Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:59:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Arbitraj Yapanlar Buraya  (Read 696 times)
mrproblem (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
February 01, 2018, 06:27:14 AM

Herkese Merhaba,

Forumda arbitraj yapan var mı adlı bir konumuz vardı ve oldukça popülerdi.

Alım satım işlerine giren birçok kişinin soru sorduğu cevap aldığı ve deneyimli kişilerin paylaşımda bulunduğu bir konuydu.

Konu bir şekilde kaybolmuş durumda, EFS ile yazıştım fakat tam durumu üzerine sanırım kendisinin de bilgisi yok bulup ortaya çıkaramadık..

Bu nedenle bu başlığı açarak o konu üzerinde oluşan paylaşımın devamını ve yeni gelenler için de bilgi sağlanmasını bu başlık altında amaçlıyorum.
Eski konuya dair internette paylaşımlarımın bir kısmını bulabildim ve burada onları tekrar paylaşarak bilginin kaybolmasını da engelleyeceğim.
Başlık sonucu sadece arbitraj haricinde asıl kar getirisi olan siteler arası alım satımı da gündemde tutmayı planlıyorum.
Hatta eski konuyu takip edenler bilirler, bir excel dosyasında verilerin toplandığından bahsetmiştim.
Yakın zamanda gördüğüm kadarıyla o excel mantığında çalışan tabi transfer ve komisyon ücretlerini hesaba katmamış bir algoritma götüren bir site bile yapmış durumdalar.
O sitenin de linkini bulursam paylaşacağım.

Arbitraj yapanları, siteler arası al sat yapanları, konuyu öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyenleri bu konu altında paylaşıma davet ediyorum.
1714795142
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714795142
Reply with quote  #2

1714795142
Report to moderator
1714795142
Hero Member
*

Ignore
1714795142
Reply with quote  #2

1714795142
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714795142
Hero Member
*

Ignore
1714795142
Reply with quote  #2

1714795142
Report to moderator
mrproblem (OP)
Member
**

View Profile
February 01, 2018, 07:16:57 AM

Yukarıda belirttiğim siteler arası kar marjlarını sunan sitenin linkini sizinle paylaşıyorum :

http://www.arbitrage.expert/

Sitede belirtildiği üzere alım satım transfer ve herhangibir komisyonu göz önüne alarak yapmıyor bu hesaplamayı

Bende bulunan excel de bu komisyonlar da hesaba katılmaktaydı yani tam bir alım satım simulasyonu yapabiliyordunuz ama yine de bu verdiğim site de gayet işlevsel. sol üst köşeden coin tipini değiştirebiliyorsunuz.

e145
Full Member

Activity: 142
Merit: 102

View Profile
February 01, 2018, 08:19:53 AM

Bende arbitraj için fiyat karşılaştırması yapan sitemi paylaşayım kullanmak isteyen olabilir. Bittrex ve Polo arasındaki fiyatları gösteriyor anlık olarak.

https://www.coinmarketarb.com/
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
February 01, 2018, 09:34:22 AM

Kaç gündür aradığım şeylerden biriydi bu. Denemek istiyordum. Paylaşan arkadaşımın ellerine sağlık.
Volatilite yüksek olduğu için yine riskli. İşlem süreleri de sıkıntıya uğratmazsa denemekten zarar gelmez.
Paylaşım için teşekkürler.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 01, 2018, 09:38:19 PM

Bende arbitraj için fiyat karşılaştırması yapan sitemi paylaşayım kullanmak isteyen olabilir. Bittrex ve Polo arasındaki fiyatları gösteriyor anlık olarak.

Cahillik cidden sıkıntı arkadaş, tam olarak bu botun yaptığı şeyi ben manuel hesaplayarak anlık tek tek coinlere bakarak yapıyordum :/
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 01, 2018, 10:19:36 PM

Yukarıda belirttiğim siteler arası kar marjlarını sunan sitenin linkini sizinle paylaşıyorum :

http://www.arbitrage.expert/

Sitede belirtildiği üzere alım satım transfer ve herhangibir komisyonu göz önüne alarak yapmıyor bu hesaplamayı

Bende bulunan excel de bu komisyonlar da hesaba katılmaktaydı yani tam bir alım satım simulasyonu yapabiliyordunuz ama yine de bu verdiğim site de gayet işlevsel. sol üst köşeden coin tipini değiştirebiliyorsunuz.

ooo bilgiler bilgiler biraz inceleyim bakayım tek tek uğraşıp duruyordum saatlerce beni büyük dertten kurtardınız (meritim olsa atmıştım)
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 01, 2018, 10:57:01 PM

Site güzel ve yararlı paylaşım için teşekkürler. Ben de kendi çapımda fiyat farkını hesaplayan bir bot yazıyorum eğer daha da ilerletirsem burada paylaşmayı düşünüyorum. Ben hatta komisyonları da işin içine katıyorum ve kur farkı da önemli. Ama sitenin eksikleri çok gibi.

mrproblem (OP)
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 04:52:12 AM

Site güzel ve yararlı paylaşım için teşekkürler. Ben de kendi çapımda fiyat farkını hesaplayan bir bot yazıyorum eğer daha da ilerletirsem burada paylaşmayı düşünüyorum. Ben hatta komisyonları da işin içine katıyorum ve kur farkı da önemli. Ama sitenin eksikleri çok gibi.
Kesinlikle dhaa geliştirmeye açık bir site.
YAzdığınız botun deneme sürümü olursa denemek isterim bu arada.
mrproblem (OP)
Member
**

View Profile
February 05, 2018, 08:39:44 AM

Arbitraj yapanlar için ayı piyasası tehlikeli ve riskli bir piyasa. Şu an gördüğünüz gibi negatif yönlü gidiş ve negatif bir görünüş işleri aksatabilir.
Bu durumlarda günlük işlemleriniz bir saatin altında sürüyorsa özellikle türk piyasasından alıp yurt dışı piyasasına satma gibi işlemler yapıyorsanız, Türk piyasasının uykuda olduğu saatleri tercih etmenizi öneririm.
Tam tersi durumlarda da tokyo ve newyork saatlerini gündeminizde tutmanızı öneririm.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 11:57:11 AM

bu bot güzel de sadece bittrex ve polo olması kötü. polo artık kabız eden bir borsa. makaslamanın fazla olduğu zamanlarda alımlar yapılmıyor kimi zaman market kapatılıyor. gönderiyorsun geç onaylanıyor.
keşke bu siteye binance kucoin gibi borsalarda eklense daha kullanışlı olur.
mhtakfdmr
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 01:01:30 PM

Alt coin arbitraj takip etmekte fayda var zamanında güzel para kazandım ancak şuanda btc'nin düşmesinden dolayı sanırım piyasa çok kısır zaman zaman takip ediyorum.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
February 06, 2018, 07:00:43 PM

Başarılı bir site. Aklıma attım teşekkürler Smiley

emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
February 07, 2018, 12:34:10 PM

denemeye değer ama transfer süreleri ne kadar poloda transfer uzun sürüyor
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
February 07, 2018, 12:41:32 PM

Site güzel olmuş sade ve anlaşılır görüntüsü var ama daha da geliştirilebilir birde ayrıca arbitraj çok ciddi kayıplara da yol açabiliyor bazen dikkat etmek lazım siteyi kullansakta
mrproblem (OP)
Member
**

View Profile
February 08, 2018, 05:22:57 AM
Merited by EFS (2)

Bu siteye benzer çalışmayı excel üzerinde başlatmıştım :

Üzerine transfer oranlarını alım satım komisyonlarını da girmiştim.
Ekranda görünen değerler bugün az önce yani 08/02/2018 08:16 ya ait. dosya kendisini otomatik olarak 3 saniyede bir internetten alınan verilerle tazeliyordu.
Maalesef boş vakit bulamadığımdan alt coinlerden fazla koyamamıştım. Liste aşağı doğru uzanmakta.
Bu bağlamda baktığınızda yapılan site iş görür.
Arbitraj ya da siteler arası al sat doğası gereği riskli ve özellikle düşme trendi hakimken risk daha fazla olmakta.
Siz alıp transfere koyduğunuz sürede düşüşler söz konusu olabilir bu da sizin kar oranınızı düşürebilir ve hatta zarara geçirebilir.

Bu nedenle eğer bu işe daha başlamadıysanız özellikle bu düşüş sezonunda oldukça temkinli ve küçük meblalı denemelerle başlamanızı, hatta piyasa olumlu sinyallere kavuşana kadar başlangıcınızı ertelemenizi öneririm
o-c-n
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 01:44:20 PM

arkadaşlar benim bir sorum olacak. arbitraj için aynı zamanda gönderilecek coin in karşı tarafa gideceği zamanıda hesaplayan bir platform varmıdır.
Looden
Member
**

Activity: 168

View Profile
February 08, 2018, 02:45:19 PM

arkadaşlar benim bir sorum olacak. arbitraj için aynı zamanda gönderilecek coin in karşı tarafa gideceği zamanıda hesaplayan bir platform varmıdır.

Karşı tarafa geçtiği süre birden fazla değişkene bağlıdır. Bu yüzden öyle biri imkân yok.
Ama kendiniz o coinin networ istatistiklerini inceleyip bir gözlem yapabilirsiniz o anda. Üzerine de borsanın işleme alma süresi eklenecek tabi.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
February 08, 2018, 03:31:53 PM

Mesela cex ile btcturk arasında bitcoin üzerinden arbitraj yapacaksınız, her iki tarafta da bitcoin olması büyük avantaj sağlıyor ayrıca fiyatı düşük olan tarafta şu ara btcturk daha düşük mesela, btcturk te de TL oldumu gayet rahat oluyor. %5-10 arası bir çok defa sorunsuz şekilde yaptım.
Önceleri btcturk daha yüksek oluyordu, kredi kartıyla %4-5 komisyon olsa bile cex ten alıp btcturk te satınca %5'e yakın kalıyordu ama şu ara tam tersine döndü.
Ayrıca bazen cex veya btcturk usdt nin bile altında kalabiliyor, bu tip zamanlarda da -%1-2 (tether'i %1-2 daha düşük maliyetle almak) ile binance ye para aktarmak mümkün. Gerekli altyapıyı kurup takip edenler için arbitraj dan güzel bir gelir elde etmek mümkün.
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
February 09, 2018, 12:06:48 AM

Arbitraj yaparken TL cinsinden para giriş çıkışı yapıyor musunuz? Eğer yapıyorsanız (muhtemelen yapılıyor) ilerde vergi gibi durumlarla karşılaşınca sıkıntı yaratabilir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
mrproblem (OP)
Member
**

View Profile
February 09, 2018, 05:12:07 AM

Arbitraj yaparken TL cinsinden para giriş çıkışı yapıyor musunuz? Eğer yapıyorsanız (muhtemelen yapılıyor) ilerde vergi gibi durumlarla karşılaşınca sıkıntı yaratabilir.
Aslında vergi durumlarının netleşmesi en büyük isteğimiz.
Netlik olduğu zaman işi daha rahat yapacağız belki de hep tl giriş çıkışı ile yapacağız.
Son 3 ayda tl giriş çıkışlarım oldu şimdilik bir sorun söz konusu değil.
Şu ana kadar foruma vergi ile ilgili sıkıntı yaşadığını gösteren de olmadı.
Bu sene içerisinde düzenleme gelebileceği yüksek ihtimal.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: