Bitcoin Forum
May 12, 2024, 09:23:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasanın düşmesi  (Read 828 times)
Dogan86 (OP)
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 06, 2018, 02:27:05 PM
Last edit: February 06, 2018, 03:34:42 PM by Dogan86

Bir düşünelim;

Normal hayatın %1 inde bile kullanamadığımız kripto paralara yatırım yapıyoruz. Ne işimize yarıyor ? Hiç bir işimimize yaramıyor.Ucuz fee falan diyoruz fakat ben EFT ile 3,5 liraya isteğim parayı gönderebiliyorum hemde garanti olarak.Yanlış adrese yollarsamda hakkımı arayabilirdim.

Araba alabilir miyim kripto para ile ?

Alırım ama riskli imza atmadan parayı yolladım diyelim adamda görüşürüz vazgeçtim dedi.Normalde banka aracılığı ile yapsaydım aramızda ki ticari ilişki incelenir ve bir şekilde paramı geri alabilirim.Diğer türlü işler daha zor.

O zaman neden hala buradayız ?

Para kazanmak için.

Peki bu piyasa bu şekilde hızlı çıkıp hızlı düşmese parayı katlama imkanı olmasa hangimiz yatırım yaparız ?

Hiçbirimiz.

Balinalar neden paralarını arkasında bir kurum kuruluş olmayan bir değere yatırır ?

Kısa vadede fazla kazanmak adına risk alırlar.Amerikan borsaları %5 düştü diye çöktü diyorlar.Stabil bir borsa olsa bize avantaj henüz sağlamayan bu paralar ile kimse uğraşmaz.Bu yüzden böyle düşüşler bu işin bir parçası.

Böyle olduğu için bu piyasada değil miyiz ?

Paranızı 1 yılda sadece %20 arttıracak olsanız burda olurmusunuz ?

Demek ki piyasada olması gereken bu.Şuan kar edip çıkanları geri çağırıyor piyasa hangi coini tercih etsen 2x 3x yapabilir kısa sürede veu çağrıya cevap vermeyecek yatırımcı pek yoktur.

Düzen bu şekilde gittiği sürece kripto paralara ilgi kaybolmayacaktır.

Ne zaman stabil hale gelirse o zaman sıkıntı var demektir bana kalırsa.

Bitcoin / Ethereum / Monero
1715549007
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715549007
Reply with quote  #2

1715549007
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715549007
Hero Member
*

Ignore
1715549007
Reply with quote  #2

1715549007
Report to moderator
1715549007
Hero Member
*

Ignore
1715549007
Reply with quote  #2

1715549007
Report to moderator
1715549007
Hero Member
*

Ignore
1715549007
Reply with quote  #2

1715549007
Report to moderator
Bitli Coin
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 06, 2018, 04:16:19 PM

Piyasada iniş çıkışlar olsun. Hatta bunlar çok sert olsun. Yoksa nasıl ekmek yiyeceğiz? 

Keşke bitcoin 2-3 bin lere kadar düşse... Tüm altcoinlerin Allah belasını verse... 

Nasıl olsa yine çıkacak! Smiley
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 06, 2018, 04:47:26 PM

Beni endişelendiren normalin üstünde bir düşüş olduğu için toparlanmaya başladığı zaman bu süreç ne kadar sürecek ? İnsanlar aniden düşen bu piyasaya neden güvenip yatırım yapıcak ? Biz yatırımımızı bekletiyoruz zaten forumdaki bir çok insanda bunu yapıyordur önemli olan diğer insanlarında piyasadan kaçmasını engellemek ve yeniden getirmek nasıl olucak bilmiyorum
king95
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
February 06, 2018, 05:41:02 PM

Piyasada iniş çıkışlar olsun. Hatta bunlar çok sert olsun. Yoksa nasıl ekmek yiyeceğiz?  

Keşke bitcoin 2-3 bin lere kadar düşse... Tüm altcoinlerin Allah belasını verse...  

bu nasıl bir yorum arkadaş piyasadan anlamayan adamlarla anca bu kadar işte şekil a
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 06, 2018, 08:51:16 PM

arkadaşlar mantıklı olalım, doğan açıklamış durumu gayet normal bir şekilde, ben de yazılarımda defalarca söyledim, yine söylüyorum, blockchain inanılmaz bir teknoloji, internet v2, yazmayacağım diğer detayları, ellerim yoruluyor artık. ama mevzu şu, bu işin borsa kısmı, tamamen kumar, birileri kazansın diye birileri kaybediyor, bu işi yatırım olarak görmekten vazgeçin, ben de kelime olarak 'yatırım' diyorum ancak kastettiğim şey bir yatırım değil. neyse uzatmayacağım piyasa bu haldeyse işler yolunda, değil de doğanın dediği gibi stabilleşirse ekmek çıkmaz beyler, haberiniz ola.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 06, 2018, 09:08:30 PM

Bitcoin blokzincir teknolojisinin gerçek hayata uyarlanmış ilk örneğidir, Ethereum ise blokzincir teknolojisinin günlük hayatta daha aktif olarak kullanılmasını amaçlayan bir projedir. Blokzincir teknolojisinin insanlara tanıtılması için en uygun yöntem onu bir para birimi haline getirmek ve herkesin kullanmasını sağlamaktı. Satoshi başarılı oldu hatta bu öyle büyük bir başarıydıki Türkiye gibi bir ülkeden borsalara yapılan giriş sayısı Aralık ayında %3800 arttı. Bitcoin aslında devrimin sadece finansal yüzü, asıl devrim yıllardır bahsedilen 'şeffaflığı' amaçlıyor.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
February 07, 2018, 12:33:03 AM

Burda önemli olan kripto paraların marketcap değeridir. Marketcap gelecekte düzgün bir şekilde çıkış sağlaması için böyle düşüşleri normal karşılamak gerekir. Sürekli çıkış yapacak diye bir şey yok arada böyle süprizlerde yapsın. Ama çok sabır taşırmasın.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 07, 2018, 08:06:24 AM

Market cap tam olarak değeri yansıtmıyor bence yoksa çoğu coin'in balon olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu teknolojinin ve tokenlerin geleceğin teknolojisi olduğunu düşünüyorum zamanla büyük şirketler de tokenlerini çıkaracak.
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
February 07, 2018, 12:58:00 PM

Güzel anlamışsınız olayı tam olarak çıkaracağımız şu ki düşüşlere üzülmüyoruz aksine alım fırsatı olarak değerlendirip yolumuza ve kazanmaya devam ediyoruz

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Honte
Member
**

Activity: 168

View Profile
February 07, 2018, 01:15:17 PM

İster Coin olsun, ister Token olsun;  BTC'nin etrafında dönen bu sistem hiç bir zaman  Coin-Token'nın sunduğu sistem, proje ya da hizmete bağlı oluşmayacağı için hangi kripto üzerinde olursanız olun  elinizdeki kriptonun değeri BTC ile endeksli olacaktır. Örnek olarak elinizde  yapay zeka için yapılacak bir projeye bağlı kripto  olduğunu düşünür isek bu kriptonun değeri, projenin başarısı ile çokta orantılı olmayacaktır. Orantı direkt olarak BTC 'nin artış ve azalışına bağlıdır. IOTA gibi...
  Çünkü kripto dünyası her ne kadar çok geniş bir yelpazede bulunup borsa olarak çeşitlenmeye başlasa da, yatırımın ilk giriş ve çıkışı BTC ile başlayıp son bulmaktadır. (Yoğun olarak). Bu da diğer kripto alımları için likiditenin direkt olarak BTC üzerinden sağlanması ile ilgilidir.
Bu durumda piyasanın düşmesi BTC'nin düşmesi anlamına gelmektedir. Umarım bir an önce bu durum başka bir şekilde dengelenir.

Fakat kanaatimce, kripto dünyası bu şekilde işlediğinden dolayı çok büyük hedefler ve paralar ile yön bulmaktadır. Aksi takdirde stabil ve dengeli bir piyasa olsaydı , kimse bu piyasada bulunmak istemezdi. Stabil ve dengeli olması,  kazanç ve karların minimize olarak devam etmesine işarettir. Kimse de yoktan var olan bir durum için minimal karlar adına büyük paraları riske etmez. Hem de bu piyasa da hiç etmez.  Smiley

Özetleyecek olur isek bu piyasada bu kadar büyük pump-dump'ların olması gayet doğaldır. Bu şekilde olmasaydı kripto dünyasının bu kadar büyüyeceğini düşünmüyorum.
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
February 07, 2018, 02:01:56 PM
Merited by Dyatrev (5)

Konuyu açan arkadaşın dediği gibi iniş çıkışlar olmasa kimsenin ilgisi çekmez bu piyasa. Sabit kalsa bir anlamı kalmaz, iniş çıkışlar olacakki para kazanılsın.

cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
February 07, 2018, 02:19:23 PM

aslında çok güzel bir bakış açısı. bankadan eft ye bile para vermiyorum ben. mal alınıp satılırken hiçbir geçerliliği yok gibi görünüyor. ama altındaki teknoloji bundan 10 yıl sonra her yerde stabil olarak kullanılacaktır.
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
February 07, 2018, 02:57:47 PM

çok güzel yaklaşım olmuş, herzaman kenarda para bırakmak lazım bu piyasada.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
February 07, 2018, 03:16:17 PM

Piyasa düşsün veya çıksın her şekilde birikimlerimi elde tutmak istiyorum. Umarım bir yerde turnayı gözünden veririm. Sancısız zafer tabii ki olmaz  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
February 07, 2018, 06:47:06 PM

Piyasadaki dalgalanma bu işin içindeki herkesin beklediği bir durum. Satış yapmayanlar şimdiden sevinmeye başladı bile.
Düşüşler sırasında önemli olan alım fırsatlarını değerlendirebilmek ve panik yapmamak bana kalırsa..

argurbuz
Member
**

Activity: 196

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 07, 2018, 07:26:06 PM

Piyasada şuan 100 bin dolar paran olsun sıkıyorsa de tüm koinlerin  diye Smiley

twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 07, 2018, 07:37:16 PM

Neden kendi kendini yönetebilen merkezi bir sisteme sahipken Amerikan merkezli swift sistemine muhtaç kalayım? Önemli olan şeffaflık ve merkezsizliktir, Bitcoin bir ödeme sistemidir para kazanma aracı değil.
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 07, 2018, 08:16:31 PM

Kripto para birimlerinin şuan için kullanılması pek mümkün olmadığı için ancak bu yolla devamlılığı sağlanıyor galiba çünkü bu inis çıkışlar yatırım aracı olarak kullanılmasını sağlıyor
OldToken
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
February 07, 2018, 09:55:26 PM

Çok fazla stabil olan yerde kar fazla olmaz. Ama bu kadar oynaklık da yeni girecek olan insanları ürkütüyor. Eskisi gibi değil. Bilinirlik çok fazla. Takip eden insan sayısı fazla. 20K dan 6K'ya düşmesi normal değildir. Böyle bir piyasaya olan güven fazla olmaz. Risk burada...
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 07, 2018, 10:10:17 PM

Piyasanın düşmesi beklenen bir gelişmeydi. Bunda çok şaşırılacak bir durum yok bence. İş iyi bilen ve yakından takip eden insan bu düşüşü bekliyordu ve hazırlığını ona göre yapmıştı. Çok şaşırılacak bir olay yok ortada. Beklemeye devam etmekte fayda var. Sabreden güzel şeyler kazanacak arkadaşlar.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: