununla ilgili bir düzenleme yapabilecek misiniz?

İlgili SSL bağlantıların decrypt (çözülmesi) edilmesi için trafiğin hedefe gitmeden bir noktada sonlandırılması ve ilgili değişikliğin o noktada yapılarak poola iletilmesi gerekiyor.
Mevcut uygulamayı rayına oturttuktan sonra uygulama üzerine bir proxy eklemeyi düşünüyorum

En kısa sürede güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Sana tam hazır bir proxy ile bu işi halletme opsiyonu önerecektim fakat aşağıdaki sebepten ötürü çok mantıklı olmayacağını düşünüyorum.

Allpool 1 olduğunda şöyle bir sıkıntı hasıl oluyor.
Hadi ssl i proxy ile hallettik, lakin bu sefer sen nanoda kazarken arkadaş devfee sini miningpoolhub.com a gönderiyor. Tabi bu durumda ilgili devfee senin adresin ile miningpoolhub.com üzerinde birikiyor. Düşük hashrate ler için acaba ne kadar sürede payout oluşabilecek ? Bu konu geliştirmenin faydası noktasında gerekliliği baya bir düşürüyor.

1714719524
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714719524
Reply with quote  #2

1714719524
Report to moderator
1714719524
Hero Member
*

Ignore
1714719524
Reply with quote  #2

1714719524
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714719524
Hero Member
*

Ignore
1714719524
Reply with quote  #2

1714719524
Report to moderator
1714719524
Hero Member
*

Ignore
1714719524
Reply with quote  #2

1714719524
Report to moderator
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 1

View Profile
January 30, 2018, 04:33:49 PM

abi adam sayesinde para kazanıyoruz bırakında bu kadarınıda çok görmeyin.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420

Bountyhive.io

View Profile WWW
January 30, 2018, 04:59:36 PM

win+R açıp CMD çalıştırıyorum, komutları sırası ile giriyorum

C:\Users\-PC->cd C:\Python27\Scripts

C:\Python27\Scripts>pip install pydivert
Fatal error in launcher: Unable to create process using '"'

bu hatayı alıyorum CMD ekranında. Ne yapmam gerekli?
Drenaj
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
January 30, 2018, 05:16:25 PM

Emek verip, uğraşıp yaptığınız birşeyi bizimle ücretsiz paylaştığınız için elinize sağlık.

Benim kullandığım Claymore versiyonu -> Claymore CryptoNote AMD GPU Miner v11.2 - POOL

Ben bu versiyon ile XMR kazım yaptığım zaman Claymore'nun ayarlarında allpools özelliğini kapatabiliyorum ve bu sayede claymore devfee işlemi için belli poollara SSL haricinde bağlanabiliyor. SSL haricinde bağlanabildiği için bizde network üzerinden dinleme yapabiliyoruz.

Fakat aynı Claymore uygulaması üzerinden XMR değilde ETN kazımı yapmaya çalışınca ayarlardan allpools özelliğini kapatmamıza izin vermiyor. Ve belli aralıklarla şu üç poola şu portlar üzerinden bağlanıyor.

xmr-eu.dwarfpool.com port 8005 (unsecure)
xmr-eu1.nanopool.org port 14433 (SSL/TLS)
us-east.cryptonight-hub.miningpoolhub.com port 20580 (SSL/TLS)

Dwarfpool'a unsecure bağlantı sağladığı için dinleme işlemi başarılı bir şekilde uygulanabiliyor. Fakat diğer pool'lara SSL üzerinden bağlandığı için dinleme yapılamıyor.

Bununla ilgili bir düzenleme yapabilecek misiniz?

İlgili SSL bağlantıların decrypt (çözülmesi) edilmesi için trafiğin hedefe gitmeden bir noktada sonlandırılması ve ilgili değişikliğin o noktada yapılarak poola iletilmesi gerekiyor.
Mevcut uygulamayı rayına oturttuktan sonra uygulama üzerine bir proxy eklemeyi düşünüyorum

En kısa sürede güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Sana tam hazır bir proxy ile bu işi halletme opsiyonu önerecektim fakat aşağıdaki sebepten ötürü çok mantıklı olmayacağını düşünüyorum.

Allpool 1 olduğunda şöyle bir sıkıntı hasıl oluyor.
Hadi ssl i proxy ile hallettik, lakin bu sefer sen nanoda kazarken arkadaş devfee sini miningpoolhub.com a gönderiyor. Tabi bu durumda ilgili devfee senin adresin ile miningpoolhub.com üzerinde birikiyor. Düşük hashrate ler için acaba ne kadar sürede payout oluşabilecek ? Bu konu geliştirmenin faydası noktasında gerekliliği baya bir düşürüyor.

Linuxta biraz uğraştım bununla ilgili nfqsed ve nfqueue kullanarak,
ld_preload ile library ekleyerek devfee paketlerine müdahale etmek mümkün gibi gözüküyor,
ama bu fee paketlerindeki ssl şifreli solution ve adresi değiştirmeyi beceremedim.

paketi yakalıyorum, yönlendirsem sizin dediğiniz gibi küçük miktarda birikimi payout olarak almak sorun oluyor.
devfee leri kullanıcı pooluna forward edebiliyoruz ancak sadece devfee+kullanıcı poolu aynı olursa oluyor.
Onun dışında devfee flypoolda kazarken, ben miningpoolhubda kazıyorsam bi halta yaramıyor.

LD_PRELOAD ile OPENSSL 1.0'a müdahale etmeyi incelemek gerekiyor sanırım.
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 30, 2018, 05:56:57 PM

Kurulumu yapmışsınız muhtemelen. C:\Python27\Lib\site-packages\pydivert  klasörü oluşmuşsa  adımı atlayarak diğer adımlara geçerek bir test edin.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420

Bountyhive.io

View Profile WWW
January 30, 2018, 06:24:17 PM

Kurulumu yapmışsınız muhtemelen. C:\Python27\Lib\site-packages\pydivert  klasörü oluşmuşsa  adımı atlayarak diğer adımlara geçerek bir test edin.

Eğer yukarıda bahsedilen tüm adımları başarılı bir şekilde tamamladıysanız Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosyayı çalıştırarak uygulamayı başlatıyoruz.

bu dediğinizi yaptıkdan sonra CMD ekranı anında açılıp kapanıyor.
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 30, 2018, 06:31:43 PM

Eğer yukarıda bahsedilen tüm adımları başarılı bir şekilde tamamladıysanız Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosyayı çalıştırarak uygulamayı başlatıyoruz.

bu dediğinizi yaptıkdan sonra CMD ekranı anında açılıp kapanıyor.

1 python.exe ye yönetici yetkisi verdiniz mi ?
2 start.bat yönetici olarak değil normal çalıştırılıyor ?

Son olarak.
Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörü içerisinde bir log dosyası oluşuyor ise içerisindeki bilgiyi paylaşabilir misiniz.
albos
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 2

View Profile
January 30, 2018, 06:38:25 PM

Kodlar fena gorunmuyor. Tebrik ederim.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
January 30, 2018, 07:28:48 PM
Last edit: January 30, 2018, 07:44:24 PM by CanErik

Merhaba;

En kısa sürede deneme ümidi ile tebrik ederim.

Claymore harici mesela Optiminer'da ya da Claymore ile ZCL'de çalışma ihtimali varmıdır?

İyi dileklerimle
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 31, 2018, 09:35:51 PM

Crypto Coin Miner No DevFee Tool v.1.0.1
Url : https://github.com/speker/Crypto-Coin-Miner-No-DevFee

Güncelleme: v1.0.1
  • Kullanıcı mesajları güncellendi.
  • Kurulum gerektirmeyen sürüm eklendi.

Tanım :
Miner uygulamalarının poollara gönderdiği oturum açma taleplerinde bulunan devfee wallet adreslerinin kullanıcının wallet adresi ile değiştirilerek giden network paketlerinin kaynakta maniple edilmesi.

Desteklenen Protokoller:
  • Eth
  • Etc
  • Zec
  • Xmr

Gereksinimler :
  • Windows İşletim Sistemi.
  • Python 2.7 veya üstü (python ile kullanım için)
  • Python pydivert sürücüsü (python ile kullanım için)

Kullanım :
python no_dev_fee.py {coin_adress} {port} {worker_name_delemiter} {debug_level}
no_dev_fee.exe {coin_adress} {port} {worker_name_delemiter} {debug_level}

coin_adress: Kullanıcı wallet adresi.
port : izlenecek miner stratum port adresi.
worker_name_delemiter : miner uygulaması içinde kullanıcı wallet adresi ile worker_name arasında bulunan ayraç.
debug_level : Loglama seviyesi. Varsayılan =0, İleri seviye  = 1

örnek
python no_dev_fee.py 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
no_dev_fee.exe 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0

Alınan hata ve problemleri belirtirseniz gerekli güncellemeleri yaparız.

Kurulum gerektirmeyen sürüm kullanımı.
Gereksinim : Crypto Coin Miner No DevFee Tool İndirilmesi.
https://github.com/speker/Crypto-Coin-Miner-No-DevFee adresinden clone or download butonun tıklayarak açılan menüden Download ZIP opsiyonunu seçiyoruz.
İlgili seçim sonrasın Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master.zip dosyasını bilgisayarımıza indirmiş oluyoruz.
indirme işleminin tamamlanmasının ardından zip içerisinde bulunan Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörünü dışarı çıkartarak (extract zip açma) istediğiniz konuma taşıyoruz.

Gerekli değişikliklerin yapılması.
Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master\build klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosya üzerinde sağ klick ile düzenle opsiyonun seçiyoruz.
Açılan metin düzenleme editöründe aşağıdaki komut satırı veya benzeri ile karşılaşacaksınız.
"start no_dev_fee.exe 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
exit"

Komut satırı üzerinden :
1. Bölümü kendi wallet adresiniz ile ( 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af )
2. Bölümü miner yazılımınız da kullandığınız pool portu ile ( 3333 )
3. Bölümü miner yazılımınız da wallet adresiniz ve worker name arasında kullandığınız ayraç ile ( . ) (Bknz : nanopool=/ , ethermine=.)
değiştirip dosyayı kaydederek kapatıyoruz.

Kullanım.
Eğer yukarıda bahsedilen tüm adımları başarılı bir şekilde tamamladıysanız Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master\build klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosyayı çalıştırarak uygulamayı başlatıyoruz.
Uygulamanın sorunsuz çalışması için ilgili dizin içerisinde bulunan no_dev_fee.exe dosyasının yönetici yetkisine sahip olması gerekmektedir.
İlgili yetkiyi vermek için no_dev_fee.exe üzerinde sağ klik yaparak özellikler sekmesinden -> uyumluluk penceresi altında bulunan Bu programı yönetici olarak çalıştır seçim kutusunu tıklayarak seçili hale getirip uygula->tamam diyerek kapatıyoruz.

Başarılı başlatma işlemi sonrasın açılan pencerede aşağıda belirtilen mesajı göreceksiniz.
Tarih Saat Start to watch mining network connections.
Replace developer address to => wallet_adresiniz listening port => mining_portunuz

Uygulama devfee oturum açma taleplerini yakaladığında aşağıda belirtilen mesajı göreceksiniz.
Tarih Saat Found Developer Xmr Address => devFee_wallet_adresi
1 : Eth replace with new address => wallet_adresiniz

Python ile açık kaynak olarak kullanım.
Gereksinim 1 : Windows Pyhon 2.7 Kurulumu.
Pyhton (paytın) dili ile geliştirilmiş bir uygulamanın çalıştırılabilmesi için ilgili bilgisayar üzerinde yazılım betiğini yorumlayacak Python çalışma zamanı (runtime environment) ortamına ihtiyaç vardır.

Adım 1 : İndirme (Download)
32 Bit sistemler için : https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.msi
64 Bit sistemler için : https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.amd64.msi

Adım 2 : Kurulum (Installation)
İndirdiğimiz dosyayı çalıştırarak mevcut seçenekleri ile ileri->ileri şeklinde kurulumu tamamlıyoruz.
Kurulum tamamlandığında gerekli dosyalar bilgisayarın C dizini içerisinde Python27 adında bir klasör altına kurulmuş olacak (C:\Python27)
Uygulamanın sorunsuz çalışması için ilgili dizin içerisinde bulunan python.exe dosyasının yönetici yetkisine sahip olması gerekmektedir.
İlgili yetkiyi vermek için python.exe üzerinde sağ klik yaparak özellikler sekmesinden -> uyumluluk penceresi altında bulunan Bu programı yönetici olarak çalıştır seçim kutusunu tıklayarak seçili hale getirip uygula->tamam diyerek kapatıyoruz.

Gereksinim 2 : Pyhon pydivert sürücüsü kurulumu.
Uygulamanın ağ(network) üzerinden iletilen paketleri dinlemesi ve değiştirebilmesi için pydivert sürücüsünün bilgisayarda kurulu olması gerekmektedir.

Kurulumu yapmak için win+r kısayolu ile açılan çalıştır penceresinin Aç bölümüne CMD yazarak komut istem (Command prompt) penceresini açıyoruz.
Açılan komut istem penceresinde "cd C:\Python27\Scripts" komutunu çalıştırarak ilgili dizine geçiş yapıyoruz.
Sonrasında "pip install pydivert" komutunu çalıştırarak gerekli sürücünün kurulum işlemini başlatıyoruz. Kurulum başarıyla tamamlandığın ekranda Successfully installed pydivert mesajını görmüş olacaksınız.

Gereksinim 3 : Crypto Coin Miner No DevFee Tool İndirilmesi.
https://github.com/speker/Crypto-Coin-Miner-No-DevFee adresinden clone or download butonun tıklayarak açılan menüden Download ZIP opsiyonunu seçiyoruz.
İlgili seçim sonrasın Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master.zip dosyasını bilgisayarımıza indirmiş oluyoruz.
indirme işleminin tamamlanmasının ardından zip içerisinde bulunan Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörünü dışarı çıkartarak (extract zip açma) istediğiniz konuma taşıyoruz.

Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosya üzerinde sağ klick ile düzenle opsiyonun seçiyoruz.
Açılan metin düzenleme editöründe aşağıdaki komut satırı veya benzeri ile karşılaşacaksınız.
"start c:\python27\python.exe no_dev_fee.py 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
exit"

Komut satırı üzerinden :
1. Bölümü kendi wallet adresiniz ile ( 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af )
3. Bölümü miner yazılımınız da wallet adresiniz ve worker name arasında kullandığınız ayraç ile ( . ) (Bknz : nanopool=/ , ethermine=.)

Kullanım.

Başarılı başlatma işlemi sonrasın açılan pencerede aşağıda belirtilen mesajı göreceksiniz.
Replace developer address to => wallet_adresiniz listening port => mining_portunuz

Uygulama devfee oturum açma taleplerini yakaladığında aşağıda belirtilen mesajı göreceksiniz.

baltalamak gibi olmasın da nodev bütün minerler normal minerlardan daha düşük kazanç elde ettiriyor.
hakkıya hakkını verip işi düzgünce yapmak lazım.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 01, 2018, 07:30:45 AM

Crypto Coin Miner No DevFee Tool v.1.0.1
Url : https://github.com/speker/Crypto-Coin-Miner-No-DevFee

Güncelleme: v1.0.1
  • Kullanıcı mesajları güncellendi.
  • Kurulum gerektirmeyen sürüm eklendi.

Tanım :
Miner uygulamalarının poollara gönderdiği oturum açma taleplerinde bulunan devfee wallet adreslerinin kullanıcının wallet adresi ile değiştirilerek giden network paketlerinin kaynakta maniple edilmesi.

Desteklenen Protokoller:
  • Eth
  • Etc
  • Zec
  • Xmr

Gereksinimler :
  • Windows İşletim Sistemi.
  • Python 2.7 veya üstü (python ile kullanım için)
  • Python pydivert sürücüsü (python ile kullanım için)

Kullanım :
python no_dev_fee.py {coin_adress} {port} {worker_name_delemiter} {debug_level}
no_dev_fee.exe {coin_adress} {port} {worker_name_delemiter} {debug_level}

coin_adress: Kullanıcı wallet adresi.
port : izlenecek miner stratum port adresi.
worker_name_delemiter : miner uygulaması içinde kullanıcı wallet adresi ile worker_name arasında bulunan ayraç.
debug_level : Loglama seviyesi. Varsayılan =0, İleri seviye  = 1

örnek
python no_dev_fee.py 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
no_dev_fee.exe 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0

Alınan hata ve problemleri belirtirseniz gerekli güncellemeleri yaparız.

Kurulum gerektirmeyen sürüm kullanımı.
Gereksinim : Crypto Coin Miner No DevFee Tool İndirilmesi.

Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master\build klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosya üzerinde sağ klick ile düzenle opsiyonun seçiyoruz.
"start no_dev_fee.exe 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
exit"

Komut satırı üzerinden :

Kullanım.
Eğer yukarıda bahsedilen tüm adımları başarılı bir şekilde tamamladıysanız Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master\build klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosyayı çalıştırarak uygulamayı başlatıyoruz.
Uygulamanın sorunsuz çalışması için ilgili dizin içerisinde bulunan no_dev_fee.exe dosyasının yönetici yetkisine sahip olması gerekmektedir.
İlgili yetkiyi vermek için no_dev_fee.exe üzerinde sağ klik yaparak özellikler sekmesinden -> uyumluluk penceresi altında bulunan Bu programı yönetici olarak çalıştır seçim kutusunu tıklayarak seçili hale getirip uygula->tamam diyerek kapatıyoruz.

Python ile açık kaynak olarak kullanım.
Gereksinim 1 : Windows Pyhon 2.7 Kurulumu.
Pyhton (paytın) dili ile geliştirilmiş bir uygulamanın çalıştırılabilmesi için ilgili bilgisayar üzerinde yazılım betiğini yorumlayacak Python çalışma zamanı (runtime environment) ortamına ihtiyaç vardır.

Adım 1 : İndirme (Download)
32 Bit sistemler için : https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.msi
64 Bit sistemler için : https://www.python.org/ftp/python/2.7.14/python-2.7.14.amd64.msi

Adım 2 : Kurulum (Installation)
İndirdiğimiz dosyayı çalıştırarak mevcut seçenekleri ile ileri->ileri şeklinde kurulumu tamamlıyoruz.
Kurulum tamamlandığında gerekli dosyalar bilgisayarın C dizini içerisinde Python27 adında bir klasör altına kurulmuş olacak (C:\Python27)
Uygulamanın sorunsuz çalışması için ilgili dizin içerisinde bulunan python.exe dosyasının yönetici yetkisine sahip olması gerekmektedir.
İlgili yetkiyi vermek için python.exe üzerinde sağ klik yaparak özellikler sekmesinden -> uyumluluk penceresi altında bulunan Bu programı yönetici olarak çalıştır seçim kutusunu tıklayarak seçili hale getirip uygula->tamam diyerek kapatıyoruz.

Gereksinim 2 : Pyhon pydivert sürücüsü kurulumu.
Uygulamanın ağ(network) üzerinden iletilen paketleri dinlemesi ve değiştirebilmesi için pydivert sürücüsünün bilgisayarda kurulu olması gerekmektedir.

Kurulumu yapmak için win+r kısayolu ile açılan çalıştır penceresinin Aç bölümüne CMD yazarak komut istem (Command prompt) penceresini açıyoruz.
Açılan komut istem penceresinde "cd C:\Python27\Scripts" komutunu çalıştırarak ilgili dizine geçiş yapıyoruz.
Sonrasında "pip install pydivert" komutunu çalıştırarak gerekli sürücünün kurulum işlemini başlatıyoruz. Kurulum başarıyla tamamlandığın ekranda Successfully installed pydivert mesajını görmüş olacaksınız.

Gereksinim 3 : Crypto Coin Miner No DevFee Tool İndirilmesi.

Crypto-Coin-Miner-No-DevFee-master klasörü içerisinde bulunan start.bat isimli dosya üzerinde sağ klick ile düzenle opsiyonun seçiyoruz.
"start c:\python27\python.exe no_dev_fee.py 0xe9473918c1122276203677860fad70ef2b4522af 3333 . 0
exit"

Komut satırı üzerinden :

Kullanım.

baltalamak gibi olmasın da nodev bütün minerler normal minerlardan daha düşük kazanç elde ettiriyor.
hakkıya hakkını verip işi düzgünce yapmak lazım.

Merhaba;

Konuyu anlamamışsınız. Burada bahsedilen miner içindeki "Nodevfee" fonksiyonu değil. Yavaşlama olmadığı gibi getirinin artması söz konusu.

İyi dileklerimle
yavuzgurkan
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
February 01, 2018, 11:59:24 PM

Merhaba hocam önceki konudaki yazılarınızıda okudum sanırım -allpools 1 komutunu kapatmamız gerekiyor ve dualde misal ben dcr kazıyorum bu durumda uygulamanızı iki kere açmamız gerektiğinden bahsetmişsiniz ama açacağımız ikinci uygulamada nasıl bir yol izleyeceğiz onuda açıklarsanız sevinirim ve uğraşıp bu programı derlediğiniz için emeğinize sağlık çalışmalarınızda başarılar dilerim
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 02, 2018, 12:38:04 AM

Merhaba hocam önceki konudaki yazılarınızıda okudum sanırım -allpools 1 komutunu kapatmamız gerekiyor ve dualde misal ben dcr kazıyorum bu durumda uygulamanızı iki kere açmamız gerektiğinden bahsetmişsiniz ama açacağımız ikinci uygulamada nasıl bir yol izleyeceğiz onuda açıklarsanız sevinirim ve uğraşıp bu programı derlediğiniz için emeğinize sağlık çalışmalarınızda başarılar dilerim

2. uygulamadan kasıt, miner üstündeki 2 pool portu ve dcr walleti lakin dcr protokolünü incelemediğin için mevcut yapıda dcr yok. en kısa sürede inceleyerek update ederim. Mevcut durumda siz sadece eth için açabilirsiniz.
sermekil
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
February 02, 2018, 06:06:42 AM

Cast-Xmr'de bu uygulamayı kullanabilmek için hangi portu dinlememiz gerekiyor?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 02, 2018, 07:49:36 AM

Cast-Xmr'de bu uygulamayı kullanabilmek için hangi portu dinlememiz gerekiyor?

Cast için bir deneme yapmadım, fakat uygulama protokol bazlı işlem yaptığı için teorik olarak çalışmasında bir mani yok. ilgili port kullandığınız poolun port adresi. Eğer cast-xmr ayarlarınızı paylaşırsanız oradan portu görmüş oluruz.
sermekil
Newbie
*

View Profile
February 02, 2018, 12:14:45 PM

Ben cast-xmr ile ETN mining'i yapıyorum. Bağlandığım pool nanopool.

no_dev_fee.py uygulaması ile 13333 portunu dinledim fakat hiçbir sonuç alamadım. Cast-Xmr ile deneme yapıp yardımcı olabilir misiniz?
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 02, 2018, 12:17:25 PM

Ben cast-xmr ile ETN mining'i yapıyorum. Bağlandığım pool nanopool.

no_dev_fee.py uygulaması ile 13333 portunu dinledim fakat hiçbir sonuç alamadım. Cast-Xmr ile deneme yapıp yardımcı olabilir misiniz?

miner logu paylaşabilirmisiniz ?
sermekil
Newbie
*

View Profile
February 02, 2018, 12:25:31 PM

Buyrun: https://paste.ubuntu.com/26505352/
Splabs (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 02, 2018, 12:33:05 PM

Logda bağlantı tutmuyormuş Smiley Müsait bir vakitte test edip inceleyeceğim.
sermekil
Newbie
*

View Profile
February 02, 2018, 12:44:40 PM

Peki test sonuçlarınızı bekliyorum. Çalışmalarınız için teşekkür ederiz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: