Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:49:06 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Bundan sonra Türk insanının btc 'ye bakış açısı ne olur ?  (Read 1226 times)
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
March 18, 2018, 11:47:55 PM

Son darbeyi çiftlikbank'tan yediler sonuçta btcde sanal bir varlık.Bizim milletimiz teknolojiye önyargılı.Teknolojiyi faceye instagrama girmekten ibaret sanan bir kesimiz.Hala görmediğim paraya yatırım yapmam diyen büyük bir kesim olduğu müddetçe btcye bakışımız pek iç açıcı değil.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
March 19, 2018, 04:45:05 AM

G 20 Finansal İstikrar Kurulu'ndan yapılan açıklamada; "Daha geniş kullanım ve daha fazla birbirine bağlılık, davranışlarda maddi iyileştirmeler, pazar btünlüğü ve siber esneklik olmadan meydana gelirse, güven etkileriyle finansal riskleri oluşturabilir. Bu yüzden risklerin oluşmaması için FSB tarafından daha iyi izlenmeye devam edilecektir" denildi. Buna binaen de artışlar başlayacaktır diye düşünüyorum…
mastermobile
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
March 19, 2018, 12:04:56 PM

Çiftlikbank insanların kafasını karıştırdı. Bilen bilmeyen herkes bir yorum getiriyor. BTC veya kripto paralar asla sürekli kazanç vadetmez. Vadedemez de... Ancak bir yatırım aracı olarak görülür ve riskleri göz önünde bulundurularak işlem yapılır.

Evet, milletçe teknolojiye karşı ön yargılarımız var. Ön yargılarımız da tamamen kulaktan kulağa yayılan, temelsiz ve kaynaksız bilgilerden oluşmakta. Araştırmama huyumuz var maalesef. Uzun bir süre bakış açılarının değişeceğini zannetmiyorum.
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
March 19, 2018, 05:02:54 PM

Bizim insanımız maalesef araştırmadan körü körüne çiftlikbank gibi yatırımlara yöneliyor. Hele birde düzenli para gelmeye başladıysa vayki vay... bu çiftlik bankın bi yerde bu hale geleceği belliydi.. görmemek aptallık olurdu.. ama bitcoin yatırımcısının ben biraz daha birikimli olduğunu düşünüyorum. Teknolojiye yakınlıkları daha fazla kesinlikle. dolayısıyla çiftlikbank ın bitcoin yatırıcımsını, hali hazırda içerisinde olanları, çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum kesinlikle. 1 koyayım 2 alayım mantığı ile giren bitcoin yatırımcısına güvensizlik yaratır sadece ki bence bu tarz yatırımcılar da panik alım ve satım yaptıkları için genelde girmemeleri daha iyi bence:) herkesin hakkında hayırlısı...

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
omermetinyurt
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
March 19, 2018, 08:48:54 PM

Çağımız teknoloji çağı ve bitcoin gibi birşey lazımdı bundan 10-15 sene sonra bitcoin hayatımızda hergün duyduğumuz bir madem olacaktır
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
March 19, 2018, 08:50:59 PM

Standart. Yukselirse yatirim, duserse balon.

Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 19, 2018, 08:59:58 PM

Standart. Yukselirse yatirim, duserse balon.
Aynen hocam basit bir mantık. Fazla düşünmeden kolaya kaçmak. Gerisi beni ilgilendirmez. Lakin bitcoin bilmiyorum ama şu son Sabancı koç ortaklığından birşey çıkabilir ve halk destek verir gibi geliyor bana
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 19, 2018, 09:18:01 PM

Buradaki herkes geleceğin teknolojisi para birimi vs olarak bahsediyor ama disariki herkes de abi en fazla 3 yıllık ömrü kaldı. Buna mi yatırım yapılır vs diyorlar. O yüzden pozitif bir bakış olmaz
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
March 20, 2018, 12:29:23 PM

Çiftlik bank olayı bence çok reklam edildi televizyonda gazetede crypto ile daha tanışmamış insanlara kötü bir reklam oldu. Milletimiz zaten böyle şeylere hep geç kalır girmek için,zaman geçiyor sayımız hala çok çok az.
kickkers321
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

View Profile
March 20, 2018, 07:15:56 PM

içerisinde olan için herşey çok geç gibi görünsede gerçekten çok azınlığız sağlam durmayı başaranlar ileride çok büyük kazanç sağlayacaklar emin olun...
bulson (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 21, 2018, 04:27:33 AM

Tahmin ettiğim olucak olan bir zamanlar basın ile nasıl ki herkes uçucak diye girdi, şimdi düşüşle battık gidiyoruz diye çıkıyorsa yarın tekrar bu basın yoluyla yapıalcak olumlu haberler neticesinde (biraz çekinikte olsa) tekrar piyasaya kolayca girebileceklerini düşünüyorum.

Aslında dolandırılmayı seven bir milletiz Ciftlikbank ta dolandırılannların 500 tl gönderin parayı kurtaralım diyene 500 tl gönderip tekrar dolandırıldığını düşündüğümüzde haberlere yada sağda solda duyduğuna gore hareket etmesi öngörülebilir.Yani dediginiz gibi fiyatlar yükselişe geçtiğinde yada yükseldiğinde duyacağı bu yükselişle bak batmamış geçici düşüş müş tekrar alayım şeklinde düşünüp tekrar gireceklerdir.😀
chepterone
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
March 21, 2018, 10:18:21 AM

bitcoin ve alt coinde yaşanan bu düşüşler çiftlik bank mağdurlarına çok benzer. yakında bizlerde paramızdan olabiliriz. birisi sorsa neden bu sisteme girdiniz diye, cevap bile aynı bu kadar insan aptal olamaz ya bende bundan dolayı girdim.
umarım yanılıyorumdur bitcoin yine 20 bin dolar seviyelerini görür yoksa zarar büyük Sad
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 22, 2018, 02:39:08 PM

bence çok değişiklik olmaz çünkü düşüş sonrası gördükleri araştırıp öğrendikleri bir şeyler oldu. hep böyleymiş yahu bu zaten dedi bir çok insan. o yüzden biraz azalma durulma var gibi gözükse de bu piyasaya girmek isteyen çok kişi var.
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
March 22, 2018, 02:46:53 PM

bitcoin ve alt coinde yaşanan bu düşüşler çiftlik bank mağdurlarına çok benzer. yakında bizlerde paramızdan olabiliriz. birisi sorsa neden bu sisteme girdiniz diye, cevap bile aynı bu kadar insan aptal olamaz ya bende bundan dolayı girdim.
umarım yanılıyorumdur bitcoin yine 20 bin dolar seviyelerini görür yoksa zarar büyük Sad

Yapı - sistem tamamen farklı kriptop paralarla çiftlikbankın uzaktan yakından alakası yok hocam. Çiftlikbank tarzı sistemler referans yapısıyla daha çok kişi getirmeyi planlar ve sonu hep aynı biter kripto paralarda ise durum daha farklı referans olayı yok (borsalar bu tarz referans sistemleri getirerek kendi kitlesini arttırmaya çalışıyor bu farklı bir konu). Kripto paraların hedefi daha basit zamanında paypalın aldığı rolü kapmak ve rolünü büyütmek üzerine ve sistem olarakta gayet başarılı.Waves ve Ethereum un kontrat olaylarına hiç girmiyorum ee ico larda var, bazı coin ve tokenlar scam olabilir onu hariç tutuyorum ve ben kripto piyasasının çökeceğini sanmıyorum.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 22, 2018, 04:42:30 PM

Bundan sonrası diye bir şey yoktur bitcoin başkasının parasını yeme düzeneğidir. Burada bulunan herkes para kazanma peşinde mi? Hem para kazanmak istiyoruz ve kat kat fazlasını kazanarak zengin olmak istiyoruz. When lambo gifleri paylaşılıyor. Sen satıp çıkış yapacaksın son giren adama iteleyeceksin nedir yani bunun adı siz kendiniz inanıyor musunuz. Birisi üretmiş cebine de koymuş kim olduğu bile meşhul ondan sonra balinalar falan almış yüklü sonra borsalar yüklenmiş çalan çırpanlar hack yapanlar yüklenmiş en son birisi gelecek 10k dan sanal olan karşılığı gerçekte olmayan bir şey alacak.

Örnek vereyim anlamazsınız ama yine de zorlayayım, waves alt yapısında token üreteyim 100m adet kimseden de öyle 30 milyon dolar falan toplamam 1 waves karşılığında üretirsin airdrop yaparsın kullanırız. Ne diyeceksiniz scam cebimi doldurmaya çalışıyorum. Bitcoin nedir de 10.000 dolar versin alsın, ne diye verip alıyorlar onlarda zengin olmak istiyor. Kullanım alanları var mı yok peki her duyan giren zengin olmak için giriyorsa ponziden ne farkı olacak. Sen demişsin ki bundan sonra bakış açısı nasıl olacak sorman bile hata kimse kullanmak için duyarak gelmedi herkes medya da gördü reklam da gördü çevreden internetten bitcoin uçtu kaçtı diye gördü geldi yatırım yaptı ne için yatırım yaptılar kazanmak için peki ne oldu kaybettiler daha ne öğrenmek istiyorsun.

Bitcoin candır babadır altındır geçin kandırmaca sözleri neymiş çoğalmazmış gördük forkları bu forklar olmasaydı bu kadar yorulmazdı piyasa. Örnekte verdim ben coin yapabiliyorum token yapabiliyorum 1 dolara sabitlenmiş veya 1 grama sabitlenmiş coin kullanmak yerine neden insanlar gelecekte bitcoin kullansınlar. Adamda var 1 milyon adet sen 1 tane alamıyorsun. Bir ICO yapıyorlar onlarca milyon dolar topluyorlar hani ne yaptılar dünyayı mı kurtardılar hangi teknolojiye katkıları oldu ha bire kalpazanlar gibi kopya basıyorlar. Eğer bitcoin tek olsaydı altcoin ler olmasaydı her şey daha mantıklı olurdu. Deli gibi elektrik tüketiliyor bunları yazanlar haber olanlarda yoğun eleştirilere maruz kalıyor yalan mı kardeşim ne diye küresel ısınmaya katkı sağlanmakta.

Hepiniz burada parası için varsınız bugüne kadar hangi siteden ne aldınız söyleyin. Keriz silkeleme diye bir şey var değil mi bu söz tek başına yeter. Eleştirilerim bunlar karalama yapmıyorum olumlu yönlerini yok saymıyorum fakat kimse masal anlatmasın bitcoin fiyatı sabit olsaydı hiç biriniz burada olmazdınız. Kim neden uğraşır çilesini çeker. Kripto para diye yıllarca yedirdiler millete ben ilk günden beri hiç para kelimesini kullanmadım sonra herkes G20 den çıkacak açıklamalara odaklandı ne oldu piyasa bir aşağı bir yukarı deli gibi borsacı oldu herkes. Daha önceden borsalar mı yoktu nedir bu açlığınız. Borsaya girsin 5x 10x yapsın vur kaç yapayım herkes bunun peşinde değil mi ne teknoloji diyerek kandırıyorsunuz.

Aklıma geldi mesela yine bir örnek waves projesi kardeşim sen bu mereti kullanabiliyorsun ödeme yapabiliyorsun güvenilir Türk lirası ile direkt alabiliyorsun ama nedir herkes zengin olma peşinde bu yüzden fiyatı artmadığı için tutturmuşlar bir karalama gidiyor. Basit bir örnekti başka örneklerim de var. Yani kullanmıyorsun kullanmıyoruz millette eşek değil ya bu kadar oyunun döndüğü ortama gelecek uğraşacak öğrenecek binlerce dolardan sanal bir şey alacak. Bitcoin transfer et yarım saat bekle hangi bakış açısından bahsediyorsunuz. Bitcoin güncellendi mi hayır 1 milyar kişi btc kullansa ne olacak. Zaten artık kimse girmiyor bu yüzden piyasa tıkandı. Tether'i icat ettiler düştüğünü gören tether alıyor sonra bitcoin al at cebe paraları. Paradan para kazanılmaz para kullanmak içindir.

Emin olun her yeni tanışan birey yatırımcı olarak girecek böyle bir sistem işlemez. Çiftlik bank arkadaşım para yatırmış az da olsa kazanmış hiç eleştirmiyor hatta baskı yaratılarak sistemi patlattılar sonunda diyor. Yani nedir kazanıyorsan iyi kazanamadıysan kötü. Zarar eden dili yananlara sen şimdi git bitcoin iyidir teknolojiktir diye anlatmaya başla. Bitcoin altınmış yalana bak gümüş bile olamaz bakır bile olamaz. Para kazanıyor muyum kimisine göre az kimine göre çok ama gerçekleri neden yazmayacağım ne olur bunları görenler yatırım yapmaz bende aç mı kalırım. Teknoloji denilen şey zaten bizlerin parasını tüketmek içindir yoksa dünya çok daha yaşanacak halde olurdu. Ya kazanırsın ya kaybedersin düzen böyle işliyor. Sen inanmamışsın para olduğuna G20 den çıkacak karara bakılıyor neden oradakiler eşek mi sen para olarak görmemişsin kullanmamışsın ama devlet yetkilileri eşek. Uzun sözün kısası oyunda kalın ama gerçekleri yazın. Piyasa düştü hepimiz karamsarlığa girdik niye arkadaşım niye halbuki cebinde para varken rahat olmamız gerekmiyor mu.
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
March 23, 2018, 06:12:07 AM

baştan  beri risk hep vardı, gerçekten çok dikkat edilip takip edilmeli, bu kısa yada uzun dönemlerde inse de çıksa da onu satıp bunu satıp bir yerlerden para çekip kullanmaya cesaret edemezdim galiba hic olmazsa dahada bilgileninceye kadar...
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
March 23, 2018, 06:47:37 AM

Türkler çok yanlış zamanda girdiler çoğu , haberlerin ponpalanması ile zirveden alan çok yatırımcı var . Çoğu yatırımcının bu yüzden bakışı kötü olacaktır .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 23, 2018, 10:45:20 AM

Aklıma geldi mesela yine bir örnek waves projesi kardeşim sen bu mereti kullanabiliyorsun ödeme yapabiliyorsun güvenilir Türk lirası ile direkt alabiliyorsun ama nedir herkes zengin olma peşinde bu yüzden fiyatı artmadığı için tutturmuşlar bir karalama gidiyor. Basit bir örnekti başka örneklerim de var. Yani kullanmıyorsun kullanmıyoruz millette eşek değil ya bu kadar oyunun döndüğü ortama gelecek uğraşacak öğrenecek binlerce dolardan sanal bir şey alacak. Bitcoin transfer et yarım saat bekle hangi bakış açısından bahsediyorsunuz. Bitcoin güncellendi mi hayır 1 milyar kişi btc kullansa ne olacak. Zaten artık kimse girmiyor bu yüzden piyasa tıkandı. Tether'i icat ettiler düştüğünü gören tether alıyor sonra bitcoin al at cebe paraları. Paradan para kazanılmaz para kullanmak içindir.

Özellikle bu paragrafa kelimesi kelimesine katılıyorum. Tether saçmalığı yüzünden piyasa daha da aşağı iniyor ve waves için söyledikleriniz de çok doğru. Waves kadar hızlı, düşük maliyetli ve işlevsel bir coinin fiyatı yükselmiyor diye kötülemek çok yanlış

nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
March 23, 2018, 10:55:12 AM

Zaten kazananlar kaçıp gitmiştir . Geri kalan da şu anda sövmekten başka bir şey yapmıyorlar .

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
mhakdemir111
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
March 23, 2018, 01:13:35 PM

Arkadasin dedigi gibi btc pump yedigi zaman gelir millet. Geldikten sonra da tekrar duser. Bu is boyle kisirdonguyle devam eder Smiley
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: