Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:22:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: olası regülasyonlar sonrası ayakta kalcak koinler  (Read 379 times)
mstfprcn (OP)
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
February 05, 2018, 01:50:47 PM
Merited by Zz (1), GrinZ (1), karmenali (1)

Evet hergün okuduğumuz düzilerdce habe ve fud lar sonunda artık devletlerin kripto ekonomisine bakışını az çok kesitebiliryoruz.

İleride regülasyonlar geldiğinde, buna ayak uydurabilecek ve ayakta kalabilecek koinler hangileri sizce.

Benim tahminim ve güvendiklerim waves ve neo,

waves önce altyapısını halletti ve birçok regülasyonlara yönelik anlaşmalar imzaladı, tokenamica, deloitte, astana vs.

Neo da çin deki regülasyonlara ayak uydurarak sağlam adımlarla ilerliyor.

Görüşlerinizi merak ediyorum açıkçası, çünkü bu gelecekte kaçınılmaz bir son ve buna adapte olacak projelerde olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.
1715073764
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715073764
Reply with quote  #2

1715073764
Report to moderator
1715073764
Hero Member
*

Ignore
1715073764
Reply with quote  #2

1715073764
Report to moderator
1715073764
Hero Member
*

Ignore
1715073764
Reply with quote  #2

1715073764
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715073764
Hero Member
*

Ignore
1715073764
Reply with quote  #2

1715073764
Report to moderator
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 05, 2018, 02:09:44 PM

Oldukça güzel bir konuya değinmişsiniz tebrikler . Hemen hemen düşüncelerimiz aynı .

Waves şu an itibariyle kendini geliştirmeye devam ediyor . Ki yakın zamanda da artık beklenen artışı gösterecek . (Dex)

NEO ' nun da ICO sürecinde tamamen çinle uyumlu hale geleceği aşikar bana göre de ..

Ethereum başlı başına bir dik duruş sergileyecek ne olursa olsun ..
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
February 05, 2018, 02:17:07 PM

Ethereum başı çeker.
Neo zaten piyasanın en büyük payına sahip olan çinde yasal mevzuatı halletti diye biliyorum.
Wavesden bu saatten sonra pek bir yol olacağını sanmıyorum. Yok olmaz ama bir şey kazandırmaz. Ayakta kalır mı? Kalır.
Bitcoin malesef bir emtia olarak yine kalıcaktır. Keşke yok olsa gitsede kurtulsak diyorum. Buna sahip bir kaç zibidi yüzünden insanlar buralardan soğuyor.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 02:18:50 PM

Ethereum ve NEO bu ayakta kalıcak coinler arasında ethereumun teknolojisi, NEO'nun arkasındaki çinin desteği bu coinlerin yıkılmasını engeller
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
February 05, 2018, 02:38:53 PM
Merited by ysakay (2)

Bitcoin malesef bir emtia olarak yine kalıcaktır. Keşke yok olsa gitsede kurtulsak diyorum. Buna sahip bir kaç zibidi yüzünden insanlar buralardan soğuyor.

hay sen çok yaşa emi  Grin duygularıma tercüman bir cümle olmuş...ben eninde sonunda bitcoin tekelinden piyasanın çıkacağını düşünüyorum.belki bu aptal btc yok olmayacak ama bunun üzerinde yapılan manipülasyonlar bir süre sonra işe yaramayacak...bakın aynı örneği aptal fork olaylarında da gördük..

ilk çatallanma olayında bitcoin sert yükselirken bütün altlar kan ağladı..ama sonra bunun balon bir iş olduğu ortaya çıktı ve sonraki çatal muhabbetlerine karşı piyasa direnç gösterdi..ether gibi sağlam coinler pek fazla etkilenmedi....ilerki dönemlerde de bu aptal btc nin dalgalanması piyasayı mahvedemeyecek...öngörüsü olan araştıran okuyan adam kazanacak..ölücü sitelerden ve sözlüklerden gelen bazı ergen tayfası ile "sizin yüzünüzden piyasada ekran kartı kalmadı" diyen koyunlar her zaman ağlamaya mahkum  Grin

az önce şöyle bi haber okudum
(şimdi aptal btc istediği kadar düşsün...su akıp yolunu bulacak )

https://siberekonomi.com/qtum-dunyanin-ilk-blockchain-uydusunu-firlatti/#

paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
February 05, 2018, 02:59:57 PM

Neo'nun piyasaya tutunması allahın emri zaten. Neo tabanlı projeler fena yükseliyor, ethereumdan sonra neoyla beraber piyasaya bir renk geldi. Bende neoyu destekliyorum bu yüzden
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
February 05, 2018, 03:03:28 PM

Ethereum
NEO
EOS
bu üç coin en güvendiklerim
Özellikle dikkatimi çekiyor eos konuşulmuyor pek ama neo gibi bir proje ve çok güvenilir bi araştırmanızı öneririm.
zhrsltn
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 03:05:56 PM

regülasyonlar cok sıkmayacaktır bence aksine güven getirecektir medya algısı yüzünden yiyoruz şuan o kadar eksiyi ve acemilerin korkuları yüzünden korkulcak birşey olmadı olmayacakk..
Sertii
Newbie
*

Activity: 83
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 05:50:12 PM

Bu arada bloomberght yayınlarında da btc aleyhine bir kasıt var kesin.. Bugün resmen oh 7.500 dolar olmuş hadi gemiş olsun anlamına gelen şeyler söylendi. Yorumcu Gökhan Şen'in fikirleri ortada.. her çıkan biz demedik mi diyor, finans sektörü bu işi sevmedi, açık-net..
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 05, 2018, 06:03:51 PM

Kripto piyasasının teknik boyutunu fazlaca bilmesem de bir ekonomist olarak finansman boyutu benim ilgimi çekiyor. Dürüst davranan ve somut çıktılar üreten projelerin sayılarının artması eminim ki ülkelerin bu piyasaya olan bakış açılarını çok daha olumlu şekilde değiştirecektir. Bu da bu türden projelerin yerelden globale doğru genişlemesi sonucunu doğuracak ve sanırım sağlıklı olanı da bu.
Baneful3458
Member
**

Activity: 370

View Profile
February 05, 2018, 06:09:51 PM

ETH ve NEO 2 yila kalmadan 1 ve 2 numarayi alicaktir..
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 05, 2018, 06:57:13 PM

bitcoin çok fazla değer kaybetti ama waves diger coinlere oranla çok fazla bir kayıp yaşamadı.bitcoin çok fazla değer kazandı oncak waves diğer coinlere oranla çok fazla bir değer kazanmadı. waves stabil, waves bu piyasada uzun vadede ayakta kalır  Wink

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
February 05, 2018, 07:59:15 PM
Merited by mstfprcn (1)

Güzel bir konu başlığı, insanlar bu devran hep böyle dönecek sanıyor. Devletlerin uyum çalışmaları sonuçlandığında scam coinlerin veya regülasyona ayak uyduramayanların çok büyük sıkıntılar çekeceğini düşünüyorum. Regülasyonda en önemli 2 konu : 1-borsalar 2-ico
borsalar zaten uzun bir süre önce yatırımcılarından bilgiler toplamaya başladı. devletlerin para çıkışını kontrol etmekten başka şansı yok. bu yüzden kurallar dayatılacak.
-Para çıkışı veya deposit almayan borsalarda zamanla yok olabilir, ellerinden tetheri alırsalar işte o zaman herşey düzelecek. bittrex yavaş yavaş kendi usd gatewayini hazırlıyor. bir iki borsa daha bunu takip ederse, arbitraj fırsatı kalmıyacak tetherden kurtulacaz. ama insanlar hala tetherin ne olduğunu bilmiyor ne yazık ki.

- İco ile yasal zeminde projelerini gerçekleştirmek isteyenlerede aynı şekilde kurallar getirilecek. Yukarıda bahsettiğim regüle edilecek borsalarda ico tokenlarını buna göre ekleyecektir. yani regüle edilmeyen proje tokenları hem borsalarda listelenme sorunu yaşayacak hem de yatırım konusunda insanların güvenini kaybedecek. bu konuda da çalışmalar başlamıştı zaten.

Şu ana kadar regülasyonu şart olarak görüp ona göre en fazla efor sarfeden waves. eth şirket olarak regülasyonu kendi coini için yapacaktır tokenlar için bir adım atmaz. yanlış hatırlamıyorsam regülasyon için waves ile aynı şekilde deloitte ile yakın ilişki içindeler. diğer coinlerin bir kısmının regülasyonu kabul etmeyeceğini, bir kısmının ise kendi çabaları ile bir şekilde aşacağını düşünüyorum. Token bazında projeler içinde de gelecek vaat eden belli başlı tokenlar bunu yapmaya başladı, uzun vadede uyum sağlayacaklarını düşünüyorum. Sirin, ins vb. en son hatırladıklarım.

Regülasyon süreci çok uzun bir süreç, her ülkeyi aynı anda tatmin etmek zor. Her biri kendi çıkarlarına göre hareket edecektir. Genel çerçevede şimdilik dediğim gibi en önemli 2 araç düzenlemeye alınacak.

Gözünüz kulağınız bu düzenlemerde olsun.
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
February 05, 2018, 08:06:14 PM

dostlar eth,ltc,neo,eos gibi tabanı sağlam coinleri herkes söylemiş. bunlar bence de btc nın yerini alabilir. Ancak süpriz bir yorumda kimse bulunmamış.ben ileriki dönemde via ve mona coinin ciddi atağa geçeceğini düşünüyorum.şuan hakkettikleri yerde değiller bence. Ama bu işleri çok uzun süredir yapmıyorum kimse yatırım tavsiyesi olarak algılamasın.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
February 05, 2018, 08:19:56 PM

Sanırım birçok kişinin ortak kanısı ethereum ve Neo. Ben de bunların çok sağlam olduğunu düşünmekteyim. Bunlara ilave olarak btc, ltc ve dash geleceği parlak olacaktir. Son olarak hiç sevmesem de bu piyasada yasal mevzuata en uygun ve merkeziyetçi yapısıyla ripple ında varligina devam edeceğine ama değer olarak çok yüksek meblaglara ulaşamayacağını ongormekteyim.

Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 05, 2018, 08:37:48 PM

Ethereum ve Binance Coin ayakta kalır.

If you like it, you can give Merit!
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
February 05, 2018, 10:24:12 PM

oncelikle etherum tabiki cunku ethersiz bir piyasa olamaz artik. sonrasinda size katiliyorum waves ve neo konusunda... zcash ve monero yu da ekledik mi guven listesinin tamamlanmis olacagini dusunuyorum.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
February 05, 2018, 10:36:26 PM

bence bu coinler eth,icx,neo ve qtum.bunlar sadece ilk aklıma gelenler yoksa daha fazlası eklenebilir

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 05, 2018, 11:06:40 PM

Kalacak coinler belli : bitcoin, digibyte, unify
Kalacak zincirler belli : waves, Ethereum, qtum, neo, bitshares, nxt, igniss, ardor
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
February 06, 2018, 11:30:23 AM

Kalacak coinler belli : bitcoin, digibyte, unify
Kalacak zincirler belli : waves, Ethereum, qtum, neo, bitshares, nxt, igniss, ardor

Listen çok kısa ve bazıları bana göre olmamalı.
Waves varken nxt=ardor a gerek kalmaz veya tam tersi. Bitshares yıllardır var umduğunu bulamayanlardan o da. olmasına gerek yok. Bunların yerine yeni teknolojileri ve projeleri eklemek daha mantıklı. ubiq, stratis, cardano ... 
coinlerde de iyice kısıtlamaya gitmişsiniz sanki , litecoin, monero Smiley
Bu işin şakasıydı ummadık taş baş yarar. Çok fazla değişken var yarını kestirmek bile zor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: