Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:48:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüşte günlük al-sat yapmak  (Read 653 times)
holdmycoins (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 12:33:31 PM
Last edit: February 05, 2018, 01:16:52 PM by holdmycoins

Arkadaşlar malumunuz birçok coin son 1 aydaki değerinin altına düştü. Bunlar elbetteki geri çıkacaklardır. Bazı coinler ise gün içerisinde çok hareketli sürekli iniş çıkış yapıyor. Sizlerden istediğim günlük trade konusunda tecrübesizim ve bu işi yapanların öneri, görüşlerini bekliyorum.. Yaklaşık %15-20 arası kazanabileceğim platformlar ve takip ettiğiniz coinleri belirtirseniz güzel olur. Bu yatırım yapma amaçlı istemiyorum yani sizin yazdığınız şeye tak diye atmayacağım, kendim inceleyip öyle karar veriyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
February 05, 2018, 12:46:51 PM

Bilemiyoruz korkuyoruz ama şu marsing sell short falan gibi şeyler ile millet vurdu parayı tam olarak kullanabilsem hakim olsam bende dalacağımda yapamıyoruz işte
Cafex
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 12:57:51 PM

yapılması gerekiyor bence. trende ayak uydurmak lazım.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 05, 2018, 01:02:34 PM

Trade yapabilmek için epey tecrübeli olmak gerektiği kanaatindeyim. Hatta bazen tecrübe dahi yeterli olmayabilir, çoğu kişi bu işlemi yaparken daha fazla zarar edebiliyor malesef.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
February 05, 2018, 01:21:39 PM

günlük al sat boş iş...grafikte bi yere kadar işler yok destek yok direnç yok sıkıştı çıkacak bunaldı coşacak geçin bunları  Grin çok daha güzel yöntemler var.araştırın
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 05, 2018, 01:22:45 PM

Şuanda olan piyasa koşullarında Al-Sat çok riskli bence. Terste kalma riskiniz çok yüksek. En basit'i 8000$ aldığınız BTC bir saat sonra 7000$ olabiliyor. Yada 8000$ sattığınız BTC 10000 dolar olabiliyor. Benim kendi yaklaşımım "HODL". Sular biraz daha durulsun. o zaman ne yapacağıma karar vereceğim inşaAllah.

nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
February 05, 2018, 01:46:32 PM

Tradde bazen bilgide işlemiyor malesef.Tecrübe daha doğru olur bu iş için.Ben açıkçası baya zarar ettim günlük alsatlarda o yüzden hold kısmındayım

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
Sobe038
Full Member

Activity: 252
Merit: 103

View Profile
February 05, 2018, 02:48:06 PM

trade e ayak uydurmak için tecrübe şart ayrıca zaten düşüşte kısa vadeli yatırım yapmak yani günlük al sat bildiğin kumar bence coinlerin günlük hareketlerini 1,2 ay incele grafiklerini çıkart ondan sonra başla hem ozamana kadarda piyasa normale döner
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
February 05, 2018, 03:00:28 PM

Bence şu an böyle bir şey yapmak çok riskli. Günlük al sat yaparak kazanayım derken çok daha fazla kaybetmeyin. Bu durumu tekrar gözden geçirin derim düşünenler için. Bence şu an beklemek en mantıklısı
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
February 05, 2018, 03:01:08 PM

Eğer günlük al sat yapacaksan böyle düşüş zamanlarında kesinlikle uzak dur diyorum sana. Çünkü 4 kere kazanırsın 5.'de paranın ilk halinden daha az bir para kalır elinde
HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
February 05, 2018, 03:01:13 PM

Bunu yapabilen varsa zaten sanırım zengin olur piyasanın şu durumunda bile. Gerçekten zor bir iş yani saatlerce uğraşmak gerekir ayrıca bir de kaybettiğini düşün bence boşver.

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 03:08:18 PM

düşük olacagını bılıyosan neden al sat yapıyosunki sat alma kardeş cok mantıksız bence yoksa geri aldıgında - yi yedigin an buraya bak dedıgımı oku istersen Cheesy
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
February 05, 2018, 03:33:18 PM

al-sat işleri riskli panik satış vs bolca oluyor istemsizce. ve çabucak zarar edebilirsin. o yüzden çok dikkat et. aynı şeyi bende düşünüp denedim ama birkaç kere kazanıyorsun oldu bu iş para kazanıyorum diyosun. sonra bi bakmışsın ne kazanç kalmış ortada ne yatırımının büyük kısmı.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
February 05, 2018, 03:53:20 PM

Al sat noktaları az çok belliydi, yukarı kırma ihtimalleri de vardı. Bunları değerlendirerek hafta sonu Sys ve Zen ile 3-4 kez işlem yaptım.
Bugün elim gitmiyor. 
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 05, 2018, 04:05:03 PM

bu durumda günlük al sat hiç tavsiye etmem. kar ediyorum diyende şu ortamda al sat ile biildiğinden değil şanstan 3-5 cebe atmıştır.
düşünecekseniz uzun yıllar sabredebilecekseniz al unut tarzı yaatırım yapılabilir.
son 2013 büyük çakılmasından sonra toparlanma 3 yıldan uzun sürümüştü ki bunda olacağıda garanti değil.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 05, 2018, 04:10:03 PM

abi çok tehlikeli düşüşlerde al sat yapmak. benim nacizane tavsiyem hodl da beklemeniz yönünde. hayırlısı olsun bakalım piyasa zaten kan ağlıyor şuan. birde al sat yapıp riske girmeyin derim tabi tercih sizin para sizin ne derseniz öyle yapacaksınız
frnkik
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 04:40:26 PM

Arkadaşlar malumunuz birçok coin son 1 aydaki değerinin altına düştü. Bunlar elbetteki geri çıkacaklardır. Bazı coinler ise gün içerisinde çok hareketli sürekli iniş çıkış yapıyor. Sizlerden istediğim günlük trade konusunda tecrübesizim ve bu işi yapanların öneri, görüşlerini bekliyorum.. Yaklaşık %15-20 arası kazanabileceğim platformlar ve takip ettiğiniz coinleri belirtirseniz güzel olur. Bu yatırım yapma amaçlı istemiyorum yani sizin yazdığınız şeye tak diye atmayacağım, kendim inceleyip öyle karar veriyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Gerçekten kaos piyasasında işlem yapmak günlük işlem yapmak çok riskli. Orta vade için uygun alım zemini oluşmakta, ben yapılması gereken; orta vadeli sağlam haberleri olan coin ve tokenler için uygun alım yeri kollamak ve alım yaptıktan sonrada bir müddet geriye hiç bakmamak.
Yinede vur-kaç yapmak istiyorsan prim yapacak haberler iş görebilir (misalen bugün via binance'a girdi ve %70 yapıp söndü bunun gibi)
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 05, 2018, 04:46:32 PM

Önceden yine al sat yaparak kar elde ediyordum. Ama şu son zamanlarda hiçbirşey alıp satamiyorum. Çünkü sürekli düşüşteyiz. Birşey alıyorum ben aldıktan sonra düşmeye başlıyor. Hemen satıyorum  bir daha da benim aldığım seviyeye çıkmıyor. Bu aralar çok riskli.

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 05, 2018, 04:49:24 PM

bu düşüşte kimse alsat yapamıyor çünkü sürekli düşüş olan bir zaman dilimi içindeyiz al sat yapmak için piyasa sürekli değişmeli yüksek seviyelerde

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 05, 2018, 04:52:06 PM

Bir çok arkadaşın da bahsettiği üzere şu sıralarda al sat yapmak çok riskli. Al sat ne zaman yapılabilir? Kanaatime göre btc biraz stabıl olduktan sonra hareketlerini analiz ettiğiniz coinlerin kısa orta ve uzun vade fiyatlarını da gözeterek, hatta 24 saat içerisindeki fiyat hareketlerini de gözeterek belli bir tecrübeden sonra yapılabilir. Mesela şöyle bir tecrübemi ifade edebilirim. Genellikle coinlerin sabah 4-6 arası fiyatları en düşük, akşam saatlerinde en yüksek fiyatlara ulaştığını bir iki günlük takiple tecrübe edebilirsin. Bir de uzun vadeli olarak alınabilecek bir coinde al sat yapmak her zaman daha az risk içerir.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: