Bitcoin Forum
May 06, 2024, 12:37:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Komplo Teoriside benden.  (Read 472 times)
valek55 (OP)
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
February 01, 2018, 04:35:02 PM

Merhaba arkadaşlar.

Bir kaç gündür beni düşündüren kendi komplo teorimi kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şöyle bir geçmiş dünya çapında büyük ekonomik krizlere baktım.

1- KARA PAZARTESİ 1987

2- ASYA MALİ KRİZİ 1997

3- KÜRESEL EKONOMİK KRİZ 2008

4 Huh

Şöyle bir bakınca milletin cebinde ne varsa almak halkları daha fazla fakirleştirip servetlerine servet katmak için her 10 yılda bir büyük çaplı ekonomik kriz çıkarmışlar.

Bir önceki krizden sonrakı 10.yılın içerisine girdik.

En son krizin aktörü yanlış hatırlamıyorsam bankalardı.

Bu seferki büyük çaplı krizin aktörüde kripto paralar olabilir mi diye düşünmüyor değilim.

Şu anki 400 milyar dolarların bu sene sonu 2019 ortaları gibi 5-10 trilyon dolarları görüp bu havuzu şişirip şişirip herkes için güvenli liman düşüncesi algıladıkdan sonra

kimisini kendi serveti ile kimisini borçla harçla kredi çekip bu sektöre yatırım yapmasına sebeb olacaklar ve en sonunda bütün bu havuzu kendi ceplerine boşaltacaklar diye düşünüyorum.

Yanlış anlamayın kripto sisteminin yok olacağından bahsetmiyorum. Bu sistem geleceğin entegre olacağı sistem olabilir.

Ama bu şekilde çok büyük yıkımdan sonra belli düzenlemelerle tekrar ayağa kaldırabilirler.

Büyük bir ekonomik kriz için şişirilen havuz miktarı ben 5-10 trilyon dolar dedim ama bu para bile belki çok küçük kalabilir böyle bir kriz için belkide çok daha büyük miktarlar toplanır bu market capde.

Ama aklımda nedense dünya çapında çok büyük bir yeni ekonomik krizin bu kriptolar üzerinden gerçekleştirileceği düşüncesi var.

Her 10 yılda bir kriz çıkardıklarını düşününce yeni krizin çok da uzak olmadığını düşünüyorum.
1714955848
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714955848
Reply with quote  #2

1714955848
Report to moderator
1714955848
Hero Member
*

Ignore
1714955848
Reply with quote  #2

1714955848
Report to moderator
1714955848
Hero Member
*

Ignore
1714955848
Reply with quote  #2

1714955848
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714955848
Hero Member
*

Ignore
1714955848
Reply with quote  #2

1714955848
Report to moderator
1714955848
Hero Member
*

Ignore
1714955848
Reply with quote  #2

1714955848
Report to moderator
cryptocorc
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
February 01, 2018, 04:53:22 PM

Bazı kripto paraların değeri çok hızlı yükselmişti. Şimdiki seviyeler olması gereken noktada. Bundan sonra yavaş yavaş ve sağlıklı büyüme gelir. Kaliteli olmayan ve kalıcı olmayacak projeler piyasadan silinir.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
February 01, 2018, 05:08:03 PM

Bu yaşanan durumu kriz olarak adlandırırsak ayakta kalan kripto paralar bu krizden daha güçlenerek çıkacaklar. Hatta bu kripto paralara yatırım yapmış olup sabredenlerde karlı çıkacaklar. Diğer ekonomik krizlerde olduğu gibi kripto paralarda yaşanan krizinde bazı ülkeler ve para odakları tarafından bilinçli bir şekilde tetiklendiği bariz. Sabırlı olmaktan başka seçenek yok şu an.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
February 01, 2018, 05:20:05 PM
Merited by MorpheWQ (1)

bir bla bla yolculuğunda 2008 krizinde yaklaşık 1.5 milyon liralık işletmesinden olan bir abiyle yolculuk yapmıştım. o bahsetmişti ilk her 4 5 yılda bir küçük kriz her 10 yılda bir de büyük kriz yapılır. dengeler tamamen bozulur şirket ve şirketçikler el değiştirir kimisi batar kimisi güçlenir diğerinin yerini alır şeklinde uzun uzun konuşmuştuk bu olayları.
önümüzde kripto paranında nasibini alacağı ama kriptoparanın aktör olmadığı bir kriz var ama benim gözümde daha da kötüsü var.

bir 3. dünya savaşı korkutuyor beni.

ırak'ın dağıtılması arap baharı ve suriye'nin dağılmasıyla orta doğu tamamen kaynayan kazana dönüştü. bölge tamamen terör yuvası, araplar birbiriyle düşman. 7 si birleşip birine ambargo uyguluyor sonra bir tanesinde darbe niteliğinde gelişmeler yaşanıyor prensler içeri alınıyor israilin istediği şartlar oluştu artık küçük küçük birbiriyle düşman birçok devletçik var ve terör yuvasının içinde ki askerlerimiz.

Rusya ile ABD arasında ki çekişme had saffaya çıktı. AB dağılmaya yüz tuttu.
Çin süpergüç haline geldi. yanıbaşında ki kore mahalledeki deli gibi seni döverim, öldürürüm, patlatırım eşliğinde sağa sola füze fırlatıyor.

ABD zıplıyor oradan Kudüs'ü İsrailin başkenti yapıyorum nidaları atıyor.

önümüzdeki yıllar pek sağlıklı geçmeyecek gibi. belki bu gelecek ekonomik kriz savaşla gelir belki de savaşın eseri olur.
Irfansyed
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 01, 2018, 05:34:32 PM

Dünya ekonomik ve politik sistemi sürekli değişme halinde. Artık ekonomik gelişim Batıdan Doğuya kaydı. Doğuda bulunan Rusya, Çin, Hindistan gibi büyük ülkeler etraflarındaki küçük ülkelerle birlikte teknoloji yoğun ekonomiler kurdular. Yeni dengeler oluşacaktır. Komplo teorilerine gerek yok.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
February 01, 2018, 05:46:34 PM

Dün tether haberi çıktı . Ve bugğn hindistan komple yasaklama kararı aldı millet tether' e geçemekten korkup nakite geçtiler. Kesin bir oyun var ama tam oturramadım .

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 01, 2018, 05:52:00 PM

Gerçekçi bir komplo teorisi. On yılda bir küresel kriz çıkarıldığı konusunda haklısın. Argümanlar değişsede kriz malesef geliyor. Bu yılda oyunlarını kripto paralar üzerinden oynamak istemiş olmaları muhtemel bir yaklaşım.
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
February 01, 2018, 06:17:30 PM

Şöyle bir dipnot geçeyim arkadaşlar.

Bugün yaşanan kriptopara dünyasında ve btcoinde ki kriz ,

Bahsettiğim krizle uzaktan yakından alakası yok.

Bugünkü duruma ben kriz bile demiyorum.

Benim bahsetttiğim çok çok çok daha da büyüğü tıpkı diğer 3 kriz gibi olan.

Sizleri bilmem de benim kripto para camiasından beklentimi söyleyeyim.

olmaz ya hani olurda şanslıysak evimi arabamı alacak kadar kazandırsa 1 saniye durmam hemen çıkarım.

Benden daha büyük paralar yatıran ve çok daha fazla kazanan arkadaşlar içinde taviyem.

Gelecekleri adına buralardan kazandıkları paraları azar azar da olsa mutlaka ama mutlaka fiziki bir gelire yatırım yapsınlar.

Altın gibi , gümüş gibi.
clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
February 01, 2018, 06:21:18 PM

Mutlaka kazanılan paranın bir kısmı ile ev alınabilir. Değişik yatırım araçlarından biri gayrimenkul yatırımıdır. Olmazsa tüm paranızı borsalarda tutmayın, fiziksel cüzdanlara yükleyin. Bugünler geçer gider. Sonuçta coin alan herkes para kazanacak.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 01, 2018, 06:25:03 PM

Dünya'da ne kadar önemli isim varsa Bitcoin satın aldıkları ortaya çıkıyor, sizce de Bitcoin'in bu kadar artması bir tesadüf müydü? Her fiyat düştüğünde piyasadan para çıktığı anlamına gelmez, buy emri azalirsa fiyat düşer, botlar anlık sell'e basladiğinda insanlar korkar ve buy emri vermez bunlar kisa süreli ataklar
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 01, 2018, 07:11:29 PM

Mutlaka kazanılan paranın bir kısmı ile ev alınabilir. Değişik yatırım araçlarından biri gayrimenkul yatırımıdır. Olmazsa tüm paranızı borsalarda tutmayın, fiziksel cüzdanlara yükleyin. Bugünler geçer gider. Sonuçta coin alan herkes para kazanacak.

aynı düşüncedeyim. ilk girerken para yokmuş gibi düşünüyorum fakat o parayı kaybedersem üzülmeyeyim diye. kazanıyorsam bir kısmını kenara çekerek kendimi garantiye almam gerekiyor.
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
February 01, 2018, 07:55:15 PM

Sağlama almak güzel düşünce. Ancak çıkış başladığında evi hemen nakde çevirip kripto para alınamaz. İş işten geçmiş olur. Ben nakitte durma taraftarıyım. Yeşil ekran geri döndüğünde elde ne varsa coin alacağım.
valek55 (OP)
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 03:39:48 AM

Arkadaşlar ev araba değil , azar azar da olsa altın alın. Gümüş alın.

Bahsettiğimde bankada gramla alınan yada banka hesabında duran cinsden değil.

Direk bilezik gibi çeyrek gibi cumhuriyet gibi.

Elinizde fiziki olarak değerlendirebileceğiniz şekilde.

İleride bir gün çok çok büyük krizler yada savaşlar çıkarsa bankadaki paranız sizin değildir bunu unutmayın.

Gelecek ne getirir bilinmez ama bankalar el koyabilir. Kripto borsalar vermeyebilir.

Fiziki olarak yanınızda bulundurmak en iyisi.

Ben hani ilk amacıma ulaşsam . sonrasıyla kesinlikle altın yada gümüş alırdım
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 02, 2018, 04:23:40 AM

Arkadaşlar ev araba değil , azar azar da olsa altın alın. Gümüş alın.

Bahsettiğimde bankada gramla alınan yada banka hesabında duran cinsden değil.

Direk bilezik gibi çeyrek gibi cumhuriyet gibi.

Elinizde fiziki olarak değerlendirebileceğiniz şekilde.

İleride bir gün çok çok büyük krizler yada savaşlar çıkarsa bankadaki paranız sizin değildir bunu unutmayın.

Gelecek ne getirir bilinmez ama bankalar el koyabilir. Kripto borsalar vermeyebilir.

Fiziki olarak yanınızda bulundurmak en iyisi.

Ben hani ilk amacıma ulaşsam . sonrasıyla kesinlikle altın yada gümüş alırdım

Ben altın ve gümüş devrinin çoktan kapandığını düşünüyorum ayrıca bir savaş çıktığında başka hangi ülkeye gidersen git elindeki fiziki mallara el konulacaktır. Bugün nasıl Suriyeliler Avrupa'ya gittiğinde bileklerindeki altınlar alındıysa aynı şekilde olacaktır fakat küresel bir savaş yerine ülkesel savaşlarda yurt dışına parayı en iyi kriptoparalarla çıkarabilirsin. Diyelim küresel bir kriz oldu ve insanlar Bitcoin'i çok ucuzdan satıyor, emin olun ben altınlarımı bozdurur yine düşükten btc toplarım.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 02, 2018, 05:03:51 AM

Şuan ki dönem de balinaların piyasadan çekilme eylemine geçti. Panik satışları ekmeklerine bal sürmek gibi oldu tekrardan alıma başladıkların da piyasalar yine çıkışa geçecektir. Asıl önemli olan bana göre şuan sadece bitcoin varken piyasaya tek hakimken güçlerine güç katmak fakat yarın btc nin yerine göz dikenler cıkacaktır. Bu durumda piyasalar artık tek bir coine bağlı kalmayıp rahatlama oluşumuna girer.

Cgrbb
Member
**

Activity: 96

View Profile
February 02, 2018, 06:18:04 AM

10 yılda bir çıkarıldığı düşünülen ekonomik krizler için yeterli büyüklükte değil bitcoin.
şimdi batsa  biz üzülürüz forum kapanır ama asıl vurgunu yapmak isteyenler istedikleri ölçüde para kazanamaz.
ayrıca dahi anlamındaki de ve da ayrı yazılır Smiley

resatberk
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 02, 2018, 10:28:00 AM

bir bla bla yolculuğunda 2008 krizinde yaklaşık 1.5 milyon liralık işletmesinden olan bir abiyle yolculuk yapmıştım. o bahsetmişti ilk her 4 5 yılda bir küçük kriz her 10 yılda bir de büyük kriz yapılır. dengeler tamamen bozulur şirket ve şirketçikler el değiştirir kimisi batar kimisi güçlenir diğerinin yerini alır şeklinde uzun uzun konuşmuştuk bu olayları.
önümüzde kripto paranında nasibini alacağı ama kriptoparanın aktör olmadığı bir kriz var ama benim gözümde daha da kötüsü var.

bir 3. dünya savaşı korkutuyor beni.

ırak'ın dağıtılması arap baharı ve suriye'nin dağılmasıyla orta doğu tamamen kaynayan kazana dönüştü. bölge tamamen terör yuvası, araplar birbiriyle düşman. 7 si birleşip birine ambargo uyguluyor sonra bir tanesinde darbe niteliğinde gelişmeler yaşanıyor prensler içeri alınıyor israilin istediği şartlar oluştu artık küçük küçük birbiriyle düşman birçok devletçik var ve terör yuvasının içinde ki askerlerimiz.

Rusya ile ABD arasında ki çekişme had saffaya çıktı. AB dağılmaya yüz tuttu.
Çin süpergüç haline geldi. yanıbaşında ki kore mahalledeki deli gibi seni döverim, öldürürüm, patlatırım eşliğinde sağa sola füze fırlatıyor.

ABD zıplıyor oradan Kudüs'ü İsrailin başkenti yapıyorum nidaları atıyor.

önümüzdeki yıllar pek sağlıklı geçmeyecek gibi. belki bu gelecek ekonomik kriz savaşla gelir belki de savaşın eseri olur.

Krizler konusunda bende yakın bir akrabamdan benzer şeyleri dinlemiştim.  Dediğiniz gibi tarihler pek tutarlı olmuyor ama balon misali iyice şişince birileri parasını alıp patlatıyor o balonu.
Savaşlar da barışlarda bizim öğrendiğimizden farklı şekilde yapılıyor. 3. Dünya savaşının yakın tarihte çıkacağına inanmıyorum. Olan biten savaş çığırtkanlığı değil savaş çığırtkanlığı yaparak sömürmektir. Bahsettiğiniz gibi 7 arap birleşip ambargoya girdiler üstelik kıbleye secde eden kardeşleriyle. Daha sömürülecek çok toprak ve beyin mevcut. Büyük devletler bunlar için başka bir büyük devlete silah sıkarak elini yakmaz, terör örgütü ve aktivistler gibi maşaları kullanır.
Savaşlar da barışlarda bizim öğrendiğimizden farklı şekilde yapılıyor dememden kastım ise şudur. Şöyle düşünün kripto para bir silah, bizde paralı asker olabilir miyiz? Afrikalısı Japonu Hintlisi bir olup dünyanın öbür ucundaki bir girişimi, örneğin muz üretimini muza değer verenler olarak destekleyebiliyoruz. Dengeleri bir anda değiştirebiliyoruz. Paraya yön veren şirketler dengeler değişsin istemiyor. btc nin 24 saatlik sirkülasyon verilerine bakın ve öyle düşünün.
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
February 02, 2018, 11:58:29 AM

Komploların arkasında her zaman mimarlar var olmuştur. Bir şeylerin hazırlıkları geliştirmesi ve sonuçları daha sonraki durumları oluşturanlar için finale gidiş kapılarıdır. Komplo teorileri her zaman çıkmakta ama bu bizim algılayacağımız kadar basit olmuyor maalesef. Ama tahmin de bulunma öngörmek gerçek olmayacağı anlamına da gelmez zaman gösterebilir bunu Cheesy
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 02, 2018, 01:20:53 PM

Çok basit bir şekilde olamaz çünkü bu piyasanın toplam market değeri o kadar düşük ki diğer piyasaları etkilemez. Gördüğün gibi zaten bir gün market $400b dan $300b'a düşüyor diğer gün ikiye katlıyor falan  Smiley

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 02, 2018, 08:49:24 PM

Krizler olmadan ekonomik sistemler hayatta kalamaz. Yol gibi düşünün iniş  çıkış mutlaka var. Yerinde saysa cazibesi olmaz, ara sıra fiyatlar çakılacakki fırsat doğsun sisteme yeni kullanıcılar para soksun.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: