Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:29:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile alışveriş yapabileceğiniz e-ticaret platformu: Bikoshu  (Read 190 times)
mamiko (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 07, 2018, 08:06:09 PM

İstanbul bölgesine hizmet veren e-ticaret platformu Bikoshu'da Bitcoin ile ödeme devri başladı. Bikoshu'da Bitcoinlerinizi puding, köfte, damacana su gibi ürünlere dönüştürebilirsiniz.

Bikoshu isimli e-ticaret platformu Bitcoin ve kendi dijital para birimi ile ödeme kabul etmeye başladı. Yemeksepeti ve Getir’in karışımı yapıdaki Bikoshu ile bölgenizdeki pek çok esnaftan sipariş verebiliyorsunuz. Bu sayede Bitcoinlerinizi puding, köfte, damacana su gibi ürünlere dönüştürebilirsiniz.

Su, yemek, market, hizmet, kişisel bakım ve kozmetik gibi pek çok farklı kategorideki dükkânı barındıran Bikoshu şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veriyor. İlk üyelikte 40 TL ve üzeri alışverişlerde geçerli 20 TL indirim ve her arkadaş davetine de 5 TL indirim fırsatı bulunuyor.

Dükkânlardan komisyon almıyorBikoshu’da kurumsal müşteriler için üç farklı paket bulunuyor. Üç pakette de bireysel müşterilerin verdiği siparişlerden komisyon alınmıyor. Sadece 1 gönderim bölgesinde hizmet verecek dükkânlar için “Esnaf paketi” adında ücretsiz bir paket bulunuyor.

Bitcoin ile nasıl alışveriş yapılır?Bitcoin ile alışveriş yapabilmek için “Digital Cüzdanlarım” sekmesinden “Cüzdan Oluştur” butonuna basarak yeni bir sanal cüzdan oluşturuyor. Bu cüzdana gönderilen Bitcoin’ler alışveriş yapılacağı zaman firmanın kendi dijital parası BiNakit’e Türk Lirası biçiminden dönüştürülüyor. BiNakit ile sipariş verilebiliyor.

Bikoshu'da dijital para birimi olarak sadece Bitcoin ile alışveriş yapılabiliyor. İlerleyen dönemlerde Ethereum, Ripple gibi alternatifler eklenebilir. Unutmayın ki bugün bir lahmacunun için ödediğiniz Bitcoin, yarın öbür gün otomobil alabilecek kadar değerlenebilir ya da tam tersi olabilir.

Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
February 07, 2018, 08:23:59 PM

güzel bir çalışma gibi görünüyor, fakat ben bu tarz küçük şeyler için insanların bitcoin ya da altcoin tarzı kripto paraları kullanacağını pek zan etmiyorum, ancak cebinde parası olmayan öğrenci kardeşlerimiz belki kullanabilir bir ihtimal o da Cheesy

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:27:48 PM

İşletme için güzel reklam olur İnsanlar ne kadar kullanır ne kadar kullanmaz bilemeyiz zaman göstrerecek ama düşüncesi bile güzel

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 07, 2018, 10:29:12 PM

Bitcoin'in şimdiki transfer ücreti göz önüne alındığında ekibin kendi tokenini çıkatttığını bilmek iyi oldu. Kimse 30 liralik bir yemeğe 60 lıra ücret ödemek istemez.
deepocean
Hero Member

Activity: 756

View Profile
February 07, 2018, 10:53:23 PM

zamanla e-ticaret platformları büyüyecek ve bitcoine değer katacaktır. hepimiz amazonun kabul etmesini bekliyorum ama küçük firmalar bile kabul etse cığ etkisi yapabilir.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
February 08, 2018, 02:00:53 AM

e-ticaret platformundan Bitcoinle alışveriş şimdilik yapacağımı sanmıyorum. Fee ücretleri vs küçük meblağ alışverişlerde Bitcoinle ödeme tercih edilmeyecektir şimdilik. Girişimcilik adına güzel bir haber, kendi kripto parasını çıkarmış anladığım kadarıyla. Ticaret yapılacak ürün çeşitlerini arttırırsa daha fazla ilgi görebilir. Umarım başarılı olurlar.
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 08, 2018, 05:34:20 AM

Çok fazla değer değişiklikleri olduğu için şu an pek kullanıma açık değil gibi . Yani dediği gibi gün içinde lahmacun aldığı zaman akşama iki lahmacun edebilir . İnsanın içini çok acitir
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:08:14 AM

İşletme için güzel reklam olur İnsanlar ne kadar kullanır ne kadar kullanmaz bilemeyiz zaman göstrerecek ama düşüncesi bile güzel

kendi açımdan yazarsam pek kullanacağımı sanmıyorum. elektronik ürünlerin eklenmesi mutlaka yapılmalı. akıllı telefon, bilgisayar bileşenleri, akıllı saat felan.  ürün çeşitliliğini artırmaları gerekli. ama tüm bunlar zamanla olacak durumlar. bakalım, takipteyiz.

Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 12:38:42 PM

Tüketicilere sağlayacağı kolaylık olmuş kullanılabilirliği daha da genişletilecektir Bu gibi projeler sayesinde hem değer artışı gösterecek hem de bu gibi örnekler çoğalacaktır
barabut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 08, 2018, 01:36:10 PM

Şuan için bu uygulamalar pazarlama amaçlı olsa da uzun vade de kripto para kullanımının yaygınlaşması açısından oldukça sevindirici ve olumlu değerlendiriyorum. Sonuçta latyapı yatırımı ve yapılan yeniliği tebrik etmek gerekiyor. Ne güzel bu yenilikleri duymak.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 08, 2018, 03:47:19 PM

Banka ve kredi kartlarını ortadan kaldıracaktır. Fakat önemli bir gelişme sayılmaz. İnsanlar daha nasıl alınacağını bilmiyor. E ticaret işi biraz küçük kalır kripto piyasasında

Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 08, 2018, 04:08:22 PM

Güzel proje. Güzel isim. Bitcoin'in daha fazla insan tarafından kullanılmasını teşvik eden projelere destek vermeliyiz. Sadece İstanbul'da bulunuyormuş. Umarım kısa sürede Türkiye'nin diğer büyük illerinde de hizmet vermeye başlarlar.

If you like it, you can give Merit!
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
February 08, 2018, 06:31:53 PM

Bitcoin yanına diğer kripto paraların eklenmesi kısa zamanda olur umarım. Ülkemizde bir e-ticaret platformunun bu şekilde girişinde bulunması gayet iyi oldu,  kısa sürede büyüyerek rakiplerini geride bırakacağını düşünüyorum.
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854

einc.io

View Profile
February 08, 2018, 06:42:30 PM

Yanına bir cafe falanda açsınlar. Ödemenin tranfer olmasını beklerken oradanda kazanırlar.

markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
February 08, 2018, 11:08:31 PM

Bir ara bir inşaat firması da bitcoin ile daire satışı yapacağını duyurmuştu. Btc yi takip eden kişilerin ilgisini çekecektir bu platform. bence de doğru bir adım atmış. Şimdiden reklamını yapmaya başlamış.

[/center]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 09, 2018, 10:11:27 PM

Bitcoin'indeki bu fiyat oynaklığı varken, ben gelecekte alışveriş için kullanılabileceğine imkan vermiyorum. Ancak çok güçlü bir yatırım aracı olarak kalabilir BTC.
Düşünsenize, kim elindeki 1 Bitcoin'in ileride 3x, 5x yapacağını bildiği halde gidip de bununla alışveriş yapar ki! Bitcoin günden güne kuruluş felsefesinden uzaklaşmaya başlıyor. Satoshi Nakamato BTC'nin bir gün $20.000 olacağını düşünmüşmüydü acaba bilemiyorum Cheesy
Vdecso
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
February 09, 2018, 11:11:51 PM

fee olayı falan sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum fakat yine de güzel bir çalışma olmuş bence

suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
February 10, 2018, 04:20:19 AM

Bitcoinle alışveriş yapmak şimdilik zor ancak ülkemizde bir e-ticaret platformunun böyle bir girişimde bulunması firma açısından güzel girişim. Geleceğe yatırım yapmış.
linderfelter
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
February 10, 2018, 10:20:41 AM

En güzeli kendi coinini çıkarsın Smiley
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
February 10, 2018, 12:55:17 PM

Güzel bir uygulama olmuş. Bu projede Bitcoinin güzelliklerini öne çıkarmış oldu. Halk arasında ve bazı devletlerin karalama çalışmalarına karşılık bu tarz uygulamaların gelişip yayılması kötüye karşı direnç göstericektir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: