Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:57:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ABD'de senatoda neler konuşuldu? İzleyenden twitter floodu, okumalısınız.  (Read 226 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 07, 2018, 10:04:47 AM
Merited by AlyattesLydia (3), ksteve96 (3), EFS (2), by rallier (2), MorpheWQ (1), emreunsal10 (1)

Twitter'dan Ozan Kesici senatoda konuşulan konuları izlemiş ve yazmış. Okumanızı tavsiye ederim.
https://twitter.com/ozankesici/status/960939556714500099

ABD Bankacılık, Çevre ve Şehircilik İşleri Komitesi, #BTC #Bitcoin #ICO lar ve #Kriptopara ile ilgili bir açık oturum düzenledi. Canlı izleyemedim ancak şu an yavaş yavaş yetişiyorum. Toplaşın anlatıyorum:

1. Açılışta Bitcoin ve Kriptopara piyasasının genel durumu özetlendi, market hacmi ile ilgili bilgiler verdildi ve ABD Hisse Senetlerindeki 1 trilyon dolarlık düşüş ile Bitcoin'in çabuk değişkenlik gösteren grafiği yüzeysel olarak karşılaştırıldı. #Bitcoin #BTC #Kriptopara

2. Yeni gelişmekte olan bir piyasa olmasından ötürü hacker ve dolandırıcıların ortalama yatırımcıdan daha bilgili olduğu belirtilerek, yatırımcıların gün geçtikçe daha büyük dolandırılma riski altına girdiği belirtildi. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

3. Konuyla ilgili görüşlerini sunmaları için davet edilmiş 2 şahit: İlki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetim kurulu başkanı Jay Clayton. İkincisi ise Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CTFC) yönetim kurulu başkanı Christopher Giancarlo.#Bitcoin $BTC

4. Jay Clayton Blockchain, Kriptopara ve ICO'ların neler olduğunu basitçe anlatmaya çalıştı. ICO'larda sunular coin/token'lar ne kadar para birimi gibi görülse de aslında hisse senedi gibi dağıtıldığını belirtti. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

5. Jay Clayton ayrıca ICO'ların yasal hisse senedi düzenlemelerine uymadığını ve sahiplerine şirketler üzerinde hissedarlık hakkı tanımadığını söyledi. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

6. ICO'lara verilen paraların şirketlere yapılan yatırımlar olduğu söylendi. Clayton "Buna Coin diyebilirsiniz, ama eğer hisse senedi gibi işlem görüyorsa o bir hisse senedidir." şeklinde açıklama yaptı. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

7. ICO'lara yatırım yapmanın her zaman blockchain teknolojisine yatırım yapmak anlamına gelmediği belirtildi. (Yani aslında her hangi bir şeyi bu şekilde fonlayabiliyorsunuz diyor) #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

8. "ICO'lar yasalarımıza uymuyor. Bunu çoğu zaman yasalar net değil diyerek yada yasalar üzerinde kelime oyunları oynayarak yapıyorlar" dendi. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

9. Diğer konuşmacı CTFC'den Giancarlo kendi ailesiyle ilgili örnek vererek konuya girdi. Çocuklarının lise zamanında hisse senedi borsasına ilgi duymadıklarını ancak Bitcoin'i duyduklarına heyecana kapıldıklarını belirtti. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

10. Giancarlo, "Bana öyle geliyor ki, onların bu kriptopara heyecanına saygı duyarak bu duruma düşünceli bir şekilde karşılık vermek bu gençlerimize bizim borcumuzdur" şeklinde açıklama yaptı. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

11. Giancarlo, "Ancak gençlerin bu olumlu tutumunu dolandırıcılık ve manipülasyon ile kötüye kullanacak kişileri köşeye sıkıştırmalıyız" eklemesi yaptı. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

12. Bu konularda toplumun çok iyi eğitilmesi gerektiği ve sağlam düzenlemeleri içeren yasaların yapılmasının çok önemli olduğu söylendi. Halka seminerler verilsin, gençler yaşlılar eğitilsin dendi. (Zor olsa da olabildiğince regüle etmek istiyorlar) #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

13. Doğru bir şekilde regüle edebilmek için 1. Bu konuyla ilgili öğrenebildiğimiz her şeyi öğrenmek için CTFC'de grup kurduk. 2. Olaya başka perspektiften bakmamız gerekiyor: Bitcoin toplam değeri McDonald's değerinden küçük. 3. Halkı eğitmek. #Bitcoin #BTC $BTC #Kriptopara

14. ... 4. #Bitcoin Futures (Vadeli işlem) sayesinde market ile ilgili veri toplayabileceğimiz, dolandırıcılık ve manipülasyon için analiz edebileceğimiz bir araç edindik dendi. Ve son olarak 5. sert yaptırımlar başlatıldı. (Bitconnect vb ponzilerin kapatılması). $BTC #Kriptopara

15. Komite tekrar sözü aldı ve bence izlediğim yere kadarki en önemli soruyu az önce konuşan CTFC ve SEC başkanlarına sordu:

16. "İkiniz de bir şekilde kriptoparalar üzerinde kurumlarınızın "tam" yetkisi olmadığını söylediniz. Benim sorum şu, peki "yeterli" yetkiye sahip misiniz?" (Devamı daha da önemli...)
$BTC #Kriptopara #Bitcoin

17. "İkinizin de şu soruya cevabını istiyorum 'Sizce ABD Meclisi finansal yasalarımızı gözden geçirerek iyileştirmeli ve böylece bir kurumun yada kurumlar topluluğunun tam yetkiyle (kontrol yetkisi ile) donatılmasını sağlamalı mıyız?'" ( =Yasal yetki ile baskın çıkalım mı?..)

18. Jay Clayton bu soruya "Federal bankalar regülatörleri, CFTC, SEC ve eyaletler ile birlikte koordine bir plan dahilinde kriptopara borsası ile baş etmek için bir arada hareket etmeliyiz" şeklinde cevap verdi. (baş etmekten kastı ne henüz bilmiyorum) $BTC #Bitcoin #Kriptopara

19. Clayton, sokaktaki yatırımcılar kriptopara piyasasının hisse piyasası gibi regüle edildiğini sanarak yatırım yapıyor dedi. (Bana genel yatırımcı topluluğu bu kadar bilinçsiz olamaz gibi geliyor ama.Amerika sonuçta bilemiyorum.Bizde çaycı Hüseyin bile biliyordur) $BTC #Bitcoin

20. Eveet, komite tekrar soruyor: "Doğru mu duyuyorum? Sizce ek yasal otoritelere ihtiyacımız yok mu?"
Clayton: "Bence, ihtiyacımız olabilir."
Komite: "O zaman ilk olarak bize ne yapıp yapamayacağınızı söylemelisiniz ve bize yol göstermelisiniz." (yani ona göre yasa çıkaralım)

21. Giancarlo tamamen katılıyorum, önce açığın nerede olduğunu bulmalıyız diyor. Kriptoparalar üzerinde SEC ve CTFC'in nasıl yasal yetkiye sahip olmadığını tekrarladı. Bazı eyaletlerin bu konuda sert adımlar attığından bahsetti. (Yine ponzilere yapılan baskınlar mevzusu sanırım)

22. KYC ve yatırımcılık onayı gibi sistemlerin olduğu ama kapsamlı bir sistemin olmadığı belirtildi. (Kim ne yapıyor tam bilemiyoruz standartları biz koyamadığımız için diyorlar aslında) #Bitcoin $BTC #Kriptopara

23. Konu kriptopara aktivitesinin çoğunlukla sınırlar ötesine uzanarak uluslararası para transferi şeklini almasına geldi.

(Kusura bakmayın özet geçmeye kalktım ama daha da uzuyor çünkü her cümlede önemli ayrıntılar çıkıyor. Neler olacağının derin analizi için bunlar gerekli.)

24. Komite ikisine sordu: Bizi uluslararası para transferleri konusunda ne gibi zorluklar bekliyor? Finansal Suçlarla Savaşma Ağı'nın (FinCEN) bu konuda oynaması gereken uygun rol nedir?
#Bitcoin $BTC #Kriptoparalar

25. Clayton: Kriptopara piyasası gelişmeye devam edip önemli bir piyasa haline gelecekse yama yapmanın muhtemelen yeterli olmayacağının sebebi bu piyasanın uluslararası yapıda olmasıdır. (=yani biz buradan yasal zorunluluklar getirsek de bu sadece bizim tekelimizde değil Smiley )

26. FinCEN kriptoparaların illegal aktivitelerde de kullanıldığını biliyor ve gerekli adımları atıyor.
- Clayton: "buna devam etmelerini destekliyorum".
- Giancarlo: "sadece kripto değil bir çok market uluslararası hale geldi".
$BTC #Kriptopara #Bitcoin

27. Regülasyon ile ilgili!
Giancarlo: "Diğer uluslararası marketlerde denizaşırı regülatörlerle birlikte çalışarak ortak regülasyon yapma zorluklarını yaşadık." (uluslararası koordine regülasyonun çok zor olduğunu kabul ediyor)

28. Komite sözcüsü Giancarlo'ya "kurumlarla, eyalet ve federal regülatörlerle bir araya gelmeniz ve nasıl bir regülasyon düzenmelesi yapmamız gerektiğini bulmanız için sizi teşvik ediyorum" dedi.
(regüle nasıl ederiz hep birlikte kafa yorun diyor)
$BTC #Bitcoin #Kriptopara

29. Senatör Brown, ICO'lar için toplanan 4 milyar doların ne kadarının ABD'den toplandığını sordu. Clayton'ın cevabı: "net değil, önemli bir bölümünün ABD'den geldiğini tahmin ediyorum."
(Regülasyon olmadığı için tam olarak takip etmek mümkün değil)
#Kriptopara $BTC #Bitcoin

30. Senatör Brown, SEC'nin iş, işlem ve çalışanları üzerinden yapılması gerekenler konusundaki yeterliliğini sorguluyor.
(Yani bir oturumda SEC'den hem bilgi, hem yardım, hem tavsiye isteniyor hem de SEC'nin yeterliliği sorgulanıyor. İlginç...)
$BTC #Bitcoin #Kriptopara

31. Clayton SEC'de en büyük sıkıntının personel eksikliği olduğunu söyledi.
-S. Brown "Piyasayı oyuna getirmeye çalışanlara SEC'nin güçsüz olduğunu göstermez mi?"
-Clayton "SEC'de yan gelip yatmıyoruz, daha fazla çalışan almamız lazım" diyor.
-Brown "Umarım bütçeniz yükseltilir."

32. Senatör Shelby CTFC-SEC'e nasıl bir takım oluşturup kriptoparalarla baş edeceksiniz diye sordu. Clayton, Hazine Bakanlığı'nın CTFC, SEC ve Merkez Bankası'nı bir araya getirdiğini ve kriptoparaların sadece finansal sisteme entegre edilirlerse çalışır hale geleceklerini söyledi

33. Bir şekilde regülasyona dahil olmak zorunda olduğunu söylüyor.
Komite sözcüsü tekrar ek yasal düzenlemeye ihtiyaç var mı diye sordu. Clayton, ortaklaşa iş yapılacağı için kesin cevap veremem diyor. "Ancak ortaklarımızla birlikte size gelip yasal düzenleme talep edebiliriz".

34. Komite sözcüsü kriptoparaların içsel değeri yok, likiditesi düşük, ama tabi ki bir çok kişi para kazanıp para da kaybetti diyor. Son bir aydır yaşanan BTC düşüşüne dikkat çekiyor. Bunun dibi neresi diye soruyor.
(Hepimizin merak ettiği şey, bilsek yükleneceğiz zaten Smiley

35. Kriptoparalara nasıl değer biçiyorsunuz diyor. Piyasa mı belirliyor diye soruyor komite sözcüsü. Alıcıyla satıcının anlaştığı fiyatla değer biçiliyor diye cevap alıyor. (Bilmediği için mi soruyor yoksa izleyenler de bilgilensin diye mi soruyor emin değilim)
$BTC #Bitcoin

36. Komite, SEC'ye bu piyasayı ve teknolojiyi anlayabilecek teknik elemanlarınız var mı diye sordu. Clayton bununla ilgili bir takım oluşturduklarını ve SEC'nin bilgi haznesini güncellediklerini söyledi.
(Kendi kurumları olan SEC'yi işe koşmadan ince eleyip sık dokuyorlar.)

37. Komite CTFC'nin teknik durumunu soruyor. LAB CFTC adında kurdukları birimden bahsediyor. Kriptopara ve blockchain konusunu anlayıp CTFC'ye aktarıyor bu birim. CFTC son zamanlarda 3 tane Bitcoin dolandırıcısı yakalamış. Genel olarak yaptıkları işler anlatılıyor.
#Bitcoin $BTC

38. Komite, kriptoparaların her geçen gün sayıca arttığından bahsediyor. Her birini takip edebiliyor musunuz diye soruyor. CTFC başkanı, bunların bir çoğu ponzi coinler dedi. Bu tarz oluşumların peşine düşüp darbeyi indiriyoruz, indirmeye de devam edeceğiz dedi.
#Bitcoin $BTC

39. Bitcoin'in hisse mi, emtia mı, para birimi mi olduğu tartışılıyor. Her birinin karakteristiklerini taşıdığı komitede kabul görüyor. CTFC'den Giancarlo HODL'ı anlatıyor Smiley İnsanlar bunu alıp HODL yaparsa Emtia'dır diyoruz. Eğer türevi varsa regüle ediyoruz.
#Kriptopara $BTC

40. CTFC "Problem şu ki nakit piyasasında regülasyon yetkimiz yok. Yapabileceğimiz tek şey dolandırıcılık ve manipülasyon'a engel olmaya çalışmak. Bu konuda agresif olmaya çalışıyoruz."
(Bitcoin ve kriptoparaları yasaklamak ile ilgili hiç bir konuşma yok, sadece düzenlemeler)#BTC

41. Senatör Kennedy, Giancarlo'ya en son aldığın yatırım fonun perspektifini (bir nevi whitepaper) okudunuz mu diye sordu? Tamamen okumadım diye cevapladı. Çoğu kişi okumaz dedi.
-Kennedy:"(Burda kripto riskli vs diyoruz ama) Kimse okumuyorsa ne anlamı var bunları halka açmanın?"

42. Senatör Warner, blockhain'i kriptoparalardan ayrı tutamayız diyor. Dönüşümsel bir sürece girdik bence diyor. Bu hızla yükselirse 2020'ye kadar 20 Trilyon doların üstünde bir hacme ulaşabilir dedi. Bu konuya dört koldan sarılmamız lazım diyor.
#Bitcoin $BTC #kriptopara

43. Warner, Ethereum ve tokenizasyondan bahsediyor. ICO ile ilgilenen yol haritasında SEC'nin hatalar yaptığını söyledi. Futures Contracts'a izin verildi ama ETF'lere SEC izin vermedi. "Yıllar önce bu geçiş daha iyi yapılıp ülke kriptoya (devrimine) hazır hale gelebilirdi."

44. Blockchain'in harika bir teknoloji olduğuna herkes katılıyor. ICO'lar regüle edilmeli deniyor. Futures Contracts regüle edilebildiği ve transparan olduğu için problem yaratmıyor dendi. Blockchain'in geleceğin yapı taşlarından biri olacağı kabul edilmiş gibi duruyor.

45. Bitiriyorum. Bu akşam beni takip eden, like'larıyla destek olan, benimle birlikte Hammurabi Kanunları'na dönüşen devasa flood'a katlanan herkese çok teşekkür ediyorum. Sabah iş başı var, analiz-çeviri-aktarım esnasında hata yaptıysam affola. İyi geceler! #Bitcoin $BTC #kripto

45.5 Flood'u en kısa sürede tamamlayabilmek için yorumlara dönemedim ama okudum. Destekler için teşekkürler! Birlikten kuvvet doğar! 🙂🚀

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848

just in case

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:24:25 AM

ekşiden al haberi.
güzel olmuş flood gelecek var diyorlar ortam yeşillendi bu gazla

signature not found.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:32:02 AM

Güzel bir çalışma olmuş eline emeğine sağlık teşekkür ederiz.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
pixtendor
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
February 07, 2018, 10:48:31 AM

harika bilgiler. amerikanın ne düşündüğü konusunda özet bilgiler içeriyor. smerit olsaydı verirdim. kökten kriptoları yasaklayacaklar gibi bir anlam çıkarmadım. aksine düzenleyip, denetleme yapılması, yasa dışı yönlenlerle uğraşanların takibi vs bu konularda adımlar atılması bana daha muhtemel geliyor.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 07, 2018, 11:03:18 AM

Şair diyorki biz piyasayı manipule ederek fiyatı düşürdük, alttan topladık, Bitcoin'in uzun vade de yükseleceğinin ve engellenemeyeceğinin farkındayız, kimseyi mağdur etmek istemiyoruz fakat her yükseliş geldiğinde sell vereceğiz böylece piyasa uzun vadede daha stabil bir şekilde hareket edecek..
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 07, 2018, 11:20:51 AM
Last edit: February 07, 2018, 11:50:17 AM by PHI1618

Asıl mesele ipin ucunun çoktan kaçtığı ico'lar bence. Ico olayına bi düzenleme getirilebilirse bence çok iyi olacak. Önüne gelen ico yapıyor en kötü toplayan bi kaç milyon dolar topluyor. Sonra sitelerine "penis" yazıp kaçıyorlar biliyorsunuz.
Eğer ico'larda bi regülasyon yaparlar da borsaları kontrollü serbestliğe bırakırlarsa efsane olur bence.

Şair diyorki biz piyasayı manipule ederek fiyatı düşürdük, alttan topladık, Bitcoin'in uzun vade de yükseleceğinin ve engellenemeyeceğinin farkındayız, kimseyi mağdur etmek istemiyoruz fakat her yükseliş geldiğinde sell vereceğiz böylece piyasa uzun vadede daha stabil bir şekilde hareket edecek..

Bu da ayrı bi bakış açısı tabi. Katılmamak elde değil Cheesy

PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 08, 2018, 06:25:27 AM

Ozan Kesici'nin konuyla alakalı yeni flood'u

Dün ABD Bankacılık, Çevre ve Şehircilik Komitesi ile CFTC ve SEC arasında yapılan #Kriptopara $BTC #Bitcoin #Blockchain ve #ICO larla ilgili oturumdan çıkarılabilecek iyi ve kötü sonuçlar var. Toplaşın aktarıyorum:

1. Senatörler, SEC ve CTFC "Blockchain"in devrimsel bir teknoloji olduğu konusunda hem fikir.
#Bitcoin $BTC #Kriptopara

2. Bitcoin olmasaydı Blockchain de olmazdı şeklinde düşünüyorlar. Dolayısıyla Bitcoin başta olmak üzere kriptoparalara genel anlamda karşı değiller. Yasaklanma lafı zaten geçmiyor.

3. CTFC, kriptoparaların illegal aktivitelerde kullanılmasının ve bu piyasada dolandırıcılığın önüne geçmek için elinden geleni yapacak. Her ne kadar kulağa regülasyon diye bağırsa da, insanların bilinçlenmesi ve kötüye kullanımın engellenmesi açısından olumlu.
#Kriptopara $BTC

4. SEC, ICO’ların hisse senedi düzenlemelerine tabi tutulması gerektiğini söylüyor. Çünkü coinler hisse senedi gibi işlem görüyor. ICO'ların bazı denetimlere tabi tutulması yatırımcının finansal güvenliğini sağlamak açısından gerekli görülüyor.

5. SEC, laf cambazlığı yaparak veya yasaların yetersizliğini öne sürerek ICO’ların yükümlülüklerden ve denetimden kaçmasını engellemek için bir yasal zemin dahilinde hisse senedi piyasası gibi kontrol etmeye çalışacak.

6. En azından ABD menşeili ICO'ların SEC tarafından denetim altına alınması ABD'li orta ve küçük ölçekli bireysel yatırımcılara yatırım imkanı tanıyacağı için ICO sektörüne pozitif katkıda bulunabilir. Uluslararası sektöre bir etkisi olmayacaktır.

7. CTFC'den Giancarlo'nun gençlerin gösterdiği ilgiyi anladıklarını ve hoş karşıladıklarını ifade etmesi ve sonrasında senatörlerin yaptığı yorumlar kriptopara ve blockchain'e karşı ABD'nin tutumun olumsuz olmadığı yönünde izlenim sunuyor.

8. Söz alan bazı senatörlerin Blockchain ile ilgili bu kadar detaylı bilgilere ve olumlu düşüncelere sahip olması da sevindirici.

9. Komitede yeni jenerasyonun hisse senedi, bono ve tahvil gibi yatırım araçlarına değil Bitcoin başta olmak üzere kriptoparalara ilgi duyduğu kabul gördü.

10. Kriptoparaların gelecekte devasa boyutlara ulaşması halinde bize ne gibi etkisi olacak şeklinde soru soruldu. Ayrıca başka bir senatör 2020'ye kadar 20 Triyon dolar yorumu yaptı. Bunlar ABD'nin üst kademelerinde düşünülenlerin birer yansıması olarak görülebilir.
#Bitcoin $BTC

11. Biliyoruz ki biz bir nesneye ne kadar değer verirsek o kadar değeri olur. Şu an Bitcoin 8000$'dan işlem görüyorsa, piyasanın biçtiği değer odur. Ve senatörlerin trilyon dolarlardan bahsediyor olması biz yatırımcılar için olumlu haber.

12. ABD kurumları regülasyonun tek bir ülke tarafından yapılarak kriptoparaların kontrol altına alınamayacağının farkında. ICO'lar için uluslararası iş birliği gerektiğini biliyorlar. Bunu sağlaması da oldukça zor. Sayısız ülke, sayısız regülatör...

13. Son olarak oturum genel olarak pozitif bir havada geçtiğini tekrardan hatırlatmak istiyorum. Bu durum Bitcoin fiyatlarına hemen yansıdı. Bakalım önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor... Haberler geldikçe aktarmaya devam edeceğim. Teşekkürler! 🚀

medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:12:51 AM

senatodaki konuşmayı ben de izledim biri nötr diğeri iyimser bence genel anlamda olumlu bir toplantıydı.kriptoyla ilgili yasaklama değil sadece icolarla ilgili dolandırıcılığı önlemeye yönelik tedbirler konuşuldu.bu kötü dönemde iyi şeyler de duyuyoruz...

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 08, 2018, 07:42:13 AM

Eger gelecekle ilgili kesin bir kaygilari olsaydi toplantiyla felan ugrasmazlar yasakliyoruz diyerek alttan topluyorlar. Ayrica en eski bitcoin cuzdanlarinin cogunun kime ait oldugunu bilmiyoruz.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 08, 2018, 08:11:25 AM

Güzel açıklama olmuş kesinlikle bende böyle düşünüyorum yazın veya sene sonu yine pump yapıp daha sonra sell ile düşürücekler fakat yine sağlam kazananlar kendileri olacak.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 08, 2018, 08:20:27 AM

Bende izlemiştim aslında kesinlikle bu piyasaya karşı kötü bir niyet yok, konuşmalar çok mantıklı ve yerindeydi. Kısa vadede kötü haberler olabilir ama uzun vadede her şey daha iyi olacaktır.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
February 08, 2018, 10:05:21 AM

yukarıda yazdıgı gibi aynen, ekşiden al haberi. Smiley meriti bastım.

Umarım beklenenden kötü etki yaratmaz bu süreç. Haberin duyulmasıyla birlikte btc 1000 dolar civarı yükselmişti zira.
tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
February 08, 2018, 05:22:33 PM

Amerika'da bankalar dijital para pazarının büyümesine engel olmaya çalıştı. Kedi kartı ile coin alımına yasak getirdi. Ayrıca Amerika'da Ico yasağı devam ediyor. Pazarı kontrol altına alma çalışmaları tamgaz devam ediyor.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 08, 2018, 05:54:28 PM

devletlerin icolarla ve kriptoyla ilgili kaygılarını anlamak lazım. elbette bankaların hiçbir gerekçeye dayanmadan yasaklamalar yapması doğru değil ancak bu zaten kripto paranın öngördüğü bir şeydi. dolayısıyla burada bankaları da yaptıklarından dolayı suçlayamayız. madem swifte alternatif yaratıyorsun al yarat o zaman deme hakları var.

ancak bunlar zaten kripto paranın çıkış felsefesinde öngörülmüş şeyler. burada kripto paraya darbe vuran şey aslında abartılı bir ico çılgınlığı ( araştırmadan tüm icolara 3-5 atıp 20x bekleme) ve kripto paranın gerçek hayatta kullanım yaygınlığının artamaması. bu iki sebep kriptonun önündeki engeller.

kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
February 08, 2018, 06:41:27 PM

İlk açıklamanın etkisiyle hafif bir yeşillendi gibi olduk ama bunun devamı önemli. Şu an pek parlak görünmüyor, tabi sabretmek lazım adamlar piyasanın kökünü kazıyacaktı resmen topun ağzından döndük.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:46:24 PM

Öncelikle Ozan Kesici'ye göstermiş olduğu emek için teşekkür ediyorum. Amerikanın kripto para piyasasını canlı yayında konuşması bence güzel olmuş içerikte katıldığım yada katılmadığım yerler olabilir ama canlı bir şekilde oturup konuşmaları güzel

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
February 08, 2018, 11:00:52 PM

Bu piyasanın etinden sütünden ve her şeyinden faydalanacaklarını anladım bende, Futures Contracts'a izin verdiklerinde de piyasayı öldürmek istemedikleri açıkça belliydi.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
February 08, 2018, 11:05:21 PM

Valla çok sağlam flood yapmış, bu konuşmadan anlamamız gereken devletlerin bu düşüşte alttan Bitcoin topladığı.. Uzun vadede yükseleceğine kesin gözüyle bakıyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: