Bitcoin Forum
June 22, 2024, 09:53:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 12 milyon lira değerinde Bitcoin gasp eden 5 kişiye, “Örgüt” davası açıldı  (Read 188 times)
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 30, 2018, 02:40:54 PM

İstanbul Bahçelievler'de 12 milyon liralık kripto para Bitcoin gaspıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; Bitcoin işlemleri yapan işadamı 5 kişilik çete tarafından takibe alındı.

İki çete üyesi 9 Kasım 2017'de kendilerine polis süsü verdi ve işadamını Yenibosna'daki konutundan çıkar çıkmaz zorla bir minibüse bindirdi. Esenler'deki bir otoparka götürdükleri işadamının Bitcoin şifrelerini silah zoruyla temin eden çete üyeleri hesaptaki 12 milyon TL değerindeki 450 Bitcoin parayı kendi hesaplarına aktardı.

http://www.hurriyet.com.tr/12-milyon-liralik-bitcoin-icin-isadamini-kacirdilar-40725615
BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 30, 2018, 03:09:09 PM

Çete örgütleri ve dolandırıcılar aktif olarak çalışıyor. Çok sayıda btc sahibi olanların etrafa duyurmaması gerekiyor. Bankadaki paraya ulaşmak suç örgütleri için çok zor ama btc hesabına ulaşıp transfer yapmak kolay.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 30, 2018, 03:11:38 PM

Bu haber çıktığı dönem forumda baya muhabbeti dönmüştü. Benim hala aklım almıyor 450 bitcoini olan bir iş adamını bu herifler nereden biliyor? Nasıl oldu da bu adamda 450 btc olduğunu öğrendiler? Evini nereden biliyorlardı? vs.vs
Çok fazla cevapsız soru var. Örgüt ve gasp birleştiği zaman güzel ceza yerler. İyi olmuş.
vuanhtuanfpt
Full Member

Activity: 276

View Profile WWW
January 30, 2018, 03:29:32 PM

Örgüt suçlaması ile dava açılması verilecek cezayı artırır. Suçu işleyenlerin arkasında olup onları yönlendiren odakları bulmak gerekiyor. Bu tür adamlar pek çok yerden istihbarat toplarlar.

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 30, 2018, 03:48:30 PM

bu cezalar suçları tamamen bitirmeyecek. her zaman bu gasplar yaşanacaktır. Bugün bitcoin diyoruz ama ethereum vs adı ne olursa olsun kim hangi kriptoya sahip ise bu varlıklarını boş boğazlık edip kimseye anlatmaması gerekir. ummadık taş baş yarar demişler. belanın nereden geleceği belli olmaz.

cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
January 30, 2018, 04:11:29 PM

Belki yanılıyorumdur ama zannetmiyorum ülkemizde ki suçların cezalarının yeterince caydırıcı gücü olduğunu düşünmüyorum o yüzden bizim nerden biliyorlarmış nasıl öğrenmişler gibi merak ettiğimiz soruların cevaplarına adamlar çok rahat ulaşabiliyor

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630

Stock

View Profile
February 04, 2018, 01:05:33 PM

zaten 3 kişiyi geçtimi işi çeteye sokar savcılık .

Bitcoin
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
February 04, 2018, 01:43:40 PM

Bu olması gereken bir yakıştırma nasıl kağıt para değerli ise kripto paralar da değerli
Aynı yasal zeminde değerlendirilmeli
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 04, 2018, 01:49:43 PM

Bu haber çıktığı dönem forumda baya muhabbeti dönmüştü. Benim hala aklım almıyor 450 bitcoini olan bir iş adamını bu herifler nereden biliyor? Nasıl oldu da bu adamda 450 btc olduğunu öğrendiler? Evini nereden biliyorlardı? vs.vs
Çok fazla cevapsız soru var. Örgüt ve gasp birleştiği zaman güzel ceza yerler. İyi olmuş.
Muhtemelen tahminimce arada once bir para transferi vs. olmustur dikkat cekmistir eger forumdaysa. diger turlu zaten bir dukkani felan varsa riskli is sonucta. Belkide etrafta cok soyledi.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
February 04, 2018, 01:51:16 PM

Kripto paranın değerini keşfeden insanlar bu yönteme başvurmaya başladı . Ama asıl akla takılan sadece 5 kişilik ekibin adamdaki parayı bilmeleri adresini bulmaları ciddi bir araştırma ile olmalıdır . Yinede 5 kişi az bir rakam olarak geliyor bana . Az miktarda olsada bizde para yatırdık ve dikkat etmemiz lazim her yerde yaymamak lazım .
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 04, 2018, 02:14:49 PM

İnsanlar haberlerle beraber bitcoinin ne kadar değerli olduğunu anladı ve bunun nakite dönüşen bir emtiya olduğunu kabul etti ve bitcoin kaspına başladı bu haber gösteriyor ki sağda solda bitcoinim var falan demiyeceksin adamlar anlamaz ne kadar bitcoin olduğunu gasp etmeye kalkar devir gerçekten kötü . Temenniğim o ki bu olaylar bitcoini yasal zemine oturtmaya vesile olsun ve bitcoin kullananlarda güvende olsun !
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
February 04, 2018, 02:23:17 PM

kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, hava atmak için belki portföy açıklaması yapanlar vardır da bunun bedeli çok ağır olur geri dönüşü olmaz, herkes neyi var neyi yok kendine saklasın, adam akıllı takılsın forumda ya da başka yerde, bir de bilgileri gizleyin

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 04, 2018, 02:43:11 PM

kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir nokta, hava atmak için belki portföy açıklaması yapanlar vardır da bunun bedeli çok ağır olur geri dönüşü olmaz, herkes neyi var neyi yok kendine saklasın, adam akıllı takılsın forumda ya da başka yerde, bir de bilgileri gizleyin

Bizim insanımızdan adam olmaz. Şu kadar para kazandım bu kadar ödül geldi, bitcoin 1 milyon dolar olacak, x coin'den çıktım xx coin'de 50 kat para kaldırdım.

Kimse sizin kazancınızı merak etmiyor sormuyor çocuklar gibi heyecanlı olmanın alemi yoktur. Burada bunları yazanlar dışarıda herkese anlatıyordur, zaten buraya da yazılmaması gerekli takip edenler buradan ediyordur.
1 milyon lirası olursa nasıl çekecekmiş nasıl bozduracakmış, birisi devlet kapıma dayandı diye konu açıyor. Devlet sorsa kimse kazancını söylemez ama buradan hoparlörle yayın yapıyorlar. 
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 04, 2018, 02:53:26 PM

bitcoin şifrelerini silah zoruyla öğrenip aktarım yapmışlar ... cümlesinde zaten komple sallamasyon olduğu belli olmuyor mu size de ?

şimdi şöyle diyelim benim 450 btc m var bu işin içindeyim tabi ki bu para ledger de olmalı ne borsaya güvenirim ne de online wallete.

Birde bırak ledgerimin nerde durduğuna içini açmak için girmem gereken pin ( ki 2 aşamalı pinlerde başka cüzdan açarak ana hesabın görünmesini engelleyebilirsiniz. 3 hatalı da zaten reset yiyor)

iddaa ediyorum nasa cia fbi fetö ypg kim gelirse gelsin silah zoruyla işkenceyle öyle böyle otogar parkına beni götürüp şifremi öğrenemez... Kendim bile ezbere bilmiyorum pri keyi ... ona ulaşmak için de yurt dışına götürmeleri falan gerekir ... kaldı ki 450 btc m bile yok ona rağmen ne biçim bir güvenlikle tutuyorum sermayeyi Cheesy
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 04, 2018, 03:49:20 PM

sallama bi haber gibi geldi bana açıkçası. o bitcoinleri tlye geçiremezlerdi zaten. bunu akıl etmişlerdir. direk nakit para çalarlardı bence.

therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 04, 2018, 04:12:25 PM

Olayı beş kişi gerçekleştirmiş zaten ve öncesinde epey bi araştırma yapmışlar anlaşıla. Elbette örgüt suçlaması yapılacak ve bireysel suçlardan daha ağır cezası var. Emsal teşkil etmesi bakımından en ağır cezayı alırlar umarım.
thewarriors
Full Member

Activity: 350

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 04, 2018, 04:33:25 PM

Dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar emeklerimizi şeref yoksunu insanlara kaptırmayalım elimizden gelen tüm önlemleri alalım belki 450 bitcoinimiz yok ama 1 tane de olsa değer verelim.

simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
February 04, 2018, 04:38:19 PM

Senkronize hareket etmek ve mali değeri olan bir şeyi çalmaktan örgüt ve gasp suçları birleşecektir. Sağlam ceza alırlar gibi duruyor sanki
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
February 04, 2018, 04:49:43 PM

Gelecekten gelen adamın hikayesi gerçek olacak galiba. İleride bu olayların birkaç bitcoin için yaşandığına şahit olabiliriz. İyi niyetliyiz herkese yardımcı oluyoruz, kimsenin bu işlerle uğraştığımızı bilmemesi gerekiyor galiba.

HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 04, 2018, 05:10:30 PM

Arkadaşlar olayın özeti geçen haberde gösterdi videosunu izledimde işin özü paribu diyorlar sahibini coinlerin işte büyük ihtimal adamı iyi tanıyan yada şirketten birileri bilgi sızdırmasa adamın evini köyünü nerden bulup paketleyecekler.birde adamın elinde yüklü miktarda btc olduğunu nerden bilecekler.Kısaca çevreye dikkat.Taş yakından gelir uzaktan değil.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: