Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:14:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Arbitraj Yapanlar Buraya  (Read 696 times)
Arbitar
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
February 12, 2018, 12:02:23 PM

Teoride güzel anlatıyorsunuz ama pratikte bu işi yapan var mı? Ben pratikte ne zaman yapsam hep zarar ettim.
1714032853
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714032853
Reply with quote  #2

1714032853
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mrproblem (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
March 15, 2018, 05:41:31 AM

Teoride güzel anlatıyorsunuz ama pratikte bu işi yapan var mı? Ben pratikte ne zaman yapsam hep zarar ettim.
Son 7 aydır yaptığım birşey.
HEr gün olacak diye birşey yok.
NE kadar çok site kullanıyorsanız o kadar fazla fırsat bulabilirsiniz.

Geçen hafta içinde XEM - XRP çevrimi yakaladım örneğin.
1. çevrim : 3000 USDlik ( 11580 TL ) koineks ten XRP alımı hitbtc de satış. Komisyonlardan sonra oluşan fiyat 11753 TL (3045 USD).
hitbtc den XEM alımı koineks te satış Komisyon ve transfer sonrası oluşan fiyat 11988 TL ( 3105 USD )
2. çevrimi de aynı şekilde 11988 TL ile yaptım; fakat bu çevrim esnasında hitbtc üzerinden XEM çıkışı yaklaşık 2 saat sürdü ama koinekse para döndüğünde 12827 TL idi yani 3323 USD.
3. çevrim için süre yüzünden biraz endişelendim. Tüm parayı XRP ye döndükten sonra yaklaışık 1000 XRP yi hitbtc ye attım geri kalan XRP yi de bittrex e atıp orada btc ye döndüm.
1000 XRP yani koineks çıkışlı fiyatı 3150 TL yi bozdurup hitbtc de XEM e döndüm. Koinekse geri gönderim yaptım fakat XEM takıldı. 5 gün boyunca eliem ulaşmadı ve 5 gün sonra yani bu geçtiğimiz salı koinekste hesabıma geçti. Allahtan değer kaybı olmamıştı üstüne üstlük fiyatı artmıştı. 4600 TL ye bozdum XEM. Özetle yaşadığım sorun sonucunda 3150 TL den 46% kar ettim.

ÖZet olarak ,
1. çevrim : 3,5% kar
2. çevrim : 6,9% kar
3. çevrim : 46% kar ( tabi 3. çevrimi dikkate almayın işler normal gitseydi kar 4 - 5% lerde kalırdı muhtemelen )
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
March 15, 2018, 08:52:48 PM

Arbitraj yapmanın düşüş dönemlerinde riskli oldoğunu düşünüyorum. Transfer işlemlerinin hızlı yapılması gerekiyor fakat bir borsadan diğerine aktarım yapılırken süre uzayabiliyor. TL’ye çevrilerek yapılan arbitraj işlemleri vergilendirme işlemi yapılırken, vergiye tabi tutulacak meblağın hesaplanmasında sıkıntı yaratabilir. Arbitraj yapan arkadaşlara kolaylık diliyorum, zor iş.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
aramir34
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

Create Your Decentralized Life

View Profile
March 15, 2018, 09:27:49 PM

eski arbitraj imkanlarını görmüyorum artık. Piyasa büyüdükce ve trading tool'ları arttıkca bu farklar gittikce kapanıyor.

Create Your Decentralized Life │ ESSENTIA │ One seed. Limitless opportunities (https://essentia.one)
LetsTalkMoneyxD
Newbie
*

Activity: 67

View Profile
March 16, 2018, 09:45:54 PM

bir ara paribu yurtdışından ucuzdu bir iki kez alıp satmıştım ama olmuyor artık.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
March 17, 2018, 06:34:51 AM

Yükselen piyasada Bitcoinle arbitraj yapmışlığım var, diğerleri ile yapmadım, güzel para bırakmıştı doğrusu, fakat uzun süredir yapmıyorum şu an değmez uğraşmaya, kazanılacak paraya değerse tekrar yaparım ama düşüşte riskli denemem bile.
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
March 17, 2018, 09:37:05 AM

Eskiden bitit cex kulanarak bende yapıyordum. 8000 tl ile tek partide minumum 400 lira alıyordum. Genelde cex - koineks yada bitit - koineks kullanırdım. Ama artık zor Tr piyasasındaki fiyat farkı kalktı şu an. Hele bu piyasada hiç bulaşılmaz.
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
March 17, 2018, 09:22:37 PM

dikkat etmek gerekiyor sizin de söylediğiniz gibi gerçekte o kadar toz pembe olmuyor hiç bir şey eğer dikkat edilmezse zarar uğratıyor çoğu zaman
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 21, 2018, 05:25:37 PM

arbitraj yapmadan önce kar, zarar olasılıkları gözden geçirilmeli. litecoin bir bosada ucuzdur alırsınız, diğer borsada daha pahalıya satılır yalnız transfer ücreti ve her iki borsadaki alış, satış komisyonları derken yani kolay iş değil. makasın açıldığı zamanlar paha biçilemez.

harsak06
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 10:22:07 PM

arbitraj çok çok tehlikeli bana göre çünkü insanın gözü boyanıyor ve ciddi anlamda hangi fiyattan alıp hangi fiyattan elden çıkaracağını farkedemiyor
teleskopta
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
March 27, 2018, 01:13:11 PM

evey tehlikeli yanları var uzman olana göre arbitraj
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
March 27, 2018, 11:41:25 PM

arbitrajda en büyük tehlike bana göre terste kalmaktır, terste kalınca büyük problem oluyor, eldekini de satamıyorsun, birden büyük zararlar ortaya çıkabiliyor
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 28, 2018, 10:52:59 AM

arbitrajda en büyük tehlike bana göre terste kalmaktır, terste kalınca büyük problem oluyor, eldekini de satamıyorsun, birden büyük zararlar ortaya çıkabiliyor

Arbitraj; bir borsandan ucuza alıp onu başka borsaya gönderip orada satarak kar ettiğin bir sistem değil ki nasıl terste kalıyorsunuz ?

2 borsa da anlık işlem yapmıyorsanız o arbitraj değil ticarettir ...
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 28, 2018, 10:55:25 AM

Arbitraj; bir borsandan ucuza alıp onu başka borsaya gönderip orada satarak kar ettiğin bir sistem değil ki nasıl terste kalıyorsunuz ?

Arbitraj tam olarak bir borsadan ucuza alıp diğer borsada pahalıya satarak kar etmektir siz arbitrajı ne olarak biliyorsunuz? ve evet arbitrajda terste kalırsanız zarar edersiniz arkadaş gayet doğru bir tespit yapmış.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 28, 2018, 11:44:03 AM

Arbitraj tam olarak bir borsadan ucuza alıp diğer borsada pahalıya satarak kar etmektir siz arbitrajı ne olarak biliyorsunuz? ve evet arbitrajda terste kalırsanız zarar edersiniz arkadaş gayet doğru bir tespit yapmış.

Arbitrajda kar %100 dür. Bence siz ne yaptığınızın farkında değilsiniz tek tek açıklamaya gerek yok zaten. Ortada zarar ihtimali varsa onun adı arbitraj değil ticarettir.

Arbitraj, kısaca açıklamak gerekirse, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul kıymetin, paranın veya değerli madenin fiyatının farklı olması durumunda eş zamanlı olarak düşük fiyatlı piyasadan alınıp yüksek fiyatlı piyasada satılarak risksiz kar elde etmektir.

Bu da bir tavsiyem olsun yaptığınız her ne ise külliyen yanlış yapıyorsunuz. Laf etmeden önce karşınızdaki acaba ne demek istiyor diye düşünebilirseniz ortadan zarar kelimesini kaldırabilirsiniz ... iyi günler dilerim.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
March 28, 2018, 12:10:03 PM

Arbitrajda kar %100 dür. Bence siz ne yaptığınızın farkında değilsiniz tek tek açıklamaya gerek yok zaten. Ortada zarar ihtimali varsa onun adı arbitraj değil ticarettir.

Arbitraj, kısaca açıklamak gerekirse, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul kıymetin, paranın veya değerli madenin fiyatının farklı olması durumunda eş zamanlı olarak düşük fiyatlı piyasadan alınıp yüksek fiyatlı piyasada satılarak risksiz kar elde etmektir.

Bu da bir tavsiyem olsun yaptığınız her ne ise külliyen yanlış yapıyorsunuz. Laf etmeden önce karşınızdaki acaba ne demek istiyor diye düşünebilirseniz ortadan zarar kelimesini kaldırabilirsiniz ... iyi günler dilerim.

E bizim söylediğimizle senin yazdığın arasında ne fark var?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
March 28, 2018, 12:54:01 PM

Güzel bilgiler paylaşılmış. Tabi unutulmaması gereken şey arbitrajlar boğa sezonunda yapılır. Ayı sezonunda riskiniz çok artar. Siz bozayım diyene kadar elinize verebilirler. Bu durumu unutmamak lazım

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
halleykum
Newbie
*

Activity: 159

View Profile
March 28, 2018, 11:02:03 PM

Hocam bu arbitaj işi için bir ara o kadar uğraştım ki yani gecem gündüzüm karışmıştı sonuç. Huobi sadece Çin vatandaşlarına yada pasaport tanımı yapanlara açıkkan Çin-TR arası düzenli seyehat eden birini buluyorsunuz ve onunla bu ticareti yaparsanız. Huobi de daha düşük oluyordu fiyat avrupaya göre başkada adam akıllı kar yok, Ben bulamadım :d
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
March 29, 2018, 05:48:48 AM

arbitraj yapmayı oldukça faydalı buluyorum ama bir yandan da riskli buluyorum, oradan al buraya sat derken büyük sıkıntılar söz konusu olabiliyor
mrproblem (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
April 03, 2018, 06:04:38 AM

Arbitrajı tam anlamıyla yapıyorsanız, yani A borsasında aldığınız an B borsasında satım yaparak yapıyorsanız burada kar etmek kaçınılmazdır.
Arbitrajı biz Türkçe forum altında açılan arbitraj konularının 90% ında ya da fazlasında A borsasından al B ye transfer et orada sat şeklinde yorumlayarak konularımızı ilettik.
Bu konu aslında ticaret oluyor .
Fakat ricam lütfen burada siz arbitraj yapmıyorsunuz ki ticaret yapıyorsunuz vs. gibi gereksiz konuya bir faydası olmayan konuşmalar yapmayalım.
Bu konuya yazanlar birşeyler yapıyorlar aslında yapılan şey ticaret ve arbitraj da dillerine parmaklarına pelesenk olmuş durumda devam ediyor ve bir paylaşımda bulunmaya çalışıyorlar.
Bırakın paylaşımda bulunsunlar. eğer bir katkıda bulunacaksanız lütfen yazın ama ahkam kesmek çok bilmişlik tavırlarından öteye gitmeyecekseniz lütfen başka konulara gidin.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: