Bitcoin Forum
May 24, 2024, 06:22:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasanın düşmesi  (Read 831 times)
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 11, 2018, 02:07:25 PM

ben kısa zaman içerisinde toparlanacak diye düşünüyorum, oldukça iyi yerlere gelecek bitcoin, bence dişimiz sıkmamız lazım
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 11, 2018, 02:57:39 PM

Bence de en doğru bakış açısı bu, bir de sürekli yükselmesini beklemek çok mantıksız. Evet çok fazla yükseldiği gibi o şekilde düşüyor da ama bu da kazancın riski
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
July 11, 2018, 03:02:37 PM

Piyasalar iner , çıkar doğası gereği ve dış etkenlerden etkilenir. Kripto borsası diğer emtia borsalarına göre daha savunmasız, merkeziyetsiz temelden dolayı.
Uzun bir zaman alacak belli bir form içinde dalgalanması için, biraz sabırlı olmakta yarar görüuyorum. Regülasyonlar belirleyici olacak gibi.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
July 11, 2018, 03:27:32 PM

artık direk bayiden veya firmalardan araba ev alabilirsiniz araç kiralayabilirsiniz. gittikçe yaygınlaşıyor kripto paralar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 11, 2018, 06:27:01 PM

kripto ile mal ve hizmet alımı yaygın değil ve riskli tarafları var. bitcoin karşılığında ev satın almak istersin yani ha deyince olmaz. yasal olmalı. eft deki gibi hakkını arayamıyorsun. coin gitti mi geri gelmesi karşıdaki cüzdan sahibinin iznine bağlı. günümüzde ve uzun senedir hep yatırım aracı olarak kullanılıyor.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
July 11, 2018, 06:31:55 PM

Kripto paraların kullanımı günlük hayatta kısıtlı olduğu için insanları kripto paraların etrafında toplayan şey iniş çıkışkarda alım satım yaparak kazanç elde etmeye çalışması. Fakat gelecekte daha yaygın bir kullanım alanı oluşmasını bekliyoruz. Tabi bunun içinde daha stabil bir yapıya sahip olması gerekir. O zamanda alım satım işlemleri cazibesini yitirecektir. Hangisi daha iyi olur bilemiyorum
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 12, 2018, 10:52:55 AM

zaten piyasanın kanunu bu iniş-çıkış olmadan nasıl para kazanılacak ondan dolayı piyasada sürekli iniş ve çıkışın olması şart tabi biz açtığımız yada yatırım yaptığımız yönde değilde ters yönde iniş  ve çıkış olduğunda bütün dünyamız kararıyor ve bu iş iş değil diyiyoruz yani her zaman kendi açımızdan düşünüyoruzz..
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
July 12, 2018, 01:29:14 PM

piyasa şu sıralar oldukça düşük fakat ileride toparlayacak diye düşünüyorum hocam ben
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
July 12, 2018, 08:42:59 PM

piyasaya bence bir can suyu gerekiyor, kripto para borsaları da aynı türkiye ekonomisi gibi rezillik içinde
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 13, 2018, 09:15:58 AM

Bizi en çok mahveden ve bizi çıkmaya itecek durum şu ya düştükçe düştü düştükçe düştü adım atmaya korkar olduk şurda en kısa zamanda artması dileğiyle
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
July 13, 2018, 11:47:45 PM

şu an çıkan ve çıkma hazırlığı yapan tüm projeler biz kripto paralarla soğan araba ev yat alabilelim hayatta aktif olarak kullanabilelim diye çıkıyor zaten. şimdilik haklısınız ama yaygınlaştığında tüm bu argümanlar çürüyecek.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
July 13, 2018, 11:57:10 PM

piyasanın düşmesi olumsuz karşılanabilir ama bana kalırsa çok iyi yerlere gelecek bir piyasa var önümüzde, sadece dişimizi sıkmamız lazım
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
July 14, 2018, 03:54:24 PM

Bir müddet önce söylediklerine katılırdım. Ancak şu anda stabil bitcoin için söylüyorum. Belirli bir fiyat aralığında gidip geliyor. Önceki gibi 18klari bir daha görür mu ? Açıkçası zaman alacak gibi görmesi. Altcoinler desen bitcoin endeksli o fistülü 3x 4x katı düşüyor. Bekleyip göreceğiz.
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 15, 2018, 08:30:24 PM

Önceden interneti de kullanan sayısı parmaklarla bile sayılabiliyordu, şimdi gelinen noktada büyük küçük okumuş okumamış herkes kullanıyor
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
July 15, 2018, 08:44:03 PM

Bir düşünelim;

Normal hayatın %1 inde bile kullanamadığımız kripto paralara yatırım yapıyoruz. Ne işimize yarıyor ? Hiç bir işimimize yaramıyor.Ucuz fee falan diyoruz fakat ben EFT ile 3,5 liraya isteğim parayı gönderebiliyorum hemde garanti olarak.Yanlış adrese yollarsamda hakkımı arayabilirdim.

Araba alabilir miyim kripto para ile ?

Alırım ama riskli imza atmadan parayı yolladım diyelim adamda görüşürüz vazgeçtim dedi.Normalde banka aracılığı ile yapsaydım aramızda ki ticari ilişki incelenir ve bir şekilde paramı geri alabilirim.Diğer türlü işler daha zor.

O zaman neden hala buradayız ?

Para kazanmak için.

Peki bu piyasa bu şekilde hızlı çıkıp hızlı düşmese parayı katlama imkanı olmasa hangimiz yatırım yaparız ?

Hiçbirimiz.

Balinalar neden paralarını arkasında bir kurum kuruluş olmayan bir değere yatırır ?

Kısa vadede fazla kazanmak adına risk alırlar.Amerikan borsaları %5 düştü diye çöktü diyorlar.Stabil bir borsa olsa bize avantaj henüz sağlamayan bu paralar ile kimse uğraşmaz.Bu yüzden böyle düşüşler bu işin bir parçası.

Böyle olduğu için bu piyasada değil miyiz ?

Paranızı 1 yılda sadece %20 arttıracak olsanız burda olurmusunuz ?

Demek ki piyasada olması gereken bu.Şuan kar edip çıkanları geri çağırıyor piyasa hangi coini tercih etsen 2x 3x yapabilir kısa sürede veu çağrıya cevap vermeyecek yatırımcı pek yoktur.

Düzen bu şekilde gittiği sürece kripto paralara ilgi kaybolmayacaktır.

Ne zaman stabil hale gelirse o zaman sıkıntı var demektir bana kalırsa.

6 Şubatta yazdığınız bu yazı ekonnomik gelişmeler ışığında çöp oldu. Şu an Türkiyede %19'a yaklaşan faiz oranları var. Yani artık bahsettiğiniz kadar parayı faiz ile kazanabilirsiniz. Ama Türkiye'den hala kriptoya olan ilginin azaldığını düşünmüyorum.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
July 27, 2018, 08:16:47 AM

6 Şubatta yazdığınız bu yazı ekonnomik gelişmeler ışığında çöp oldu. Şu an Türkiyede %19'a yaklaşan faiz oranları var. Yani artık bahsettiğiniz kadar parayı faiz ile kazanabilirsiniz. Ama Türkiye'den hala kriptoya olan ilginin azaldığını düşünmüyorum.

Türkiye de kriptoya ilginin azalmamasının tek sebebi az da olsa dolar üzerinden para kazanıyor olunması. Bountylerin suyu çıktığı anda türkiyede kriptoya olan ilgi en az yarı yarıya düşecektir.
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:20:59 PM

Katılıyorum. Eğer çok düzenli ve az miktarda hareket ederse döviz yatırımından ya da altın yatırımından hiçbir farkı kalmaz. Teknoloji açısından yine çok ilgileniriz ama kar beklentimiz şimdiki kadar olamaz
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
July 27, 2018, 11:45:14 PM
Last edit: July 28, 2018, 12:06:44 AM by akansaatler

Bir düşünelim;

Normal hayatın %1 inde bile kullanamadığımız kripto paralara yatırım yapıyoruz. Ne işimize yarıyor ? Hiç bir işimimize yaramıyor. Ucuz fee falan diyoruz fakat ben EFT ile 3,5 liraya isteğim parayı gönderebiliyorum hemde garanti olarak.Yanlış adrese yollarsam da hakkımı arayabilirdim.

Araba alabilir miyim kripto para ile ?

hocam sen böyle diyorsun da,  bu hizmeti sana sunan senin sahiplerin, yani bankalar, büyük ticari kuruluşlar vs, yani gücü ellerinde, merkezde tutanlar,

garantili olarak hakkımı arayabilirim mantığı yanlış, bundan o kadar emin olmayın. ancak sahiplerinin istediği kadar o paranın peşine düşersin, bir savaş vs çıkarırlar kuruşunu bulamazsın o paranın, o paranın hakkını eğer abd deki küresel bankalar istemezse arayamazsın, hakkını alamazsın, atm den bile çekemezsin, olmayan parayı, sahiplerin istemediğinde çekemezsin, o paranın %98 i hiç basılmadı, yani vermeme imkanları var, yaparlar mı, yapmazlar o ayrı. ama vermeme gücü onlarda.  Onlar vermezse, o parayı alma gücü sen de var mı? bence yok.

blok zincirde paranı, koinini birine emanet etmiyorsun, koinini birinden, bankadan vs. istemiyorsun,  hak arama adı altında, onlardan güvenlik ve hak dilenmiyorsun, koinin kontrolü sende.

bunlar insanoğlunun da iplerini ellerinde tutuyorlar,  onlar istediği kadar, özgürsün, onlar istediği kadar güvendesin, onların belirlediği şekildeki komisyonla paranı aktarıyorsun,      o aktardığın para seninmiş gibi gelebilir, ama sen o paranın değerinde, alım gücünde hiç bir söz sahibi değilsin, söz sahibi olanlar, gene bu ipleri elinde tutanlar,

blok zincir çok mu güzel, çok mu özgür ?  değil,  

ama hiç değilse dolardan, eurodan, çok daha özgür,  

siz, kafanıza göre dolar basamazsınız, bastınız diyelim, yayamazsınız, olsun 50-100 kişi kendi aramızda kullanıyoruz bile diyemezsiniz, hemen ABD ve diğer devletler tepenize çöker. adama turuncu tulumu giydirirler, terorist diye bir adada 40 sene kapalı kalırsın.

ama 50 kişi merkeziyetsiz bir koin  (burası önemli)  çıkarıp kendi aranızda kullabilirsiniz,  bu bile çok büyük başarıdır.  

50 kişinin bile kendi aralarında bir lidere, bir reise, bir yöneticiye, her şeyi kendi karar veren bir kişiye bağlı olmadan, takas yapabilmesi önemli bir meseledir. o 50 kişinin kendi aralarında kullandığı koin merkeziyetsiz olursa (merkeziyetsiz olması önemli), 50 kişinin içinden 1 tane dal-yarak çıkıp da ortamlarda reislik, kabadayılık taslayamaz, her şeyi kendine yontamaz.  taslasa bile, kendi aranızda basacağınız merkezi paraya göre yapacağı dal-yaraklık daha az etkili olur.

velhasılı kelam,  burada amaç 1000 doları, banka 5 dolara yolluyor, biz de 50 cente yolluyoruz, oh çok zekiyiz, çok büyük iş yaptık, çok süperiz mantığı değil,  %1 fee ile de yollasak yollayalım, ama yeter ki  merkez bankalarından, bankalardan uzak olalım, onların çarkına ortak olmayalım mantığıdır.  Kendi aramızda, kendi işimizi, başka bir sömürücü ve dal-yarak zümreyi araya sokmadan halledebiliyor muyuz mantığıdır,

çünkü banka isterse yolladığınız 1000 doları bedava yollasın, isterse üstüne 5 dolarda para versin, gene de bankacılık sistemi var olduğu sürece insanoğlu bankaların kölesi kalmaya devam ediyor.  (bu mantıkla, bankacılık bitcoine göre çok mantıklı geliyor, banka işlem başı 5 dolar verse para verse btc ye sövecek, terörist diyecek çok insan tanıyorum, ya da ufak aklıyla kendini zeki sanıp, bankacılık sistemini işlem başı para kazandı diye övecek insanlar bir dünya var.)

Bu arada çalınınca hak arama mevzusu da bankacılık düzeninin 500 yıldır söylediği bir olay, bak hırsızlar var, kötü insanlar var senin paranı çalarlar,  sende bir şey yapamazsız, çünkü acizsin, güçsüzsün, muhtaçsın. bu senin bir ömür biriktirdiği altının.  ama biz güçlüyüz, biz çok büyüğüz, bizden çalamazlar, biz senin altınlarını çekeceğin saman veririz, merak etme gel altınlarını biz saklayalım mantığıdır,

Bu arada biriktirdiğimiz dolarların çok büyük kısmı hiç basılmadı, tekrar etmekte fayda var.

blok zincirde amaç, merkeziyetden uzak olmaktır,  adı btc olur ya da başka bir şey olur. bu tekellerde toplanmış merkezi güçlerden ne kadar uzak olursak kadar iyi.

blokzincirde paranı çaldırırsan da çaldır, mezara mı götüreceğiz servetleri? para-servet biriktirdikçe köleleşiyoruz. köleleştikçe kurtulmak için daha çok biriktiriyoruz.  herkes biriktirdikçe, 2 odalı bir hücre evine sahip olmak için karı koca 20 yıl çalışıyoruz sonra.

blok zincir eğer doğru şekilde gelişirse, modern kölelik bir nebze daha azalır.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
July 28, 2018, 12:50:02 PM

Düz mantık düşünürsek evet işimize yaramamakta fakat yeni dünya düzenine geçilir ise bu bir ihtimal veya varsayım o zaman cüzdanımızdaki küsüratlar 0.001 usd eden 3 5 sayıdaki tokenler bile bizleri zengin edebilir. Ripple mesela istenirse gerçek hayatta hemen şimdi kullanılabilir. Bunun gibi bir çok proje kullanıma hazır. Sadece dünyanın bu sistemi kabul etmesini bekliyorlar
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 28, 2018, 06:30:06 PM

Bu piyasa öyle bir piyasaki ne olacağını asla kestiremiyoruz.Yok Ayı,yok Boğa arada kaldık çoğu zaman ama piyasanın işleyiş şeklini az buçuk çözdük sayılır kâr aldığımız coini anında elden çıkarıp ya beklemeliyiz yada fiyatı düşük olup pirim yapmayanlara girmeliyiz
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: