Bitcoin Forum
June 16, 2024, 02:50:30 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Evleri  (Read 1001 times)
demiculus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 6

View Profile
February 02, 2018, 09:51:35 PM

Aranizda kripto evi olan var mi? Hangi bolgede ne tarz bir ev? Kac kisi kaliyorsunuz? Neler yapiyorsunuz? Faydali mi? Nasil daha faydali olurdu?

Benim odtu civarina kripto evi acma planim var. Data toplamaya calisiyorum. Ayrica eger Ankarada iseniz ve kabul ederseniz gelip gormek de isterim.
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 12:05:04 AM

Kripto evinden kastınız tam olarak nedir, kripto para maden evi mi?
demiculus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 03, 2018, 07:17:32 AM
Merited by PHI1618 (1)

Kripto evinden kastınız tam olarak nedir, kripto para maden evi mi?

Cryptoparalar ile ugrasan bir cok kisinin ayni evde kalmasi. Kendi cemiyetinden insanlarin oldugu bir ev denilebilir.

Burda bir cok ornegi var: https://www.cryptocribs.com/
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
February 03, 2018, 07:50:13 AM

Vaaay oldukça güzel düşünülmüş bir durum da . O adamlar birbirlerini koparmasınlar sonra ? Bir güvenlik olayını düşünmek lazım . Başın ağrımasın.  en son burada 3 arkadaş içerken birinin cüzdanı dahi boşalmıştı telefondan giriş yaparak .

Gayet güzel olabilir ama global düşünmek şart . Türkiye de aşırı bir rağbet olacağını sanmıyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 03, 2018, 08:07:10 AM

valla dostum bence yapmayın böyle bir uygulama .
çünkü kimin ne kripto para var bilinmez elinde 100 binliran vardır gelen geldiğinin kriptocu olduğunu bilir geleninde kim olduğunu bilmezsin. bu işler şakaya alıncak seviyelerde değil artık.
1 - 2 btc için adam kesiyorlar.bence dostum bulaşma ordan gelcek (büyük olasılıkla ukraynadan rusyadan gelecekleri düdüklerim diye düşünüyorsundurda ) 3-5 token için böyle riske girme.
demiculus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 03, 2018, 08:16:48 AM

çünkü kimin ne kripto para var bilinmez elinde 100 binliran vardır gelen geldiğinin kriptocu olduğunu bilir geleninde kim olduğunu bilmezsin. bu işler şakaya alıncak seviyelerde değil artık.
1 - 2 btc için adam kesiyorlar.bence dostum bulaşma ordan gelcek (büyük olasılıkla ukraynadan rusyadan gelecekleri düdüklerim diye düşünüyorsundurda ) 3-5 token için böyle riske girme.

Bu ne lan.. direk herkes dudukleme kafasina girdi  Shocked

Kripto Evlerinin amaci duduklemek degil, evde kaldigin zaman networkun oluyor, bilgi paylasimi yapabildigin icin network nekadar buyukse okadar daha iyi kazaniyorsun. Hacker house mantigi.

Hani random insanlari almak ayri bir olay, tanidigin kendi networkunde olan insanlari almak farkli. Eminim Turkiyede simdiden bir cok kisi kendi arkadas grubuyla Kripto Evi kurmustur.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 03, 2018, 08:19:17 AM

kripto evini açıp insanlarla kaynaşmak beraber bir şeyler yapmak yerine çok güvendiğin bir arkadaşınla eve çıkmak onunla beraber çalışmak daha mantıklı. gerçi güven de bir yere kadar teknoloji bu kadar gelişmişken discord, telegram, whatsapp ile devamlı iletişimde kalabiliyorken gerek yok aksiyonlara girmeye.
zaten bu kanallardan devamlı fikir alışverişinde bulunabiliyorsun.

ben kişisel bilgisayarımın başına ev arkadaşımın oturmasına bile izin vermiyorum. ona güvenmediğimden değil. virüs girer yanlış bir siteye girer gerek yok daha sonra uğraşmaya. o da bilir zaten sağolsun bilgisayarıma dokunduğunu görmedim.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 03, 2018, 08:20:32 AM

Kripto Evlerinin amaci duduklemek degil, evde kaldigin zaman networkun oluyor, bilgi paylasimi yapabildigin icin network nekadar buyukse okadar daha iyi kazaniyorsun. Hacker house mantigi.

Hani random insanlari almak ayri bir olay, tanidigin kendi networkunde olan insanlari almak farkli. Eminim Turkiyede simdiden bir cok kisi kendi arkadas grubuyla Kripto Evi kurmustur.

kripto evi kurmak ayrı bir şey evinde kripto konuşmak ayrı bir şey. senin mantıkla benim ev de kripto evine döndü Smiley ev arkadaşım arkadaş çevrem geldiğinde devamlı konuşuyoruz.
demiculus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 03, 2018, 08:37:12 AM

kripto evi kurmak ayrı bir şey evinde kripto konuşmak ayrı bir şey. senin mantıkla benim ev de kripto evine döndü Smiley ev arkadaşım arkadaş çevrem geldiğinde devamlı konuşuyoruz.

Evet, senin ev de semi kripto evi diyebiliriz  Smiley. Su an kaldigim evde 3 kisi cryptocuyuz zaten. Acmayi planladigim evde de 6 kisilik arkadas grubumuz hazir. Sonradan networka dahil olabilecek uygun kisilerle tanistikca da onlari da eve alabiliriz.

Posttaki amacim, bu yoldan gecmis birilerini bulabilirsem tecrubelerini dinlemek.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 03, 2018, 09:35:31 AM

gereksiz risk
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 09:39:31 AM

Türkiye daha buna hazır değil.kendi çevrenden tanıdığın bildiğin insanlarla belki üretken bir ortam olabilir. Onun dışında hırsızlara davetiye çıkarmaktan öteye gitmez
moneva
Member
**

Activity: 126
Merit: 28

diwtoken.com

View Profile WWW
February 03, 2018, 10:50:25 AM

https://www.cryptocribs.com/rooms/552 ev güzel ama gecelik 0,0203 btc + transfer ücreti nereden baksaniz 700 Lira gibi birsey. Gecelik 700 Lira verecek olsam, gider Antalya, Bodrum'da krallar gibi tatil yaparim... Biz kriptoculari enayi saniyorlar galiba, nasil olsa bedavadan para kazaniyorlar, hatta para bile degil gibisinden elimizdeki coinlari yolmak isteyenler cogalacak daha...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
February 03, 2018, 11:40:12 AM

o linkteki sanki evi ödeme yöntemi olarak kripto para kullanımı sunuyor. Bence ha para ile ha kripto para ile ödemişiz arada bir fark yok. Ayrıca bence tanımadığın kişilerle kripto para hakkında konuşmak bile gittikçe tehlikeli olurken böyle projelerin ciddi güvenlik riskleri taşıdığını düşünüyorum.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

demiculus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 03, 2018, 12:00:09 PM

https://www.cryptocribs.com/rooms/552 ev güzel ama gecelik 0,0203 btc + transfer ücreti nereden baksaniz 700 Lira gibi birsey. Gecelik 700 Lira verecek olsam, gider Antalya, Bodrum'da krallar gibi tatil yaparim... Biz kriptoculari enayi saniyorlar galiba, nasil olsa bedavadan para kazaniyorlar, hatta para bile degil gibisinden elimizdeki coinlari yolmak isteyenler cogalacak daha...

Muhtemelen fiyatlari btc daha ucuzken koymustur sonra oyle kalmis, update etmemistir. Yoksa kimse cidden okadar vermez kendi de biliyordur.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
February 03, 2018, 12:46:56 PM

Bence bu kripto ev sözünü fazla dillendirmeyin. Kripto kelimesi bizim için bitcoin anlamnıa geliyor. Birçok bilmeyen için hücre evi tarzında anlaşılır Smiley Sonra polis gelmesin kapınıza Cheesy Sonra biz madenciyiz derseniz o bile yanlış anlaşılır Smiley Smiley Gerçekten btc dili, dışarıdan bakınca çok garip gelebiliyor Smiley

Hkn644
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 01:38:58 PM

Kripto para evlerini yeni duydum, ama dediğinize göre pek mantıklı gelmedi Smiley
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 03, 2018, 01:53:23 PM

kuzen senin hayalin güzel ama gerçekler başka.
kripto sohpetini sen gene bildiğin insanlar yap ama burda bile kendini anonim posizyonundan çıkarma . zaten çıkmakta istemeyeceğini düşünüyorum.
haa çok naifce kendini ben bu kişim gelen gelsin network olalım diyorsan ya daha para kazanamadın bu sistemde çok yenisin.
yada gerçekten çok cesur (arkadan çok sağlam).
benim ki nacizane şakayla karışık dikkat etmek bidiğim dediğin kişiler bile bilmediğin bir kişi olabilir.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
February 03, 2018, 01:58:04 PM

İlginç miş, Şuan tonlarca sesli görüntülü uygulama varken gerek varmı acaba böyle bir şeye.?
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 03:00:11 PM

çok riskli bence. reel hayatta kimse bitcoinle uğraştığımı ya da ne kadar param olduğunu bilmiyor. .can güvenliği riski bile var. değmez bence bu risklere.

Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 05:08:57 PM

böyle bir evde ne olur biliyomusunuz. kaybedenler kazanan adamı hep beraber taciz ederler. onun da psikolojisi bozulur. ortaya güvenlik sorunları falan çıkar. valla bu iş cinayete kadar varır yani. hiç doğru bulmuyorum.  böyle yapanlar varsa yakında haberlerini de duyarız. herkesin portföyü aynı şekilde ilerlemiyor sonuçta.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: