Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:31:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: E-ticaret için gümrük muafiyeti 30 eurodan 22 euroya düşüyor  (Read 151 times)
gokayc (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 01, 2018, 04:42:12 AM

Yabancı e-ticaret sitelerinden ithal olarak gelen ürünler için uygulanan gümrük muafiyeti yaklaşık 1 yıl 30 euroya düşürülmüştü. Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre 30 euro olan e-ticarette gümrük muafiyeti 22 euroya düşürüldü.
Yurt dışı alışverişte gümrük muafiyetindeki değişim

2016 yılının Aralık ayında 75 eurodan 30 euroya kadar düşürülen yurt dışındaki e-ticaret siteleri arayıcılığıyla sipariş edilen ürünlere yönelik gümrük muafiyet oranı, yurt dışından alışveriş yapan pek çok kullanıcıyı üzmüştü. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgilere göre muafiyetin 22 euroya düşürülme kararı Bakanlar Kurulu’nda imzaya sunuldu.

Geçtiğimiz dönemlerde oldukça yüksek olmasına karşın yaklaşık bir yıl içinde 22 euroya kadar düşürülen gümrük muafiyeti,  Avrupa Birliği ülkelerinde de genel olarak 22 euro olarak şeklinde uygulanıyor. 30 euro sınırını düşünerek alışveriş yapan kullanıcıların mağdur edilmemesi için 15 günlük geçiş süreci olacağını da aktaralım.

Son olarak yurt dışından sipariş edilen posta ve hızlı kargo yoluyla Türkiye’ye gönderilen ve burada bulunmayan bilimsel ve eğitim amaçlı kitaplar için uygulanan maktu vergi oranının da 150 euroya çıkarıldığını da ekleyelim.

https://webrazzi.com/2018/01/31/e-ticaret-icin-gumruk-muafiyeti-30-eurodan-22-euroya-dusuyor/

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
erkaneski
Member
**

Activity: 67
Merit: 10

View Profile
February 01, 2018, 06:59:51 AM

Alıcıları yıldırıp dışarıya döviz kaçmasın diye uygulanan teknikler işte e birde vergide alamıyor bundan yakında 10 euroya düşürürler 
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 01, 2018, 12:21:01 PM

Alıcıları yıldırıp dışarıya döviz kaçmasın diye uygulanan teknikler işte e birde vergide alamıyor bundan yakında 10 euroya düşürürler 

bireysel alışların önüne geçerek ithalatları büyük firmalarda toplamaktan başka bir şey değil. döviz kaçmamasıyla zerre alakası yok. sanki üretiyor da mı buradan alalım. önceden aliexpresten alabiliyordum yakında rahatlıkla alamayacağım. birileri getirecek bizde onlardan katma değerli alacağız.

bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1317

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 01, 2018, 01:48:00 PM

Döviz korumakla falan alakası yok, aşama aşama yürütülen yalıtım politikasının bir kalemi sadece.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 01, 2018, 02:00:54 PM

o döviz her türlü çıkıyor zaten.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 03, 2018, 08:01:11 AM

Kesinlikle bireysel alımların önüne geçip kendi yandaş firmalarının toplu ithalatlarını arttırmak istiyorlar. Ben anlamıyorum bu mantığı. İnsanlar alsın dilediğini yurtdışından ama daha çok rant yandaşlar için gerekli maalesef.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 04, 2018, 10:39:41 AM

Devlet gider afedersiniz otu boku dışarıdan alır, sıra biz fani kullara gelince binbir zorluk çıkarılır. Bana kalırsa ileride yurt dışı alışverişi çok daha zor hale gelecek

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 04, 2018, 10:48:09 AM

Merak ediyorum kaç kişi yurt dışından bireysel olarak ürün getirebiliyor da ülkemizde ki bu alınan kararla devlet ne kar etmeyi düşünüyor anlayabilmiş değilim .Zaten vatandaşın üzerine vergiden bindirdikçe bindirmişsin insanları yaşayamaz duruma sokmuşsun , gidersin elmastan vergi almazsın ,ufak tefek alışveriş yapmaya çalışanlardan vergi almaya kalkarsın. Bu ülkede eşitlik yok resmen kölelik sistemi var!
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 04, 2018, 11:06:20 AM

Merak ediyorum kaç kişi yurt dışından bireysel olarak ürün getirebiliyor da ülkemizde ki bu alınan kararla devlet ne kar etmeyi düşünüyor anlayabilmiş değilim .Zaten vatandaşın üzerine vergiden bindirdikçe bindirmişsin insanları yaşayamaz duruma sokmuşsun , gidersin elmastan vergi almazsın ,ufak tefek alışveriş yapmaya çalışanlardan vergi almaya kalkarsın. Bu ülkede eşitlik yok resmen kölelik sistemi var!

ben telefonun ekranı kırıldığı zaman ucuz olsun diye Çinden getirtiyordum kendim yapıyordum montajını. yakında 40 50 liralık ekranları bile getirtemeyeceğiz. elmas, pırlanta vergi yok ama limonataya ötv var. güzel ülkem benim. yetmez ama evet.
batux
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
February 05, 2018, 07:29:34 AM

Ayıptır yahu şu ülkede üç kuruş ucuza rahatça alışveriş yapılmasına bile engel konuluyor. Bakalım hangi firmalara yeni şanslar yaratılacak. Biz de daha pahalıya alışveriş yapmaya zorlanacağız. Vatandaşın 3 kuruş ucuza alışveriş yapmasına bile göz dikildi daha ne diyelim.
a.sena
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 06, 2018, 06:16:36 AM

Hem dışarı döviz gitmesin hemde daha fazla vergi almak amacıyla yapılan bir işlem . Da devlet niye bunu yapıyor hala insanları bıktırmak için yapılır mı bunlar
asd1224
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 06, 2018, 06:23:32 AM

Bunu daha da mı düşürüyorlar. 30 a düşmeden hemen önce artıracaklarını söylemişlerdi. bir sürü sipariş almadık
md-12
Member
**

Activity: 143
Merit: 10

View Profile
February 06, 2018, 06:44:04 AM

Yine yurtdışından getirip sahibinden de satanlara gün doğdu desenize. Artık saçmasapan şeyler hariç birşey alamıyoruz
ICOPara
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 2

View Profile
February 06, 2018, 07:44:53 AM

Kur güncellemesi yapmışlar anlaşılan. Geçenlerde amazon üzerinden ürünler aldım. Gümrük işlemlerini yapıp getirdiler. Bu hizmeti sağlamaları onlar için baya avantajlı.

█ ▌▐▐ KEPLER // BRINGING AI & ROBOTICS TO THE BLOCKCHAIN▐ ▌▐ █ (http://keplertek.org/#)
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 06, 2018, 08:24:01 AM

Dunya globallesirken ordan ucuza alma al bak burda aynı urun 3 katı fiyatına diyerek hicbir uretim yapmayıp aracılık yapanları zengin etmek cok dogru bir hareket.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: