Bitcoin Forum
June 24, 2024, 10:50:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Son Düşüşten Alınması Gereken Dersler  (Read 277 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Geleve (OP)
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
February 06, 2018, 03:34:31 PM

Arkadaşlar piyasanın gidişatı henüz belli değil. belki daha da düşecek belki toparlanacak ama sıcağı sıcağına aldığımız dersleri ortaya dökmek ve tekrar aynı hataları yapmamak adına konuşulmasında fayda var diye düşünüyorum.
Ben kendi adıma 2 tane not düşeceğim.
- Birincisi daha sık realizasyon yapıp gözümü çok yükseklere dikmemem gerektiği. Özellikle karı alınca çıkıp içeride tuttuğum miktarı rahatsız etmeyecek seviyede tutmam gerekiyor. x30 yapan sepetleri görünce gaza gelmemem lazım.
- İkincisi düşüşte alttan toplamak için yedekte tuttuğum bitcoinleri mümkün olduğunca doğru kullanmam gerektiği. Dip deyip yüklendiğimde dibin dibini gördüm şu an full altcoinlerdeyim ve sadece dolar bazlı değil bitcoin bazlı da çok ciddi zarar yazdı.

Sizlerde gerçekten önemli gördüğü şeyleri paylaşırsanız birbirimize faydamız olur belki.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 06, 2018, 03:41:06 PM

Elindeki coinlerle evlenmeyeceksin arkadas. Toplumumuzu genel olarak yaptigi en buyuk hata bu. Örnegin bir waves sevdasidir gidiyor sizi tatmin edecek duzeyde x3 x4 yaptiysa al abi kârı realize et. Ve sattigin coin daha da artarsa üzülme mutlaka alım fırsatı verecektir. Takipte kal gelişmeleri incele.
Baneful3458
Member
**

Activity: 370
Merit: 10

View Profile
February 06, 2018, 03:48:43 PM

düsüsün bittigini kim söyledi ? yarin ola hayir ola arkadaslar
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
February 06, 2018, 03:55:59 PM

yükselirken hep yükselecek sanıyor insan.ulan ben satarsam daha da yükselirse biraz daha bekleyeyim derken kar eriyip gidiyor.realize etmek çok önemliayrıca bu tarz düşüşlerde aşağıdan toplayabilmek için de kenarda bir miktar bırakmak gerekliymiş onu da anlamış oldum.

,........
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 06, 2018, 03:56:57 PM

Şubatta düşüş oluyor 3 yıldır. Bunu öğrendim.
Yılbaşı artışından sonra realize olmak şart. Garanti düşüş geliyor.
Balonun patlama noktasını keşfedip keyfe keder realize olmak şart.
Hayatımız reel. Sanalda sonsuza kadar durulmaz. Nakit nakittir.

PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
February 06, 2018, 03:58:57 PM

yani bu piyasalarda artik bu tarz durumlaşa alişkin olmamiz gereken şeyler diye düşünüyorum özellikle sermayeden sonrasını her şekilde bi kenara ayirmak gerekli. sermayen 1ok tl ise ve bununla yaptigin yatirimlardan tradelerden ico vs neyse artık örnek veriyorum 2k tl si ile bi yere girdin ciktin 6k ile sermayenin üstüne koyacaksin arkadaş payini alip cikmak yada bekleyip bir sonraki roadmap güncellemesini beklemek 50x 100x hedefler için bir miktar ayirmak felan sonraki işler diye düşünüyorum. bizleri perişan eden şey insanların coğunun sermayesi ile de btc veya altcoinlerde beklemeleri. şunu yapmamayi bi öğrensek çözecez işi aslinda. kardan zarar olur her işte oluyor burada da olacak olmali da zaten yoksa genel olarak insan evladıyız ne yazik ki bişiler elimizden gitmeden değerini bilemiyoruz.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 06, 2018, 04:36:07 PM

bence düşüşlerin olduğu  zamanlarda beklenmeli kendimizi sadece yükselişten kar elde emeye alıştırmalıyız risk daha az çünkü

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 06, 2018, 04:42:08 PM

Arkadaşlar piyasanın gidişatı henüz belli değil. belki daha da düşecek belki toparlanacak ama sıcağı sıcağına aldığımız dersleri ortaya dökmek ve tekrar aynı hataları yapmamak adına konuşulmasında fayda var diye düşünüyorum.
Ben kendi adıma 2 tane not düşeceğim.
- Birincisi daha sık realizasyon yapıp gözümü çok yükseklere dikmemem gerektiği. Özellikle karı alınca çıkıp içeride tuttuğum miktarı rahatsız etmeyecek seviyede tutmam gerekiyor. x30 yapan sepetleri görünce gaza gelmemem lazım.
- İkincisi düşüşte alttan toplamak için yedekte tuttuğum bitcoinleri mümkün olduğunca doğru kullanmam gerektiği. Dip deyip yüklendiğimde dibin dibini gördüm şu an full altcoinlerdeyim ve sadece dolar bazlı değil bitcoin bazlı da çok ciddi zarar yazdı.

Sizlerde gerçekten önemli gördüğü şeyleri paylaşırsanız birbirimize faydamız olur belki.

Evet. Gerçekten de bu ikisi ders alınması gereken hususlar. Bu hususları bu piyasayı 1 ay takip eden eminim herkes çok iyi biliyor. Ama uygulamak böyle sonradan yazmaya benzemiyor. Önemli olan uygulamak.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 06, 2018, 04:47:10 PM
Merited by goraset (30)

Sepet yapılırken ayriyetten arka cepte okkalı nakit tutmak gerekir. Düşüşleri fırsata çevirmek adına nakit çok önemlidir. Kendimden bilirim tek seferlik elimdeki 30k çar çur edeceğime düşüş geldiği zaman sepetimdeki coinlerin miktarlarını arttırdım. 30k bana oldu 90k.
Tabi ondan sonra tüm yatırırım coinlerde olduğu için düşüşlerden faydalanamadım, bundan sonra %50 nakit %50 coin devam ederim, ortalık bir düzelsinde..

Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
February 06, 2018, 04:50:52 PM

Sepet yapılırken ayriyetten arka cepte okkalı nakit tutmak gerekir. Düşüşleri fırsata çevirmek adına nakit çok önemlidir. Kendimden bilirim tek seferlik elimdeki 30k çar çur edeceğime düşüş geldiği zaman sepetimdeki coinlerin miktarlarını arttırdım. 30k bana oldu 90k.
Tabi ondan sonra tüm yatırırım coinlerde olduğu için düşüşlerden faydalanamadım, bundan sonra %50 nakit %50 coin devam ederim, ortalık bir düzelsinde..

Yuzde 50 coin yuzde 50 nakit guzel fikirmis hocam bende deneyebilirim. Aslinda x2 yaptimi karini realize etmen gerek o surecten sonra dussede uzulmezsin. Bir arkadas daha bugun 3000 $ ım 300$ a dustu diye agladi bana. Ki ben o arkadasa kârda çik demistim  karda cikmak bu gibi tersolarda bir nebze vicdanini rahatlatabilir
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 06, 2018, 05:16:45 PM

Alınması gereken dersler daha çok bilgisiz yatırımcınındır muhtemelen.Bu da yüksekte alma dipte satmadır bence.Bunu yapanlar zarar etti.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
crocodils
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 3

View Profile
February 06, 2018, 05:28:13 PM

Bende kar realizasyonu yapmanın önemini öğrendim. Nasıl ki fiyat düşüşlerinde satmadıkça zarara girmiş olmazsan, fiyat artarken de satıp kârını almadıkça kar etmiş olmuyorsun. Ben Allah'a şükür şuanda zararda değilim ama bütün kârım sıfırlandı en başa döndük zamanında kar realizasyonu yapmadığımız için.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
February 06, 2018, 05:32:20 PM

En önemli derslerden birisi düştüğünü gördüğün coinden düşüyor diye çıkmak bunu yapıyorsan hep zarar etme olanağın yüksek beklemeyi sabretmeyi öğrenmemiz lazım.
İkinci olarak piyasadaki hareketleri takip etmen lazım devletler ne diyor büyük topluluklar ne diyor bunlar çok önemli.
Üç hiç bi zaman zararına satma en kötü aldığın fiyatı bekle
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
February 06, 2018, 08:23:46 PM

Özellikle de paniğe kapılıp elindeki coinlerden olan özellikle kısa vadeli yatırımcı arkadaşlarımız da hüsrana uğradı umarım bu ders olmuştur hepimiz için.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 06, 2018, 08:42:28 PM

Alınması gereken o kadar çok ders var ki bu ikisi de sadece onlardan biri. Bundan sonra hiçbirimiz gerçeklerden kopmadan makul hedeflere ilerlemeliyiz.
bitbitolasica
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
February 06, 2018, 08:43:22 PM

Benim aldigim en buyuk ders bütün btc ile all in girmemek artik tek bir coine, dip deyip aliyoruz dibin dibi cikiyor bu sefer
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
February 06, 2018, 08:49:54 PM

Bitcoinde olunca fiata dönmek kolay geliyorda, altcoinlerde yakalanınca bir türlü hamle yapamıyorsun.
Atıyorum altcoin %20 düşmüş, bitcoin %20 düşmüş yüzde 40 zarar var. Nereden döneceğini kestiremediğin için daha çok zararı göze alıp tutuyorsun.

holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 06, 2018, 09:00:36 PM
Last edit: February 07, 2018, 12:28:33 AM by holdmycoins

Kenarda nakit bulundurup dipten girmek. 6k'dan girenler her türlü kar yapacaklar. Ancak ben düşüşün tam olarak bittiğinden emin değilim.

HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
February 06, 2018, 09:05:54 PM

Eğer dün herhangibir alt coin yatırım yapmış olsaydınız bugün bir çoğundan en az %10-20 arası kar etmiş olacaktınız. Bu sadece 6k dan 7.5k arasındaki yükselmeye bu haldeydi. Dün çok fena kacirdik fırsatları ben almak istedim ama maddi imkanlar el vermedi maalesef.

SecurityShark
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
February 06, 2018, 09:07:00 PM

Herşey çok doğru. Fikirler mantıklı da.  Gel de yap. Söylemesi yapmaktan cok kolay. Sonuçta insanız. Hemen gaza geliyoruz.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: