Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:23:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: FORUMA Onaylı Üyelik Gelsin Diyenler ?  (Read 339 times)
aliacar (OP)
Member
**

Activity: 233
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 10:22:05 AM

son zamanlarda forumdaki bilgi kirliliğinden oldukça şikayetçiyim yaş seviyesi epey düştü  ve burda gerçek yatırımcıların birşeyler yazmasını istiyorum önerim şu profillerde onay istensin mesela yaş sınırı gelsin yada borsalarda belli bir miktar btc si olanlar yazabilsin mesela coinexchange te bole bir sistem var trollbox e hesabında 0.001 btc yoksa yazamıyorsun

MOVIECOIN | THE FINTECH PLATFORM SETTING A NEW STANDARD -
▄                     - FOR ENTERTAINMENT INDUSTRY TRANSACTIONS                     ▄
FOLLOW US: TELEGRAM | FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | LINKEDIN
1715059402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715059402
Reply with quote  #2

1715059402
Report to moderator
1715059402
Hero Member
*

Ignore
1715059402
Reply with quote  #2

1715059402
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715059402
Hero Member
*

Ignore
1715059402
Reply with quote  #2

1715059402
Report to moderator
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 03, 2018, 10:27:14 AM

son zamanlarda forumdaki bilgi kirliliğinden oldukça şikayetçiyim yaş seviyesi epey düştü  ve burda gerçek yatırımcıların birşeyler yazmasını istiyorum önerim şu profillerde onay istensin mesela yaş sınırı gelsin yada borsalarda belli bir miktar btc si olanlar yazabilsin mesela coinexchange te bole bir sistem var trollbox e hesabında 0.001 btc yoksa yazamıyorsun

Kesinlikle katıldığım öneri. Bir yaş sınırlaması ve btc sınırlaması getirilmeli yeni üyelikler için. Kaliteli başlıklar pek göremiyoruz. Şurada kripto dünyasıyla ilgili konuşulmalı. Meritten sonra önemli bir adım olur forumun kalitesinin yükseltilmesi adına.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 03, 2018, 10:34:06 AM

Bitcointalk sayesinde panik satışı yapmamayı ve alttan toplamayı öğrendim neden insanları yaşına ya da parasına göre kategorilendirelimki?
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 03, 2018, 10:52:54 AM

adam piyasayı daha yeni duymuş birşeyler öğrenebilmek için burada. burada kendisini geliştirmeye öğrenmeye çalışıyor.

ben yeni duyan birisinin doğrudan bitcoin almasına bile karşıyken neden öğrenme platformuna giriş yapmak için bitcoin almasını isteyeceğim. daha borsaları bile doğru dürüst bilmezken nasıl alınır nasıl gönderilir bilmezken neden zorlayayım adamı.

yaş olarak neden sınırlandırıyorsun? bana göre 15 yaşında bir gencin yatırım yapmaya çalışması 50 yaşındaki adamdan daha değerli. bu gençler 30 yaşına geldiği zaman söz sahibi olacaklar neden daha çocukluktan pişmesinler ekonomiyi öğrenmesinler.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 03, 2018, 10:57:47 AM

çok güzel düşünülmüş. şehirlere, cinsiyete göre falan da ayırım yapalım. kadınlara pozitif ayrım olsun onlar 0.0001 göndersin  Grin

abi siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? adam öğrenmeye çalışıyor sen bir de ondan para mı isteyeceksin ha bir de soru sormak istediğinde de waves falan göndersin. soruyu cevaplayana gitsin o waves.

adam piyasayı daha yeni duymuş birşeyler öğrenebilmek için burada. burada kendisini geliştirmeye öğrenmeye çalışıyor.

ben yeni duyan birisinin doğrudan bitcoin almasına bile karşıyken neden öğrenme platformuna giriş yapmak için bitcoin almasını isteyeceğim. daha borsaları bile doğru dürüst bilmezken nasıl alınır nasıl gönderilir bilmezken neden zorlayayım adamı.

yaş olarak neden sınırlandırıyorsun? bana göre 15 yaşında bir gencin yatırım yapmaya çalışması 50 yaşındaki adamdan daha değerli. bu gençler 30 yaşına geldiği zaman söz sahibi olacaklar neden daha çocukluktan pişmesinler ekonomiyi öğrenmesinler.

hah düşündüklerim yazılmış ağzına sağlık.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 03, 2018, 11:04:54 AM

Ben şahsen katılmıyorum bu onaylı üyeliğide meselenin özü şu.
Bitcoin eylülde 4.000 usd iken forum sakindi ben o dönem üye oldum.Sonra çıkış başladı ve ipini koparan  üye oldu. Grin

Birde imza kampanyalarından 1-2 milyon usd kazanıyor diye değişik forumlarda haber yapmışlar.Forum artık çöplüğe döndü her konuda değişik yorumlar hatta biride konu açtı ya özürdilerim abuk sabuk konular açıyorum işte derece atlamak için diye adam bunuda itiraf eden oldu. Grin
Hal böyle olunca dediğin üyelik onay olsa ne olur olmasa ne olur kafa değişmedikden sonra.

Milettin anlamadığı anlayamadığı olay şu imza kampanyalarından denilen taş çatlasa sitesine göre senede en fazla 100-1.000 usd belki senede kazanırsın diyorlarda. Roll Eyes

Soru şu bu para 100-1000 usd sizi kurtarırmı amaç bumu yoksa hedef 1.milyon usd mi işte bunu ayırt eden zengin olur. Tongue

Yani sermayen yoksa zaten bu işlere girmeyin olaki gene konular var bak adam 100 TL ile btc alayımmı Angry Grin  diyor lan diyecen zaten onun 50 tl si feeeye gider diyosun adam anlamıyor.nato mermer kafa.

Peki sonuç ne sonuç şu ışığı gören geldi … Grin

Ağanın pokunun üstüne pok olmaz derler ama  her yeri pok bastı. Grin Grin

şimdide btc 8000 usd ye düştü artık herkese saplandı üstten alanların  poposunda bekliyorlar olay bu… Grin

dikkat et fazla konu açanda yok eskisi gibi yanlış yolladım falan filan niye coinler saplandı fiyatlar çıksın diye bekleniyor ve hata ile yanlış adrese gönderme bu aralar yok.Buda güzel gelişme. Grin
aliacar (OP)
Member
**

Activity: 233
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 11:09:38 AM

para gondersin denmedi zaten boyle sacma bişeymi var sadece borsa cuzdanlarında para tutuyorsa bunu göstersin 15 yaşındaki çocuk su an bankaya gidip hesap acıp havale bile yapamıyor bu cocuk gidicek binance ta poloda işlem yapıcak 20 yaşından beri yatırım yapıyorum bistte yatırımlarım var  izmirdede kuyumculuk yapıyorum ona buna sacma sapan soru sorarak bu işleri ogrenmedik bi işi ögrenmek istiyorsan ufak tefek bi yatırım yaparsın kazanırsın kaybedersin böyle başlarsın okuyan okusun bilgisini alsın ama herkes kafasına göre yazamasın turkiyenin en cok ziyaret edilen sitelerinden ekşisozlukte bile herkes yazamıyor belli bir kriter var yazar olmak için bu arada eksisozluk ziyaret sayısına gore turkiyede 12.sırada ne demek istedigimi anlatabilmişimdir umarım

MOVIECOIN | THE FINTECH PLATFORM SETTING A NEW STANDARD -
▄                     - FOR ENTERTAINMENT INDUSTRY TRANSACTIONS                     ▄
FOLLOW US: TELEGRAM | FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | LINKEDIN
albos
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 2

View Profile
February 03, 2018, 11:49:20 AM

Burda yok boyleyim yok soyleyim diyecegine hadi sen otur kaliteli icerik uret burda.. Senden gorsun millet onlar da pesine gelir.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
February 03, 2018, 12:54:07 PM

Merit sisteminden önce daha da kötüydü forum ortamı ama şu aralar biraz daha iyileşmiş durumda, onaylı üyelik sistemi gelirse çok daha kaliteli bir ortam olur dediğiniz gibi.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 03, 2018, 12:58:23 PM

Merit sisteminden önce daha da kötüydü forum ortamı ama şu aralar biraz daha iyileşmiş durumda, onaylı üyelik sistemi gelirse çok daha kaliteli bir ortam olur dediğiniz gibi.

Aynen katılıyorum.. Kaliteli ortam sunulması bizi de sevindirir.. Gerçi biz ne kadar kaliteli olursak en azından muhattap olduğumuz durumlarda konularda o denli kaliteli olur düşüncesindeyim.. Yani merit sistemine gerek kalmadan da bu iş olabilirdi.. Tabi kendi capımızda kalırdı orasida ayrı Smiley
gileri
Sr. Member

View Profile
February 03, 2018, 02:32:08 PM

para gondersin denmedi zaten boyle sacma bişeymi var sadece borsa cuzdanlarında para tutuyorsa bunu göstersin 15 yaşındaki çocuk su an bankaya gidip hesap acıp havale bile yapamıyor bu cocuk gidicek binance ta poloda işlem yapıcak 20 yaşından beri yatırım yapıyorum bistte yatırımlarım var  izmirdede kuyumculuk yapıyorum ona buna sacma sapan soru sorarak bu işleri ogrenmedik bi işi ögrenmek istiyorsan ufak tefek bi yatırım yaparsın kazanırsın kaybedersin böyle başlarsın okuyan okusun bilgisini alsın ama herkes kafasına göre yazamasın turkiyenin en cok ziyaret edilen sitelerinden ekşisozlukte bile herkes yazamıyor belli bir kriter var yazar olmak için bu arada eksisozluk ziyaret sayısına gore turkiyede 12.sırada ne demek istedigimi anlatabilmişimdir umarım

pardon ben son cümleyi yanlış idrak etmişim bulunsun yerine göndersin okumuşum. okumakta değil ardniyetli bakış açımdan dolayı öyle oldu. tekrar kusura bakma. şimdi düzeltiyorum.

bitcoin son 3 ayda şöyle bir grafik çizdi 3k - 4k - 8k - 6k - 19k- 12k ve tekrar 8 k. büyük bir uçurum bunlar çok keskin. bunun da en büyük sebebi bilgi olmadan para atan kesimden dolayıydı. her anda paniklediler. aldılar sattılar aldılar sattılar amaçsız yere. ve piyasa bir anda 2 ye 3 e katladığı için bist ten farklı olarak burada bilmeyen için ya herro ya merroydu.

bana göre bilmeden bu piyasaya para atmak sakin düşünemeyenler için büyük tuzak. o yüzden kimse piyasayı tanımadan yatırım yapmasın 100 liralık bitcoin bile almasın gerek yok. bist o şekilde değil. aldın en fazla %kaç düşüyor forex kullanmadığın müddetçe %5 artık veya düşüş borsada çok büyük ama kripto parada %5 her 5 dk da oynuyor zaten.

saçmalayanlara gelecek olursak saçmalayan var yok değil. cevap vermeyebilirsin veya önce oku diye cevap atabilirsin veya engelleyebilirsin. eğer karşıdaki mal ise hala saçmalıyorsa cevap bulamaz zaten topluluğun içinde yer bulamaz kendisine.

bu adamlar yüzünden merit sistemi geldi birçok insan üzüldü. şimdi bir de bu şekilde bir sistem olsun da bişeyler yapmak isteyen yeni girenler de mi üzülsün?

yaş sınırını da gerek yok. bazı insanların yaşından dolayı gelen mallıkları yüzünden toplu bir kesimi engellemek haksızlık olur. ignore butonu bu yüzden var. ben bakıyorum eğer konuşmaları benim kafa yapıma göre mallıksa ignore butonunu kullanıyorum. forumda o artık yok benim için.

bazı davarlar var. sağda solda anlatıyorlar forumu, abi imza kampanyası diye bişey varmış benim arkadaşımın bi arkadaşı ev almış oradan gelen parayla diyen andavalların yüzünden forum bu hale geldi zaten.
seje
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
February 03, 2018, 02:45:22 PM

para gondersin denmedi zaten boyle sacma bişeymi var sadece borsa cuzdanlarında para tutuyorsa bunu göstersin 15 yaşındaki çocuk su an bankaya gidip hesap acıp havale bile yapamıyor bu cocuk gidicek binance ta poloda işlem yapıcak 20 yaşından beri yatırım yapıyorum bistte yatırımlarım var  izmirdede kuyumculuk yapıyorum ona buna sacma sapan soru sorarak bu işleri ogrenmedik bi işi ögrenmek istiyorsan ufak tefek bi yatırım yaparsın kazanırsın kaybedersin böyle başlarsın okuyan okusun bilgisini alsın ama herkes kafasına göre yazamasın turkiyenin en cok ziyaret edilen sitelerinden ekşisozlukte bile herkes yazamıyor belli bir kriter var yazar olmak için bu arada eksisozluk ziyaret sayısına gore turkiyede 12.sırada ne demek istedigimi anlatabilmişimdir umarım

pardon ben son cümleyi yanlış idrak etmişim bulunsun yerine göndersin okumuşum. okumakta değil ardniyetli bakış açımdan dolayı öyle oldu. tekrar kusura bakma. şimdi düzeltiyorum.

bitcoin son 3 ayda şöyle bir grafik çizdi 3k - 4k - 8k - 6k - 19k- 12k ve tekrar 8 k. büyük bir uçurum bunlar çok keskin. bunun da en büyük sebebi bilgi olmadan para atan kesimden dolayıydı. her anda paniklediler. aldılar sattılar aldılar sattılar amaçsız yere. ve piyasa bir anda 2 ye 3 e katladığı için bist ten farklı olarak burada bilmeyen için ya herro ya merroydu.

bana göre bilmeden bu piyasaya para atmak sakin düşünemeyenler için büyük tuzak. o yüzden kimse piyasayı tanımadan yatırım yapmasın 100 liralık bitcoin bile almasın gerek yok. bist o şekilde değil. aldın en fazla %kaç düşüyor forex kullanmadığın müddetçe %5 artık veya düşüş borsada çok büyük ama kripto parada %5 her 5 dk da oynuyor zaten.

saçmalayanlara gelecek olursak saçmalayan var yok değil. cevap vermeyebilirsin veya önce oku diye cevap atabilirsin veya engelleyebilirsin. eğer karşıdaki mal ise hala saçmalıyorsa cevap bulamaz zaten topluluğun içinde yer bulamaz kendisine.

bu adamlar yüzünden merit sistemi geldi birçok insan üzüldü. şimdi bir de bu şekilde bir sistem olsun da bişeyler yapmak isteyen yeni girenler de mi üzülsün?

yaş sınırını da gerek yok. bazı insanların yaşından dolayı gelen mallıkları yüzünden toplu bir kesimi engellemek haksızlık olur. ignore butonu bu yüzden var. ben bakıyorum eğer konuşmaları benim kafa yapıma göre mallıksa ignore butonunu kullanıyorum. forumda o artık yok benim için.

bazı davarlar var. sağda solda anlatıyorlar forumu, abi imza kampanyası diye bişey varmış benim arkadaşımın bi arkadaşı ev almış oradan gelen parayla diyen andavalların yüzünden forum bu hale geldi zaten.

Ahahha buna sesli güldüm "andavallar " Cheesy
gileri
Sr. Member

View Profile
February 03, 2018, 03:28:00 PM

Ahahha buna sesli güldüm "andavallar " Cheesy
açılan şu başlığı da gördükten sonra arkadaşa daha çok hak vermeye başladım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2874821.0

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 03, 2018, 03:35:01 PM

16 yasinda olupta 1kdan daha az parayla baslayip(ama zamaninda) 200k civari yapan bildigim birisi vardi Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 03, 2018, 03:42:03 PM
Merited by EFS (1), mhanbostanci (1), yussuf89 (1)

Kesinlikle katılmıyorum. Geleceğimiz gençlerimiz. Keşke ben 15 yaşımdayken katılabileceğim bu tür ortamlar olsaydı. Biz zamanında ne öğrendiysek çok kısıtlı imkanlarla öğrendik. Standartın dışına çıkmak istiyorsanız tek imkanınız kütüphanelerdi. Şu anda elde olan tüm imkanlardan her yaş seviyesinde insanın faydalanabilmesi çok önemli.

Olaya hangi açıdan yaklaştığınızı da anlayabiliyorum.
Ama sabırlı olduğumuz sürece yaşlarının ötesinde davranışlar sergileyebileceklerinden eminim.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 03, 2018, 03:50:31 PM
Merited by EFS (1)

ben 15 yaşında iken kafayı gömmüş ders çalışıyordum kalan zamanımı da cafelerde geçiriyordum. 15 yaşına dönsem değiştireceğim birsürü şeyler vardır hayatımla ilgili. ne güzel ki 15 yaşında olan varsa ekonomiye, teknolojiye merak sarmış. Türkiye'de birçok kişinin daha duymadığı bilmediği bir alana merak sarmışlar. desteklenmesi gerekir. zaten saçma bir eğitim sistemi ile hayatları altüst ediliyor.
fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 04:51:27 PM

yaş sınırlamasından ziyade konu başlığı açmalar kısıtlansa o bile kurtarır şu an için. forumda birbrinden gereksiz o kadar konu varki ne gündemle alakalı ne de forumun içeriğiyle. açılan konular tutarsız. yok merit bağışı, hangi rengi neden seviyosun, kzı ayarlama taktiği falan bunlar aşırı derece de gereksiz yer kaplıyo. konu dışı evet ama bu kadar da konu dışı olmamalı.

FeBsilon
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 04:59:31 PM

Onayli uyelik faydali olur ama uye olmak cok zorlasirsa insanlarin katilimi azalir..
Neticede forum insan ve bilgi ile beslenen bir yapi..
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
February 03, 2018, 07:40:54 PM

olmaz gene aynı olaylar olur
tlcash
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
February 03, 2018, 08:09:26 PM

Saçma katılmıyorum. Pek çok şeyi burda öğrendim. İlk önce  burda öğrenilmeli sonra bu işlerle uğraşılmalı. Paraları yatır gel burda takıl olmaz öyle. Sonra benzer şart istemeyen siteler türemeye başlar. Site popüleri tersini kaybedebilir.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: