Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:03:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırım Disiplini Geliştirme  (Read 15318 times)
SRDT
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 10:03:29 PM

Bu yazıyı çerceveye koyup odanızın baş köşesine koymak lazım gerçekten bu işe giren herkesin bilmesi gerekiyor
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 20, 2018, 07:30:54 AM

yatırım Disiplini Geliştirmek gerçekten çok önemli, parasını yöneten her şeyi yönetir bunu bilirim bunu söylerim.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 20, 2018, 08:12:00 AM

Gayet bilgilendirici bir yazı olmuş ancak insanımızın pek kendi kendine öğrenmesi kısmına uyacağını zannetmiyorum. Bir deli taş atsa kuyuya bir saniye düşünmeden hemen atlıyorlar

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
April 21, 2018, 11:02:10 PM

Yatırımda bence en temel unsur sabır. Sonra ihtiyacın olmayan para ile piyasaya girmek sonra alımı dipten yapmak. Ve beklemek küçük zararlara sabretmek sonra küçük karlara da sabretmek ve doğru yerden çıkmak, doğru yer hedef fiyattan baştan hesaplanır bence.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280

View Profile
April 27, 2018, 06:44:19 PM

panik satıştan uzak durun gerisini zaten zamanla öğreneceksiniz... size gerçekten en fazla kaybettiren ne şans ne bilgi eksikliği nede başka birşey. sabırlı bir eşekilde alım satımlarınıza yön verip, düşüş ve çıkışları mantıklı değerlendirirseniz çok fazla kayıp yaşamadan güzel karlara ulaşırsınız..
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
April 27, 2018, 07:38:11 PM

Unutmayın bu piyasada bilgi güçtür. Bilgili olan kazanır.

Aslında sadece bu sektörde değil yaptığımız veya yapılabilecek tüm sektörlerde önemli olan ne yaptığını bilmektir. O yüzden bu söze kat ve kat kazanıyorum. Senin yaptığın işi yapan binlerce on binlerce insan var hatta kripto para da milyonlarca kişi var. Onların arasından sıyrılıp daha çok kazanan daha iyi olmak için bu kısa ve öz sözü hayatımızda kullanmamız gerekir.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 28, 2018, 10:24:49 AM

Ben her trade için en az kar %25 olana dek bekliyorum satmıyorum %25 olduğunda satıyorum ondan sonra % 25 düşmesini bekleyip düşünce alıyorum arada kalan karımı biriktiriyorum
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
May 21, 2018, 09:05:11 PM

Harika aciklamissiniz. Ama ilk etken tum yazinin ozeti aslinda. Celik gibi sinirlere sahip olmak bu isin ilk kurali olmali. Ne kadar duygusal hareket edilirse isler o kadar kotuye gider.
icmimar34
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile WWW
May 22, 2018, 08:46:01 AM

Kesinlikle traderin el kitabı. En son madde en iyisi doların değil btc miktarın artsın. Smiley
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
May 22, 2018, 10:08:38 AM

Cok guzel bir derleme olmus benim icin cok faydali bilgiler oldu ozellikle ilk maddede cok takiliyoruz bence duygusal davriniyoruz ve anlik kararlar veriyoruz bunu asabilirsem super olacak tabi diger maddeler de bi o kadar onemli tesekkurler..
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
May 22, 2018, 01:28:50 PM

Yatırım yaptığın coin ya da token hedeflediğin kar marjina geldiğinde satmayı bil aç gözlü olma. Zararda isen beklemeyi bil satma.

funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
May 22, 2018, 01:49:02 PM

Herkesin kendi yatırım yöntemi ve yatırım stratejisi var. Bence de en mantıklısı kar alıp çıkmak ama insaniz iste yetmiyor nedense
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
May 23, 2018, 04:40:38 AM

Teşekkürler çok faydalı olmuş. Sırayla içselleştirmek lazım. Ama duygusal davranma kısmı çok zor, buna nasıl çözüm bulunur bilmiyorum ve yapamıyorum

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
NakitCoins
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 6

NakitCoins.com ⭐ Instant Exchanger

View Profile WWW
May 23, 2018, 12:43:10 PM

Arkadaşlar merhaba,

Bu piyasada ben de sizler gibi hem kaybettim hem kazandım. Epey bir maceramız oldu. Hemen hemen her durumu yaşadım. Her gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Bu piyasada anladım ki şans faktörü olmadan bir tek şekilde kazanabilirsin. O da kendine bir disiplin geliştirip o disiplinden çıkmamak. Ben de böyle bir yatırım disiplini geliştirmeye karar verdim. Henüz listemi tamamlamadım. Bazı disiplinlerimi oluşturdum. Liste tamamlanınca tüm detaylarıyla yeni konu açıp sizinle yatırım disiplinimi paylaşacağım. Şu an bazı maddelerimi paylaşıyorum. Diğer maddelerim için sizlerden yardım istiyorum. Sizin de kendinize bir disiplin belirlediyseniz paylaşırsanız çok memnun olurum. Böylelikle tüm fikirleri toplayıp kaliteli bir yatırım disiplini oluşturmayı düşünüyorum. Sıra geldi benim bazı yatırım disiplini maddelerime Smiley

1- Duygusal davranma
2- Sayıların hiçbir önemi yok. Yüzdelik dilime göre hareket et. Örneğin 8000 sat tan aldığın bir coin 8992'lerde dolanıp tam 9000 olunca satacağım diye kendini diretme.
3- Her trade için %10 kazanç hedefle. Ancak coinde gelecek varsa %15 yaparsa %10'a stop-loss koy. %20 yaparsa %15'e stop loss koy. %50 yaparsa %40'a stop loss koy. %100 yaparsa %80'ne stop loss koy.
4- Sebepsiz HODL nidaları atma.
5- Sadece 25 tane sağlam coin üzerinde trade yap.
6- Ponzi ve scam olduğu aşikar coinlere bulaşma.
7- Piyasada kriz olmadığı sürece "hemen almalıyım-hemen satmalıyım" nidalarına girme.
8- Alış ve satış duvarlarına göre karar alma. Onlar manipülatip balinalar! Alacakları ya da satacakları yok!
9- Her ay toplam btc'nin %10'nu nu cebine koy. %10 sonrasındaki kazançlarınla btc miktarını arttır.
10- Hiçbir coin üzerinde inatçı davranma. Bırakmayı bil. Elindeki bardağı sıkma. Bırak kırılsın.
11- Çok fazla kişi, yorum vs. okuma. Birkaç güvenilir kişiyi takip et. Yeter!
12- Kendi analinizini kendin yap.
13- Yatırdığın ana parayı çıkarmaya çalış. Geri kalanıyla devam et. Tüm piyasa çökse üzülmezsin.
14- Teknik analiz kesin sonuç değil sadece hata oranını düşürür. Teknik analizi mutlak doğru asla sanma. Her türlü durumu her türlü şekle uydurursun!
15- USD'yi değil, BTC miktarını arttırmaya çalış.

Aslında epey yazdım Smiley Sizlerinde bu tür disiplinlerinizi öğrenmek isterim Smiley

Unutmayın bu piyasada bilgi güçtür. Bilgili olan kazanır.

Eğer sizi bilgilendirdeysem merit vererek üyeliğimin gelişmesinde yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle bende daha fazla kaliteli içerik üretmeyi hedefliyorum.

Ellerinize ve emeğinize sağlık...
Bizde bunların hemen hemen aynısını söylüyoruz yatırım yapmak isteyen müşterilerimize.

⚡️⚡️⚡ NakitCoins.com ⚡️ NO ACCOUNT ⚡️ INSTANT EXCHANGER ⚡ OTC ⚡⚡ ✅ BTC->XMR ✅ BTC->ZEC ✅ BTC->Bank Card ✅
- Instant CRYPTO Exchanger "Non-Custodial & Decentralized" High Privacy Guaranteed ⭐⭐⭐⭐⭐
- Crypto <-> Cash physical Exchanger Located in Istanbul / Ankara / Antalya / Izmir ⭐⭐⭐⭐⭐
ozanerrr
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
May 24, 2018, 12:01:39 PM

duygusal olmamak mümkün değil diğerlerine katılıyorum .
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 24, 2018, 03:58:41 PM

Valla çok güzel özetlemişsin hocam diyecek birşey kalmamış . Benim yaşadığım şeyleri anlatayım ne zaman twittera analizlere baksam yanılıyorum . Oradan dönmezse oradan dönerse dip naraları atılıyor ve hepsi yalan en güzel kendi bildiğin yanıla yanıla öğreneceksin
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
May 26, 2018, 10:18:02 AM

Katılıyorum bende şöyle yapıyorum:
1-En az %10 kar etmeden satma
2-En az %20 düşmeden alma
3-Sabırlı ol.
4-Balinalara yem olma (Pump yiyen bir coini pump yemeden önce alabiliyorsan al pump yedikten sonra alma)
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
May 26, 2018, 02:28:44 PM

1- Duygusal davranma
13- Yatırdığın ana parayı çıkarmaya çalış. Geri kalanıyla devam et. Tüm piyasa çökse üzülmezsin. ve
15-USD'yi değil, BTC miktarını arttırmaya çalış.

kriterleri bana göre en önemlisi ve zaten ne olursa olsun btc miktarın artıyorsa kazanç demektir.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 26, 2018, 04:32:11 PM

kripto piyasa inişleri de yükselişleri de çok hızlı doğal olarak ta kaybetme korkusu strese sokuyor düşüşlerde bahsettiğinizi yapabilmek çok büyük sabır gerektirir bence bu iş yazılan reçete den çok daha fazlası..

J-hoon (OP)
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
June 20, 2018, 07:14:26 PM

Uzun süre olmuştu bu yazıyı yazalı. Güzel yorumlar gelmiş. Teşekkür ederim teşvikleriniz için Smiley

Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: