Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:07:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTurk'un CTO'sunun Bot Konusunu Ağzından Kaçırması  (Read 343 times)
kripton766 (OP)
Member
**

Activity: 82
Merit: 13

View Profile
February 01, 2018, 12:42:17 AM
Merited by bobita (1), Reox (1)

Türkiye'deki borsaların yüksek fiyatlı BTC satmasından ötürü çoğumuz şikayetçiydik. Hatta bir çoğumuz BTCTurk'ün  BOT yardımıyla fiyata müdahele ettiği defalarca forumda iddia etti, farklı farklı arkadaşlar tarafından bu durum dile getirildi. Az önce Mehmet Hamdi Bol'un programına BTCTurk'ün CTO'su ve COO'sunun katıldığını öğrenince oturup izlemeye karar verdim. Videonun ilk bölümünde COO kesinlikle boarda müdahe etmediklerini tekrar tekrar dile getirdi. (İzleyecek olan arkadaşların, COO'nun bu durumu dile getirirken mimiklerini ve takılmalarına dikkat etmenizde fayda var.)

İkinci bölümde ise CTO (Ozan Yurtseven) teknik konulardan bahsederken bir pot kırdı. Diyaloğu olduğu gibi aktarıyorum ;

Ozan Yurtseven: Teknik olarak çok farklı altyapılar kurduk. Dünyanın değişik yerlerinden danışmanlar getirdik. Bu şekilde bir çalışma ortamımız var.

M.Hamdi Bol: Yine alakalı olduğu için telefon uygulaması hakkında da biraz konuşalım mı? Onda da zaman zaman sorun yaşandı. Orada da durum benzer midir?

Ozan Yurtseven: Benzer. Yine API'lerimizin olduğu micro servis yapımız da telefonlara hizmet veriyor. Aynı zamanda botlarımız, bot gibi, kullanıcılarımız kullandığı botlar için ayırdığımız bir API altyapımız var. Benzer bir altyapı bu. Şimdi sistem aynı şekilde yoğunlaştığında bunlar da yoğunlaştı.

(Mehmet Hamdi Bol durumu farkedip araya giriyor.)

M. Hamdi Bol : Bot kısmı yanlış anlaşılabilir diye ben bir parantez açmak istiyorum. (Çünkü çok soru geliyor, ''Botla fiyata müdahe ediyor musunuz?'' diye.)
Sizin dediğiniz bot bu değil.  vs.vs geveliyor.

Ozan Yurtseven tekrardan API'ler hakkında bilgi veriyor sonrasında cümlesini bitirince COO direk devreye girerek bizim botumuz değil, biz boarda müdahele etmiyoruz falan diye toplamaya çalışıyor.

Dikkatli izlerseniz kırdıkları potu düzeltmeye çalıştıklarını anlayacaksınız.

https://youtu.be/tQBI6csb57A?list=PLzVtiUNTVi1bGJupnYiHZAapONERzqFXO&t=821

Bahsi geçen konunun başladığı dakikadan itibaren video linkini buraya bırakıyorum dileyen arkadaşlar izleyebilir.

Networkk
Member
**

Activity: 98
Merit: 21

View Profile
February 01, 2018, 06:00:08 AM

Allah günah yazmasında Mehmet Hamdi BOL kadar gıcık bir insan görmedim daha. Herif çok anti bilmemne
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
February 01, 2018, 06:54:08 AM

Bunlar bilinmeyen konular değil Paribu bilmiyorum. Ancak koinim ve btcturk de kesinlikle bot var.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 01, 2018, 07:23:26 AM

eee herkez kazanmak istiyor sonuçta olmayan hacimi var etmeleri gerekki sistem devam etsin.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
February 01, 2018, 09:14:42 AM

Btctürkde defalarca gördüm bu olayı botlarla fiyata müdahale ediliyor. Pc başında saatlerce alım satım izledim sol tarafta yoğun satış varken alım satım farkı 80 100 tl arasına çıkabiliyor. Sol taraf ani düşüşlerde satış yaparken sağ taraf şuursuzca satın alıyor. Artık bu botlar btctürkün mü kullanıcıların mı bilmiyorum. İlk düşüşün yaşandığı sıralarda sinir krizleri geçirmiştim fiyat düşmediği için 5200 tl den fiyat 4800 lere saatler sonra düştü Telegram gruplarında defalarca yazdım kim alıyor bu fiyattan ethleri diye. Ben kullanıcıların botları sanıyordum demekki btctürk ün botlarıymış. Ha ama o dönemde aldıkları ethlerden güzel zarar ettiler 4600 lerden yüksek alım yaptılar ama sabaha karşı 3020 yi görmüştü. Olan benim gibi bekleyenlere oldu pc başında dumur olduk ucuz fiyattan alcaz diye ama almayı başarmıştım Smiley Yaklaşık 8 saat bekledikten sonra.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1317

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 01, 2018, 09:35:04 AM

Hepimizin aslında bildiği ama bir anlamda ilk defa resmi ağızdan istem dışı itiraf edilen bir durum. Aslında lafla güzel toparladılar ama mimikler ofsayta düşmüş, güzel yakalamışsın arkadaşım, paylaşımdan dolayı teşekkür ederim. Meritini afiyetle ye. Smiley

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 01, 2018, 09:43:02 AM

Bence hemen topu btcturk yönetimine atmak doğru değil. Kullanıcıların da olabilir bot btcturk'un de. Bunun ayrımını yapamazsınız. Üstelik bot kullanmak illegal bir olay değil. Hatta direk btcturk kurumsal olarak olmasa da yönetimideki kişiler kişisel hesaplarında da kullanıyor olabilir. Bence çok takılmamak lazım.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 01, 2018, 06:56:40 PM

Dostum sende de ne dikkat varmış be  Smiley Ben sonuna kadar izlemiştim hiç dikkatimi çekmemiş, şimdi senin yazdıklarını okuduktan sonra baktım harbiden herifler ağızlarıyla söylemişler, sonrasında da suçluluk psikolojisiyle toplamaya çalışmışlar fakat beceremeyip sıvamışlar
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 02, 2018, 05:52:09 AM

Tahtayı bir süre izleyip de BOT lar ı görmemek mümkün değil. Bir kaç gün önce ETH fiyatıyla oynuyorlardı. Aklıma ekran görüntüsü almak gelmedi. Ether fiyatı düşüyor >> satış tarafında 260 civarı ( yaklaşık 1.1 milyon TL ) hemen satış ortaya çıkıyor. Fiyat biraz yukarı kımıldıyor aynı satış iptal olup alış tarafına geçiyor. Bu bir şahıs olsa 1.1 milyon TL lik Ether i ve 1.1 miyon TL civarı parası var demektir. Düşürmek için direnç , çıkartmak için destek atıyor adam. Hiç alıp satmıyor. EE o zaman bu nasıl bir şahıstır ki kar da etmiyor zarar da ama 2.2 milyon TL si ile oyun oynuyor. Yani Manipüle ediyor fiyatı.

Twitter da ismini kötülüyor diye insanların hesaplarını kapatan borsalar , fiyatların manupüle edilmesine göz mü yumuyor yani. Hiç inandırıcı değil. Besbelli kendileri yapıyor bunları.

motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
February 02, 2018, 08:15:19 AM

Adamlar ağızlarıyla söylemişler, sonra zararın neresinden dönersek kardır diye toplamaya çalışmılar. Cheesy Bu arada arkadaşıda dikkati için tebrik ediyorum

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
February 04, 2018, 05:46:20 PM

bu uzun zamandir şüphelendiğim bir durum du bir tek btcturk te yok ki alayında var adamlar milyonlarca doları gün içerisinde çeviriyor ve kesinlikle bu tarz işlemlerde insanüstü düşünebilen hareket eden yorulmayan açık ve yönlendirilebilir bir sistemden yardim illa ki alirlar. bende diyorum hep böyle benim mi başima geliyor diye mesela tam bitcoin atiyorum sisteme bozup tl olarak hesaba atacagim diyelim kesinlikle birşeyler oluyor yani sadece bitcoin fiyat düşmesi mesela anlık bir şekilde benim arayüzümde gerçekleştiğine dair bir iddiam bile var daha önce denemedim ama böyle birşeyi deneyeceğim. aynı anda mesela 2 farkli hesaptan girişler yapip bir tanesine yüklü miktarda btc bozmak maksadiyla giriş yapacagim ve duruma bakacagim ticaretler nasil işliyor anlık olarak. daha önce bitcoin'in 15 bin tl oldugu zamanlarda 4 btc yi aynı anda bozmuştum ve acayip labil hareketler oluşmuştu markette yani izledigim zaman araligindan bitcoin 'in hesaba geçip onaylandigi süre arasinda hiçbir problem yokken ne zaman bitcoin hesabima yansitildi ve marketi açtim allahim böyle bir şey yok inişler cikişlar emirler bu kadar kargaşayi ve freezing'i daha önce hiçbir zaman görmemiştim poloniex te ripple al sat yaptigimiz zamanlar hariç

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

alexhunter54
Member
**

Activity: 186
Merit: 10

View Profile
February 04, 2018, 11:18:41 PM

Valla dikkatinizden dolayı tebrik ederim çoğu kullanıcı farkında aslında bot kullanıldığının bu fiyatlar gerçekten normal değil itiraf anlamlı olmuş.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 05, 2018, 01:14:21 PM

İzlerken sadece ben mi farkettim diyordum, yalnız değilmişim... Ağzından bariz şekilde kaçırıyor, botlarımız diyor, sonradan düzeltme yapan kişi kullanıcıların yazmış olduğu botlar diyor. Söyleyecek söz yok...

If you like it, you can give Merit!
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 02:19:30 PM

Zaten bot olmaması imkansız. Bir süre tahtayı izlerseniz çok bariz görürsünüz. O yüzden ben tr borsalar ile uğraşmıyorum
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 05, 2018, 02:31:37 PM

Bence hemen topu btcturk yönetimine atmak doğru değil. Kullanıcıların da olabilir bot btcturk'un de. Bunun ayrımını yapamazsınız. Üstelik bot kullanmak illegal bir olay değil. Hatta direk btcturk kurumsal olarak olmasa da yönetimideki kişiler kişisel hesaplarında da kullanıyor olabilir. Bence çok takılmamak lazım.
Katılıyorum, BTCTürk bot kullanmıyoruz dese bile bunu kanıtlaması mümkün değil zaten. Birileri çok yüklü miktarlarla emir giriyor ya da işlem yapıyor diye BTCTürk'ü bot kullanmakla suçlamak da saçmalık, bunu kayıtlı herhangi bir üye yapıyor olabilir.
xvean
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
February 07, 2018, 03:30:52 PM

şuan bot olmayan borsa kaldı mı ki? o güzel arbitraj fırsatları 1-2 ay önceydi. böyle bedavadan parayı kimse kimseye bırakmaz. onlar yapmasa kullanıcılar kapışır artık millet billiçlendi. BTCTurk'un yaptığı çakallıklar arasında bot kullanmak en masumu kalır. ayrıca apisi bot kullanmayı destekleyen tek yerli borsa olduğu için bot kullanılabilmesi eksi değil artıdır adamlar için. Yabancıların hepsinde var zaten.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 07:47:10 PM

2017 yilinda yasiyoruz tabi ki bot olacak. herseyde botlar robotlar kullanilmaya baslandi artik kabul etmek gerekiyor.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
February 07, 2018, 08:12:55 PM

Adam siteyi para kazanmak için kurmuş bunu yapması etik değil ama para için kurduğu sitede bunu yapması fazla da abes değil
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1391

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 08, 2018, 01:15:20 AM

Katılıyorum, BTCTürk bot kullanmıyoruz dese bile bunu kanıtlaması mümkün değil zaten. Birileri çok yüklü miktarlarla emir giriyor ya da işlem yapıyor diye BTCTürk'ü bot kullanmakla suçlamak da saçmalık, bunu kayıtlı herhangi bir üye yapıyor olabilir.
bende katılıyorum ve hala bot için siteyi suçlayan az da olsa deneyimli üyelere şaşırıyorum.
Bi borsanın fiyatı neden düşük diyen tipler bir de kesin bot var diyen tipler hiç bitmeyecek sanırım
Pages: [1]
  Print  

Jump to: