Bitcoin Forum
May 14, 2024, 07:51:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yurt disindan Ekran Karti Getirme (?) yada getirme yollari nedir?  (Read 244 times)
bravesado (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
February 06, 2018, 10:46:59 PM

Herkese iyi forumlar,

Ben yurt disinda ikamet etmekteyim ( Almanya) Burdaki kartlar Türkiyeye nazaran  gayet uygun ( 2. el rx 580 8gb piyasasi 380-400 euro). Türkiyede Günes enerjisi ile elektirik üretimi yapmak icin  hazirliklari tamamladim sadece geriye rigleri kurmak kaldi.   Yurt disindan kart getirme olayini nasil gerceklestirecegime dair sorularim var;

1. Direk gümrük ödesem sadece %18 ödeyip gecirebilirmiyim ? ( 400 euro desek  gümrükle 472 Euro ya gecermi?)
2. Valizde esle dostla azar azar yollasam kac tane valizle sorunsuz geciririm?
3. Aracla kendim gidip sansimi denesem ne olur? Belki bakan olmaz  bir seferde hepsini gecirir(miy)im ! ?.
4. Bunlardan haric bir yol var ise paylasan arkadasada buradan yardimci olabilirim...

Simdiden herkese tesekkür ederim... Bol kazanclar ..
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
February 07, 2018, 07:57:26 AM

Şu anda  yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti kişi başı 430 Euro  bu limit 15 yaşından küçükler için 150 Euro olarak belirlenmiştir bunun dışında vergisi ödenmek suretiyle yolcu beraberinde getirebileceği eşya limiti 1500 Euro olarak belirlenmiştir  vergi oranları AB ülkelerinde %18 diğer ülkelerde %20 olarak belirlenmiştir tabi bunun ticari miktar ve mahiyet arz etmemesi gerekmektedir eğer hem adedi fazlaysa hemde değeri 1500 Euro geçiyorsa ithalat vergisi ödenmek zorundadır ithalat vergisi getireceğin ürüne ve ürün adedine göre değişkenlik gösterecektir muhtemelen ithalat vergisi ile ilgili tam detayları gümrük müşavirlerine danışman gerekir

ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 07, 2018, 08:31:25 AM

Düzgün mal taşıyan sicili kötü olmayan bit tırcıya ver o senin için geçirir Cheesy Ama tavsiyem verginizi ödeyerek geçirin. 1500 euroya kadar sıkıntı yok 1300 euro olcak şekilde ayarlarsınız faturaları ve ürünleri gümrükte verginizi ödeyerek geçirirsiniz

HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
February 07, 2018, 02:41:39 PM

Amazonda bulabilirseniz amazon alışveriş sırasında vergiyi kesiyor ve adresinize kadar ürünü getiriyor. Hiç uğraşmıyorsunuz ama ürün bulmak baya zor
sakasaka
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
February 07, 2018, 07:43:50 PM

Herkese iyi forumlar,

Ben yurt disinda ikamet etmekteyim ( Almanya) Burdaki kartlar Türkiyeye nazaran  gayet uygun ( 2. el rx 580 8gb piyasasi 380-400 euro). Türkiyede Günes enerjisi ile elektirik üretimi yapmak icin  hazirliklari tamamladim sadece geriye rigleri kurmak kaldi.   Yurt disindan kart getirme olayini nasil gerceklestirecegime dair sorularim var;

1. Direk gümrük ödesem sadece %18 ödeyip gecirebilirmiyim ? ( 400 euro desek  gümrükle 472 Euro ya gecermi?)
3. Aracla kendim gidip sansimi denesem ne olur? Belki bakan olmaz  bir seferde hepsini gecirir(miy)im ! ?.
4. Bunlardan haric bir yol var ise paylasan arkadasada buradan yardimci olabilirim...

vergi ile 472 Euro ya razıysanız O paraya türkiye'den garantili RX470 / RX570 alabilirsiniz.
macera aramaya gerek yok bence
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 07, 2018, 09:56:13 PM

Bir üst mesaja katılıyorum. Bahsi geçen fiyatlara amazon üzerinden sıfır kart alabilirsiniz.
bravesado (OP)
Newbie
*

View Profile
February 07, 2018, 10:15:08 PM

Bir üst mesaja katılıyorum. Bahsi geçen fiyatlara amazon üzerinden sıfır kart alabilirsiniz.

vergi ile 472 Euro ya razıysanız O paraya türkiye'den garantili RX470 / RX570 alabilirsiniz.

3000 TL den Assagi kart yok ... 2000 Civarina  Bulsam hemen alacagim zaten. Ayrica cok sayida alacagim icin uygun fiyattan olmasi daha önemli. Ethereum ne olacak belli degil. Cikarsa pahali olsada kurtarir ama düserse bosuna parayi baglamis olurum diye endiseliyim.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:27:36 PM

3000 TL den Assagi kart yok ... 2000 Civarina  Bulsam hemen alacagim zaten. Ayrica cok sayida alacagim icin uygun fiyattan olmasi daha önemli. Ethereum ne olacak belli degil. Cikarsa pahali olsada kurtarir ama düserse bosuna parayi baglamis olurum diye endiseliyim.

Borsa da bir kumardır taktiği ile yola devam  Grin Kazdıklarını kenara at, nakit para varsa sistemi kur çalışsın.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
February 07, 2018, 11:01:26 PM

Bu tamamen saçma hocam 1-2 hafta içinde her yer kart dolar, riglerini millet satılığa çıkardı bile...
bravesado (OP)
Newbie
*

View Profile
February 07, 2018, 11:27:29 PM

Bu tamamen saçma hocam 1-2 hafta içinde her yer kart dolar, riglerini millet satılığa çıkardı bile...

Umarim Öyle olur...

Borsa da bir kumardır taktiği ile yola devam  Grin Kazdıklarını kenara at, nakit para varsa sistemi kur çalışsın.

Amacim O zaten. Elektirigi bedaaya getirdikden sonra zaten satmanin manasi yok. Masraflar ve Sistemi gelistirmek icin %25 i ni satip %75 lik kismini bekletecegim... Belli olmaz belki öngörülen gibi 2000-5000 arasina ulasabilir yada dibe  cöker Riglerin verdigi isiyla Tavuk Ciftligi kurarim Cheesy
Beta Plus
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 08, 2018, 06:12:18 AM

Selamlar,

info@betaplus.com.tr ye iletişim bilgisi paylaşırsanız. Sizi arayalım.
Türkiye garantili 0 faturalı yazdığınız fiyat seviyelerinde kartlar sağlayabiliyoruz.

Yerimiz İstanbuldadır.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
February 08, 2018, 09:44:08 AM

Herkese iyi forumlar,

güneş enerjisi ile rig kuracaksınız baya büyük bir panel tarlasımı oluşturdunuz? umarım 1 ekran kartı icin gerekli elektrik miktarını doğru hesaplamışsınızdır.
Gümrük o ürünün muadilini bulup onun fiyatı üzerinden vergi alıyor. yani siz 100 euroya aldınız ama ürün 200 euro olarak belirledi 200 den alır. yada tam tersi siz 100e aldınız ama gümrük memuru 50 euro olarak belirledi 50 euro üzerinden alır. 2-3 kartta sorun yasamazsınız. her valize 2 şer tane koydurup yollarsanız bir sıkıntı çıkmaz.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 08, 2018, 12:45:53 PM

Bu hafta sonu akrabalarım 6 adet rx serisi kart getirdi bana onlarda almanyada yasıyorlar. Herbiri valize 2 ser tane koyup getirmişleri saolsunlar ucuza geldi  Grin
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
February 08, 2018, 03:49:03 PM

Bu hafta sonu akrabalarım 6 adet rx serisi kart getirdi bana onlarda almanyada yasıyorlar. Herbiri valize 2 ser tane koyup getirmişleri saolsunlar ucuza geldi  Grin

sorması ayıptır kaça geldi kartların tanesi? ve hangi kartlardı?
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 08, 2018, 05:14:07 PM

Ticari statüye 3+ sonrası girer.
Yolcu beraberinde 1500euro limiti var. Fazlasında dedikleri gibi işlem olur.
Ayrıca 430euro limitini şimdi öğrendim ama takılırsanız çevirmediler diye sevinmeyin. Tam kapıda biri çevirir o zaman kaçakçılık olur. Çünkü ülkemiz kanunlarına göre gümrükten sekip elinize ulaşmış bile olsa, kimsenin bundan haberi dahi olmasa beyan edip vergisi verilmeli Smiley
Tabi ekran kartında bu durumları yaşamazsınız. Yani evinize gelip vergi almazlar Smiley
Ama 1500euro limiti önemli. Elinizde ürünün faturası varsa gümrük memuru muadilini burda 1milyonada bulsa sizin faturanızdanvergilendirilir. Bunu diyen arkadaş yanlış bilgi vermiş.
Ancak faturanız yoksa yahut ikinci el ise o zaman muadilden vergilendirebilir. Ki genelde hakim olmadıkları konularda sizin sözlü beyanınızı esas alırlar.
Ama kalkıpta 1500euroluk şeye 150euro dersen kul kapıp muadilden fiyat biçebilirler.

...
aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
February 08, 2018, 06:34:23 PM

Bence de biraz daha bekleyin. Coin fiyatlarında ki düşüş yüzünden yakında piyasada normal fiyattan kartlar satılmaya başlar. Hazır sistemi bile hemen hemen şimdikinin yarı fiyatına alabilirsiniz.

bravesado (OP)
Newbie
*

View Profile
February 08, 2018, 07:35:04 PM

Bence de biraz daha bekleyin. Coin fiyatlarında ki düşüş yüzünden yakında piyasada normal fiyattan kartlar satılmaya başlar. Hazır sistemi bile hemen hemen şimdikinin yarı fiyatına alabilirsiniz.

Ben bir  hevesle cebindeki son parasini bu ise yatirip pisman olan kisilerdan almak istiyorum. Biliyorum ki kabataslak bir hesap yapip 2-3 karta  parasini baglayip sonrada kazanci cok az  oldugu icin satmak isteyen cok vardir. Onlarda yuksek fiyattan aldiklari icin zarar etmek istemiyor. Bakalim Arastirmaya devam Smiley

Ticari statüye 3+ sonrası girer.
Yolcu beraberinde 1500euro limiti var. Fazlasında dedikleri gibi işlem olur.
Ayrıca 430euro limitini şimdi öğrendim ama takılırsanız çevirmediler diye sevinmeyin. Tam kapıda biri çevirir o zaman kaçakçılık olur. Çünkü ülkemiz kanunlarına göre gümrükten sekip elinize ulaşmış bile olsa, kimsenin bundan haberi dahi olmasa beyan edip vergisi verilmeli Smiley
Tabi ekran kartında bu durumları yaşamazsınız. Yani evinize gelip vergi almazlar Smiley
Ama 1500euro limiti önemli. Elinizde ürünün faturası varsa gümrük memuru muadilini burda 1milyonada bulsa sizin faturanızdanvergilendirilir. Bunu diyen arkadaş yanlış bilgi vermiş.
Ancak faturanız yoksa yahut ikinci el ise o zaman muadilden vergilendirebilir. Ki genelde hakim olmadıkları konularda sizin sözlü beyanınızı esas alırlar.
Ama kalkıpta 1500euroluk şeye 150euro dersen kul kapıp muadilden fiyat biçebilirler.

1500 euro limiti var ise bana  yeterli gibi . Kisi basi 2 kart cok rahat getirilebilir o zaman.  Ese  dosta rica etsem  her seferinde 1 rig toplarim...  Gönül isterki karaborsacilardan siyrilip Kendi ülkemizden alalim.  Hem kafamiz rahat olurdu hemde paramiz ülkemizde kalirdi. Bilgiler icin cok tsk ederim.

Bende bu yontemi deneyecegim sanirim.. Tesekkür ederim...

Selamlar,

info@betaplus.com.tr ye iletişim bilgisi paylaşırsanız. Sizi arayalım.
Türkiye garantili 0 faturalı yazdığınız fiyat seviyelerinde kartlar sağlayabiliyoruz.

Yerimiz İstanbuldadır.

Bilgilendirme icin tsk ederim... Türkiyeden alacagima  kesin karar verdigimde sizinle iletisime gececegim...

Cikan rigleri görüyorum ama sanki Ferrari satiyorlar ... Bizim halkimizda söyle bir huy var. Karaborsada satanlar yuksek fiyat cekiyor die herkes yuksek fiyat cekiyor... Ama en sonunda uzgunum ku kara borsacilar mallarini satacaklar. Cunku onlar zaten uygun fiyata aldi.  Normal vatandas daha pahaliya maal etti.   Atiyorum   1700 e mal etmisse elimden ciksin diye 1800 den takir takir satar. Ama ben normal vatandasin  bu fiyattan kart almis olacagani su an ki piyasada hayel edemiyorum...  Bekleyip görecegiz ... Herkes tabiki istedigi fiyati vermekde serbest, Satin alacaklarida cebinde parasi sokmuyor. Mining  yapacagim diye zarar edemem. Umarim dediginiz gibi Fiyatlar düser:)

Pages: [1]
  Print  

Jump to: