Bitcoin Forum
June 22, 2024, 06:05:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: devlet bitcoini bitirmeye karar verirse ne yapar ?  (Read 2460 times)
clementoniiiiii
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 08, 2018, 10:45:24 AM

Dijital ortamda, internet ortamında hiçbir devlet hiçbir şeyi bitiremez. Dener sıkı önlemler büyük cezalar getirir ama bitiremez. Böyle bir girişimde Bitcoin yatırımcıları daha da sahiplenir.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
August 08, 2018, 10:51:46 AM

Devletin şu anda bitcoin'den daha büyük dertleri var. Ben devletin yerinde olsam resmi bir para birimi çıkartıp kripto paraya dönerim şu anda.

fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
August 12, 2018, 06:19:34 AM

Sorun karmaşası devam ederken devletin Bitcoin bitirme planı oluşturmasını beklemeyin. Seninde dediğin gibi dijital para üzerinden ticaret yapılmasının önünün açılması ihracatçıya teşvik verilmesi iyi olacaktır.
bergenozyavuz
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 12, 2018, 06:39:06 AM

Bizim devletimizin var daha büyük sorunları ama başka ülkelerin o kadar da yok. Yarın guatemala çıkıp yasaklasa bile piyasa etkilenir sonrasında da bir sürü ülke onu izler.
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
August 12, 2018, 11:11:03 AM

Devletin derdi bini aşmış Bitcoin ile uğraşmaz. Kripto para ticareti sayesinde ülkeye döviz kazandırıyoruz. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Eski bakanlar ponzi, balon dedi bir ara ama onlarda tarihe karıştı.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
August 19, 2018, 08:11:56 PM

Devlet dijital para borsalarına genel olarak piyasanın tamamına sermaye giriş ve çıkışına hakim olmak ister. Tamamen bitirime planı olmadığını biliyoruz. Ekonomik mücadele aracı olarak gören ülke sayısı çoğalıyor.
homeyselfstoryj
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 07:36:22 AM

bitcoinin b sini ağzına alanı fedöcü der içeri atar hapistede bi güzel bafiler
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
August 25, 2018, 09:48:42 AM

Dünya kadar derdi varken bitcoinle neden uğraşsın. Derdi olmasa da zaten bitcoinden faydalanmaya çalışırdı. Ha çok bitirmek istedi bitcoin ticaretini yasaklar üstüne bitcoin bulunduran memurları bir güzel ihraç eder burada kimse ne türk borsası kullanabilir ne de yüz yüze alışveriş yapabilir.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
August 25, 2018, 10:06:50 AM

Paramız kalır ama yatırım yapamayız çekmek istediğinizde ise yurt dışına  gidip çekeriz mesela vizesiz ülkeler

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
August 25, 2018, 12:17:55 PM

Daha önce örneğin vergi gibi konuları burada çok tartıştık, konuştuk. Devletler her krizi fırsata çevirmeye oynuyor, çatır çatır vergisini almak varken artık devletlerin bitcoini bitirmekle uğraşacağını sanmıyorum.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
August 25, 2018, 12:34:33 PM

her devlet bitcoin veya diğer kriptoparaları kendi çıkarları doğrultusunda kullanabilecekken kalkıp yasaklayabileceğine inanmıyorum. İran desen bitcoin sayesinde ambargoyu kırmaya çalışıyor, Çin rusya ticarette doların egemenliğini kırmak istiyor. Bizim gibi ülkeler için de doğrudan vergi ile ek kazanç kapısı. Neden yasaklamakla uğraşsın ki.
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 25, 2018, 12:50:35 PM

her devlet bitcoin veya diğer kriptoparaları kendi çıkarları doğrultusunda kullanabilecekken kalkıp yasaklayabileceğine inanmıyorum. İran desen bitcoin sayesinde ambargoyu kırmaya çalışıyor, Çin rusya ticarette doların egemenliğini kırmak istiyor. Bizim gibi ülkeler için de doğrudan vergi ile ek kazanç kapısı. Neden yasaklamakla uğraşsın ki.
aynen ama devlet ocak ayı gibi vergi getirmek için uğraştı ama başaramadı diye biliyorum şimdi yine o yolu yaparlarmı bilmem ve merak ediyorum bağımsız bir sisteme nasıl vergi uygulayacaklar  Huh Undecided

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
panteraforlife
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
August 27, 2018, 05:01:54 PM

Durumlar o kadar karıştı ki hangi devletin ne yapmaya çalıştığı belli değil. Birgün destekleyip başka gün kısıtlamalar getiren var, birgün tamamen karşı olduğunu açıklayan ülkeler var, diğer yanda rusya gibi her daim tam destek veren ülkeler var. Ama bence bitirmek yerine kabullenip önünü açmaları gerekiyor artık.
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 27, 2018, 06:04:58 PM

aynen ama devlet ocak ayı gibi vergi getirmek için uğraştı ama başaramadı diye biliyorum şimdi yine o yolu yaparlarmı bilmem ve merak ediyorum bağımsız bir sisteme nasıl vergi uygulayacaklar  Huh Undecided

vergi getirdiği taktirde sadece yerli borsaları kullananlar oradan çekim yapanlar vergiye tabi olabilecek. Diğerlerine hiç bir şey yapamayacaklar. Borsadan ayrılıp elden işlem yapmak daha da riskli. O vergi gelecekse bile mantıklı oranlarda gelmesi lazım ki insanlar da kabul ederek ödesin. Kaçmaya çalışmasın.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
August 27, 2018, 09:47:13 PM

bence bu devlet bitcoini bitirmeyi düşünemez çünkü bana göre hala ülkede bitcoin olayı döndüğünün farkına varamamış gibiler hiçbir icraat gelişim yok.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 29, 2018, 07:11:42 PM

Böyle bir olayın olacağını hiç düşünmüyorum. Gerçi burası Türkiye,burda herşey olabilir.Ancak devlet btc’yi bitirmez,yaparsa eğer çok sağlam vergiler getirir.Yakında nefes almak için bile vergi vereceğiz zaten...

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
August 30, 2018, 03:37:37 PM

bir coini bitirmek sadece ondan daha iyisini yaparak mümkün olur. block chain teknolojisi tamamen buna örnek. mevcut durumu sarsan devrim niteliğinde bir teknoloji.
civilengineer
Full Member

Merit: 112

View Profile
August 30, 2018, 04:13:45 PM

Devlet öyle bitcoinin veya diğer altcoinleri bitirmeye çalışacak değildir. Ha bitirmek isterse anasını bile beller. Hiç öyle internet, blockchain küresel falan yemez bıçak gibi keser.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 30, 2018, 05:09:49 PM

bitcoin erişimini tamamen bitirmek istiyorsa interneti dünya üzerinden yok etmeli. başka bir yolu yok. merkezsiz sistem. torrenti bitirebiliyorlar mı hayır. ancak fiyatına müdahale ederler, spekülasyonda o kadar. daha aşırıya gidemezler.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
vagos
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile WWW
August 30, 2018, 08:53:10 PM

Devlet ne yapacağını şaşırdı ekonomiyi mi düzeltsin kripto para yasağı mı getirsin dış borç mu bulsun enflasyonu ve faizi mi düzeltsin. Global ekonomik savaş tüm sıcaklığı ile başladı sürgit olacak.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 »  All
  Print  

Jump to: