Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:35:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Koinim Hesabınıza Giriş Yapıldı  (Read 322 times)
usdman (OP)
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
February 04, 2018, 08:39:44 AM

Koinim hesabıma giriş yapılmış , mail'e baktığımda anladım iyiki bitcoinlerimi orada tutmadım. Eskiden Bir kaç sitede daha giriş yapılmıştı şifremi değiştirdiğim halde yine yapılıyor daha önce 1 kere dolandırılmıştım yine olur diye korkuyorum ne yapmam gerek btc leri tuttuğum borsada 2FA var onun engelini aşamaz değilmi

ScreenShot: http://prntscr.com/i9vly0
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715351755
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715351755
Reply with quote  #2

1715351755
Report to moderator
1715351755
Hero Member
*

Ignore
1715351755
Reply with quote  #2

1715351755
Report to moderator
1715351755
Hero Member
*

Ignore
1715351755
Reply with quote  #2

1715351755
Report to moderator
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 04, 2018, 10:47:43 AM

Koinim hesabıma giriş yapılmış , mail'e baktığımda anladım iyiki bitcoinlerimi orada tutmadım. Eskiden Bir kaç sitede daha giriş yapılmıştı şifremi değiştirdiğim halde yine yapılıyor daha önce 1 kere dolandırılmıştım yine olur diye korkuyorum ne yapmam gerek btc leri tuttuğum borsada 2FA var onun engelini aşamaz değilmi

koinimde de 2fa yı etkinleştirmemiş miydin?
usdman (OP)
Full Member

View Profile
February 04, 2018, 11:39:12 AM

yok yine girip duruyorlar mail geliyor hep farklı ip lerden girsinler sorun yokda btc lerim şuan poloniexde o hesaba girmezler inşallah çünkü çoğu borsa ve siteye girmişler hep mail var birtek bendemi oluyor bu , herkes yaşıyormu bu sorunu ?
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 04, 2018, 11:47:36 AM

yok yine girip duruyorlar mail geliyor hep farklı ip lerden girsinler sorun yokda btc lerim şuan poloniexde o hesaba girmezler inşallah çünkü çoğu borsa ve siteye girmişler hep mail var birtek bendemi oluyor bu , herkes yaşıyormu bu sorunu ?

bana şifre yenileme talebi geliyor da hiç tanımlanmayan ipden giriş gelmedi şu zamana kadar.

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
February 04, 2018, 12:19:27 PM

Bu gece benim hesabımada giriş yapılmış. Ayınrıntılı olarak burada belirttim durumu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2684045.msg29577271#msg29577271
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
February 04, 2018, 12:28:21 PM

Benim cüzdanda bişey olmadığı için giriş yapılmıyor demekki. bunları okuduktan sonra maillerime göz attımda herhangi bir uyarı gelmemiş.

bu tip sıkıntılar koinimde artmaya başladı bu şekilde çok konu açılıyor artık.
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
February 04, 2018, 12:50:18 PM

demekki koinim i biraz kurcalamışlar.hesaolarında coin olan asıl cüzdanlarıına çeksin geriye yoksa gider.

Bitcoin
usdman (OP)
Full Member

View Profile
February 04, 2018, 07:39:17 PM

Bu gece benim hesabımada giriş yapılmış. Ayınrıntılı olarak burada belirttim durumu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2684045.msg29577271#msg29577271
Mesajına baktıktan sonra biraz daha korkmaya başladım çünkü tc kimlik girmiştim galiba , sende mesajında belirtmişsin. Hesab'a Giriş Yapan IP Yabancı ,  TC kimlikten birşey yapmaz inşallah.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 04, 2018, 08:03:34 PM

2FA aktif olan bir yere siteyle anlaşmadan yada 2FA yı kurduğun cihaza girmeden yada 2FA backup key yada QR koduna ulaşmadan giremezler ki bunları güvenli tutmaya bak.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
February 05, 2018, 04:33:08 AM

2fa doğrulama mecburi değil mi? 2fa açık iken nasıl giriş yapıyorlar. Bu sorunu senden başka yalayan yoksa bilgisayarını bir temizlenemeni öneririm.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 05, 2018, 06:22:14 AM

koinimde eğer diyor f2a ile giremezsen sms at diyor buyuk ithimalle bu yontemle yapılıyordur
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
February 05, 2018, 10:21:27 AM

Biraz hack crack dersi verelim. Grin

Arkadaş ne demiş ben o sitede 2fa açmadım.yani bunun hesaba giren kişi bunun site giriş bilgilerini biliyor ve 2fa açık olmadığı için zırt diye giriyor.Parası olsa ne yapacakları belli.
Bu diyorki benim ordaki hesap 0 yani bi cacık yok diyor ona güvendiği içinde site giriş şifresini değiştirmeyip inat edip hala buraya yazıp giriyorlar işte demiş. Grin

Bu tip olaylarda başınıza geldimi siteye gider giriş şifreni değiştirir sonra ona bağlı mail adres şifresinide değiştirir öyle denersin üstünede 2fa yı açarsın hala giriyorlarsada şu demek hack değildir o hack dedikleri olay başka bu artık adam bilgisayara backdoor kurmuş ordan giriş yapıyor bilgilerine ulaşıyor keylogger yemişsin yani trojan . Tongue

bilgisayara format attın gene herşeyi değiştirdin üstüne genede o sitede senini adına giriş varsa en son olay artık o sitenin bağlı olduğu şirkette köstebek   Huh Roll Eyes var demektir.Yani adam siteden bilgilere kolay ulaştığı için hesapları kurcalıyor.Kolay gelsin.

Not: merit falan istemez hayratına yazılmıştır. Grin
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
February 05, 2018, 10:50:47 AM

Bu bilgileri çok kişi bilir ama herkes anlatmaz biz gene anlatalım.Geçen biri konu açmıştı işte ona örnek teşkil etsin.resmi inceleyince görün şu anda benim bilgisayarda karantinada trojan yatıyor.Mesele onun yatması değil mesele senin kullandığın virüs programı.Bende 5-6 senedir essential kullanıyorum.

Öncelikle ücretsiz birde bir dosya indirirken o anda uyarı verir exe lerde hemen ama rar zipde gene indirir bazen indirirken indirmeyi kesip direkt siler ve uyarıda işte bunda trojan var backdoor derecesini falan yazar o tip  olayları merak edip açmayacan  Tongue anında silicen bu resimdeki zararsız boyutta olanlardan  yani olsada dursada zarar vermez ben arada bakıp görünce siliyorum işte bakmayı unutmuşuz  bugün bakınca gördük sizede örnek olsun diye resim aldım ve sildim.essential kötü prgoram değil her site girmeyip birde her şey indirmezsen işini görür. Cool

Kuşkulu programı açmadan sandiebox denen programı edinin onun içinden açıp test edin o programda virüs bulaşması zayıf diyorlar yani sanal bellek görevi görüyor sandiebox denen. Shocked
İşte bu tip olayları bilenler çok az değilde kimsede anlatmaz mesele orda.  Cry Undecided

ogul
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 11:18:29 AM

arkadşlar borslara girdiğiniz bilgisayarlarda farklı işlemler yapıp virüs yerseniz bütün bilgileniniz karsanların elıne gecer. bunun için iyi dikkat gerekir.
Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
February 05, 2018, 11:41:12 AM

koinim 2fa'yı unuttum deyince sms olarak giriş yapma özelliği aktif oluyor. Bir ara sim kart kopyalama işi vardı yani her türlü sıkıntı

xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
February 05, 2018, 12:51:55 PM

Arkadaş ne demiş ben o sitede 2fa açmadım.yani bunun hesaba giren kişi bunun site giriş bilgilerini biliyor ve 2fa açık olmadığı için zırt diye giriyor.Parası olsa ne yapacakları belli.
Bu diyorki benim ordaki hesap 0 yani bi cacık yok diyor ona güvendiği içinde site giriş şifresini değiştirmeyip inat edip hala buraya yazıp giriyorlar işte demiş. Grin

Bu tip olaylarda başınıza geldimi siteye gider giriş şifreni değiştirir sonra ona bağlı mail adres şifresinide değiştirir öyle denersin üstünede 2fa yı açarsın hala giriyorlarsada şu demek hack değildir o hack dedikleri olay başka bu artık adam bilgisayara backdoor kurmuş ordan giriş yapıyor bilgilerine ulaşıyor keylogger yemişsin yani trojan . Tongue
Benim anlatmak istediğim durumu tam olarak anlamamışsınız. Öncelikle bilgisayarıma virüs veya trojen bulaşmış olsa koinim hesabıma değil diğer hesaplarıma sızarlardı. Çünkü koinimdeki hesabımı ben ilk açıldığı dönemde açmıştım ve onun üzerinden kaç defa format geçmiştir(Bu bilgisayar üzerinden mi açtım onu dahi hatırlamıyorum.). Ben o hesaba açtığımdan beri hiç girmedim. Buradan sonra bruteforce devreye giriyor, 13 haneli bir şifrenin kırılma ihtimalini söylemeye gerek yok. (Her platforma özel yapmaya çalışıyorum ve şifrelerimde özel karakterler mevcut). Asıl anlatmak istediğim olaya gelicek olursak, benim hesabımın şifresi bulunmuş ve girilmiş, bakiye veya kişisel bilgi bulunmadığından büyük bir sorun yok. Fakat ben bu durumu desteğe bildirdiğimde 2FA doğrulanmadan kimse hesabınıza giremez diyor. Ben 2FA yı aktif ettiğimi hiç hatırlamıyorum ama destek bana sende "2FA var doğrulanmadan hesabınıza girilemez" derse bir şüphe oluşuyor. Bu durumda üç seçenek kalıyor;
1. Destek bölümü kullanıcısı umursamayıp kim olduğuna dahi bakmadan ve kullanıcı bilgilerini araştırmadan hep bu gibi durumlara aynı cevapları veriyor.
2. Ben 2FA aktif etmiş isem şuan bir şekilde kapatılıp benim hesabıma girilip pasif olarak kalmış.
3. Sistemlerinde arıza var ve herkeste 2FA koruması aktif gibi gösteriyor.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
February 05, 2018, 01:03:14 PM

Üstteki arkadaşı dinle.   Birde onun avatarını çok beğeniyorum .

- Hesapta  coin yoksa  "Geldikleri gibi giderler"
- Kişisel bilgisayarında linux kullan. En azından borsa sitelerine giriş yaptığın Pc de linux kullan.
Git 350 TL ye bi netbook al linux kur, kritik işlemlerini ondan hallet.

Yinede %100 güvende sayılmazsın  Wink
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
February 05, 2018, 02:42:58 PM
Last edit: February 05, 2018, 03:04:42 PM by HARDCRACKERS

Benim anlatmak istediğim durumu tam olarak anlamamışsınız. Öncelikle bilgisayarıma virüs veya trojen bulaşmış olsa koinim hesabıma değil diğer hesaplarıma sızarlardı. Çünkü koinimdeki hesabımı ben ilk açıldığı dönemde açmıştım ve onun üzerinden kaç defa format geçmiştir(Bu bilgisayar üzerinden mi açtım onu dahi hatırlamıyorum.). Ben o hesaba açtığımdan beri hiç girmedim. Buradan sonra bruteforce devreye giriyor, 13 haneli bir şifrenin kırılma ihtimalini söylemeye gerek yok. (Her platforma özel yapmaya çalışıyorum ve şifrelerimde özel karakterler mevcut). Asıl anlatmak istediğim olaya gelicek olursak, benim hesabımın şifresi bulunmuş ve girilmiş, bakiye veya kişisel bilgi bulunmadığından büyük bir sorun yok. Fakat ben bu durumu desteğe bildirdiğimde 2FA doğrulanmadan kimse hesabınıza giremez diyor. Ben 2FA yı aktif ettiğimi hiç hatırlamıyorum ama destek bana sende "2FA var doğrulanmadan hesabınıza girilemez" derse bir şüphe oluşuyor. Bu durumda üç seçenek kalıyor;
1. Destek bölümü kullanıcısı umursamayıp kim olduğuna dahi bakmadan ve kullanıcı bilgilerini araştırmadan hep bu gibi durumlara aynı cevapları veriyor.
2. Ben 2FA aktif etmiş isem şuan bir şekilde kapatılıp benim hesabıma girilip pasif olarak kalmış.
3. Sistemlerinde arıza var ve herkeste 2FA koruması aktif gibi gösteriyor.

-Uzun yazıyorumki detaylı hiç bilmeyen biraz bilgi sahibi olup tedbirini notunu alsın sonradan yandım Allah demesin.

-Kıymetli arkadaşım benim not daha çok konu açana yazıldı.Dikkat edersen 2 ci mesajda ona soruyorlar 2FA açık değilmi diye oda 3.cü  mesajda cevap vermiş yok.

-Yani işin aslı senin durumunu bilmediğim ne desem yalan olurda.Şunu bil mesele crack yada hack yapanın azimle işeyip mermeri delmesi olayı.
Yani sabırlı olan her türlü bilgiye ulaşıyor…… Huh

-Sene 2012 de uydunete geçtim wireless şifresi yanlış hatırlamıyorsam 25 hane karışık yaptım kırılma ihtimali sıfır bile değilken 6 ay sonra net hızınızda düşme var sonra bir program buldum basit o programla ara ara takip ettim ve bizim wireless sızanı bilgisayarı ekranda veriyor gördüm ve şifreyi 32 hane gene full karışık yaptık o zamandan beri gene kontrol ediyorum ve bağlanan yok.

eee şimdi bunu niye anlattın arkadaş  demişya 13 haneli karışık şifreyi kenara bırak  adam bizim 25 haneyi 6 ayda patlattı o zaman ama bu yenisi 32 haneyi gene deniyordur artık değil 100-200 senede patlatamaz benim bilgisayarlar 24 saat crack yapmakla meşgul devamlı açık o gene deniyordur  o lale kırmaya ama artık hayvan terli.Hayır 30-40 TL net parasını veremiyorsan internette işin ne  çık taksime popona vurdur  diyecem tanısam etsem ibneyi. Grin Grin

-Gelelim diğer olaya site öyle böyle bişeyler olmasa size uyarı gelmez.Ve gene üstte ne dedim orayı ayıklamışlar koinim görünen o parası olan wallete çeksin yoksa gider.Site kabul etmez birde hepsinin sözleşmesinde yazar bir nane olursa kendilerine bok sürdürmezler kabahatli müşteri olur hak bile iddia edemezsin..

O işi yapanda bendeki teknoloji yok aslında tanısam ona 15 günlük hızlandırılmış kurs verirdim. Ama 10 btc parasınıda alırdım en az ama öyle tektek denemeden hangi hesapta para varsa görüp girip iç ederdi yani… Grin oda ne yapıyor imkanı yok tek tek girip hesapları kurcalıyor para yakalarsa hemen kendine yollayacak görünen o.

Bizde deniyoruz değişik siteleri oluyormu oluyorda olmuyor işte.ama o mal gibi tektek hesaba girmeden ben direkt brute force da ayrıntıları  görüyorum kimin nesi var nesi yok.İşte bazen crack sitelerinden tanıyanlar bana mesaj atar ya bize config sat he oldu sana birde ben 500-1.000 usd ye config satacam işim yok lan zaten hesaptan kaza ile 50-100 btc çıkarsam ne olacak yani yolumu alır giderim .

ha çıkıyormu çıkıp çıkmadığı altta resimlerde ama cracklemeye devam olayın özeti.

Zannetmeyinki üstteki hesapları kurcalamadım gerek yok hedef büyük kaza ile birinde 50-100 btc yakalarsam en yüksek fee ile ışık hızında transfer nasıl yapılır onu denemeyi düşünüyorum .. Roll Eyes Grin
HARDCRACKERS
Full Member

Crypto Trader

View Profile
February 05, 2018, 03:01:50 PM

https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

isteyen denesin.sizin bilgisayarı ve wireless gösterir kaçak bağlananda zaten belli olur kendi cep ve diğer wireless ile bağlananlara isim verebilirsiniz program içinden.Program free dir ve süresiz...
xRaVeNx
Legendary
*

View Profile
February 05, 2018, 03:08:29 PM

https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

isteyen denesin.sizin bilgisayarı ve wireless gösterir kaçak bağlananda zaten belli olur kendi cep ve diğer wireless ile bağlananlara isim verebilirsiniz program içinden.Program free dir ve süresiz...

Hocam verdiğiniz programın modemlerin arayüzündeki bağlananlar listesinden farkı var mı, ekstra birşey bulabiliyor mu ?

Bu arada hocam cracking muhabbetini bende biliyorum, kısa sürelide olsa kardeşime LoL hesabı cracklemişliğim var. Gösterdiğiniz program Sentry yanlış hatırlamıyorsam. Configlerinin de pahalı olduğuna eminim.

Asıl konuya gelicek olursak tabikide bulunabilir fakat bulmak basit değil ondan kasıt söyledim, dediğim gibi beni şaşırtan destek biriminin tepkisi odu ve şüpheye düşürdü.

Not : Konu başka yerlere gitmeden toplarmak gerek.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: