Bitcoin Forum
May 31, 2024, 03:14:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yatırımım %50 eridi !  (Read 593 times)
emregursoz (OP)
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 06:41:59 PM

Arkadaşlar  Yatırımım %50 zararda şuan  ve btc hala düşüyor ?

sizce kalan btc yi satmalımıyım yoksa hodl mı ? 

Panikledim , Karasız kaldım     Desteğinizi Rica ediyorum
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
February 05, 2018, 06:48:12 PM

Sanırım herkes aynı durumda. 42 binde sabır dedim 35 de sabır dedim bugün 27 bin civarında. Zararına bağlı bir durum bu. Sanırım bir çoğumuz senin gibi aynı durumdayız. Sınırdayız ve kafamız karışık.

Kimse şu an tavsiye verecek durumda değil gibi. Bu fiyatlar 1 ay devam ederse rig satışları patlar... Sad(((

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

biresnaf
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
February 05, 2018, 07:21:39 PM

İşte burada sürekli heryerde karşımıza çıkan ( Aman ha , ne olursa olsun sizi üzmeyecek bir para ile girin - Size kısa vadede lazım olmayacak bir para ile girin vb ) söylemler devreye giriyor.
Normal şartlarda tüm yatırımımızın bile (usd-euro-TL-Hisse senedi - altın vb) tek bir enstrümana bağlanması risk içeriyorken ve sepet yapmak çok daha iyi iken , bir kişi varsayalım ki kenarda köşesinde dişinden tırnağından arttırdığı 15 K TL ile bu işe girerse tabiki panik satış ve ciddi zarar satışı kaçınılmaz olur.
Ancak aynı kişi şayet coine parasının max.%10'u ile girseydi şuanda psikolojik açıdan ve maddi açıdan daha az zarar görecekti.

Sizi anlıyorum.Umarım en kısa sürede zararınızı çıkarır keyifle devam edebilirsiniz.
Bu arada aynı gemideyiz..
Benimde şuanda mevcut coin yatırımım %47 erimiş durumda.
Ancak mevcut varlığımın %7'sini geçmeyecek şekilde girmiştim.
O yüzden para tamamen sıfırlanıp bu işler yeryüzünden silinmeden de satmam isterse 10 sene sürsün.
Aksine bugün ciddi bir destek alımı yaptım maliyetlerimi epey bir aşağıya çekti..

Herkese başarılar , sabırlar..
designersinan
Jr. Member
*

Activity: 91
Merit: 1

View Profile WWW
February 05, 2018, 09:43:46 PM

sistemin geleceğine inanıyorsanız zaten satmazsınız. Ben sisteme inandığım için uzun vadeli aldım attım kenara benimde belki %65 zararım var fakat uzun vadeci olduğumdan bekliyorum. ha üzülmüyor muyum üzülüyorum resmen psikolojimi yönetmeye çalışıyorum fakat haberleri okumaktan başka şimdilik başka bir şey yapmıyorum.

STASH: EASY INSTANT PRIVATE
PRE-SALE 24/09/2017
electronic981
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile WWW
February 05, 2018, 10:32:06 PM

Çıkıp çıkmama kararı senin inisiyatifine kalmış. Şimdiye kadar çıkmadıysan satma kararı vermen zor olur. Sende zaten düşeceği kadar düşmüş sonu nereye varacak diyenlerdensin.
nemruth
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
February 05, 2018, 10:34:29 PM

şu anki 7100 lere gelen çıkış dead cat bouncegibi gözüküyor ama dikkat..
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
February 05, 2018, 10:57:48 PM

ondan sonra da gelip ytd diyerek vebalden kurtulunmuyor diye başlık açılıyor hacı ben yazarken piyasanın tesine dönebilme ihtimali varken nasıl al sat tavsiyesi verilirki sebepsiz bir hareket yapıyor piyasa.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
February 06, 2018, 01:19:44 AM

Hayır birader ne cıkması beklee duzeltme yapacakdır elbet ha bıraz bekletır ama btc hep boyle her sene boyle olaylar oluyor sakin ol Cheesy
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
February 06, 2018, 07:12:03 AM

sakin olacacak bir durum yok, bütçeni kontrol et kısa vadede ihtiyacın olacak likidi ayır riske ettiğin miktarsa monitörü kapatabilirsin Smiley
2014 de de benzer durumda 1k usd üzerinden btc satın alanların tekrar 1k usd seviyelerini görmesi 3 yıl sürdü. arkana bakmak önündeki engelleri görmekten her zaman daha kolaydır. risk durumunu gözden geçirip ona göre hamle yap.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 06, 2018, 07:24:04 AM

Borcunuz yoksa bekleyebiliyorsanız endişenmemeye çalışın. Arkadaş yazmış hepimizin aynı gemide olduğumuzu söylemiş çokta yerinde bir söz, piyasa ayakta kalmaya devam ettiği sürece biz de ayakta kalırız piyasadan çıktığın an oyunu kaybetmiş olursun. Yatırımın aslında erimedi kaç coin veya kaç token satın aldıysan hepsi duruyor, nasıl ki yükseldiğinde karım var diyerek çıkış yapmadın şu an için zararım var diyerek hiç çıkış yapılmaz. Kar ve zarar da olman için nakite dönmen gerekiyor.

Bu piyasayı anlayın artık ve kısa dönem için bakmaktan vazgeçin ne iddaa oynuyorsunuz ne de yaptığınız yatırım bir ponzi değil. Durumu felaket olarak görmek yerine analiz yapmaya çalışın. Yaklaşık 10 senedir yürüyen bir sistemin parçası oldunuz.

Tek emin olduğum şey bekleyenin kolay kolay kayıp etmeyeceği hatta kaybetmek çok zor ama hangi coin'de beklediğiniz de önemli. Altı sağlam olmayan coin, token aldıysanız uzun süre beklemeniz gerekibilir ya da çıkış yapmanız gerekir. Sadece fiyat düşürken zararda olduğunu düşünerek satmayın piyasa kendisine çeki düzen veriyor ve vermesi gerekiyordu. Herkes uçacak kaçacak yeni rekor göreceğiz derken söyledik balon var patlar dedik sanki bitcoin'i onlar icat etmişte biz laf atıyormuşuz gibi her eleştiri yapana karşı sert bir duruş sergilendi. Dediğim gibi ayakta kaldığı sürece korkmayın sadece bekleyin. Nakit ihtiyacınız olursa ihtiyacınız kadarını satın.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 06, 2018, 08:32:03 AM

Sabretmek oldukça zor dostum ama nakite ihtiyacın yoksa beklet derim. Şu an için satış yapmak çok mantıksız bence.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
February 06, 2018, 08:32:41 AM

Krei cekip borcla almadıysanız beklemenizi tavsiye ederim. Coinler elinizde oldugu surece kaybetmiş sayılmazsınız
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 06, 2018, 08:43:19 AM

En azından hazirana kadar toplamaya başlarsa sonrasında beklemek daha kolay olacak.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 06, 2018, 11:31:20 AM

Hala toparlar diye hayal ediyoruz ama olmuyor . Düşmeye devam ediyor niçin düşüyor ne zaman bitecek . Bu kadar kısa sürede bu kadar düşmesi o kadar korkunc bir rakam ki ne yapılır emin değilim .

Ben hala bekleme düşüncesindeyim . Bundaki en büyük etken kaybedeceğim para o kadar çok etkileyecek bir para değil .
emregursoz (OP)
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
February 06, 2018, 12:25:24 PM

Hala toparlar diye hayal ediyoruz ama olmuyor . Düşmeye devam ediyor niçin düşüyor ne zaman bitecek . Bu kadar kısa sürede bu kadar düşmesi o kadar korkunc bir rakam ki ne yapılır emin değilim .

Ben hala bekleme düşüncesindeyim . Bundaki en büyük etken kaybedeceğim para o kadar çok etkileyecek bir para değil .

sabretmemizde fayda var diyorum hodl
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
February 07, 2018, 06:37:46 AM

Btc her dönem için öldü, bitti, balon patladı, buhar oldu, gibi şeyler hep kullanıldı bence bu fiyatlar alım fırsatları.
Bir söz vardır; Herkes alıyorsa SAT, Herkes satıyorsa AL. Ben bu seviyelerden biraz alım yaptım hazırana kadar beklemeyi düşünüyorum.
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 07, 2018, 08:45:41 AM

bence paraya ihtiyacın yoksa şimdi satman mantıklı olmaz.ben olsam beklerdim çünkü tekrar yükselecektir. en kötü daha az zararla satabilirsin.
CoinErdem
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
February 07, 2018, 10:16:45 AM

Seni üzecek, hayatını etkileyecek bir miktarı kredi ile falan almadıysan bekle haziran ayında toparlayacaktır.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
February 08, 2018, 10:46:01 PM

Bu piyasada zararıma satış yapmak akılsızlıktan başka bir şey değildir, siz zararına sattıkça o adamlar size panik yaptırmaya ve ellerinizdekileri almaya devam edecek
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
February 08, 2018, 11:48:16 PM

Panik yapmadan sabırla beklemen lazım. Bu işin sırrı orda seninde dediğin gibi hodl yapmaya devam. Güzel günler yakın bence. Yapmış olduğun zarar yakın da kara dönüşecektir.

[/center]
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: