Bitcoin Forum
May 05, 2024, 01:03:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: IOTA TEMEL ANALİZ  (Read 260 times)
myortvyje (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
January 30, 2018, 07:53:46 PM

IOTA gelecegin makine ekonomisini kolaylastirmak icin “Nesnelerin Interneti” dusunulerek tasarlanmistir.
Amaci 0 masrafli makineden makineye mikro alisveris altyapisi saglamaktir. Geleneksel blockchain teknolojisindense IOTA DAG tabanli Tangle teknolojisini kullanmaktadir.
Tangle is hem radikal hem de iddali bir teknoloji. Gelistiricilere gore IOTA ‘nin Tangle ‘ı blockchain yerine secmesinde bircok neden var. Ilk sebep kontrolun merkezilestirilmesi.
Proje politikalar hakkinda guclu fikirleri olan buyuk madencilik havuzlarindan hoslanmiyor.  Ikinci neden ise kuantum bilgisayarlarin muhtamel yukselisi.
Elestirmenlere gore kuantum bilgisayarlar onumuzdeki senelerde hayalden gercege donecek ve cogu digital para artik kullanima guvenli olmayacak.
Ve baska bir neden olarak tabiki masraflar. Islemler PoW (madencilik) method ile onaylandiginda madenciler giderleri icin ucret alir. Ayrica minimum odeme tutari icin bir esik belirlediginden bu, "0 ucret" ve mikro islem gerçeklestirmeyi imkanssz hale getirir.  
Diger nedenler hakkinda detayli bilgi vermeyecegim ancak soyle siralayabiliriz: “Bolunmeye hosgorusuzluk , katilimcilar arasinda ayrimcilik, olceklenebilirlik sinirlari, donanim icin yuksek gereksinimler ve sinirsiz veri buyunmesi”
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1216479.0 IOTA'nıin diger bir temel ozelliği, cihazlar arasında güvenli ve kimliği doğrulanmış iletişim kanalları kurmayı mümkün kılan Tangle üzerinden veri aktarabilme yeteneğidir.
Aktarılan tüm veriler tamamen kimliği doğrulanmış ve oynanmaya karşı korumalı hale getiriyor.  IOTA Tangle Network'ün gerçek zamanlı görüntüsünü burada izleyebilirsiniz https://tangle.blox.pm/
Biraz da arkasindaki ekibe bakalim. Projeyi sevme nedenlerimden biri de  yetenekli insanlari çekmede çok iyi olmalaridir.
https://blog.iota.org  adresindeki bloglarına göz atın ve cok sayida yetenekli ekip uyelerini bir suredir takima eklediklerini goreceksiniz. Sadece gelistiricilerin pesinden kosmaktansa cok farkli alanlardan insanlari etkileyebilip ekibe ekleyebiliyorlar. Bunlar arasinda matematikciler, is adamlari, pazarlamacilar ve girisimciler dahil bir suru insan gorebilirsiniz.
Ayrıca, yeni geliştiricileri çekmek için mükemmel bir ekosistem fonuna sahipler. Fonun amacı, ilgilenen bir geliştiricinin başlaması ve zahmetsizce ilerlemesi için daha fazla kütüphane, araç, eğitim ve ortam sağlamaktır.  IOTA vakfi ” merkezi Almanya’dadir. Gectigimiz gunlerde kar amaci gutmeyen bir organizasyon olarak Alman yasalari altinda kayit edilmistir. Bu $IOTA projesinin arkasindaki organizasyondur ve projeyi yonlendirir.  
Butun IOTA jetonlari onceden basilmistir, madencilik gerektirmez ve sisteme yeni jeton eklenmeyecek. Bunun neden mikro islemlere olanak saglamaktir. 2779530283277761 IOTA piyasada dolasmak[/size][/size]tadir.

Alıntıdır: https://twitter.com/CryptoBulld0g/status/931242149999513600
1714914213
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714914213
Reply with quote  #2

1714914213
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
January 30, 2018, 07:56:25 PM

İota fazla reklamla marketteki tahtını yükseltmiş gereksiz coinlerdendir. Çoğu coinde ve icoda olduğu gibi vaad ettikleri hiç birşeyi yerine getirmeyeceklerdir. Bu yüzden devler ortaya projeyi atıp güncellemeleri 2 yıl 3yıl ve hatta 4 5 yıl sonraya atıyor ki insanlar soru sormasın araştırmasın ve darlamasın.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 12, 2018, 02:25:30 PM

IOTA bi ara forumda çok meşhur şuanki merit konuları gibi ama onlarda taşındı konu dışına ama merit ile alakalı açılan konular kadar vardı IOTA konusu düşükten toplayıp yüksekten satanlar voleyi vurdu.
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
February 12, 2018, 02:32:55 PM

Bence türkiyede iotayı bu kadar hacime tasıyan ekşi sözlüktür. Yahu böyle entry girilen bi altcoin görmemiştim daha önce. Çok hızlı yükseldi 4,5 dolar seviyelerinde herkese aldırdılar o miktarlarda baya bi alım yapılmıştı binance de hatırlıyorum da hemen bi düşüşe geçmişti herkes 50 dolar 100 dolar hayaliyle bekliyor ama çok zor görünüyor.

frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 12, 2018, 02:45:48 PM

Bitcoin 17-18 bin seviyelerine gelince eksi sözlükte bitcoin ve altcoin aşkı başlamıştı.
Sol frame de hergün birkaç coin/token bulmak mümkündü.

Iota da bundan nasibini aldı o dönemde 5-6$ civarından alım yaptılar muhtemelen.

Temel analiz yapılmış zaten. Iota ya zengin eder yada yılda bir iki kez pump dump yapan bir coin olur.
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
February 12, 2018, 03:55:15 PM

gereksiz spekülasyonlarla sadece anlaşma belirtip fiyatı gereksiz yükselmiş bir yatırımcı düşmanı coindir
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
February 12, 2018, 05:51:09 PM
Merited by hasyurt (1)

iota nın gelecekte çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum tamaının piyasada oluşu ve arkasında çok ciddi kuruluşların olamsı gerçekten çok iyi. alıp saklayabileceğim bir cüzdan olsa alıp beklerdim. mesela ledgere girse çok iyi oacak bakalım ne zaman gelir...

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
February 12, 2018, 06:51:05 PM

iota nın tek sorunu spekülasyon haberler yayması bunun sonucu güven kaybetmesi bmw ile anlaşmaları bosch ile olan anlaşmaları falan hep fos çıktı.
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 12, 2018, 07:14:59 PM

Hacılar yazdıklarınıza katılmıyorum Smiley IOTA 2020 yılına kadar en kötü 50 $ seviyesini aşacaktır. Anlatmaya gerek yok Cheesy Görüyorsunuz çünkü. ( Espri iğrençti idare edin ) Unutmayalım ki IOTA 5 dolar seviyesindeyken Btc'de 20bini zorluyordu. Kısacası çoğu koin şişirilmiş fiyatlarla sahnedeydi. Yani son zamanlardaki düşüşlerden tüm coinler payını aldı. IOTA'nın toparlanması ve geliştirilmesi çok daha uzun zamanlar alacaktır. ( Yatırımcısı değilim )

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 12, 2018, 08:07:40 PM

2020 ye 50 dolar olacaksa bir işe yaramayacak demektir. 2020 ye kadar btc zaten 100 bin dolar olur, eth 50 bin dolar olur
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 12, 2018, 08:17:49 PM

Balondur kendisi ya bi ara aşırı popüler bir coin di ismi hiçbir yerden eksilmiyordu şimdi yok oldu
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
February 12, 2018, 08:19:35 PM

pohpohlanmış koinlerden uzak durmak gerekir diye düşünüyorum Grin

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 14, 2018, 03:41:35 PM

Dediğiniz gibi pohpohlanmis bir coin. Bende bir kaç kez al sat yaptım o kadar bir dahada bulaşmam galiba kolay kolay. Ne olacağı şuan için  hiç belli değil kolay kolay da yükselecek gibide durmuyor.

vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
February 14, 2018, 04:50:25 PM

3 dolar-4.5 dolar arasında çok gidip geldi parayı oradan kazanan kazandı. 3e al otomatik satış ver 4.5a sat yapıyordu bir kesim. Başaracaklarını düşünüyorum.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
February 14, 2018, 06:45:05 PM

hep söylemişimdir, cryptocurrency tarihinin en büyük dolandırıcılığı / vurgunu. alanlar kendi kendilerini gaza getirip fiyatı yükselttiler. hep yalan dedikodular, yok bilmem kimle anlaştı gibi yalan haberlerle yükseldi değeri suni olarak.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
February 14, 2018, 09:34:12 PM

peteycamey hocam, koskoca microsoft korpereyşın ' la anlaştı, zaten bu haber sonrası fiyatını katladı, o dönem IOTA, BTC 'yi fiyat olarak ne zaman geçer ? tartışmaları yapıldığına şahit oldum  Grin, ciddi ciddi millet oturmuş tarih tartışıyorlardı yok 2020 de geçer yok 2025 leri bulur, öbürü diyor bu hızla 1 seneye kalmaz falan Smiley

bunlara anlatacaktım IOTA tamamen pump koini diye, sonra çenemi yormak istemedim, çünkü buna inanmışlardı, yani yapacak bir şey yok adam/kadın bir kere inanmış 100 dolar olacak 10k dolar olacak diye, caymıyor,

en güzel argüman şuydu, madem kötü bir koin neden fiyatı yükseliyor ?   Grin Grin Smiley Smiley
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 15, 2018, 12:22:04 AM

peteycamey Ali pura zamanında burdaki insanlara az emek harcamadı IOTA girmeyin elinizde kalmasın diye ama adamı linç edip hakaret ettiklerine çok sahit oldum. Aynı kelimeyi o günde kullanmıştı "cryptocurrency tarihinin en büyük dolandırıcılığı" sayfalarca anlatmıştı IOTA dan bi bok olmayacagını.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 12:50:12 AM

Bosch la yaptıkları anlaşma ve Bosch un aldığı iota sayesinde yükseliş gösterebilir daha ne gibi şirketlerle yapar iyi yükselişi olucak bu coinin
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 15, 2018, 01:18:09 AM

Bence türkiyede iotayı bu kadar hacime tasıyan ekşi sözlüktür. Yahu böyle entry girilen bi altcoin görmemiştim daha önce. Çok hızlı yükseldi 4,5 dolar seviyelerinde herkese aldırdılar o miktarlarda baya bi alım yapılmıştı binance de hatırlıyorum da hemen bi düşüşe geçmişti herkes 50 dolar 100 dolar hayaliyle bekliyor ama çok zor görünüyor.

ne diyon sen arkadas ya tum dunyada bitcoinde turk lirasi ile alim satim orani 1000/4 sen diyon sozluk sacmalama sus allahini seversen.

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 15, 2018, 03:21:43 AM

Iotanın henüz anlaşılan bir coin olduğunu düşünmüyorum. Iota' nın farklı bir teknolojisi var ve bizler blokzincir teknolojisine odaklıyız. Blokzincir ve Tangle teknolojisi birbirini tamamlayacak ve tangle teknolojisinin blokzincir teknolojisini ileri seviyeye taşıyacağını düşünüyorum. Blokzincir teknolojisi bu haliyle kalmayacak ve daha fazla geliştirilecektir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: