Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:59:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  
Author Topic: Gemiler Batiyor....  (Read 2434 times)
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
June 24, 2018, 11:04:56 AM

Kış aylarına kadar yükseliş beklemeyin.
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
June 24, 2018, 12:45:35 PM

kendi adıma konuşursam gemiler ha battı ha batacak ama gemiyi en son kaptanlar terk ettiği için dümende durmaya beklemeye devam ediyorum ama fırtına böyle sürerse çok kişi batacağız onu biliyorum.zamanında nakite dönmek varken açgözlülük yapmanın ceremesini çekiyoruz hep beraber.bakalım nereye kadar dayanabileceğiz

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
June 24, 2018, 12:57:26 PM

Bu son düşüş Hindistandan gelen haberden dolayı olmuş. Bulduğum haber bu şekilde

Hindistan‘ın en büyük borsalarından olan Zebpay, kullanıcılarına bir uyarı notu gönderdi ve Hindistan Yargı’sının alacağı karar sonrasında 20 Temmuz 2018’in ardından kullanıcıların borsadan paralarını çekemeyebileceklerini bildirdi.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 24, 2018, 05:00:46 PM

gemiler batıyor muhabbetine inanmıyorum. mart ayında piyasaya girenler hala zarar etmiş durumda değiller.
ayrıca bu kadar oynak bir borsada altlara girmektense sadece btc alıp satmak bile ciddi kar getirecektir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
instr_35
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
June 24, 2018, 05:05:09 PM

aslında bizler paniğe kapılıp elimizdekini satıp savmaya kalkmasak belki de böyle olmayacak ama işte  yapamıyoruz demek ki böyle oluyor ilk sallantıda kaaçıyoruz
instr_35
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
June 24, 2018, 05:09:07 PM

hatta ben de çok düşündüm batıyoruz uzaklaşalım uğraşmayalım diye ama şu an öyle düşünmüyorum gözden çıkardım uzun vadede ne kazanırsa ona bakarım artık
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
June 24, 2018, 06:42:23 PM

Gemiler sürekli batıyor. Ama batmaktan çok su alıyor şeklinde düşünüyorum ben. Dayanıklı ve sabırlı olan yatırımcı muhakkak kazanacaktır. Bu piyasa her iki yönde sert hareketlerin daima olduğu bir piyasa.
_gavaraci_
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
June 24, 2018, 06:58:17 PM

Gerçekten inanılmaz bir düşüş yaşıyoruz bunun arkasından da sağlam yükseliş göreceğiz muhakkak ama coinlerde çakılı kaldıktan sonra ne farkeder üstelik bu yükseliş ne zaman gelir onu kestirmek de çok zor
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 24, 2018, 07:20:57 PM

btc dominance %45 e yaklaştıkça alt oranımı arttırıyorum başka yapabildiğim bir şey yok şimdilik. Oturup btcnin yükselmesini bekleyeceğiz hep beraber.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
June 24, 2018, 07:46:22 PM

Gemiler batmaz ama gemiden batacak bu gemi diye atlayanlar derin sularda bogulmalari kesin.  Nasil ki bu teknoloji bitmez diyoruz o zaman bu gemide batmaz.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
ccocacola02
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 10, 2018, 10:05:22 PM

böyle başlıklar ve böyle algılar insanlara panik satışı yaptırıyor. parası olan daha çok para kazanırken parası olmayan ettiği zararla kalıyor.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
July 10, 2018, 11:39:28 PM

Başlık acımasız görünse bile bugün tam ortasında olduğumuz bir gerçeği dile getirmiş, tam olarak batmasakta filodaki gemiler su alıyor, biz suyu kovayla boşaltmaya devam ha gayret çalışıyoruz, birileri de tankerle tekrar dolduruyor sanki.
gamzeeekeskinn
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 10, 2018, 11:54:44 PM

kaç aydır gemiler batıyor son bir haftadır hafif kıpırdanma olmuştu hack olaylarıyla tekrar başladığımız yere döneceğiz anlaşılan.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
July 10, 2018, 11:59:58 PM

tekrar 600 dolar eth olsun çıkacağım. toplam 8 etherim vardı. bugün paraya sıkıştım 1 eth çektim. kalanları 550 dolar civarı satıp çıkacağım piyasadan.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 11, 2018, 12:02:20 AM

Sabırsızların coinlerini topladıklarını düşündükleri anda ivme yukarı yönde olacak bu dönemde her zaman dediğimiz gibi sabır en önemli faktör.
Senden 550 ye alan belki biraz yukarıda belki biraz aşağıda satacak ya da bekleyecek, ondan alan, ondan alan, ondan alan 2-3k civarında satacak bu devran böyle sürüp gidecek.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
July 11, 2018, 12:26:25 AM

Gemiler batmıyor. Sadece su alıyor. Bu normal birşey sakın sabırsızlık yapmayın bekleyin. Satmadığınız sürece zararda değilsiniz. Elinizdekileri altın gibi düşünün dolar karşısındaki TL gibi değil.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
July 11, 2018, 12:46:53 AM

Ekonomide para miktarı teorilerine (fisher, cambridge) göre paranın miktarı arttıkça fiyatlar da artacaktır(enflasyon). Keynes (ünlü ekonomist) tam istihdam durumundayken yani üretim faktörlerinin tamamı normal çalışma koşullarında çalışıyorken bu teorilere katılır; onlardan ayrıldığı nokta eksik istihdam durumudur. Bu durumda para miktarındaki artış mal ve hizmetlere talebi artıracağından ve devamında bu talebi karşılamak için üretim artışı geleceğinden fiyatlar artmayacaktır. Yani piyasada eksik istihdam vardı, btc artınca istihdam arttı, üretim artınca fiyatlar çakıldı ama üretim maliyeti diye de birşey var, bu de fren mekanizması oldu.

emisyon, piyasaya para basmak suretiyle dolaşıma sokmak demek...bir sürü token çıktı çıkıyor, bunların her birinin az ve ya çok karşılığı oluyor. paranın piyasaya fazla miktarda sürülmesi onun değer kaybetmesine başka bir deyişle mal ve hizmet fiyatlarının yükselmesine (enflasyon) yol açar. Dolayısıyla kripto paraların değeri düştü.

PARA TALEBİ:
       -Bir ekonomide tüm bireylerin ve kurumların yanlarında, kasalarında ya da bankalardaki hesaplarında hemen harcanabilir durumda bulundurmak istedikleri para stokuna para talebi denir. Kişi ve kurumlar 3 güdü ile ellerinde para tutmak ister:
-İş görme güdüsü: Günlük alışverişin yapılması ve diğer ihtiyaçların karşılanması. Gelir düzeyi ve eşya fiyatları ile doğru orantılıdır.
-Geleceği düşünme güdüsü: İlerideki muhtemel sıkışık durumlar için tedbir olarak para tutmak istenir. Bu kişilik özelliklerinin yanı sıra milli gelir ve fiyatların bir fonksiyonudur.
-Spekülasyon güdüsü: Amaç kazanç sağlamaktır. Özellikle tahvil piyasasında yapılır. Tahvil ucuzken alınır pahalı iken satılır. Esas olarak faiz oranlarındaki değişime bağlıdır.

Spekülasyon güdüsünün devreye girmesi yakındır çünkü coinler-tokenlar çok düştü. Hazırdaki para ile en dipten başlayacak alımlar ile yine bir "aşırı alım" (pump) yaşanacak ve ele verme operasyonu gerçekleşecektir. "Kişi ve kurumların faiz oranları yükseldiği zaman ellerinde tuttukları paradan dolayı katlandıkları faiz kaybı daha fazla olacağından faiz yükseldikçe para talebi azalır." Faizi bu piyasada, elde edilecek kar gibi görürsek marjın arttığını görebiliriz. Dolayısıyla kar marjı artınca para talebi düşer, sisteme akış başlar.
*bilgi kaynağı:http://ekonomik.tripod.com/ekonomik4.html

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Coinscup
Member
**

Activity: 291
Merit: 11

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:55:22 PM

Artık bu durum iyice can sıkmaya başladı.Geçen sene girdim bu piyasaya halen 1 ileri 2 geri dönüp duruyor. Seytan diyor tası tarağı toplayıp çık bu piyasadan.
Baneful3458 (OP)
Member
**

Activity: 370

View Profile
July 14, 2018, 02:59:37 PM

Artık bu durum iyice can sıkmaya başladı.Geçen sene girdim bu piyasaya halen 1 ileri 2 geri dönüp duruyor. Seytan diyor tası tarağı toplayıp çık bu piyasadan.

siz yinede iyi durumdasinizdir hocam , eriyen paraniz kar dan eriyordun ancak ocak da girenler suan kanser gecirmis durumdalar.
seninyanda
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 14, 2018, 04:40:31 PM

Bu piyasa  çok hızlı düşer çok hızlı artar öyle coinler gördüm ki ben yeni olamam rağmen , 1 haftada sadece 7 günde misal 10 bin dolarlık coinin varsa 60 -70 bin dolar yapıyor sonra 3 günde veya 4 günde geri 20- 30 a çakıyor yani bu piyasa hızlı hatta altcoinler için daha hızlı Cheesy
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  

Jump to: