Bitcoin Forum
June 18, 2024, 10:54:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: binance neden kapalı yoksa coincheck vakası daha mı  (Read 390 times)
omr10 (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 07:04:49 AM

binance bakıma alındıklarını söylüyor bu akşam saat 5 e kadar bakım var diyorlar japon coincheck te hacklendiğini söylemeden önce bu tarz bi hareket yapmıştı acaba binancede hacklenebilirmi yoksa güvenlimidir
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:24:56 AM

her bakıma gireni hacklendi gözüyle bakmamak lazım. normal bir durum. fakat binance da pek takibi hacklenebilir. %100 güvenilir diye birşey hiç bir borsa da yok.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 08, 2018, 10:26:05 AM

Büyük işlem hacmine sahip bir borsa. Bir sürü kripto paraya anlık işlem yaptırıyor. Haliyle gelişim için bakım ve yatırımların artması gerek. Bunun için kısa süreli kesintiler olabilmesi normaldir. Daha önce sistem yöneticiliği yaptığım için bu durumları biliyorum. Benzer şekilde işleyiş göstermektedir. Türkiye'nin en büyük bankalarının bile kısa süreli bakım kesintileri yaptığını düşündüğümüz zaman gayet normal bir durum olduğunu görebilirsiniz. Panik yok, al - sat yapmaya devam.

If you like it, you can give Merit!
omr10 (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 01:31:03 PM

Due to an unforeseen slowdown in the speed of our data sync, we now estimate for all trading activity to resume at 2018/02/09 4AM (UTC). In the 30 minutes prior to the commencement of trading, users will be able to use utilize all other account related functions.

twitter dan böyle bir açıklama yaptılar yarına kadar uzadı süreç başka bişey çıkmasın bunun altından ceo  2 saatte bir yeni açıklama yapıcaz falan diyor hadi hayırlısı bakalım
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
February 08, 2018, 01:41:42 PM

dün 7700 den sattım geri alamadım zararım 1000$ ve yarına kadar kapattık diyor! madem bakıma gidiceksin kullanıcıya önceden haber vereceksin şu saatte bakım var diyeceksin. işe bak anasını satayım para kolay kazanılıyor sanki böyle bir zamanda yapılıcak iş değil.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
February 08, 2018, 03:20:19 PM
Merited by Discovery06 (2)

Cuma sabah 7 ye Kadar kapalıymış.Şimdi küfür edecem ama öyle böyle değil.Şu ortamda 2 gün borsa kapatmak ne demek skym sizin bakımızını aq mun cüceleri..Umarım daha kötüsü olmaz btcleri Zhao alıp kaçmamıştır..
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
February 08, 2018, 04:07:00 PM

Büyük işlem hacmine sahip bir borsa. Bir sürü kripto paraya anlık işlem yaptırıyor. Haliyle gelişim için bakım ve yatırımların artması gerek. Bunun için kısa süreli kesintiler olabilmesi normaldir. Daha önce sistem yöneticiliği yaptığım için bu durumları biliyorum. Benzer şekilde işleyiş göstermektedir. Türkiye'nin en büyük bankalarının bile kısa süreli bakım kesintileri yaptığını düşündüğümüz zaman gayet normal bir durum olduğunu görebilirsiniz. Panik yok, al - sat yapmaya devam.

milyonlarca yatırımcısı olan borsa bile sistemi geçici kapatmadan bile ne kadar sağlıklı bakım yapabilir. binance henüz tecrübe etmedim fakat üyesinin oldukça fazla olduğu açık. çalınma, hack olaylarının yaşandığına zerre ihtimal vermiyorum.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 08, 2018, 04:35:06 PM

Due to an unforeseen slowdown in the speed of our data sync, we now estimate for all trading activity to resume at 2018/02/09 4AM (UTC). In the 30 minutes prior to the commencement of trading, users will be able to use utilize all other account related functions.

twitter dan böyle bir açıklama yaptılar yarına kadar uzadı süreç başka bişey çıkmasın bunun altından ceo  2 saatte bir yeni açıklama yapıcaz falan diyor hadi hayırlısı bakalım

bu arkadaşa katılıyorum. üye sayısını baz alırsanız arada bir böyle bakımların yapılması gerekli. bunların yerinde olsam beyaz şapkalı hacker takımı ile anlaşır da siteye olası gelebilecek zararlara önlemler aldırırdım. ayrıca sitedeki açıkları da yarışma ile buldurtur ve o sorunların düzelmesini sağlardım. hiçbir zaman güvenlik dört dörtlük olmaz hep dört üçlüktür.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 08, 2018, 04:45:28 PM
Last edit: February 08, 2018, 07:49:01 PM by CanErik

Merhaba;

Binance sabah saatlerinde serverlarındaki bir uyumsuzluk nedeni ile bir süre bakımda olacaklarını açıklamıştı. Aynı zamanda twitter üzerinden John McAfee'nin hack iddialarını da yalanladılar.

İyi dileklerimle
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
February 08, 2018, 04:53:54 PM

mcaafee yine spekülasyon peşinde. hacklenmiş olabilir falan diyor. ve tam btc direnç seviyelerindeyken bunu diyor. planlı bi şey bence bu .
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 08, 2018, 05:37:11 PM

hay amk.
bitcoin işime gireyim dedim, bitcoin $6000'ne düştü.
birde girdiğim borsa binance patlarsa sıfır sıfır tüm paramı kaybederim.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 08, 2018, 05:42:30 PM

İşlem yapılıyormu şu anda hiç bakmadım ama yarın bakalım açılacakmı tam Kritik bir düzeyde bakıma girdiler umarım düzeltirler her şeyi.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 08, 2018, 07:40:30 PM

Önceden bu bakım işini kullanıcılara duyurmaları gerekiyordu. Belkide beklenmedik bir hatayla karşılaştılar haklarını yemeyelim fakat buna benzer vakaları bu alemde çok gördük. Sonraları hep hüsran oluyor. Umarım bu sancılı dönemde birilerinin iddaa ettiği gibi hack olayları olmamıştır. Yoksa bir darbede burdan gelirse uzun süre kriptopara camiası kendine gelemez.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 08, 2018, 07:50:34 PM

Merhaba;

Binance tekrar online, herhangi bir sorun görünmüyor. Paniğe gerek yok.

İyi dileklerimle
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
February 08, 2018, 07:53:45 PM

Binance herşeyimiz hackerlara yedirmeyiz Cheesy

Şuan en sağlam borsalardan biri, hizmeti daya da iyileştirmek için bu tarz kesintiler normal.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 08, 2018, 08:27:29 PM

Bu kadar beleş shit post atılmaz ama... Nereye online ? Hala 03:28 de takılı kalmış siz ne diyorsunuz..

yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 08, 2018, 08:45:23 PM

Bir olay olmadan geri açılacağını umuyorum, son zamanlarda daha bi' yavaştı zaten. Bu yavaşlığın üzerine bakım yapmaları normal görünüyor.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 08, 2018, 08:53:59 PM

Bir an tırstım girmiyor diye. Hemen buraya baktım ne oldu hacklendi mi diye. İnsanın aklına ilk bu seçenek geliyor.
Tamam yoğunlar çok insan giriyor falan ama bir o kadar da hamuduyla götürüyorlar paraları. İnsanları mağdur ediyorlar. Ya millet hemen parayı çekmesi gerekse acil bir işi falan olsa. Neyse inşallah hack olayı olmamıştır sabaha açılır. Hacklendiyse btc daha uzun süre yerinde sayacak yoksa.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
February 08, 2018, 11:27:38 PM

daha dün senatoda görüşülmüşken binance kapatıp kaçamaz arkadaşlar gereksiz korku yaratıyorsunuz.
üstüne binance gibi bir firmanın ayaküstü güncelleme yapmasından korkun ,yoksa hiç bir test yapmadan bakımdan çıksa daha fazla sorun çıkardı.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
February 09, 2018, 01:53:59 AM

hacklendi diyorlar ama ben bakıma girdiğini düşünüyorum bence çok evham yapmamak lazım bu sabah 7 de açılacak sistem.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: