Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:57:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: myetherwallet adresimden coinlerim çalınmış, yardım!!!  (Read 684 times)
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 239
Merit: 1

View Profile
February 05, 2018, 11:52:26 AM

Merhaba arkadaşlar ,geçen gün myetherwallet adresime girdim elimde az miktarda olan ethtan bir kısmının  başka bir adrese gönderildiğini fark ettim nasıl yapabiliyorla anlamış değilim , bugünde 1000 adet rebl coin vardı hesabımda onu çekmişler hesaba eth göndermişler fee için o şekilde göndermişler nasıl oluyor böyle bişey anlamadım , pc kullanıyorum bugüne kadar başka hiç bir yerde mew kullanmadım ,aynı hesap bir çok kişiden eth ve bir çok coin çekmiş dikkatli olun. Resimler var onları nasıl yüklerim bilmiyorum yardımcı olursanız hepsini atarım , hem geçen günkü hemde bugün olanı
bobbyzz
Newbie
*

Activity: 99
Merit: 0

View Profile WWW
February 05, 2018, 11:57:03 AM

Merhaba arkadaşlar ,geçen gün myetherwallet adresime girdim elimde az miktarda olan ethtan bir kısmının  başka bir adrese gönderildiğini fark ettim nasıl yapabiliyorla anlamış değilim , bugünde 1000 adet rebl coin vardı hesabımda onu çekmişler hesaba eth göndermişler fee için o şekilde göndermişler nasıl oluyor böyle bişey anlamadım , pc kullanıyorum bugüne kadar başka hiç bir yerde mew kullanmadım ,aynı hesap bir çok kişiden eth ve bir çok coin çekmiş dikkatli olun. Resimler var onları nasıl yüklerim bilmiyorum yardımcı olursanız hepsini atarım , hem geçen günkü hemde bugün olanı

etherwallet kadar kalitesiz bir site ben görmedim daha zaten 1988 yılında yeni yeni yapılan siteler gibi.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123

View Profile
February 05, 2018, 12:19:02 PM

MEW'a nasıl giriş yapıyordun, kullandığın giriş yollarından dolayı mı böyle oldu merak ettim.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 05, 2018, 12:25:06 PM

private keyini hatayla vermiş olabilir misin?
private key veya JSON file ve şifre olmadan sadece senin mew adresinle cüzdanına giriş yapmaları imkansıza yakın.
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 12:32:17 PM
Last edit: February 05, 2018, 01:04:31 PM by emrah0406

https://etherscan.io/address/0xcc66ea7ef61a67df02afb18706c68a5f30b22300 coinlerin gittiği adress bu , birde başka hiç bir cihazda myethetwalleta girmedim ve başka hiç bir yerde ne file var ne de private key bundan eminim .
https://etherscan.io/address/0x52faa46ef2b180bb63558270f556284a5c8eeb5e bu da benim hesap bir 3 gün önce giden eth var bir de bugün giden rebl var hatta eth göndermişler fee için o şekilde coinleri çkmişler.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 05, 2018, 12:36:21 PM

Geçen gün eth çekildi şimdi de rebl çekildi diyorsunuz. Hocam Allah aşkına eth gittiğinde değiştirmediniz mi aynı adresi mi kullandınız?
Değiştirdiyseniz ve yine aynısı olduysa ciddi bir virüsle karşı karşıyasınız demektir. Bi temizlik yapın.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 12:43:03 PM

Geçen gün eth çekildi şimdi de rebl çekildi diyorsunuz. Hocam Allah aşkına eth gittiğinde değiştirmediniz mi aynı adresi mi kullandınız?
Değiştirdiyseniz ve yine aynısı olduysa ciddi bir virüsle karşı karşıyasınız demektir. Bi temizlik yapın.
değiştirmedim hocam değiştirmekten kastınız yeni myethwallet adresimi açmak, ben bu siteye güvenip de herhangi bir işlem yapmam ki artık , problem şu ki sadece benden gitmiyor bi sürü hesaptan bi sürü eth ve coin aynı adrese gidiyor adresi attım yukarda ,twitter adresim @crypto0406 bakarsanız resimleri de attım geçen günle bugün arasındaki farkı da anlarsınız ,bu nasıl olabiliyor onu anlamış değilim ve ne yapabilirim onu da bilmiyorum.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 05, 2018, 12:44:14 PM

airdroplara katılıyorsan normal büyük ihtimalle private keyi girdiniz hocam geçmiş olsun o cüzdandan umudu kesin
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 12:49:08 PM

airdroplara katılıyorsan normal büyük ihtimalle private keyi girdiniz hocam geçmiş olsun o cüzdandan umudu kesin
ben private keyi bugüne kadar hiç bir yerde kullanmadım normal cüzdana girerken bile kullanmam pek , airdroplarda neden private keyi vereyim ki hocam dediğinize anlam vermiş değilim.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 05, 2018, 01:08:51 PM

ben private keyi bugüne kadar hiç bir yerde kullanmadım normal cüzdana girerken bile kullanmam pek , airdroplarda neden private keyi vereyim ki hocam dediğinize anlam vermiş değilim.

private keyi vermediğine eminseniz bilgisayarınıza bir virüs taraması yapın. sonra walletı değiştirin.
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 01:11:23 PM

private keyi vermediğine eminseniz bilgisayarınıza bir virüs taraması yapın. sonra walletı değiştirin.

şuan onu yapıyorum tarama yapıyorum, ama bu myetherwallet ciddi güzenimi sarstı adresi yukarda attım bir benden gitmemiş bu hesaba bir çok hesaptan gidiyor ,buna birşey yapamıyor muyuz geri alma şansımız yok mu
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 01:22:08 PM

Phishing yemeniz olası. Çok kişinin bu şekilde coinleri çalındı.

skip60
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 253

View Profile
February 05, 2018, 01:22:59 PM

Geçmiş olsun diyeyim öncelikle ama airdroplara katılıyorsanız ve adresinizi eger etherdeltaya falan bağladıysanız belkide script ile private keyinizi çalmış olabilirler.
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 01:25:16 PM

dediğiniz tam olarak ne oluyor ve ne yapabililrim
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 05, 2018, 01:32:07 PM

Benimde basima geldikten sonra su konuyu acmistim: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2017498.0
Benim bir anlik dalginlikla kaptirdigim ETH miktari az degildi:) Ahhh o günler ahh... Keske geri getirebilsem...

Hala ETH adreslerimdeki coinlar konusunda endiseliyim; delinin biri tesadüfende olsa private keyimi girse, gitti bizim paraciklar:)
Coin ve tokenlar bir private key'e bakiyor maalesef... Gerisi bos...
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
February 05, 2018, 01:35:29 PM

Benimde basima geldikten sonra su konuyu acmistim: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2017498.0
Benim bir anlik dalginlikla kaptirdigim ETH miktari az degildi:) Ahhh o günler ahh... Keske geri getirebilsem...

Hala ETH adreslerimdeki coinlar konusunda endiseliyim; delinin biri tesadüfende olsa private keyimi girse, gitti bizim paraciklar:)

Hocam sizin eski bir kullanıcı olduğunuzu biliyorum, hesabı satın almış olmadığınızı düşünerek ve yatırım tutarınızın iyi olduğunu düşünerek neden ledger kullanmıyorsunuz diye sormak istiyorum
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 01:39:03 PM

dediğiniz tam olarak ne oluyor ve ne yapabililrim

Private keyinizi veya diğer json dosyasını myetheirwallet gibi bir siteye girdiyseniz mesela bu sitelere google üstünden de ulaşılabiliyor seo sağolsun o zaman çalınmıştır. Çok yolu var hocam o giden coinlerin üstüne de hiçbir şey yapamazsınız. En azından benim bildiğim bu yaparsanız buraya da yazın insanlar bilgilensin.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 05, 2018, 01:39:18 PM

Hocam sizin eski bir kullanıcı olduğunuzu biliyorum, hesabı satın almış olmadığınızı düşünerek ve yatırım tutarınızın iyi olduğunu düşünerek neden ledger kullanmıyorsunuz diye sormak istiyorum

Ben hala su ledger konusunda kendimi tam olarak bilgilendirmedim... Gecenlerde 3 tane Trezor aldim, birini sattim... 2si hala cekmecede duruyor...
Ledger veya Tezos kullansam; orada da coinlarim tek bir private key'ine bagli degil mi? Private key'imi sans eseri tesadüfen bile birisi yazsa, cüzdanima giremiyor mu?
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
February 05, 2018, 01:41:44 PM

Valla geçmiş olsun demekten başka yapacak birşey yok. cüzdanlarınıza girdiğiniz bilgisayarı başka hiçbir işte kullanmamanızı tavsiye ederim. Hatta evin internet ağına bile sokmayın o bilgisayarı. mümkünse bir hardware wallet alıp onu da sadece bu dediğim bilgisayarda kullanın.
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 05, 2018, 02:01:12 PM

saolun geçmil olsun dilekleriniz için öncelikle, bende tahmin ediyorum ki geri dönüşü yok giden gidiyor bir bardak su bize kalıyor ben hala olayı çözemedim ama utc adında inen dosya olmadan giriyor olması tuhaf, herkesin haberi olsun istedim dikkatli olun. birde myetherwallet ta şifre, private key değiştirebiliyor muyuz aynı adres için
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: