Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:03:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: İSEFAM Müdürü: Kripto Paralar Hakkında Yanlış Fetva Veriliyor  (Read 409 times)
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 13, 2018, 05:03:46 AM

Öyleki yeni rapor oluşturan finansal bir kurum Endonezya'dan fitili ateşledi. olumlu anlamda yazıyorum. rapor kaç günlük bilinmez fakat bitcoindeki yükseliş ile rapor günleri uyuşuyor. nette yazılan da bu yönde. İSEFAM bu bölümü ilk defa gördüm. Tez varsa karşısında antitez olmalı. sen şunu savunuyorsun, ama benim savunduğum şu gibi raporlar.

akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
April 13, 2018, 07:07:34 AM

Kafanız iyice allak bullak oldu. Bunu  altından dolardan ne farkı var bilmiyorum fetva verecek de ne ilim ne de bilim bilgim var ama şunu isterim ki inşallah dini açından bir sorun yoktur.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 13, 2018, 09:04:50 AM

Kafanız iyice allak bullak oldu. Bunu  altından dolardan ne farkı var bilmiyorum fetva verecek de ne ilim ne de bilim bilgim var ama şunu isterim ki inşallah dini açından bir sorun yoktur.

Neden dini açıdan sorun olsun hocam. Sen ev-arsa aldığında değer kazanmıyor mu? Ya da altın alıyorsun, dolar alıyorsun. Sonuçta bir ürüne talep varsa fiyat artar, yatırım yapmanın amacı zaten budur. Bunun din ile uzaktan yakından ilgisi yok zaten (:

ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
April 13, 2018, 10:49:49 PM

Bakanın biri çıktı ve kripto paralardan kimse dolandırılmamıştır dedi ya içime bir su serpildi. Bu ve bunun gibi haberler artık geçerliliğini yitirdi. Eskiden vay be kripto paralar konuşuluyor diyorduk. Şimdi ne kadar boş konuşuluyor diyoruz.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
April 14, 2018, 12:47:01 AM

Silivriden 10 liraya arsaları topla. Kanal istanbul yapıcaz de 500 e sat. Sonra çekmeceden 10 liraya arazi topla,silivriden vazgeçtik deme gereği duymadan burada yapıcaz de millete yine kitle 500 e sonra bitcoin sebepsiz zengişlemedir diye fetva ver. Bu yobazlardan en kısa sürede kurtulmak dileğiyle.
Cafex
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
April 14, 2018, 07:37:38 AM

Dindar biriyim ancak btc hakkındaki fetvaları zerre umursamıyorum. Orta çağ'da değiliz yeni çıkan bir şeyi belki de benden daha az bilgili bir adamın yorumuna göre hareket edemem.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
April 14, 2018, 11:51:24 AM

Aferim, çok güzel açıklama yapmış. Kendisini tanırım üniversite döneminden. Bu gibi bilinçli açıklamalar yapacak insanlar lazım ülkeye. bilip bilmeden atan tutan ne yazık ki çok fazla.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 14, 2018, 12:19:34 PM

Sonunda Türkiye içinden makul bir açıklama yapan çıktı. Dini olarak bakanların büyük bir kısmı kripto para haram derken, BIST oynamaya devam ediyor. Hatta din nutukları atan bazı şahsiyetler borsada para kazanmaya çalışırken, helal harama bu kadar "sözde" özen gösterirken, kağıdını almaya çalıştıkları şirketlerden haber koparmaya çalışıyorlar. Evet herşey yasak, haram ama onların binlerce insan borsada alım satım yaparken içerden haber alıp kağıdı ona göre alıp-satmaları haram değil. Yani işlerine geldiği gibi düşünmekten, neyin ne olduğunu göremiyorlar. Bu kripto paraya atıp tutanların büyük kısmı borsa, iddaa oynamıyorsa bende birşey bilmiyorum.

Neyse ki aklı başında birisi negatif bakmadan önce ne olduğunu anlamaya ve anlatmaya çalışmış. Kendisini tebrik ediyorum. Bu gibi fikirler çoğaldıkça doğru-yanlış ayırımını daha kolay yapabilir olacağız.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
April 14, 2018, 05:41:15 PM

bu konuda o kadar çok kafa karıştıran  haberler mesajlar okuyoruz ki kimi olumlu yönde bahsederken kimisi de olumsuz yönde açıklamalar yapıyor, bu konuda kazananlar olduğu kadar riske girip kaybedenlerde var tabi şimdilik benim anladığım bir çok belirsizlik var, en güzeli araştırarak dikkatli ilerleyerek işimize bakmak...
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
April 14, 2018, 10:10:34 PM

Bunu duymak gerçekten iyi geldi. Sorgusuz sualsiz bir konuyu karalamak, dışa itmek kime fayda getirir ki? Herkes bilmediği konuyla ilgili atıp tutuyor. Açıklama da içerik de çok iyi bence. Beyefendi bilip bilmeden karşı çıkmayın diyor. Örneğin uyuşturucu finansmanı arayan projeye destek bence de doğru değil. Ama bunlar bu piyasani n %1 i bile değil. Bizim destek beklediğimiz nokta bunlar değil zaten. Iyi projeye destek, kötü projeyi elestri gerekir. Kötüden kastım içeriği kötü. Kripto paraya destek olmak, projeler üretmek finansman almak, bu paralarla ülke kalkınmamış fayda sağlama gerekli. Gercekden öyle saçma projeler öyle paralar alıyorlar ki inanamazsınız. Maalesef geç kalıyoruz. Hala haram mi diye soran var...
Sercanplayerz1
Newbie
*

Activity: 133

View Profile
April 16, 2018, 06:51:54 AM

Gürültü kirliliğinden başka birşey değil .
Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
April 17, 2018, 09:03:29 PM

Devlet eliyle kumar caiz ama crypto markette işlem yapmak haram öyle mi? Aklı başında alimler gerçeği görecektir, şüphe yok.
tuncaysanli395
Newbie
*

Activity: 135

View Profile
April 22, 2018, 10:01:45 AM

Yine dünyanın başka bir yerinde karşılaşamıcağımız bir haber daha ..
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 22, 2018, 09:53:07 PM

Bitcoin hakkında devletin bir an önce el atması gerekiyor hatta gerekirse bilgisiz kişiler tarafından verilen fetvaların da bir an önce önüne geçilmesi gerekiyor
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
April 26, 2018, 07:49:10 AM

yanlış fetva diye bir şeyin olmaması lazım. derinleme bilgi sahibi olmadan acelece bir fetva çıkartılamaz. helal helaldir, haram ise haram.

kim nasıl helale haram diyebilir veya harama helal diyebilir.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: