Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:16:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinler ve Bitcoin Arasında Organik Bağlar  (Read 367 times)
crimsongoth (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
February 06, 2018, 06:45:06 PM

Ben ethereum, bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin finansal dünyada oluşturdukları ortak bir algı sayesinde organik bir bağla birbirine bağlı olduklarına inanıyorum. O yüzden şunu insanların iyice kafalarında netleştirmesi lazım. Bitcoin batarsa diğer tüm altcoinlerde batar. Çünkü tüm kripto paralar aynı gemideler. Ve her şekilde birbirleri üzerinde etkileri var. Bu fikri altyapıya göre hareket ederek strateji kurmak en mantıklısıdır.

En son karşılaştığımızda olduğu gibi bitcoinin fiyat olarak çöküşü sonrasında bu batışı gören küçük yatırımcılar diğer altcoinlerden de olabildiğince hızlı çıkmaya çalıştılar ki bu bir dalga etkisiyle tüm kripto paraları etkiledi. O yüzden belli bir dayanağa sahip olmayan teoriler kasmanın bir mantığı yoktur.

Görüldüğü üzere bitcoin düşerken ethereum'un hemen düşme trendine geçmediğini görenler kafalarında kurdukları belirli bir mantığa sahip olmayan teorilerle ethereum satın aldılar ve bu yatırımcılar büyük bir zarara uğradı. Bende bir ethereum sahibi olarak sadece bunu izlemekle yetindim. O yüzden herkese en önemli tavsiyem mantıklı bir strateji kurun ve kripto paraların birbiri üzerinde etkileri olduğunu ve birbirlerinden tamamen bağımsız olmadıklarını unutmayın.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 06, 2018, 09:27:11 PM

millet btc ile coinlerle tanışıyor ve uzun süreler hala o coinde kalmakta inat ediyor. diğerlerinin özellikleri avantajları ilgilenmiyor bile. Yoksa bu devran döner
synchronocity
Newbie
*

Activity: 580
Merit: 0

View Profile WWW
February 06, 2018, 10:13:03 PM

Katılmıyorum, bu dönem için evet fakat BTC dominance azaldıkça BTC den çok farklı hareket eden altcoinler (şimdilik) göreceğiz.

kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 07, 2018, 12:30:58 AM

Piyasada tek bir coine bağlı coinler olması saçmalıktır. Tahminim gelecekte tüm coinlerin ayrı hareket edeceğidir. Etherium'un altın bir çok coin bulunuyor. Gelecekte belki de bitcoinin yerine geçebilecek coinler arasında en güçlü olanı diyebiliriz.

pekavcilar01
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 07, 2018, 05:04:07 AM

Hepsinin tamamen btc ile bağlantısı olduğunu ben de düşünmüyorum. Btc düştüğü zaman /btc endeksli tüm altcoinler düşüyor. Fakat kimi sitenin kendi coinleri yükselişe geçiyor. Exchange sitelerinde, btc düştüğü zaman sitenin kendi coin i varsa ona geçilebilir.
crimsongoth (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
February 07, 2018, 05:15:48 AM

Benim burada demek istediğim oluşturduğu algıdan kaynaklı olarak arada bir bağ olduğudur. Piyasanın her dalgalanmasıda benim dediğime göre oluşuyor şu anda. Aslında birbirinden çok farklı yaratıcı bir sürü coin var. Ama Bitcoin amiral gemisi ve diğer coinler onun yarattığı akıntıda yüzüyorlar ve tek başına denize açılmaya hiçbiri hazır değil.

Sizin tekniksel olarak ne kadar farklı olduğunuza değil insanlarda oluşturduğunuz algıya göre hareket ediyor piyasa hareketleri. Gelecekte elbette değişebilir, ama şimdilik durum bu.
ozcanucler
Member
**

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 07, 2018, 08:26:45 AM

Bu sene altkoinlerin devri olması lazım ve olmalıda ! btc biraz altkoinleri izlemeli.

Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
February 07, 2018, 12:55:32 PM

Sonuçta aynı teknolojinin ürünleri olduğundan gayet doğaldır hep birlikte aynı yönlü hareket izlemeleri ama bazıları gerçekten sağlam diğer altcoinlere göre

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
February 08, 2018, 03:27:30 PM

Kesinlikle çok doğru bir tespit. Niye derseniz çünkü şöyle bir piyasaya bakıyoruz en böyle biz bitcoinden işte filanca piyasalarda yada usd vesaire diğer tüm para birimlerinden bağımsızız diyen coinler bile bitcoinle beraber aşağı doğru süzülüyor o yüzden boşuna altcoinlere güvenmeyin hepsi bitcoine gebe.

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
February 08, 2018, 07:21:19 PM

Kripto paraların dağılımda Bitcoin'in yeri çok büyük ve bu nedenle ister istemez Bitcoin'deki hareketler altcoinleri de etkiliyor.
Dolayısıyla ben bir bağ olduğunu illaki düşünüyorum ama zamanla özerkleşme olacaktır.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
okangunes
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
February 09, 2018, 08:58:02 PM

Belki ilerde bitcoinden bagımsız hareket edecek coinler olucak fakat uzun bir süre bitcoine baglı ilerleyecegi aşikar bu piyasanın
anilffff
Member
**

Activity: 114

View Profile
February 09, 2018, 11:27:20 PM

öngörüleri grafikleri hep yanıltan bir bağ bence bu btc cıkar altcoinler düser anlarım hadi alttan cıktı millet btc tutar alım olur ok btc düser alt coinler gene düser hadi onuda anladım herkes herseyden cıkıyor btc artarken bu altcoinler neden artmıyor öyle bi sistem kurulmus ki hersey btc üzerine para bozdururken bile coini cevir btc ye at exchange tl ye cevir uzun hikaye sistem degismedikce btc hepsinin hem anası hem babasıdır
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
February 10, 2018, 09:21:59 AM

Bitcoin batarsa diye bir şey olamaz, Bitcoin yapısı gereği batamaz ama bende Bitcoin bu piyasadan silinirse bütün altcoinlerin yokolacağini sadece birkaç tanesinin 2-3 sene içerisinde toparlayacağını düşünüyorum.
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 10, 2018, 10:03:25 AM

Olay aslında piyasanın bitcoine bağlı olduğuyla alakalı değil bence. Son market çöküşünde insanlar dolara veya tethere kaçtılar. Bunun nedeni aslında medyada bitcoin üzerine gelen haberlerdi. Aslında tüm kripto piyasasını ilgilendiren haberler, bitcoin başlığı altında değerlendiriliyor. Yani bitcoin yasaklanacak mı?, bitcoin balon mu derken aslında diğer kripto paralar da kastediliyor. Bitcoin harici diğer alcoinler aslında piyasa içinde olmayanlar tarafından pek de bilinmiyor. Bitcoin çökerse mesela ethereum ayakta kalabilir. Bunu bize zaman gösterecek.

sejem
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
February 10, 2018, 01:39:47 PM

Etherium bile bitcoine gore hareket ediyor aylardir.Rakamsal benzerlik bile sasirtici.Bitcoin 8000 lerdeyse etherium 800 lerde.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 10, 2018, 08:34:36 PM

Evet aralarında bu açıdan bağ var ama zaten grafiklere bakarsan çoğu coin de bitcoin ile beraber yüksek bir artış yakalamış yani diğer coin'ler sabit dururken bitcoin çıkmış sonra düşerken onları da aşağı çekmiş gibi bir durum yok.
pkblgn
Member
**

Activity: 180

Risk takes great win or die.

View Profile
February 10, 2018, 10:56:24 PM

Bu piyasanın dinamiği psikoloji üzerinden oluşturulduğundan dolayı yatırımcılar Bitcoin endeksli yaklaşıyor altcoinlere.Sizin aldığınız coin %100 bile artsa efsane gelişmelerde olsa Bitcoin'in huzuru kaçtı mı tüm Kripto aleminin huzuru kaçıyor malesef.Bu dinamikleri düzene sokmak gerekiyor.Tek BTC ye bağlı kalmak sürdürülebilir değil...

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
aliperk
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
February 11, 2018, 08:00:27 AM

Sanal para piyasası emekleme dönemini geçmeye çalışıyor, ilerleyen zamanlara bu daha fazla netlik kazanacaktır, ama benim görüşüm şuanda BTC'ye çok bağlı olasalar dahi zamanla birbirlerinden bağlarını koparacaklardır.
yakupcoach
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
February 11, 2018, 11:54:42 AM

Bitcoini başkent düşünürsek altcoinlerde altyapı ve borsasına reklamına göre gelişmekte olan iller diyebiliriz. Ama dediğim gibi yükselmek için iyi pazarlanmaları lazım. Ben altcoinlere yatırımı daha doğru buluyorum bu saatten sonra.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 11, 2018, 12:11:18 PM

Cogu coininde bitcoin ve ethereum ile alinabilmesi buna sebep oluyor. Haliyle bitcoin dustugunde degeri bitcoin cinsinden artmazsa dusmus gorunuyorlar. Zaten tedirgin olanlarda bir duraksama yasiyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: