Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:03:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Altcoinler ve Bitcoin Arasında Organik Bağlar  (Read 362 times)
yasujizr
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 12:37:46 AM

Bitcoin ve Altcoinler aynı denizdeler. Bitcoin büyük bir gemi olduğundan her hareketinde, tekne olan diğer altcoinler bu dalgalardan etkileniyor malesef. Ama gemi battığında oluşacak dalgadan sağlam çıkacak, hayatta karşılığı olan altcoinler olacaktır. Şahsi fikrimdir, olur olmaz bilemem.
1715025781
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715025781
Reply with quote  #2

1715025781
Report to moderator
1715025781
Hero Member
*

Ignore
1715025781
Reply with quote  #2

1715025781
Report to moderator
1715025781
Hero Member
*

Ignore
1715025781
Reply with quote  #2

1715025781
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
crimsongoth (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
March 08, 2018, 09:19:21 PM

Ben Bitcoinin denklemde temelde bulunmasının problem yarattığını düşünüyorum. Buradaki başlıca problem borsaların temel para birimi olarak fiziki paralar yerine BTC'yi kullanmaları. Bundan dolayı BTC'deki en ufak bir olumsuz dalgalanma tüm piyasayı aşağı çekiyor. Bence bu sürdürülebilir bir model değil. Eninde sonunda terkedilmek zorunda olan bir strateji.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 08, 2018, 10:43:59 PM

Eğer bitcoin güven kazanırsa diğerleri de güven kazanır aynı şekilde kaybederse altcoinlerde kaybeder. Ben burada bitcoini bir lider önder olarak görüyorum. Çoğuna göre daha az kazandırıyor olabilir ama asıl işi bitcoin yapiyor olarak görüyorum ben
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
March 09, 2018, 06:10:36 PM
Merited by EFS (1)

Katılıyorum sonuçta ether ortaya çıkarken şu kadar btcye eş değer diye piyasaya çıkmadı mı ?

ether tabanlı coinlerde, şu kadar x coin, bu kadar ether mantığıyla ico yapıyor,
sadece borsalarda arz talepten öteye, ticaret hacmini aşamadan bu dengelerin bozulması biraz zor.

yani ether tabanlı ortaya çıkmış bir coin, reel faaliyetlere başlayıp, talep oluşturabilir ve hayatımızı kolaylaştıracak, hayatımızın içine girecek projelere imza attığında
gerçek talep değerine ulaşacaktır.

o zaman ethere karşı da btc ye karşıda bir değer kazanması mümkün olur.

icoda 1000 x coin - 1 ether eder diyen tırnak içinde ki şirket ile 5000 x coin - 1 ether diyen coin arasında yine borsalara girdiklerinde 5 kat fark gözlemleniyor.
sadece bazı coinler, road mapine uygun gittiği ve sözünde durduğu için kıymetlenme ve talep edilmeden dolayı, suni değerlenme içinde.

suni dememin nedeni, yatırım yapanların dahi projenin reel hayata geçmesi şüphelerinden kaynaklı.

örneğin gvt diye bir coin var türkiyede çok konuşuluyor bu ara, 2 aydır takip ediyorum, 9 dolardan tanıştım. 4 dolardan alan bir arkadaş önermişti,
olumlu yada olumsuz yorum yapmak istemiyorum aslında, kendim yatırım yapmadım ama sadece road mapine uygun gittiği için değerleniyor. vaad ettiğini yapacak mı ?
forex diyorsa hedefi, imkansız.. neden imkansız olduğu uzun bir konu, coin piyasasında kaldıraç yapamazsınız, benim yorumum bu, zaten bana sunduğu hizmet imkansız geldiği için yatırım yapmadım ama büyük coin tahmin siteleri bu yıl sonu 100 dolar fiyat öngörüsü veriyor bu coin için.

ico fiyatıyla şimdi ki değeri arasında oldukça fark var, yani böyle coinlerde var olmaya başlıyor marketcupda.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
March 09, 2018, 10:53:10 PM

ben biraz iddialı buldum bu savı, yani btc gitti diye, bütün koinler gitmez, dash, eth gibi koinler tutunabilir, ya da tam tersi belki btc 10 yıllarca kalır, diğer koinler değişim gösterir.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 09, 2018, 11:14:32 PM

Pek katılmıyorum btc düşerken yükselen, btc yükselirken düşen coinlere de şahit olduk her coinin farklı özellik ve işlevleri var.Atiyorum a coini hızlı gönderim sunarken b coini gizliliği karşılıyor c ise her ikisini karşılıyor d ise kontrat sistemine sahip vs.Btc bu pazarın öncüsü ama belli olmaz gerçekten günlük hayatta kullanıma geçildiğinde genel ihtiyaçları karşılayan coinler tutunabilecektir. Örneğin Nokia belki piyasanın öncüsü degildi ama yıllarca piyasayı elinde tuttu fakat gelişmelere ayak uyduramadığı ve gerisinde kaldığı için aynı dönemde piyasada tutulmayan yada yeni gelişen samsung aldı yürüdü yada apple.Yani demem o ki eğer gündelik yaşamda kullanıma geçilirse ihtiyaçları karşılayan ve gelişmelere ayak uydurabilen yenilikçi coinler btc yi sollayabilir.Btc bitse bile önemli olan blockchain teknoljisi olduğu için başka bir lider yükselecektir ve kripto paralar yoluna devam edecektir.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
March 10, 2018, 04:51:50 AM

Bir bağ derken? Borsalar Bitcoin paritesiyle işlem görüyor ve çoğu borsa doları kullanmıyor kısacası Bitcoin battığı anda altcoinlerin değeri 0'a iniyor ve elinizde kalıyor.. Bunun en büyük örneği btc 19'dan 9'a düşerken tron gibi coinler 10'da 1'ine düştü.. bir tarafta 2den 1 e düşen btc, diğer tarafta 10'da 1'ine düşen altlar.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
May 09, 2018, 03:28:33 AM

Herseyin bitcoin ile baslamasi onu digerlerinin kaynagi haline getirdi. Oyle ya da boyle bitcoin ve altcoinler arasinda bir korelasyon bulunmakta ve hep boyle devam edecek gibi.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 09, 2018, 06:55:00 AM

Hocam güzel açıklamışsiniz ama forumda büyük bir çoğunluk BTC çıkışı ile altlar çöktü vs gibi açıklamalar yapmış. Bu bana çok mantıksız geliyordu bu açıklama ile biraz bana destek geldi lakin bunu da düşünmüyorum ben pek aralarında bağ olsa bile kendi içlerinde bagimsizlar. Fazla etkilemezler birbirlerini

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
May 09, 2018, 10:08:19 AM

BTC dominance azaldıkça Btc den çok farklı hareket eden altcoinler  göreceğiz. Gelecekte elbette değişebilir ama şimdilik durum bundan ibaret.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 09, 2018, 04:56:19 PM

Bitcoin bazında hesaplanıyor çünkü çoğu. BTC/XCoin
kokhasan
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile WWW
May 09, 2018, 11:48:11 PM

Çok haklısınız çok sıkı bağlarla birbirlerine bağlılar

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
23batu23
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
May 10, 2018, 12:50:36 AM

BTC her zaman büyük bir değer olarak kalacak ama dominance ı azalacak gün geçtikçe. hatta eth dominance bile ileride bayağı azalacaktır.
istanbullis
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
May 10, 2018, 03:23:49 AM

Çok haklı bir yaklaşım, altcoinlerin hareketlerinin %80'i bitcoinin hareketine bağlı
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
May 10, 2018, 05:50:49 AM

Bence başlığı açan arkadaşın bahsetmek istediği konu temsiliyet. Yani gerçekten bakıldığı zaman Bitcoin sadece kendisini değil başta blockchain teknolojisi olmak üzere tüm altcoinleri temsil ediyor. Genellikle çıkan haberlerde piyasa ile ilgili sadece Bitcoin adı geçiyor. O kadar etkili ki Bitcoin hareketleri, Bitcoin teknolojisinden farklı olan tangle ile işletilen IOTA gibi coinler bile Bitcoin'in fiyat dalgalanmalarında yerle bir oldu. Elbette Bitcoin düşerken çıkan coinler olabiliyor. Bazısı o an ki etkinliğinden yada gelişiminden oluyor ve kalıcı oluyor. Bazısı da spekülatif olup bir süre sonra düşmeye devam ediyor. Ama gelecekde bu böyle olmayabilir. Arkadaşın dediği tüm coinlerde bir bağ var düşüncesine katılmıyorum bağ yok ancak piyasanın güven endeksi Bitcoin'e bağlı hareket ediyor. Bitcoin iyi durumdaysa altcoinler de buna bağlı devam ediyor. Aslında mantıken Bitcoine güven varken BTC'ye gelen paranın büyük bir kısmı altcoinlere gidiyor. Bu güven düşerse herkes önce BTC'ye oradanda direk USD'ye kayıyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: