Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:25:51 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Hint bakanın açıklaması, Bitcoin'i tepetaklak etti!  (Read 890 times)
ginshimura (OP)
Newbie
*

Activity: 85
Merit: 0

View Profile WWW
February 01, 2018, 02:52:31 PM

Hindistan Maliye Bakanı Arin Jaitly'in kripto para kullanımının ortadan kaldırılacağı yönündeki açıklaması, başta Bitcoin olmak üzere dijital paraların fiyatlarında sert düşüşe yol açtı.

Jaitley, parlamentoda yaptığı konuşmada, "Hükümet, kripto paraların meşru olduğunu düşünmüyor ve kullanımlarını engellemek için tüm tedbirleri alacak" dedi.

Jaitley'in konuşmasının Hindistan'da kripto paralarda yol açtığı sarsıntı, global piyasalara da yansıdı.

Coindesk.com'a göre Bitcoin fiyatı 9.267,05 dolara kadar düştü. Kripto para işlem platformu Bitstamp'a göre ise Bitcoin fiyatı 9 bin 165 dolar ile son 2 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin şu sıralarda düne göre yaklaşık yüzde 8 kayıpla 9 bin 350 dolardan işlem görüyor.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
February 01, 2018, 03:32:48 PM

her hafta bir ülke bakanının açıklama yapması klasik oldu artık.
abd veya ab açıklama yapmadan hiç bir şey olmaz onlar açıklamayıda yıkıcı yapmaz
boşuna bir düşüş bekleyin nasıl olsa düzelecek.
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 01, 2018, 03:34:48 PM

Ben şu şekilde anladım. Devlet ortadan kaldırmak değil, vergilendiriyor. Ve sadece mal alış-verişin de kullanımına sınır getiriyor. Borsalar da alıp satılması ile ilgili bir kısıtlama yok. Sadece icolar ile ilgili nasıl bir yol izlenecek orası belli değil.

#Indian Users read his statement again 😑😑

#Fact 1: Government will eliminate Cryptocurrency – to curb illicit activities. It doesn’t mean they will stop cryptocurrencies from trading. If you are trading bitcoin/crypto on exchanges and paying your taxes, you are not doing anything illicit.

#Fact 2: Government does not recognise Crypto as legal tender. Which means you cannot make or accept payments for goods and services in Bitcoins or any cryptocurrency. So you are still free to buy and sell cryptocurrency on exchanges.

#Fact 3: Government did not say there will be a ban on cryptocurrency. Indian government can however ban ICOs in India. We have to wait and watch.

onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
February 01, 2018, 05:43:44 PM

Aynılarını Güney Kore'de yasak haberleri çıkınca söyledik ama Güney Koreli yetkililer öyle bir şey yok demelerine rağmen toplayamadı.
Ben bugünkü düşüşün bu açıklamaya bağlı olarak oluştuğunu düşünmüyorum

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 01, 2018, 06:04:27 PM

Yav arkadaş hani bu kripto paralar merkeziyetsizdi?
O açıklama yapıyor bu açıklama yapıyor etkileniyor.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
February 01, 2018, 06:06:54 PM

Bitcoin in 8 bin civarina dusus yapacagi araliktan beri beklenilen bi durum. Ocak basinda ki artis biraz aldatici oldu. Panik yapmadan beklemek gerek. Bugunler gececek. Ilkbahar cok yakin, belki de erken bir bahar bile olabilir subat ayinda.
HODLAMK
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
February 01, 2018, 06:46:18 PM

Kesin alttan toplayacak  Grin
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
February 01, 2018, 06:58:57 PM

Zaten bir tek hint bakan eksik kalmıştı düdüğünü öttürmeyen o da geldi tam oldu, hayırlı uğurlu olsun el birliğiyle gömüyorlar bitcoini ve bu zaten beklenen bir şeydi benim için hatta eski yorumlarda aynen böyle olacağını bile söylemiştim, malesef oldu..

klasiktarz
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
February 01, 2018, 07:02:56 PM

panik yapmaya gerek yok , 8750$ lar güçlü destek seviyesi o noktalardan sekeceğini düşünüyorum...
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
February 01, 2018, 09:03:16 PM

Hindistanin bitcoin hakkındaki açıklamaları ve uygulamaları diğer ülkelere nazaran daha fazla etki yaratabilir sonuçta İcoların birçok merkezi Hindistan'da

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
RayaLLennn
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
February 02, 2018, 11:28:55 AM

bu sürecin tamamen geçici olduğunu düşünüyorum bitcoin gerçeği engellenemez er yada geç beklenilen seviyelere tekrar ulaşıcak benim yıl sonu tahminim 28.000 dollars
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 02, 2018, 12:03:35 PM

Kim ne derse desin bitcoin beklenildiği gibi etki yaratmadı, kullanım yönünde alanlar açılmadı ve güçlü şekilde desteklenmedi. Destek göremeyince de ardı ardına açıklamalara maruz kalmaya başladı. Tabii ki bunların hepsinin olacağı çok belliydi çünkü tersi şekilde hareketleri beklemek yanlış olurdu. Bütün ülkeler temkinli yaklaşıyorlar bunun en büyük sebebi market hacminin yüzlerce milyar doları bulması oldu.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
February 02, 2018, 02:37:55 PM

Böyle önemli bilgiler veren bir haber paylaşırken kaynak belirtseniz çok güzel olacak.. Piyasa zaten çok iyi değildi 2-3 haftadır hep aynı yerlerde geziyor iniyor çıkıyor.. mutlaka bu açıklamalar değer kaybettirir ama çok etkileyici olacağını düşünmüyorum.. hiç bir yasaklama veya kötü haber olmadan 8k seviyelerine 1 ay önce de inmişti.

Kaynak : https://www.dunya.com/finans/haberler/hint-bakanin-aciklamasi-bitcoini-tepetaklak-etti-haberi-401264
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 02, 2018, 03:58:09 PM

Bitcoin fiyatı haberlerden etkilenmiyor değil, elbette birileri haberlere göre alıp sattıkça fiyat da buna göre şekillenecektir. Bitcoin, Bitcoin Cash gibi iki üç tane it kopuğun yaptığı ağır manipülasyon sonucu fırlayan ya da tepetaklak olan/olabilen bir kripto para değil, olamaz da.
resatberk
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 02, 2018, 04:12:35 PM

Kesin alttan toplayacak  Grin
Aynen öyle  Grin
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
February 02, 2018, 04:24:45 PM

Ulan Hindistan'ın bu piyasaya binde bir bile etkisi yokken nasıl oluyorda fiyata bu kadar etki edebiliyor aklım almıyor. Bu botlar piyasanın anasını ağlattı yemin ederim aramızda bot kullanıcıları varsa bıraksın artık adamlar bir parmak bal çalarak on parmak bal götürüyor.
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
February 02, 2018, 04:25:08 PM

Tamamdır . Hindistana tatile planlarımı sınırsız bir süre askıya aldım. Bu kadar düşüş hindistanın halt yemesiyle olacak iş değil .

sessiz_gemi
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
February 02, 2018, 08:34:13 PM

Bitcoin çok olumsuz açıklamalar gördü ne çin i bitti ne koresi ne japonya, abd si, varsın bir de hindistan olsun 100 doların altına düşmedikçe sıkıntı yok, btc yoluna her şekilde devam eder.
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
February 02, 2018, 08:37:23 PM

Asya'da bulunan ulkeler sirasiyla aciklamalarini tamamladi umarim. Bundan sonrasi artik yukariya dogru bir yukselik olmasini umut ediyorum.

temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 02, 2018, 09:47:40 PM

Hiç merak etmeyin arkadaşlar bunların kafası ne zaman dank ettiğinde o zaman benim coinim ,canım coinim, bende daha iyi teknoloji var,biz destekliyoruz diye açıklamalar gelmeye başlayacak. Onun da zamanı gelecek.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: